צמחים

ברברי בעיצוב נוף: תכונות, זנים וכללי טיפול

אם אתם מחפשים צמח רב תכליתי לגינון, אנו ממליצים לכם לשים לב לחמונית. הוא ממש בשיא הפופולריות שלו, שכן הוא מתאים ליישום הרעיונות הנועזים והבלתי רגילים בעיצוב האתר. בנוסף, הוא יכול להיות בעל מגוון רחב של צבעי עלים והוא יכול לצמוח כמעט בכל מקום..

תכונות של ברברי בעיצוב נוף

ברברי הוא שיח או עץ הגדל עד 4 מטר גובהו. הוא מאופיין על ידי זרדים קוצניים ועלים צבעוניים להפליא. לדוגמה, דובדבן בעל עלים ירוקים הופך בסתיו והעלים הופכים כתומים-אדומים. כשלעצמו, הוא מתאים לכל משימה. מישהו יוצר קומפוזיציות על בסיסו, אחרים רוכשים אותו עבור מיקסבורדר, ועוד אחרים משתמשים בו כדי לעצב גידור. בנוסף, ניתן לראות את הברברי הן בשתילה קבוצתית והן בנטיעות בודדות. לכן, הוא משולב לעתים קרובות עם צבעים שונים, המאפשרים לך ליצור לוח חי של יופי מדהים..

מעניין שברברי לא רק משמש כצמח נוי, אלא גם בעל תכונות מועילות בעלות השפעה מועילה על הגוף. הגרגרים שלו עוזרים להוריד את לחץ הדם, לחזק את מערכת הלב וכלי הדם ואף להגביר את החסינות. אבל זה חל בעיקר על הזן האכיל של הברברי הנפוץ. פירות היער שלו בעלי טעם מתקתק ומתאימים לצריכה טרייה או מעובדת..

סוגים וזנים של ברברי

לא הרבה אנשים יודעים שיש בטבע יותר מ -170 מינים של ברברי. כולם שונים וגדלים בעיקר באזורים הרריים. לכן, היום אנו מציעים להבין את האפשרויות הפופולריות ביותר המשמשות באופן פעיל בעיצוב נוף. באופן כללי, הסוגים הבאים של דובדבן נבדלים:

  • דובדבן ננס נבדל בגובה של עד 30 ס”מ ובצורת כתר כדורית. ברבים גבוהים מגיעים לעתים קרובות לגובה של 3.5 מ ‘. הם נראים כמו שיחים מאסיביים עם ענפים נפולים, המושכים את תשומת ליבם של אחרים..
  • ברברי נפוץ נמצא לרוב בחלקות ביתיות. בעיקרון, צמח זה גדל עד 1.5 מ ‘גובהו ופורח עם פרחים לבנים או צהובים. תקופה זו היא בממוצע 2-3 שבועות. באופן כללי, הוא האמין כי ברברי רגיל אינו יומרני בטיפול, הוא סובל היטב חום וקור. במידת הצורך, אתה תמיד יכול לעשות תספורת מעוצבת כך שלצמח מראה מסוים. וכמובן, הוא זה שיש לו פירות אכילים וטעימים. בין הזנים המפורסמים ביותר של ברברי רגיל, אפשר לציין כגון “Aureamarginate” ו “ג’וליאנה”.

  • תות דובדבן הוא זן פופולרי לא פחות. שיח כזה יכול להגיע לגובה של עד 2.5 מ ‘והוא מוארך בדרך כלל. מעניין שבקיץ העלווה שלו צהובה או אדומה, ובסתיו היא הופכת לחומה. באשר לצורה, היא מוארכת בעיקר. ברברי תונברג פורח בחודש מאי, למשך שבועיים, עם פרחים קטנים עם גבול אדום. יתר על כן, זה לגמרי לא דורש טיפול ועמיד בפני קור וחום. באשר לפירות, אין לצרוך אותם, מכיוון שהם מרים מאוד. שלא כמו המינים הקודמים, ברס Thunberg מכיל כ -50 זנים. צורות הגמד כוללות “קובולד”, “תונברג”, “אטרופורפוראה ננה”. בין האפשרויות הדקורטיביות פופולריות “מריה”, “בוננזה זהב”, ו “טיני גולד”. הברברי עם ענפים זקופים נראה די יוצא דופן. אם אתם מחפשים בדיוק אופציה כזאת, הביטו מקרוב במגוון “פילאר אדום” אוֹ “ארקטה”. צמחים גבוהים עם צבע עלה לבן, ירוק או אדום ראויים לתשומת לב..

  • Amur ברברי הוא אידיאלי עבור נטיעות קבוצתיות וגדרות. הסיבה לכך היא שהצמח גדל עד לגובה של 3.5 מ ‘. עלים ירוקים גדולים וצורה עבותה של השיח הופכים אותו ליפה להפליא. הפרחים צהובים והפירות ניתנים לאכילה. בנוסף, מגוון זה יומרני לטיפול ואינו תובעני מדי על הקרקע. הוא סובל בצורת בקלות, אך מין זה אינו מתאים לאקלים עם כפור חמור. מגוון “ז’פוניק” ו “אורפיאוס” נבחר בעיקר לעיצוב נוף.
  • גובהו של ברברי אוטווה הוא עד 2 מ ‘. העלווה של מין זה יפה להפליא, בצבע סגול כהה. בעונת הסתיו הוא הופך להיות אפילו יותר עז וחשוך. בתורו, הפרחים של ברברי כזה הם צהובים עם גוון אדמדם קל. באשר לטיפול, גם מין זה אינו יומרני וסובל בקלות את העונה הקרה. הזנים הפופולריים ביותר הם “סופרבה”, “אוריקומה” ו “Purpurea”.

קומפוזיציות נוף עם ברברי

כפי שצוין לעיל, כמעט לכל סוגי הזנים של הברברי יש מראה דקורטיבי אטרקטיבי. לכן, הם משמשים לעתים קרובות עבור יצירות נוף. זה יכול להיות גדרות, נטיעות מעורבות, דגימות, כמו גם גינות סלעים וציורי סלעים..

קודם כל, ברברי קיבל פופולריות כזו בעיצוב נוף הודות לגווני העלים המפוארים. זה יכול להיות צהוב, ירוק, סגול עם שוליים שונים. בגן פרחים, הם נראים יפים להפליא ויוצרים הרכב בהיר, נפח..

ברברי: כללי שתילה וטיפול

כשלעצמו, הברברי נחשב לצמח לא יומרני, אך הרבה תלוי בסוג ובמגוון הצמח שנבחר. ראשית, מומחים מציינים כי חשוב לבחור את אתר הנחיתה המתאים ביותר. עדיף לבחור את הצד שטוף השמש, במיוחד לצמחים בעלי עלווה אדומה ובורדו. הרכב הקרקע אינו בסיסי מדי. אך יחד עם זאת, אם תספק לברברי אדמה מזינה, הצמח יגדל הרבה יותר מהר, והפירות יהיו טעימים יותר. וכמובן, בשום מקרה לא אמורה להיות קיפאון של מים. לאחר השתרשות, השיחים אינם דורשים דישון נוסף והשקייה..

גינון יכול להיראות שונה מאוד. מגוון זנים וזני צמחים מאפשר לך לממש כמעט כל רעיון. וברברי משחק לעתים קרובות את התפקיד הראשי בו..