עבודת סיום

קירות: ציור ושבלונות יוצאי דופן

באזורי מגורים רגילים שטח הקירות עולה על כל הריבוע של הרצפה והתקרה. כבר מכוח זה, הצורך בגישה יסודית ואף בררנית לעיצוב הקיר ברור. קישוט בעזרת שבלונות הוא אחת משיטות הקישוט הנפוצות למדי, יחד עם זאת. הדרכים «לא סטנדרטי» לצבעים יש גם מסורת ארוכה ועיצובים ספציפיים רבים.

ריבוע על הקיר קירות מפוספסים ציור קיר מקורי צביעת תמונות וקירות דוגמאות צילום ציור קיר צביעת הקירות

שבלונות

עם מינימום מסוים של כישורים, אתה יכול ליצור אותם בעצמך תוך מספר דקות. כמובן, ייצור של כמה זנים מורכבים של תבניות אלו עשוי להימשך שעות רבות. בהתאם ליישום הציור, הקלישאות המקוריות מתחלקות למספר סוגים:

  • פשוט או במגוון צבעים אחד. אלה הם אלה המשמשים לסימון מהיר וברור..
  • מורכב או משולב. כאן, באמצעות מספר תבניות וצבעים יישומיים, אתה יכול לגלם תמונה של כמעט כל מורכבות.
  • מגוון נפחי. כאשר שברי השבלונה עצמם עשויים פלסטיק או מתכת. הציור מוחל לאחר מכן בעזרת מרק.
  • הפוך או «מִינוּס» לִטעוֹם. כאן האזור סביב שבר כזה צבוע. והאזורים הסגורים על ידו מתבררים כביכול, מהבהבים לאורך המתאר..

כיום ניתן לרכוש קלישאות מוכנות מסוגים ודוגמאות שונים בנקודות המכירה של הפרופיל המתאים או באינטרנט. הם עשויים מתקלי PVC או מנייר כסף על גבי גב ויניל עמיד.

דפוס אלגנטי על הקיר

מתחת לשבלונה

בחירת המיקום של דפוס כזה וחשיבה דרך התמונה עצמה בכל הפרטים, למעשה, היא החלק החשוב ביותר בתהליך העיצוב כולו. קומפוזיציות כאלה נראות טבעיות מאוד על הקירות ליד מיטות, שולחנות, ליד חלונות ודלתות..

 עקרונות עבודה:

  •  עדיף להכין את התבנית על פלוטר, כך שאפשר יהיה למנוע אי סדרים וקוצים;
  • הקיר שיש לקשט חייב להיות חלק, נטול לכלוך ולחות;
  • ראשית עליך לנסות לצייר על פיסת טפט או דיקט. אז אתה יכול להתאמן ולראות איך הכל ייראה על הקיר;
  • בעבודה עם ספריי או ספוג, מברשת או גליל, יש לזכור כי יש למרוח את כמות הצבע המינימלית. לפני החלת הקיר, עדיף להעביר את העודף לאותו טפט ישן..

  מכתים לא שגרתי

צביעת קירות יכולה להפוך אותם לציורי קיר מסוגננים ומושכים את העין. זה דורש רצון, יחד עם דמיון וכמה דרכי עבודה יוצאות דופן. ישנן מספר טכניקות פשוטות ויעילות יחסית לציור קיר מקורי. הם יכולים לשמש אדם ללא כל כישורים מיוחדים וניסיון עבודה. לפני העבודה בפועל, די כאן יהיה לנסות שיטה זו או אחרת של ציור על פיסת קיר גבס, דיקט או סתם נייר עבה..

מכתים לא שגרתי

זיג זג על הקיר

עבודת ספוג

האפשרות האידיאלית כאן תהיה ספוג ים אמיתי. ספוג לשטיפת מכונית יעבוד גם הוא. גומי קצף בהחלט לא יעבוד. הוא משאיר את חלקיקיו על פני השטח כדי להיות מעוטר..

ציור ספוג

בעבר, קטע הקיר נצבע עם ערכת הצבעים העיקרית. רק לאחר הייבוש המלא ניתן להתחיל לקשט. ספוג ספוג במים וסחוט היטב נרטיב מעט בצבע על בסיס מים של גוון בהיר או כהה יותר (בהשוואה לגוון המקורי). יישום השכבה מתבצע בתנועת סופג מגע, ללא לחץ חזק. כאן אתה לא יכול למהר ולקחת הרבה צבע לתוך הספוג בבת אחת. כמו כן, עליך לשאוף לאחידות מרבית של השכבה המתקבלת..

בתום העבודה יש ​​לאפשר לקיר להתייבש לחלוטין. זה בדרך כלל לוקח פחות משעה מכיוון שהציפוי דק מאוד. יתר על כן, ניתן לחזור על מחזור דומה יותר מפעם אחת, בכל פעם לשנות את הגוון המיושם. כתוצאה מכך, יתקבל מרקם ייחודי ועומק צבע מורכב על פני השטח..

שימוש בסמרטוט

גם כאן נוצרת מראש שכבת צבע נשא. לאחר ייבוש מלא עם מברשת בגודל של 2 או 3 אינץ ‘על שטח של כ -1-1.2 מ”ר. מתבצעת ציור עם ערכת צבעים בהירה מעט. מיד על פני אזור זה, גליל סמרטוטים שהתפתל בעבר מתגלגל לכיוונים שונים וללא עצירה. עליך לשמור כמה מלחמניות סמרטוט אלה במלאי. אם אחד ספוג בצבע, הוא משתנה לרענן.

שימוש בסמרטוט

הדפוס הבלתי צפוי המתקבל עם סוג של רישום טקסטיל של הפרטים הקטנים ביותר מעניק קישוט קיר ייחודי באמת. כך ניתן לצבוע אזור נבחר או קיר שלם..

אתה יכול גם להתנסות במברשות בעלות נוקשות זיפים שונות. ניתן לשפשף את הצבע בעזרת מברשת חצי יבשה. העיקר הוא לקבל את התוצאה שתהיה נעימה לעין ולא תתנגש עם עיצוב וריהוט אחרים..