צמחים

Tui בעיצוב נוף: תכונות וסוגים

בעיצוב נוף, thuja הפך מזמן לאחד ממיני העצים הפופולריים ביותר. הוא נבחר לעצמם על ידי אנשי מקצוע וחובבים, מכיוון שהוא ישמח אתכם כל השנה במראהו האטרקטיבי. בנוסף, לתוג’ה יש את היכולת לטהר את האוויר, דבר החשוב ביותר בעולם המודרני. בהתאם לזן שנבחר, ניתן להשתמש בהם באזורים שונים לחלוטין או אפילו לשלב אותם עם צמחים אחרים. יתר על כן, עם טיפול הולם, thuja נשאר אטרקטיבי במשך שנים רבות..

Tui בעיצוב נוף: תכונות והטבות

לפני שאתה הולך לקניות, אנו מציעים לך להבין את התכונות והיתרונות העיקריים. ראשית, נציין כי הטוג’ה היא ירוק עד שניתן למצוא אותם בצורה מושלמת באקלים ממוזג ללא חום או קור מוגזם. לכן ניתן לגדל אותם כמעט בכל מקום. עם זאת, ישנם מאפיינים אישיים של טיפול, בהתאם למגוון שנבחר..

בנוסף, נציין כי thuja יכול להיות בגדלים שונים לחלוטין. לדוגמה, שיחי הגובה לעיתים רחוקות הם יותר מחצי מטר. אבל יש גם אפשרויות גדולות יותר שצומחות לגובה של עד שני מטרים ודומות חזותית לעצים. לכן, יש לקחת בחשבון את כל התכונות הללו בעת בחירה. אחרי הכל, ניתן להשלים את הטוגות עם אלמנטים דקורטיביים מסוימים או לשתול לבד..

תוגות מערביות בעיצוב נוף

למרות מגוון האפשרויות, ישנם שני סוגי tui: מערביים ומזרחיים. כל אחת מהאפשרויות מוצגת בזנים שונים. אין ספק שיש להם גם יתרונות וגם חסרונות שכדאי לדעת עליהם לפני הרכישה. לכן, כעת נשקול את התכונות של הטווי המערבי.

דניק

סוג זה של טוג’ה הוא בדרך כלל לא גבוה מדי, בערך 0.5 מ ‘גובה ורוחב. עם זאת, לפעמים הם יכולים להגיע למטר לצדדים. טוג’ה כזו אינה גחמנית מדי לטפל ולגדל בקרקע חולית וקרקעות דבישות קלות. בין היתרונות ניתן להבחין בין צמיחה איטית, כך שהרכב עם פרחים נשאר ללא שינוי לאורך זמן. החיסרון העיקרי של זן זה הוא רגישותו להשקיית יתר או מחסור במים..

בַּרֶקֶת

שלא כמו הגרסה הקודמת, הטוג’ות האלה גבוהות – בין שלושה לחמישה מטרים. במקרה זה, הכתר יכול להימתח שני מטרים בצדדים. יש כמובן כמה יתרונות לכל זה. קודם כל, זהו צבע כהה ויפה. בנוסף, thuja כזה יכול לסבול כפור היטב, אבל לא חזק מדי. אדמה פורייה מתאימה להם ביותר, בה היא יכולה להישאר כ -150 שנה. ככזה, אין חסרונות במגוון זה. הדבר היחיד הוא שעם חוסר אור, צבע הטוג’ה הופך פחות רווי.

גלובוסה

מגוון הטוג’ה הזה שונה בקוטר של כמטר. הם גדלים בקרקעות לחות ופוריות במידה. לכן, הם אידיאליים עבור רוב חלקות הקרקע. בין החסרונות, ראוי לציין את אובדן הצורה ואת הטווי הישן. בנוסף, בתנאי השקיית יתר, הם אינם מסוגלים לגדול כראוי..

הוסרי

מגוון זה אינו גדול בגודלו. לעתים קרובות הקוטר הוא 40 ס”מ בלבד. בשל תכונה זו, thuja נבחר לעתים קרובות עבור חלקות אדמה קטנות, כמו גם מבני אבן שונים. למרות היתרון הזה, הטוג’ות האלה מאוד תובעניות בשטח. התנאים האידיאליים עבורם יהיו אדמה מזינה ולחה במידה..

בראבנט

זן זה נחשב לגדל במהירות ובעל כתר עמוד. למחטים גוון ירוק בהיר. בעיקרון, הטוג’ה נטועים במרחק של פחות ממטר ליצירת קיר ירוק וצפוף. גובהו יכול להגיע ל -4 מטרים.

גלובוס הזהב

לתוג’ה מזן זה יש קוטר בעיקר של כ -80 ס”מ. הם גדלים היטב על קרקעות פוריות עם לחות מתונה. הם משמשים בעיקר ליצירת קומפוזיציות עם לא יותר מדי פרטים. החיסרון העיקרי הוא חוסר הסובלנות של השקיה מוגזמת..

תכונות של תוגות מזרחיות בעיצוב נוף

באשר לתוג’ות המזרחיות, הן לא פחות אטרקטיביות ובעלות מספר מאפיינים, יתרונות וחסרונות משלהן. הם משמשים לעתים קרובות ליצירת קירות חיים וכן נטיעות קבוצתיות. באופן כללי, הוא האמין כי thujas מזרחיים לסבול את התנאים הלא נוחים של העיר היטב..

אוריאה ננה

לגוון בינוני יש גובה ממוצע של כ -80 ס”מ. טוג’ות כאלה צומחות בכיוון אנכי ובעלות צורת כתר אליפסה. באשר לגוון, במקרה זה הוא זהוב. זה נראה יפה להפליא בעיצוב נוף. החיסרון הוא הצורך במקלט בחורף, כמו גם הגנה מפני הרוח כל השנה.

יוסטינקה

סוג זה של thuja בדרך כלל גדל לא יותר ממטר. לכתר יש צורה עמודית, כמו גם צבע ירוק עסיסי. הם נראים נהדר בקומפוזיציות עם מעט פרטים. אך למרות זאת, thuja דורשים הגנה מפני הרוח ומחסה חובה לחורף..

טוי בעיצוב נוף: זנים בצורתם

בנוסף לסיווג הטוג’ה לפי כיתה, עדיין יש מגוון רחב למדי של אפשרויות בצורה. Thuja העמודים מגיעים לעתים קרובות לגובה של חמישה מטרים. הם נבחרים ליצירת משוכות. הודות למגוון הזנים, תמיד תוכל למצוא את האפשרות המתאימה ביותר עבור כל מקרה לגופו..

תויה פירמידאלית יכולה לגדול עד עשרים מטרים, בעוד שאחרים אינם גוברים על שני מטרים. לרוב הם נטועים בנפרד או בשילוב עם צמחים שונים..

Keglevidnye thuja לגדול עד שני מטרים, יש ענפים צפופים. הודות לכך מתברר שהם יוצרים משוכות מפוארות..

בתורם, הטוג’ה בצורת המטריה אינם גדולים מדי. לרוב הם גדלים עד מטר אחד. הם משמשים למטרות דקורטיביות לערוגות קטנות..

לתוג’ה כדורית יש ענפים כדוריים צפופים. הם גדלים לאט למדי, כך שהם לא יפרו את ההרכב..

טואי נחשבים כמעט העיקריים בעיצוב נוף. באופן כללי, הם כמעט היומרניים ביותר ואינם דורשים תשומת לב מיותרת בתהליך הטיפול..