עבודת סיום

חיפוי קיר מגבס בשיטת מסגרת

עם בית משלהם, כמעט כולם מתמודדים עם הבעיה של יישור הקירות. מישהו רוצה לשנות את הפריסה על ידי התקנת קירות נוספים, בעוד שמישהו רוצה לעשות דלתות מקושתות. את כל הרצונות הללו ניתן לממש באמצעות התקנת מסגרת של לוחות גבס.

שיטות להתקנת לוחות גבס

קיר גבס הוא חומר שקל לעבוד איתו: הוא קל להתקנה, קל לחיתוך וגמיש כאשר הוא כפוף. בהתאם לאחידות הקירות הקיימים, ניתן להדביק קיר גבס לקיר או להרכיב אותו על מסגרת. הדבקו לוחיות גבס על המישור של אותו קיר, שהשיפוע מרמתו אינו עולה על 1 ס”מ על 1.5-2 מ ‘.

שיטת התקנת המסגרת משמשת בעת פילוס קירות מעוקלים מאוד. יתר על כן, עקמומיות הקירות יכולה להיות אופקית וגם אנכית. אתה יכול ליצור מסגרת מעץ או מתכת. הודות לשימוש במסגרת מסודרים פתחים מקושתים, נישות, שיפוע חלונות ודלתות. אפשר לבנות בבית מדפים ומבנים שונים עשויים לוח גבס. יש הרבה אפשרויות. הכל תלוי במיומנות של המאסטר הנבחר ובהרגלי העיצוב של בעל הדירה.

בחירת החומר למסגרת

מסגרת קיר גבס משמשת כאשר אתה צריך ליישר את הקירות. שיטה זו טובה בכך שניתן להסתיר את החיווט והתקשורת מאחורי המסגרת. המסגרת מאפשרת לבודד את החדר באמצעות צמר או קצף. מתחת לקיר הגבס בנויה מסגרת מלוחות עץ או פרופילי מתכת.

יש לטפל בלוחות עץ בתרכובת מיוחדת נגד פטריות. מסגרת העץ משמשת בחדרים יבשים. על הלוחות להתייבש היטב וללא קשרים. זה מונע מכל המבנה להתעוות במהלך הייבוש. נוכחותם של קשרים מובילה לשבירה. המעקה להתקנה חייב להיות שלם לכל אורכו. הבחירה הטובה ביותר היא מעקה של 3/5 ס”מ. יתר על כן, הצד של 5 ס”מ הוא הצד הקדמי. קיר גבס מחובר אליו. בגרסת המסגרת, חשוב מאוד לבנות את המסגרת בצורה נכונה. אחרי הכל, לוחות גבס מחוברים אליו. למסגרת המתכת משתמשים בפרופילים מיוחדים המיוצרים במפעל. כדאי לבחור בפרופיל קשה יותר. הם זמינים באורך של 2, 2.5 ו -3 מטרים. גודלו 3/6 ס”מ.

התקנת מסגרת

חיפוי קיר מגבס בשיטת מסגרת אפשרות 3 חיפוי קיר מגבס בשיטת מסגרת אופציה 2 חיפוי קיר מגבס בשיטת מסגרת

בעיקרון, ההתקנה של מסגרות עץ ומתכת זהה. השלב הראשוני בהתקן רשת מסגרת החוט על הקיר הוא סימון המטוס המעובד. בהתחשב במידות קיר הגבס ברוחב (1.2 מ ‘), הקיר מסומן לחלקים אפילו 0.6 מ’. הקו האופקי הראשון נמשך בפינת הקיר. כל השורות הבאות מסומנות ממנה במרחק מוגדר. הקו נמשך מהתקרה לרצפה. סימנים נעשים בקווים באמצעות רמה לתיקון המתלים. המרחק בין המתלים הוא 0.5 מ ‘. מדריכי הפרופיל (מסילות) מחוברים לקולבים אלה בעזרת ברגים הקשה עצמית למתכת או עץ. הקולבים עצמם מחוברים לקיר. אם הקיר הראשוני מעץ, השתמש בברגי עץ. במקרה של קיר בטון או לבנים משתמשים בדיבלים. נקודה חשובה ביותר היא הידוק הקולבים לקיר. לא משנה מה אפשר לומר, קיר הבית הוא הבסיס שאליו מחובר כל מבנה המסגרת. לכן, יש צורך לאבטח את המתלים באיכות גבוהה. אם הבורג או הדיבל אינם נדבקים לקיר, עליך להזיז אותו מעט למעלה או למטה. בשום מקרה אין להזיז את המתלים ימינה – שמאלה, הדבר יגרום לאיבוד רמת התקנת הפרופיל..

בכל אחת מהפינות הם מותקנים לאורך הפרופיל. יש צורך בהתקנה לפי רמה. עדיף לשני אנשים לעלות פרופיל. אחרי הכל, קשה מאוד לאדם אחד לתקן את הפרופיל, תוך הקפדה על אחידות. להתקנה אחידה נדרש בשני מישורים: ביחס לקירות המעובדים והסמוכים. הפרופיל מחובר למתלים רק למישור הרוחבי (הצר) של הפרופיל עצמו.

מעל ומתחת, חוט הניילון נמשך ביסודיות. יש למשוך אותו כך שהוא עובר לאורך הקיר, ונוגע בשני הפרופילים המותקנים. כל הפרופילים הנותרים מותקנים לאורך חוטים אלה. כאשר מתקנים אותם למתלים, אין צורך לשכוח משמירה על אחידותם של שני מטוסים. זה קורה שהפרופיל (המעקה) מותקן כראוי לאורך החוטים, אך בחלק האמצעי של הפרופיל יש סטייה פנימה או כלפי חוץ – זהו קיר מעוקל.

אבטחת יריעות קיר גבס

כמו כן, חשוב לזכור כי לוח הגבס שטוח בזוויות ישרות. אם הפרופיל מועבר שמאלה או ימינה, התקנת קיר גבס עלולה להיות קשה יותר. אחרי הכל, כל יריעה של קיר גבס לוכדת חצי מהמטוס (3 ס”מ) על הפרופיל. כדאי לדחות גיליון אחד מהרמה וכל האחרים יעקבו. בנוסף, האפשרות לתיקון רגיל של יריעות קיר גבס הולכת לאיבוד. קיר גבס הוא חומר שביר, ולכן, אחיזה של 3 ס”מ מיועדת לתיקון. אחיזה פחות מביאה לשבירה של חתיכה מהגיליון, לאחר מכן הסדין יירד.

אם גובה יריעת הגבס אינו מספיק כדי לכסות את מטוס הקיר, יש צורך להשתמש בחתיכות רוחביות של פרופילים. הם קבועים בין פרופילים אופקיים קיימים. לדוגמא: יריעת קיר גבס גובהה 3 מ ‘וגובה הקיר 4 מ’. קיר גבס קבוע מלמטה, עליו פיסת גיליון בגובה החסר. בצומת של חלקים אלה, מוברג פרופיל רוחבי. אורכו צריך להתאים למרחק בין הפרופילים, בתוספת 6 ס”מ (אחיזה של 3 ס”מ לכל פרופיל). הפרופיל האנכי מותקן כך ששני יריעות קיר הגבס תופסות אותו באופן שווה.

חשוב בעת התקנת גיליונות להתקין אותם בתבנית לוח שחמט. אם הסדין הראשון קבוע מהרצפה, חתיכת מטר קבועה לידו. מותקן עליו יריעה שלמה של קיר גבס. קיר הגבס קבוע בעזרת ברגים הקשה עצמית באורך 25 מ”מ. מברג עם זרבובית מיוחדת משמש כדי להדק את הברגים הקשה עצמית. לזרבובית זו יש מגביל כדי לא ליפול דרך קיר הגבס. אם מישהו החליט לבצע התקנת קיר גבס במו ידיו, הוא לא צריך לפחד מהתהליך הזה. אין בזה שום דבר מסובך.