צמחים

פרסיה היא אריסטוקרט ראוותני מדרום אפריקה

פרסיה הפכה לצמח פורח פופולרי נוסף בקרב גננים. היא שייכת לנציגי גזעי הדשא. צמח רב שנתי כזה יאפשר לכם בקלות לתת לאתר או לערוגה קטנה מראה מהמם.

זר בהיר עם פריסיות

אנסמבל פרחוני בהיר עם פריסיות

פרסיה לקישוט האתר

הצמח מסווג כצמח נורה ממשפחת האירוסים. פרח זה הוצג מדרום אפריקה, מה שבא לידי ביטוי בתנאים הנדרשים לצמיחתו הבריאה של הפרח..

פרח פרסיה ורוד לוהט

ניצני פרסיה בזר

פרחים קטנים משדרים ניחוח המזכיר חבצלות העמק. לכן פרסיה קיבלה את שמה השני – שושן העמקים..

זר פרסיות ורודות

זר פרזי עם פרחים

קשת גווני הפרחים של הצמח רחבה:

  • לבן;
  • כָּחוֹל;
  • צהוב;
  • אדום ואחרים.

פרסיה לבנה עדינה

פרחי פרסיה לבנים כשלג

לעתים קרובות אתה יכול למצוא זנים שבהם יש כתמים של גוונים אחרים על רקע של צבע אחד..

הרכב מקורי עם פרסיות

הצמח יכול להגיע לגובה של עד 100 ס”מ. פרחיו כמעט ולא מונחים על הדום. כל זה ממוסגר עלים ארוכים מסוג חגורה. בדרך כלל בצמח בריא, עלים אלה ירוקים בהירים..

פרחי פרסיה פורחים

בשל שפע השתילים ניתן למצוא פריסיות מפוארות בגינות, גינות ירק, ערוגות פרחים וחלקות אישיות..

זר פרסיות ססגוניות

בצרפת של המאה ה -19, פרחים אריסטוקרטיים אלה גדלו בבית המשפט. החדרים של אנשים מוערכים מאוד היו מעוטרים בזרי פרחים ריחניים.

פרסיה לילך פורחת

פרסיה לילך עדינה

עלי הכותרת העדינים, בדומה לחרסינה, מעניקים את המראה המתוחכם הספציפי של הפרזיה. פרח כזה מעניק לקומפוזיציות רוך מיוחד. פרחים יפים קשורים לנוער ורעננות..

פרסיה פורחת

בעבר, פרזיות תרמופיליות גדלו רק בחממות ושימשו לחיתוך. זנים מודרניים כבר סובלים לחלוטין מזג אוויר קר ומרגישים נהדר בחוץ. בין זני הפרזיה, רק שלושה מינים מתאימים לגידול באקלים הרוסי..

פרחי פרסיה בהירים

פרסיה לבנה על ענף ירוק

זנים של פרסיות

אותם זנים המתאימים לגידול באתר כוללים:

  • פרסיה ארמסטרונג;
  • פרזיה שבורה;
  • פריזיה היברידית.

הצפות צבעוניות של פריזיה שונות

זר פרסי מפואר

הזן הראשון יכול להגיע לגובה של עד 70 ס”מ. בדרך כלל ניתן לראות פרחים בגוונים אדומים על הפדמון של מגוון זה. התפרחות דומות ללוחות, שבהם יש 3 עד 5 פרחים. הגבעולים של זן זה מסועפים, עליהם גדלים צורה מלבנית.

תמונה מהממת של פרסיות לבנות

העלים צומחים ישירות מן קנה השורש. זן זה פורח ממאי עד יוני. ניתן לשקול את אחד הזנים היפים ביותר של מין זה «קַרדִינָל». הפרח קיבל את השם הזה בשל הפרחים האדומים הבהירים שלו..

גוון עסיסי של פרסיה

הפרסיה השבורה אינה עולה על 40 ס”מ גובהה. גבעוליו מובחנים במבנה חינני במיוחד. עליהם אתה יכול לראות תפרחות, שנאספו במברשת, עם פרחים בגוונים צהובים וכתומים..

ניגודים בהירים בזר פרסיות

לילך בהיר על עלי הכותרת של הפרזיה

זן זה מתחיל לפרוח מוקדם יותר מאחרים באפריל. הזנים של זן זה כוללים «Odoratu». צבעם של פרחיו צהוב בוהק ובעל ריח נעים המורגש מיד עם תחילת תקופת הפריחה..

ענפי פרזיה עדינים באגרטל

הפרסיה ההיברידית מדגימה שילוב של כל התכונות הטובות ביותר של זנים אחרים. השיח יכול להתרומם עד מטר מהאדמה. התפרחות של זן זה שופעות ובהירות במיוחד. הפרחים בשיחים כאלה גדולים, דבר שאינו אופייני לצמח..

פרסיה צהובה בהירה

עלי כותרת פרסינה

עד 10 פרחים נאספים בדרך כלל בתפרחות. הודות לתכונה זו, הפרסיה ההיברידית נראית מפוארת במהלך תקופת הפריחה. מגוון זה יכול לפרוח עם פרחים בצבעים שונים, מה שמעניק לו מראה יוקרתי..

סניף פרסיה חינני

זר פרסיות לבנות שלג

לקבלת אפקט ללא תחרות, אתה יכול לשתול כמה שיחים בצבעים שונים זה לצד זה. התוצאה תהיה זרי פרחים בהירים שמחייה את עיצוב הנוף..

זר חתונה של פרסיות

פרסיאס בזר חתונה

תכונות נטיעת פרזיה באתר

מכיוון שפריחת הפרזיה תלויה במשטר הטמפרטורה הנכון, יש לבחור נכון את מקום וזמן השתילה. לפני השתילה, יש צורך להכין: הפקעות מונחות בשקית מאווררת ומסודרות במקום חמים מתחת למיכל מים.

זר חתונה בתוספת פרסיות

עלי כותרת פרזיה עדינים

לאחר זמן מסוים יופיעו עוברי שורש על הפקעת. המשמעות היא שכבר נוצר פדונקל בפנים. רגע לפני השתילה יש להוריד את טמפרטורת תוכן השורשים ל -12 גרם..

צבע פרזיה עמוק

פריח פרחי פרסיה לבנים

זה יהיה גם שימושי לחטא עם תרופה מהפטרייה. ניתן גם לרסס את חומר השתילה בחומר ממזיקים וממריצי גדילה. זה יזרז את הופעת השורשים. במקרים קיצוניים, אשלגן פרמנגנט יספיק לעיבוד..

פרסיות בסירים

פרזיה צבעונית בסיר

האדמה באתר שתילת הפרסיה צריכה להיות סחוטה ומזינה. ההלבשה העליונה מחומוס רקוב שימושית לפרחים אלה. ניתן להוסיף לו מצע דשן מינרלי.

פריחה שופעת של פרסיה לבנה

זר עדין עם פרסיות

ה- pH של אדמה כזו צריך להיות ניטרלי. לשם כך ניתן להוסיף קמח דולומיט לקרקע..

הרכב עם פרסיות בכד

הזמן הטוב ביותר לשתילת פרסיה הוא אמצע אפריל. כאשר הקרקע מתחממת יתר על המידה, התפרחות מתייבשות בה ומפסיקות לגדול. לכן, חשוב לא לפספס את הזמן שבו הטמפרטורה של שכבת הקרקע העליונה לא עלתה מעל 15 גרם..

פרזיה בהרכב עם פרחים אחרים

שילובים של פרזיה עם צבעים אחרים

פרסיה משגשגת בצורה הטובה ביותר באזורים מוצלים של הגן. זה יהיה שימושי לחתוך את האדמה מתחת לצמח, זה יעזור לשמור על הלחות הדרושה לפרחים. את הנבטים הטריים הראשונים ניתן לראות לאחר שבועיים..

זר פרסיות ופרחים אחרים

זרי פרחים מעוטרים בפרסיה

טיפול הפרזיה היעיל ביותר

בדרך כלל תקופת הפריחה של צמח זה מגיעה לחודש וחצי. אם, לאחר חיתוך הפרחים, גם הצמח עצמו גזם, אז הניצנים שנותרו על הגבעולים המשניים עדיין יפרחו, מה שיגדיל מעט את תקופת הפריחה הכוללת.

קישוט הבית עם זר פרסיות

פרזיה אדומה

פרזיה דורשת השקיה מתונה אך תכופה. צריך לשמור על הניצנים מכיוון שהם דקים מאוד ואולי אינם תומכים במשקל הפרחים. לשם כך ניתן להניע יתדות בין הצמחים ולמשוך בחבל..

פריזיות כתומות וצהובות

פרחי פרסיה צהובים בהירים

על מנת להגן על הצמח מפני הופעת קרדית עכביש, כנימות וטפילים אחרים, יש צורך לטפל בפרסיות במי סבון אחת לעונה. ניתן להציל פרח מפני ריקבון בעזרת קרן ותמיסת מנגן..

ענף של פרזיה עדינה

זר חינני של פרסיות

עשבים שוטים חיוניים גם לצמיחה בריאה של הפרזיה. עדיף להסיר ניצנים דהויים, מכיוון שהם מקלקלים את מראה הצמח. באמצע אוקטובר צריך לחפור את פקעות הפרסיה. במקרה זה, החלק שהיה על פני כדור הארץ מנותק. שורשים קלופים ומיובשים מסודרים ומאוחסנים חמים עד העונה הבאה.

פרסיות לילך וכתום

מגוון צבעי פרסיה

לטיפול בפרסיה יש כמה קשיים ותכונות. אבל צריך רק להתאמץ והגינה תפרח בצבעים שופעים ותתמלא בריח קסום של פרחי אצולה..