עבודת סיום

בחירת ריצוף. האם הרגליים שלך יאהבו את הרצפה?

חיפוי הרצפה הוא מרכיב חשוב בפנים, לא רק מבחינה אסתטית. רצפות עמידות מספקות בידוד רעש, חמימות ונוחות. רצפות הן אחת הנגיעות העיקריות של כל שיפוץ..

אילו קומות לבחור מתוך מגוון הצעות קידום מכירות?

בואו ננסה להבין את זה. הדבר הראשון שקובע את הבחירה הוא חומר הייצור: מבדילים כיסויי רצפה מלאכותיים וטבעיים. הקבוצה הראשונה כוללת לינוליאום, אריחים, רצפות ברמה עצמית. רצפות טבעיות כוללות ריצוף עץ, פרקט, רצפות אבן טבעיות. יש לשקול היכן אנו בוחרים את הרצפות. הריצוף חייב להיות פונקציונלי.

השני, שיעזור בפתרון מורכב, חיפויי הרצפה מתחלקים לסוגים בהתאם לשיטת חלוקת האלמנטים המרכיבים של הרצפה. ריצוף מחיצה מלאכותי – ריצוף קרמיקה, לרבד, לוח אבן, לוח עץ, פרקט. חיפויי רצפה מגולגלים – שטיח, לינוליאום. חיפויי רצפה מונולית – מגהץ ברמה עצמית מחומרים פולימריים.

 שקול את סוגי החיפויים הפופולריים ביותר:

לִינוֹלֵאוּם היה או נמצא כמעט בכל דירה או בית. ישנם שני סוגים של לינוליאום: לינוליאום מסחרי והומוגני והומוגני ביתי על גבי לא ארוגים או קצף. לבסיס הלינוליאום הטרוגני משתמשים ברבד, PVC, פוליאסטר, יוטה. ללינוליאום כזה מבחר רחב יותר והוא מיוצר בלחמניות ברוחב 2, 3 ו -4 מטר. הומוגנית – 2, 3 מטר כל אחת, בעלת מבנה הומוגני ללא בסיס.

לִינוֹלֵאוּם

היתרונות של הלינוליאום כוללים:

 • רבגוניות. מתאים הן למטבח והן לחדר.
 • צבע ומגוון סגנוני.
 • חוסר יומרות. נוח לניקוי רטוב ויבש. אין צורך ברמה מושלמת של הרצפה להנחת לינוליאום..
 • לא דורש הוצאות גדולות של כספים, זמן ומאמץ.
 • לינוליאום מסוג מסחרי עמיד מאוד בפני נזקים, חיכוכים.

חסרונות הלינוליאום:

 • לא אוהב אור שמש ישיר, עלול לדעוך.
 • בטמפרטורות נמוכות מאוד – סדקים.
 • שקעים מרהיטים כבדים יכולים להישאר על הלינוליאום הביתי, קרעים ונזקים עלולים להיווצר עליו..

למרות חוסר היומרות של הלינוליאום, וזה יכול להיהרס אם אינך פועל לפי עצות אלמנטריות: אל תשתמש בהתכווצות על PVA או תוסס, יש למרוח דבק מיוחד על הלינוליאום רק בצומת, להניח רק על המגהץ המלט המטופל.

לְרַבֵּד – כיסוי רצפה פופולרי ומסוגנן. למעשה, זהו לוח רב שכבתי. השכבה העיקרית של הלמינציה עשויה סיבית או סיבית.

לְרַבֵּד

היתרונות של לרבד:

 • אינו דוהה, בעל מראה מעולה.
 • אין לכלוך דבק בו, קל לניקוי.
 • אין צורך בלכה, חול.
 • בעל מבחר גדול.
 • טווח מחירים רחב מאפשר לך לבחור אפשרות תקציב.

חסרונות:

 • אתה צריך להיות זהיר עם מים – הלמינציה מעוותת מעודף לחות.
 • פרקט למינציה זול הוא קצר מועד.

אריח קרמיקה – כיסוי רצפה פרקטי ומודרני למדי. היתרונות של אריחים כוללים עמידות בפני לחות, אפקט דקורטיבי, עמידות, רלוונטיות, מבחר עצום של צבעים וסגנונות. החסרונות הם שהאריח אינו אוניברסלי ומתאים יותר למטבח ולאמבטיה מאשר לחדר השינה; האריח עלול להיסדק מהשפעה חזקה, קר למגע. מומלץ ריצוף מקצועי.

אָרִיחַ

רצפת פרקט, ריצוף עץ מלא, ריצוף בהרכבה מסוג אחד הוא אחד מסוגי הריצוף הוותיקים ביותר. תמיד מסוגנן ומעודכן. היתרון העיקרי שלה הוא ידידותיות לסביבה. רצפת העץ עמידה, עמידה מאוד בפני עיוותים. עם זאת, ריצוף כזה דורש תחזוקה רצינית. מתאים יותר לחלל פנים קלאסי.

פַּרקֶט

רצפות אבן טבעית. מתאים במסדרון, במטבח, בחדר האמבטיה, ללא התקנת המערכת «רצפה חמה» רצפות האבן הטבעיות מספיק קרות. החיסרון העיקרי הוא העלות הגבוהה. רצפות כאלה מובילות בהתנגדות לבלאי – הן אינן מתעוותות, הן סובלות לחות ואור היטב..

רצפת אבן

שָׁטִיחַ – כיסוי רצפה נעים ונעים. היתרונות כוללים: תכונות בידוד קול טוב, מגוון צבעים ומרקמים, לא ייסדקו או יישברו כאשר חפץ כבד נופל עליו. החיסרון של ציפוי כזה הוא הקושי לטפל בו. כל כתם יצטרך להסיר באמצעים מיוחדים, כך שכמעט ואי אפשר לשים שטיח במטבח או במסדרון..

שָׁטִיחַ

רצפה פילוס עצמי עשויה פולימרים -הקומות המודרניות והעדכניות ביותר. הם אינם דורשים מגהץ טוב של רצפת הבסיס, מכיוון שהם עצמם מפולסים בשל מרקם הנוזלי – כל אי סדרים נשפכים עם פולימרים נוזליים ומקבלים משטח אידיאלי, יפה וחלק. טכנולוגיות מודרניות מאפשרות להשיג רצפה בפלוס עצמי בכל צבע ומרקם. רצפה זו עמידה בפני לחות ואמינה. חסרונות: רצפה ברמה עצמית באיכות גבוהה די יקרה, רצפות פילוס עצמי זולות יכולות להצהיב בחשיפה לאור שמש ישיר..

רצפה ברמה עצמית

רצפת קרש מעץ – חם, ידידותי לסביבה ויפה. לוחות מונחים בצורה נכונה על בולי עץ, ללא פערים והידוקים עם מסמרים, לא צבועים ומכוסים בשעווה או בלכה מיוחדת – זו אחת האפשרויות הטובות ביותר. יתרונות: שימוש בעץ טבעי ויקר בעל דוגמה יפה וצבע עץ, פער אוורור טבעי בשל גובה בולי העץ, משטח חמים ונעים של הלוח המשופץ. החסרונות כוללים – אם במהלך היווצרות הרצפה הלוחות מיובשים או להיפך, עיוותים מתרחשים או פערים מופיעים, דורש טיפול מתמיד.

רצפת עץ

רצפות זכוכית – רצפות זכוכית ברכיים אופנתיות ואקזוטיות מאוד בעובי רב. הם עשויים בצורה של מוסיף לתוך הבד הראשי של ציפוי אחר או מוצק. דפוס הרצפה יכול להיות מונוכרומטי, נוי, נופים וציורים ואפקט תלת מימד. היתרונות יכולים להיקרא אקולוגיה, אסתטיקה גבוהה, אופנתיות, ולחסרונות – הציפוי חלקלק, הוא יכול להפוך למקור לפציעה.

רצפת זכוכית

הטכנולוגיה מתקדמת במהירות ונותנת לנו הצעות חדשות. גם אופנה לא מפגרת. כשאתם בוחרים רצפה, חשבו על העובדה שזה לא ליום אחד, אלא, והכי חשוב, האם הרגליים שלכם יאהבו את הרצפה.?