עבודת סיום

רצפות תלת מימד DIY

תוֹכֶן

כנראה, רבים כבר ראו ייחודי «בחיים» חיפויי רצפה, הנקראים רצפות ברמה עצמית תלת מימדית. כמובן, לאחר שראיתם ציפוי כל כך יוצא דופן ויפה איפשהו, אתם רוצים שיהיה לכם אותו דבר או בבית מיד. הרצון הזה מובן, כי הרצפה התלת מימדית פשוט מדהימה את הדמיון האנושי..

למרבה הצער, לא כולם יכולים להרשות לעצמם סידור של ציפוי כזה כיום, כי זה עולה «הנאה» בשום אופן לא זול. כמובן שהטכנולוגיה ליצירת רצפה כזו דורשת ידע וניסיון מסוימים. עדיף, כמובן, שאנשי מקצוע עוסקים בסידורו. עם זאת, אם בעל הבית חולם שיהיה לו ציפוי ייחודי ויפה כל כך בבית, אך הוא מוגבל בכספים, אל תתייאש. ניתן ליצור רצפה כזו באופן עצמאי לחלוטין, נדרשות לפחות כישורי בנייה ראשוניים, וכמובן כלים וחומרים מיוחדים.

יש לציין מיד כי סידור ציפוי חדשני שכזה אינו תהליך קל, די מייגע ורב שלבי. יש להתייחס אליו בכל אחריות, מאחר שהסטייה הקלה ביותר מהטכנולוגיה עלולה להוביל למגוון רחב של ליקויי רצפה שלא יהיה קל לתקן אותם, ולעתים אפילו בלתי אפשרי לבצע זאת..

כלים וחומרים ליצירת רצפת תלת מימד

הכלים והחומרים הבאים יידרשו:

היכן להזמין ציור תלת מימד

כמובן, הכל «בחיים» אפקט למחצה תלת-ממדי נותן את התמונה. התמונה הרגילה לא תעבוד. על מנת שהרצפה תתברר, כביכול, היא בעלת נפח, יש צורך בציור שנוצר במיוחד. אתה יכול להזמין תמונה כזו בסטודיו מיוחד העוסק בפיתוח והדפסה של קנבס צילום כזה על מדפסות בפורמט גדול. באולפנים כאלה עובדים מומחים ומעצבים שיייעצו ויעזרו לכם בצורה הטובה ביותר לבחור את התמונה הנכונה לחדר מסוים. אתה יכול לבחור ציור מוכן או להזמין ציור אישי. הראשון, כמובן, יהיה זול יותר..

לפני שמחליטים על התמונה, כדאי לשקול הכל בזהירות, מכיוון שציפוי כזה מתבצע במשך יותר משנה אחת, לכן חשוב מאוד שהיא תהיה כל הזמן מתחת לרגליים שלך, כיוון שהתמונה עלולה להשתעמם במהירות והבעלים של בבית יש את זה עם הזמן, זה יכול להיות פשוט מגעיל.

לאחר שבחירת הציור וההדפסה ניתן למעשה להתחיל ליצור ציפוי תלת מימד בתפזורת.

שלב ראשון: הכנת הבסיס

יצירה «בחיים» הציפויים חייבים להתחיל בהכנת הבסיס. חשוב ללמוד כאן דבר אחד חשוב – ככל שהוא מוכן טוב יותר הציפוי יהיה טוב יותר ויחזיק יותר זמן. ניתן לשפוך את הפולימר על כל בסיס נקי, נטול כתמים, אבק וללא לכלוך. אחרת, במקומות זיהום הציפוי עלול להתקלף בעתיד. לכן כדאי לנקות בזהירות רבה את רצפת הבסיס מכל מיני לכלוך..

ראוי לציין כי עדיף לשפוך את המסה הפולימרית על בסיס בטון או על מגהץ חול מלט, אך רק בעל חוזק גבוה. הרצפה חייבת להיות מישורית לחלוטין, ולכן יש לסלק את כל הבליטות, החריגות והחריצים. לא יהיה מיותר לטחון את רצפת הבטון ולטפל בה בהספגה מיוחדת. הטחינה מתבצעת בעזרת מטחנה, אך אם אחת אינה זמינה, ניתן להשתמש במה שנקרא, «מַלתָעָה» עם קערת יהלומים.

 אם הרצפה מרוצפת באריחי קרמיקה, יש לשטוף אותה היטב ולסיר אותה, ובמקומות בהם החומר קבוע או פגום, יש לתקן.

אם בסיס הבטון אחיד ואינו ניזוק בשום מקום, בהחלט יש לנקות אותו באמצעות שואב אבק ביתי – אבק בעת סידור רצפת תלת מימד פולימרי פשוט אינו מקובל. לאחר מכן מורחים עליו פריימר ושומרים עד לייבוש מלא (לפחות יום).

שלב שני: הנחת בד הצילום

ניתן להניח את הבד הן על כל שטח הרצפה, והן רק על חלק נפרד ממנו, למשל, באמצע. הכל תלוי באפשרות שתבחר. על קנבס הצילום לא להיות בועות, ולכן יש להסיר אותן בעזרת גליל ולהאיץ מהמרכז לקצוות..

חשוב מאוד שהקנבס יונח שטוח ככל האפשר – איכות הציפוי תלויה בכך. זהו רגע מכריע מאוד הדורש ניסיון. אם יש ספק אם לא יהיה ניתן לעשות זאת בעצמך, עדיף לפנות למשרד פרסום – מתקינים מוסמכים יתמודדו עם זה בקלות.

השלב השלישי: הכנת המסה הפולימרית למזיגת הרצפה התלת -ממדית

יש לערבב את תערובת הפולימר בכלי גדול עם מקשה. יש להקפיד על כל הפרופורציות המצוינות על האריזה. בעת רכישת קומפוזיציה עדיף להתייעץ עם מומחה בחנות, שיגיד לך איזה חומר מתאים ליציקת רצפה תלת מימדית. הרכיבים מעורבים רק עם מערבל בנייה או מקדחה עם זרבובית מיוחדת – ערבוב ידני אינו מקובל! עליך לערבב בצורה יסודית ככל האפשר, כך שלא יישארו גושים במסה המתקבלת..

יש לזכור כי מסת הפולימר תתחיל להתקשות תוך חצי שעה בלבד, לכן עליך להתחיל לשפוך את הרצפה מיד לאחר ערבוב..

שלב רביעי: שפיכת רצפת התלת מימד

ההרכב שהתקבל נשפך על הרצפה ומיישר עם מגב ומגירה מחורצת. כתוצאה מכך, יש להשיג שכבה אחידה, בעובי של שניים עד ארבעה מילימטרים. לאחר מכן, יש צורך ללכת ביסודיות על פני השטח בעזרת גליל מחט עד שכל הבועות הקטנות אפילו ייעלמו לחלוטין. מחטי הכלי לא צריכות להיות ארוכות מדי, מכיוון שהן עלולות להרוס את קנבס הצילום. חובה לשים לב לאורך המחטים בעת רכישת גליל. לפני מילוי הרצפה במסה פולימרית, חובה ללבוש ציוד מגן – מכונת הנשמה, משקפי מגן וכפפות. יש צורך להסתובב בחדר במהלך כל עבודה בנעליים מיוחדות – נעלי צבע. למרות שהפולימר לא קפוא, אתה יכול «לִצְלוֹל» כל פריטי נוי (קליפות, חלוקי נחל, וכן הלאה).