צמחים

הדס ירוק עד בפנים למזל טוב

יש הרבה אגדות על הדס הצמח הים תיכוני. את אזכורו ניתן למצוא בתנ”ך ובספרים עתיקים אחרים. הפרח מסמל נוער ויופי, ובמיתולוגיה העתיקה הדס מזוהה עם האלה אפרודיטה. ברומא העתיקה הונח זר הדס על ראש הכלה, ועץ ההדס עצמו הוצג בחתונה, שכן מחווה כזו נחשבה כמשאלה לאושר..

שיח הדס בעציצים

עלי הדס בהירים

למרות הצניעות החיצונית, פרחים מהממים רבים נחותים מההדס במאפיינים אסתטיים. במידה רבה יותר, אפקט זה מושג הודות לעלים הארומטיים והמבריקים. על פי האגדה, אדם הוציא הדס מגן העדן כדי שיהיה לפחות צמח אחד מגן עדן על פני כדור הארץ..

הדס ביתי

פריחת הדס

מאפיינים ספציפיים של הצמח

הדס מסווג כצמח ירוק עד. בדרך כלל זהו עץ או שיח חסום. הטיפול בו דורש מיומנות מסוימת..

הדס לשמירה בבית

בנסאי מההדס

הצמח מעוטר בעלים מבריקים אליפסה ופרחים לבנים קטנים. פירות השיח הם פירות יער כחולים כהים קטנים. הפרחים והעלים הצפופים של ההדס מכילים כמות גדולה של שמנים אתריים. ניתן להשתמש בעלים יבשים בבישול.

פרחי הדס

פרח הדס לבן

שיח ההדס מתאים היטב לחדר ילדים, מכיוון שהוא מסייע במניעת הצטננות ומחלות אלרגיות, והצמח עצמו מריח טוב.

פריחת הדס

פרחי הדס לבנים עם אבקנים צהובים

הדס מעובד במשך 400 שנה. ההבדלים העיקריים בין הזנים הם בצבע הגרגרים ובצורת העלים. להדס תוצרת בית יש עמידות כפויה ירודה, מה שלא יאפשר גידולם באזורים עם אקלים קר..

פרח הדס ורדרד

פרח הדס גדול

אחד המינים העמידים ביותר לכפור הוא ההדס הנפוץ – M.communis. מגוון זה יכול להגיע לגובה של עד 3 מ ‘. הוא מעוטר בעלים ירוקים כהים בוהקים. הפריחה מתחילה בדרך כלל ביוני או ביולי עם פרחים לבנים קטנים שהופכים מאוחר יותר לפירות שחורים..

פרחי הדס קטנים

הדס פורח בגינה

הזן הקטן יותר M.communis tarentina מתאפיין בפירות יער לבנים ועלים צרים. ניתן להשיג שיח מעוצב עד סוף האביב..

שיח הדס עגול בסיר

פריחה שופעת של הדס

זנים המתאימים לשמירה בחדר מגיעים לגובה של 1 מ ‘עם גישה מוכשרת לטיפול בצמח, הוא יחיה שנים רבות.

פריחת הדס לבנה

פרחי הדס שלג

הניואנסים העיקריים בטיפול בהדס

בתהליך הטיפול בהדס, חשוב לעקוב אחר נאותות ההשקיה. זה נובע בעיקר מהעובדה שהשיח הזה הוא מהסובטרופים ולכן הוא זקוק נואשות ללחות. בנוסף להשקיה פשוטה, אתה צריך לרסס באופן קבוע את עלי הצמח. הצמח יראה חוסר לחות על ידי הצהבת העלים, ולאחר מכן הוא יתחיל להתייבש.

ענף הדס בפריחה

ניצני פרחים הדס

לריסוס והשקיה, עליך להשתמש במים מיושבים בלבד בטמפרטורת החדר..

ניצני הדס

שיחי הדס בעציצים

אם אנחנו מדברים על השקיה בחורף, אז צריך לשנות מעט את המשטר. שיטה מתונה של עד השקיה אחת לשבוע תספיק. ריסוס בחורף נחוץ רק אם הצמח נשאר בחדר לחורף..

שיח הדס קטן

כדי להשיג תאורה אופטימלית, עדיף למקם את עץ ההדס בחלק הדרומי של הבית או החלקה. אבל, בהיעדר הזדמנות כזו, מערב ומזרח יעשו זאת. יחד עם זאת, באמצע היום, אתה לא צריך להשאיר את הצמח בשמש, אבל, אם אפשר, להסתיר אותו מפני קרניים ישירות..

בנסי הדס קטן

שיח הדס יפהפה

הטמפרטורה והלחות ממלאים תפקיד חשוב גם בצמיחה והתפתחות של צמח בריא. בהתחשב בכך שהמקום בו נמצא השיח חייב להיות מוגן באופן אמין מפני טיוטות, חשוב לדאוג למשטר הטמפרטורה..

עלי הדס בהירים

בנסאי בסיר

הטווח האופטימלי להדס פנימי הוא 22-24 גרם. לפעמים יש להוציא צמח כזה לאוויר או שהאולם בו הוא נמצא צריך להיות מאוורר..

עלי הדס מבריקים

בחורף הקצה התחתון יהיה 10 גרם. יחד עם זאת, יש צורך לשמור על רמת לחות אופטימלית. זה צריך להיות גבוה במיוחד בקיץ.

פריחה בלתי רגילה של הדס

שיחי הדס שופעים

ניתן לבצע האכלה משלימה של הדס באמצעות דשן מורכב מוכן מהקטגוריה «לצמחים פורחים». בקיץ, במהלך התקופה הפעילה, ניתן לבצע את ההליך מדי שבוע. בחורף, מספיק רוטב עליון אחד בחודש..

הדס שתיל

הדס שתיל בבקבוק פלסטיק

מעצב שיח הדס עם גזירה וצביטה

שיחי הדס סובלים דפוס היטב. אתה יכול ליצור את הצורה הרצויה על ידי חיתוך יורה עודף..

הדס ירוק שופע

שיח הדס בהיר

אתה צריך לנתק יורה לאט ושיטתי. הדבר העיקרי בתהליך זה הוא סדירות. אם מנתקים יותר מדי בבת אחת, אתה יכול למנוע הופעת פרחים ופירות..

פרחים לבנים על שיח ההדס

הדס דהוי

תספורת מוכשרת תמריץ את הצמיחה של יורה בצד. זה יעזור להשיג את השיח השופע והפריח ביותר לאורך זמן..

הדס על המגרש

הדס בדירה

לריבוי במהלך הגזירה, גזרי עצים מוסרים מראש הצמח. הם מונחים במצע מיוחד ומכוסים בצנצנת זכוכית..

הדס בפנים

אותם זנים הנטועים בגינה יכולים להינתן בצורה מקורית. זה יעזור ליצור עיצוב נוף יוצא דופן. עליכם רק לזכור כי גזע ההדס דק מדי ואסור להיחשף מדי.

שתילי הדס בכוסות

שיח הדס ירוק בבית

עדיף לבחור את תקופת החורף להשתלה. בשלב זה הצמח נמצא במנוחה ויסבול מניפולציות ביתר קלות. ראשית עליך לייבש גוש אדמה. זה יעזור להקל על חילוץ השורשים מהאדמה..

הדס בסיר לדירה

פרחי הדס בהירים

כדי לשפר את ההישרדות, אתה יכול לטפל בשורשי הצמח בעזרת ממריץ. חימר מורחב מונח בתחתית הסיר החדש כדי להבטיח ניקוז. לאחר מכן, אתה יכול להתחיל להכין את המצע..

פרחי הדס עדינים

שיח הדס פורח

השילוב הטוב ביותר לאדמה יהיה 30% אדמת כבול, 30% אדמת דשא ו -20% חומוס וחול נהר כל אחד. חלק מהמצע נשפך לתחתית הסיר, בו מניחים את השיח. השאר נשפך מלמעלה.

פרחי הדס רכים

שיח הדס על אדן החלון בסיר

זה נחשב לאות טוב לקטוף זרד כאשר הוא עובר ליד שיח הדס. וכאשר צמח נפלא כזה נמצא ממש בבית, אז שגשוג ואושר יסופקו לבעליו לאורך שנים רבות..