עבודת סיום

איך לצבוע קירות בדירה: מספר עצום של רעיונות עם עצות מעשיות

צביעת קירות ותקרות בדירה היא אחת הפעילויות הבודדות שכל אחד מאתנו יכול לבצע באופן עצמאי. אמנם זה דורש הכנה מוקפדת וכלים מתאימים, אך עם מעט ידע, צביעת קירות בעצמכם יכולה לא רק לחסוך תקציב משפחתי, אלא גם להביא הרבה שמחה. אז למד כיצד לצבוע חדר?

קירות דירה צבועים בצבע: שלבי הכנה

על ידי ביצוע הטיפים הללו, כמעט כל אחד יכול לצייר חדר או דירה בכוחות עצמו. צביעת קירות אינה דורשת שום כישורים מיוחדים או יכולות, רק הרבה סבלנות ורצון טוב.

שלב ראשון: הסרת צבע ישן

שְׁאֵלָה «איך לצבוע חדר» רבים מאיתנו שואלים. השלב הראשון לפני צביעת הקירות הוא בדרך כלל הסרת הצבע הישן. כמובן שניתן לדלג על שלב זה כאשר מתייחסים לטיח טרי ומעיל..

כדי לבדוק אם יש צורך להסיר את כל הצבע מהקיר, הרטיבו אותו במים והשתמשו במרית כדי להסיר את הצבע. בדרך כלל כדאי להסיר את הצבע לגמרי, עד הטיח, במידת האפשר ללא בעיות גדולות. לאחר הסרת צבע בעזרת מרית, שטפו שוב את הקיר לקבלת משטח אחיד ונקי ללא שאריות.

כיום ניתן להשיג גם מדללי צבע מיוחדים. אתה יכול להשיג אותם כמעט מכל חנות שיפוץ הבית והשיפוץ הבית המצוידים היטב. זוהי תרופה הממיסה צבע באמצעות מרכיבים מתכלים. המוצר הוא ללא ריח, אינו מגרה ואינו רעיל. הוא מסוגל להסיר כל סוג של צבע מהקיר מאקריליק לשמן, ומסתיים באבקה. כדי לאפשר זאת יש למרוח את המוצר באופן שווה על הקיר. זמן ההמתנה לאפקט הוא כ- 45 דקות. לאחר התפוגה, פשוט גירדו את הצבע מהקיר בעזרת מרית..

שלב שני: בחירת פריימר

לאחר הפשטת הצבע הישן, אתה עשוי לשאול את עצמך שאלה «איך לצבוע את הקירות?» יש לצבוע קירות כראוי לפני הצביעה. לשם כך, עליך להשתמש בפריימר מיוחד או אפילו בצבע לבן רגיל וזול ביותר. כדאי לקרוא את הוראות יצרן הצבע לפני בחירת חומר. היצרנים ממליצים לרוב על סוגי פריימרים ספציפיים. כדאי לעקוב אחר ההוראות שלהם, כי לא כל סוגי הצבע משולבים עם סוג כזה או אחר של חומר גימור..

הפריימר על הקיר נעשה בדרך כלל פעם או פעמיים, תלוי באיכות החומר המשמש. המטרה היא להכין את המשטח כך שלא ייראה שינוי צבע לאחר החלת צבע המטרה..

איזה צבע לצבוע את הקירות בדירה: בחירת הסוג הנכון?

יש לבחור את הצבע בנפרד לכל חדר. אם אתה רוצה לצבוע חדר עם לחות גבוהה (כמו מטבח או אמבטיה), בחר צבע לטקס. הוא עמיד בפני לכלוך, לחות ושומנים. אתה יכול לשטוף אותו בקלות במים ולהיות בטוח שהחומר לא ידהה..

קל ליישם צבע לטקס על קירות. הודות לעקביות ומבנה, הוא מכסה בקלות ובדייקנות משטחים צבועים. בדרך כלל, על משטח דרוך היטב, מספיק למרוח שכבה אחת של צבע כזה כדי לכסות אותו לחלוטין. סוג זה של חומר גימור בדרך כלל יקר יותר ב 20-30% מצבע אמייל רגיל..

עבור חדרים כגון סלון, חדר שינה או מסדרון, אתה יכול להשתמש בצבע אמייל רגיל. יש למרוח שכבה אחת או שתיים על משטח דרוך היטב לקבלת האפקט המושלם, במיוחד כאשר בוחרים צבע במקום קיר לבן.

צבעים מבניים המדמים אפקטים שונים, כגון טיח לא אחיד, הם פתרון חדש יחסית. היתרון העיקרי שלהם, בנוסף לאפקט החזותי המעניין, הוא היכולת להסתיר קירות לא אחידים. סוג זה של צבע בדרך כלל אינו דורש תחול מיוחד, אך חובה בהחלט לעקוב אחר הוראות היצרן. תוכלו למצוא בהם מידע על אילו משטחים הצבע המבני הספציפי יידבק..

כמה יפה לצבוע את הקירות בדירה: כמה צבע צריך?

כדי להעריך את כמות הצבע הנדרשת, תחילה עליך לחשב את פני הקירות והתקרות שאתה מתכנן לצבוע. חשוב גם על צבעים וגוונים. יותר ויותר חלק מהקירות צבועים בגוון שונה של צבע נתון מאחרים – יש לקחת בחשבון רעיונות כאלה בשלב התכנון..

התשואה של צבעי לטקס ואמייל היא בדרך כלל 10 עד 15 מ ‘ / ליטר. המשמעות היא שניתן להשתמש בליטר אחד של צבע לצביעה של 10 עד 15 מ ‘של קיר או תקרה. ביצועי הצבע עשויים להשתנות בהתאם ליצרן ולסוג ספציפי, לכן תמיד בדוק את הצריכה הממוצעת הצפויה של היצרן לפני הרכישה. כמו כן כדאי לזכור כי על משטחים לא אחידים או מחוספסים (קירות המכוסים בטיח בלעדיו) הצריכה תהיה גבוהה בכ-10-20%.

זכור כי תחזית הצריכה מתייחסת לשכבת צבע אחת, ואילו לכיסוי קירות טוב עליך למרוח לפחות 2-3 שכבות פריימר בתוספת שכבה אחת או שתיים של צבע מטרה. לכן, אם אתה צריך לצבוע קיר בחדר בשטח של 30 מ ‘, אז תצטרך 3 ליטר צבע פריימר ו -2 ליטר צבע מטרה לשלוש פעמים תחל ופעמיים לצבוע עם צבע מטרה ( היצרן נותן צריכה של 10 מ ‘ / ליטר).

איך לצבוע את הקירות בדירה במקום טפטים?

אם הטפט הישן נדבק בחוזקה, אין צורך לקרוע אותו. לפני הצביעה יש לצבוע אותם כראוי רק בפריימר לבן. עשו את אותו הדבר עבור קיר כהה יותר. אם אתה רגיל לטפט בבית שלך, אך אינך אוהב את מצבם השחוק, תוכל לצבוע את הקיר בפסים אנכיים בצבעים וגדלים שונים. כדי ליצור דפוס כזה, אתה צריך להדביק את הקלטות באופן שווה על הקיר, לצבוע על כל רצועה אחרת ולאחר מכן להסיר את הקלטות. כשהפסים הצבעוניים מתייבשים היטב, מדביקים את הרצועות לאורך הקצוות השמאליים והימניים. צבע את השדות הנותרים.

כיצד לצבוע קירות בדירה במו ידיך: צעד אחר צעד

עדיף להשתמש ברולר צבע גדול לצביעה. שלא כמו מברשת, הוא אינו דורש שום כישורים מיוחדים ומבטיח אפקט טוב. הצבע יחולק באופן אחיד ולאחר מספר ריצות לא תראה כתמים. עם זאת, זכור לחלק את הצבע באופן שווה לאחר הרטבת הגליל במגש והסרת עודפי צבע..

לאחר השריית הגליל יש להניח אותו על הקיר ולבצע תנועות אנכיות – למעלה – למטה – למעלה. לא מומלץ לצבוע בזווית, כיוון שזה מגדיל את הסבירות לכתמים ואי סדרים גלויים. על משטחים גדולים יש להשתמש ברולר הגדול ביותר האפשרי. הודות לכך, העבודה תתנהל ביעילות רבה יותר..

יש לצבוע שטחי מגע בין משטחים שונים (למשל, צבע לבן בתקרה וצבע על הקיר או סביב שקע חשמל) בעזרת מברשת קטנה. הגליל למטרה זו אינו פתרון טוב, יש לו משטח גדול מדי לגימור מדויק של מקומות כאלה. מברשת הגימור צריכה להיות קטנה מאוד, רצוי ברוחב של 1 עד 2 ס”מ. כדאי גם להשתמש במסקינג טייפ.

ניתן ליישם את השכבות הבאות רק לאחר שהשכבה הקודמת התייבשה לחלוטין. בדרך כלל עליך להמתין לפחות 12, רצוי 24 שעות כדי לוודא כי שכבת הצבע שהוחל בעבר יבשה ונדבקה היטב על פני השטח..

איך לצבוע את התקרה?

בערך כמו הקירות, אבל פשוט לסחוט קצת את הגליל כך שהצבע לא יטפטף עליך. עליך לזכור גם להפריד בין התקרה לקירות בעזרת סרט דיו. סרט הדבקה משמש להפרדת צבע אחד משני. עטפו את הגליל בעדינות סביב סרט צבע אחד, והסירו אותו למפרק חלק לחלוטין..

אילו צבעים לצבוע את הקירות בדירה?

בחירת צבע קיר היא משימה מרתיעה עבור אנשים רבים. האם הצבע לבן, בז ‘, אפור? או אולי הימור על צבע בהיר? כאשר מתחילים את השיפוץ, בחירת הגוון הופכת לבעיה. מה אם הוא יוצא בהיר מדי או כהה מדי? ועכשיו מתברר שפתרון פשוט לכאורה הוא הגורם לכאבי ראש עבור אנשים רבים שמשפצים את דירתם. כיצד לבחור את הצבע הנכון לקירות בדירה? ייעוץ מעשי ממומחים.

לבחירת הצבעים יש מספר כללים. בחירת אלה שיהיו איתנו כל יום, כדאי להתחיל ללמוד את נושא הפסיכולוגיה של הגוון, כי צבעים משפיעים על מצב הרוח, הרווחה ואפילו תהליכים פיזיולוגיים. לכן, בהיותכם עצבניים, עדיף להימנע מגירוי אדום, ואם אתם מועדים לדיכאון, עדיף לא לצבוע את הקירות בסגול. מצד שני, לאדום תהיה השפעה טובה במטבח מכיוון שהוא מעורר את תהליכי העיכול והתיאבון, בעוד שהמדיטטורים יעריכו סגול כשהוא מתרכז ומרגיע. לכן, מציאת הצבע הטוב ביותר לעצמך דורשת הכרת הטבע שלך. ככלל, צבעים חמים מעוררים את המוח ואת תהליכי החיים. הלבן הוא ניטרלי (ולכן הוא משמש בבתי חולים), מרגיע כחול. צהוב וכתום הם אופטימיים, אך חום ושחור הם ההפך..

צביעת קירות ותקרות היא אחד השלבים האחרונים של קישוט הבית. קירות צבעוניים ותקרות בהירות ממלאים את הבית בחמימות. חללי פנים בהם הצבעים נבחרים כראוי ירכשו סגנון מעניין ואווירה ייחודית.