צמחים

הידראנגאה בעיצוב נוף: סוגים, זנים ותכונות טיפול

בעלי בתים כפריים שמים לב יותר ויותר לעיצוב האתר. אחרי הכל, הוא מתאים לא רק לגידול ירקות ופירות, אלא גם ליצירת מקום נפלא להרפיה ולמפגשים חמים עם כל המשפחה. בעיקרון, הצמחים נבחרים בהתאם למאפייני הקרקע וניואנסים אחרים. אחת האפשרויות הפופולריות יותר היא הידראנגאה. לכן, היום נבין את הזנים, הזנים ותכונות הטיפול שלהם..

בטבע, ישנם מספר גדול למדי של סוגים של הידראנגאה, יותר מ -70 אפשרויות. חלקם גדלים היטב בקווי הרוחב שלנו ואינם גחמניים כלל. אחרים די קפריזית ובהחלט לא ישרדו את העונה הקרה. הסוגים הפופולריים ביותר של הידראנגאה ברוסיה הם:

  • להיבהל;
  • עלים גדולים (גינה);
  • דמוי עץ.

הידראנגאה של פאניקל בעיצוב נוף

סוג זה של הידראנגאה הוא אולי הפופולרי ביותר. הסיבה לכך היא שהוא גדל בתוך שיח ובמקביל הוא גדול בגודלו. בסביבה הטבעית, גובהו יכול להגיע ל -10 מ ‘. בחצר האחורית, גודל השיח בדרך כלל אינו עולה על 2-2.5 מ’. תפרחות הידראנגאה ריחניות מאוד ובעלות צורה פירמידית. לכן, שיחים כאלה משמשים לעתים קרובות ליצירת גדר חיה. אולי המאפיין העיקרי של הידראנגאה של הפניקה הוא הביקוש הגבוה שלה למים. יתר על כן, הוא יכול לצמוח גם באזורים ביצתיים. לכן, בהחלט צריך לחשוב על הניואנסים עם השקיה לפני הרכישה. בתורו, בעת השתילה, חשוב להכין בור עם אדמה חומצית. שימו לב גם כי הידראנגאה עמידה בטמפרטורות נמוכות..

אם יש צורך בתפרחות ורודות להרכב נוף, שימו לב למגוון “פינקי ווינקי”. מעניין במיוחד המגוון “גרנדיפלורה”. כאשר פורחים, לתפרחותיו יש גוון שמנת, שהופך ללבן עם הזמן. קרוב יותר לסתיו מופיעים הצפות ירוקות-אדומות. מגוון זה נראה יפה להפליא, מה שהופך אותו לביקוש..

הידראנגאה בעלת עלים גדולים בעיצוב נוף

סוג ההידראנגאה המוצג מתאפיין בתפרחות גדולות. הם יכולים להיות בגוונים שונים, אך הצבעים הנפוצים ביותר הם ורוד, כחול וסגול. בגובה, הוא יכול לגדול עד 2 מ ‘. בנוסף, הוא עמיד מאוד לטמפרטורות נמוכות, אך דורש אמצעים מסוימים. בעיקרון, לעונת החורף, ההידראנגאה מושתלת לתוך סיר גדול ומונחת במקום קריר עם טמפרטורה של לא יותר מ -7 מעלות. זה מאפשר לה לשמור על מראה אטרקטיבי. תקופת הפריחה מתחילה באוגוסט ונמשכת עד הכפור.

ניתן לקרוא בצדק לאחד הזנים הפופולריים ביותר של הידראנגאה בעלת עלים גדולים “כחול מוקדם”. התפרחות שלה שופעות, נפוחות ונראות יפה מאוד..

עץ הידראנגאה בעיצוב נוף

אולי אחד המינים הפופולריים ביותר הוא הידראנגאה של העץ. היא לא גחמנית מדי כדי לגדול, וזה היתרון העיקרי שלה. בנוסף, הוא סובל מספיק קר ופורח לפני הכפור. בסתיו, אתה יכול להכין זרי פרחים יבשים, המושלמים לקישוט פנים. לסוג זה של הידראנגאה יש תפרחות בצבע בז ‘או לבנות. ראוי לציין כי גובהו יכול להגיע לגובה של עד 3 מ ‘, וקוטר התפרחות מגיע לעתים קרובות ל -15 ס”מ. באשר לתכונות, נציין כי עץ ההרנגאה אוהב מאוד לחות והזנה מגוונת. עדיף אם מקום השתילה יהיה רגוע וממוקם בצל חלקי. זה יספק לה את התנאים הנוחים ביותר לחיים..

לעצי הידראנגאה זנים רבים, אך אחד הפופולריים ביותר הוא בהחלט “אנאבל”. מעניין שהוא חי היטב בכל סוג של אדמה, אך דורש הרבה לחות. זה ייתן לצמח את זמן הפריחה הארוך ביותר בגינה שלכם..

גם בשטח רוסיה אתה יכול למצוא סוגים אחרים של הידראנגאה. יש להם מאפייני גידול מסוימים, ולכן הם נבחרים מעט פחות. אלו כוללים:

  • הידראנגאה “נחרץ” הטוב ביותר למחבואים דרומיים. השקיה מתונה וכפור לא גדול יהיו אופטימליים עבורה..
  • הידראנגאה בעלת עלון אלון גדלה כשיח ולרוב גובהה עד 2 מ ‘. העלים שלו דומים מאוד לאלו של עץ אלון. התפרחות עצמן נבהלות, אורכן כ 10-30 ס”מ. מעניין שפרחים לבנים הופכים סגולים לאורך זמן..
  • זן האפר אוהב לחות וסובל היטב קור, אך גדל בצורה הטובה ביותר בחום. לכן הוא נבחר בעיקר לאזורי הדרום..
  • הידראנגאה עם עמודים אינה גחמנית מדי לטפל בה. בנוסף, הוא סובל היטב טמפרטורות נמוכות יותר. מעניין כי סוג זה של הידראנגאה יכול להתנשא לגובה רב לאורך התמיכה. באזורים קרים אורכו של גפן יכול להגיע עד 6 מ ‘ובאזורים הדרומיים עד 18 מ’.
  • למגוון הזוהר אין עמידות בפני כפור גבוהה מדי ודורש מחסה.
  • הידראנגאה משוננת פחות נהדרת, וגם יכולה לשנות את צבעה בהתאם לחומציות הקרקע. הוא גם זקוק לאדמה מזינה וצל חלקי..

מהו שילוב של הידראנגאה בעיצוב נוף?

בשל עמידותו לטמפרטורות נמוכות וטיפול יומרני, הידראנגאה משמשת לעתים קרובות כבסיס להרכבי נוף. אין ספק, אפילו שיחים בודדים נראים אטרקטיביים. אבל בעיקר הם משולבים עם צמחים אחרים. לדוגמה, ניתן להשתמש במגוון של הידראנגאה לקישוט גדר חיה או שביל גינה. ורדים, דליות, שרכים ורודודנדרון יתאימו גם הם..

בתורו, כדי לקשט את הגן, הידראנגאה משולבת לעתים קרובות עם חבצלות, לילך או כתום מדומה. בהרכב נוף, זה הולך טוב עם שיחים. כי עם הזמן, החלק התחתון של ההידראנגאה יחשוף מעט. דובדבן רך יסתיר את הפערים הללו, ובכך יהפוך את הרכב לאטרקטיבי עוד יותר. הידראנגאה של פאניקה משולבת לעתים קרובות עם ערבה, ליבנה או מייפל..

בעיצוב נוף, הידראנגאה מהווה לעתים קרובות את מרכז הרכב הגינה כולו. הוא משמש לעתים קרובות לגדרות, ערוגות וקישוט ליד מאגר קטן..