עבודת סיום

רצפת הקסם – תלת מימד

רצפה מעוצבת להפליא תמיד בולטת. והרצון ליצור מזה יצירת אמנות הוא בלתי נתפס ללא יחס שקול היטב. כיום, טכנולוגיות הבנייה מאפשרות לייצר רצפה אמינה ופונקציונלית קשה, וציפוי מקורי שיתאים לכל טעם. המאמר מציע לייצר את הרצפה התלת-ממדית ברמה עצמית. ומידע מפורט על ההליך לסידור משטח תלת ממדי יעזור לך לעשות זאת בקלות..

טכנולוגיית רצפת תלת מימד

רצפת התלת מימד נראית מרשימה לא רק בדירה, אלא גם במשרד ובאזור המכירות. ערכת הצבעים והדפוס של הרצפה הנפחית יכולים להיות כל אחד, ואיזה סוג פנטזיה אתה רוצה לממש תלוי בך. טכנולוגיית ריצוף תלת מימד מסתמכת על ייצור אפקט תלת ממדי בתמונה. עומק הציור תלוי ישירות בגובה בשכבה האחרונה. להנחת חומרים מיוחדים, טכנולוגיה זו מספקת:

  • פריטי נוי (צילומים, רישומים, חומרים מלאכותיים וטבעיים);
  • תערובת פולימר דו-רכיבית (בסיס שקוף ומקשה).

עבודת הכנה

למי שמעוניין להתקין רצפות נפוחות בעצמו, זכור כי הדבר ידרוש הרבה סבלנות, התמדה ורצון להרפתקנות. מאז הפעם הראשונה, רצפה כזו עשויה שלא לעבוד. לפני יציקת רצפה נפחית, עליך לבצע אוורור מאולץ. מכיוון שהחומרים הפולימריים ברצפה רעילים מדי ומכונת הנשמה לא תעזור כאן. בנוסף, הטמפרטורה בחדר חייבת להיות לפחות +10 מעלות..

הכנת ציור לרצפה בפלוס עצמי

ראשית עליך להחליט על התבנית שאתה רוצה לראות על הרצפה. יש צורך לבחור ולחשוב על כל הדברים הקטנים מראש – זכוכית, קונכיות וחלוקי נחל. לאחר מכן, גשו לחברת פרסום המייצרת פרסום בחוץ והזמינו קנבס (באנר) עם התמונה הנבחרת. בעת ביצוע הזמנה, שאל מה איכות המדפסת מספקת בעת ההדפסה. הרזולוציה של התמונה חייבת להיות מ 1440 dpi, והתמונה מודפסת על סאטן מאט. יצירת תמונה לרצפה תלת מימדית תיקח יותר כסף מחומרים אחרים.

הכנת הבסיס

ראשית, יש לנקות את המשטח מכל המזהמים. המשטח חייב להיות יבש לחלוטין, לא מותר יותר מ -4% לחות. אם הרצפה בפלוס עצמי מונחת על משטח מתכת, יש להסיר אותה. כל הסדקים מלאים באיטום או אפוקסי. ויש לאטום את הבורות בתערובות לייבוש מהיר, הכוללות בסיס קוורץ-אפוקסי. שיטת הפיצוץ בזריקה משמשת לטיפול במשטח הקשה, והמשטחים הרכים מעובדים על ידי שחיקה. במקביל, אתה צריך להכין פילה, ואז להסיר אבק עם שואב אבק תעשייתי.

כדי לשפר את הספיגה וההדבקה של המשטח, אנו ממליצים על תחל עם פריימר מיוחד. הוא ימלא את כל הנקבוביות הקטנות ויחדור עמוק לתוך הבטון. תהליך זה מחבר היטב את בסיס הבטון עם שכבת הבסיס של הרצפה המיישרת את עצמה. אנשים רבים חושבים שרצפה כזו תהיה קרה, אבל זו אשליה. ניתן לשלב רצפות תלת מימד עם חימום תת רצפתי, וזה יהפוך למקור החום העיקרי בבית. אבל חימום תת רצפתי תלת מימדי קשה יותר לתפעול..

שכבת בסיס

עליך לעבור לשלב של עבודה זו רק 4 שעות לאחר תחילת המשטח. שכבת הבסיס יכולה להיות ריצוף או רצפת פולימר. האפשרות השנייה מומלצת ביותר, מכיוון שהיא נחשבת כבסיס מצוין ליישום תמונה. אם אתה רוצה לקשט את הציפוי בחומרים טבעיים או מלאכותיים במקום תמונה, אז השכבה הראשית הופכת לרקע. שכבת הפולימר מוחלת על הבסיס המחוספס כך שהמשטח שטוח לחלוטין. לא אמורה להיות בועה בעובי הרצפה, אך ניתן לבדוק זאת באמצעות מפלס בניין.

שכבה ראשונהיישום תמונה

לאחר החלת שכבת הבסיס, תוכל להמשיך ליישם תבנית או תפאורה. התמונה לרצפת התלת מימד מוחלת בשתי דרכים:

כמובן שהאפשרות השנייה תהיה היעילה ביותר, אך היא יקרה מדי. מכיוון שצבעי אקריליק ופולימר לתמונות רצפה אינם זולים. רוב העלויות יועברו ליצירתו של האמן. אם תחליט על שיטה זו, אינך צריך לשמור. איכות התמונה תלויה ברושם של הרצפה הנפחית. הדבקת תמונה נחשבת לשיטה הנפוצה ביותר. בד באנר או אריחי ויניל משמשים כציור. לפני החלת התמונה, עליך למרוח פריימר פולימרי שקוף. הציור, עשוי ויניל, מודבק בזהירות רבה כך שלא יישארו בועות. הציור שנעשה על בד הבאנר מודבק בשכבת דבק דקה.

מצייר תמונההחלת השכבה האחרונה

לפני החלת השכבה האחרונה, יש צורך לחשב את נפח החומר. הצריכה תלויה בעובי השכבה, בדרך כלל 3 מ”מ. לעיבוד 1 מ”ר. הוא דורש עד 4 ק”ג של חומר פולימרי שקוף. השכבה האחרונה מוחלת באופן הבא:

כשהגלגול והפילוס הושלמו, אתה אמור להיות מסוגל ללכת על הרצפה רק עם נעליים מחודדות על הסוליות. כדי להפוך את הרצפה לעמידה מאוד, כסו אותה במשך שלושה ימים בנייר כסף או בניילון..

השכבה האחרונה

לאחר שהשכבה השקופה התקשתה, עליך למרוח לכה מגן. הוא יגן מפני נזקים כימיים ומכניים, וזה יאריך משמעותית את חיי הרצפה. כדי לא להחליק עליו אתה יכול לכסות אותו בלכות מיוחדות בעלות תכונות נגד החלקה..