עבודת סיום

כיצד לאטום את חדר האמבטיה שלך?

איטום הוא יישום חומרים שאינם מאפשרים למים לעבור דרך הרצפה והקירות. תיקון מסוג זה מתבצע במיקומים של חדרי האמבטיה, למניעת הופעת פטריות, עובש ואחרים. «שמחות» חדר לח. כדאיות האיטום לא דורשת דיון, כי אם היא לא מתבצעת, אז האידוי והעיבוי חודרים בסופו של דבר אפילו מתחת לאריחים המונחים בחדר האמבטיה, וגורמים לכל התוצאות לעיל, שליליות הן למראה החדר והן לבריאות של בעליהם. נקודה נפרדת שכדאי לציין היא הארכת חיי השירות של חומרי הגמר בחדר האמבטיה, כמו גם צמצום אי הבנות אפשריות עם השכנים עקב ברז לא סגור, צינור שהתפוצץ או תאונות אחרות …

במקומות בהם יש צורך קודם כל באיטום?

איטום

לפני ביצוע העבודה, השלב הראשון הוא לקבוע באיזה סוג חומרים להשתמש. הם מתחלקים בעיקר לשני סוגים. הראשון הוא עבודת הציפוי, השני הוא הציפוי.

חומרי סיכה

מסות נוזליות או פחיות, מוחלות בעזרת גליל או מרית על המשטח המבודד. לוקח להם זמן להתגבש. בצד החיובי, קיימת ללא ספק האפשרות להשתמש בהם על משטחים לא אחידים, הדבקה מעולה למשטח והקלות היחסית בביצוע העבודה. חסרון – רוב חומרי הציפוי יחזיקו מעמד מספיק זמן אם תכין עליהם גם מגהץ מילוי.

עבור עבודות ציפוי על איטום, ביטומן רגיל נשאר האפשרות הזולה ביותר. עם זאת, קח בחשבון את חיי השירות הקצרים שלו (3-5 שנים), כמו גם את הצורך לחמם אותו לטמפרטורה של 120 מעלות צלזיוס לפני החלתו על המשטח המטופל..

אם אתה צריך לחסוך כסף, אתה יכול גם להשתמש בלכות מיוחדות. הם מוחלים במספר שכבות ומספקים הגנה טובה על לחות. עם זאת, החיסרון זהה לזה של ביטומן – שבירות. לאחר 5-6 שנים, יידרש לבצע מחדש את האיטום.

אפשרות טובה בהרבה, אם כי יקרה יותר, תהיה שימוש בחומרים מודרניים יותר המבוססים על ביטומן. זהו מסטיק ביטומן-גומי או ביטומן-פולימר. הם הרבה יותר אמינים, עמידים, ולא קפריזיים לתנאי העבודה, עד לטמפרטורות תת -אפסיות.

למסטיקים מלט פולימר יש את המחיר הגבוה ביותר והאיכות המתאימה להם. הם נראים נהדר כמו פלסטלינה מותכת. בעת עיבוד משטחים הם מחלחלים להפליא לסדקים הקטנים ביותר, סותמים חורים ויוצרים הידבקות אמינה, ותכולת הפולימרים, פיזור הסיליקון או האקריליק בבסיס מבטיחים את עמידותם ויעילותם של חומרים אלה..

אם העסקת בעלי מלאכה אינה הדרך הטובה ביותר עבורך, ובחרת לאטום את חדר האמבטיה במו ידיך, אל תשכח כי אין מתכון יחיד לשימוש בתערובות ציפוי, ולמד היטב את הוראות השימוש. הצטייד גם בכלים הדרושים. מסטיקים נוזליים מוחלים עם גליל או מברשת, מסטיקים עבים – בעזרת כף או מרית. אם משתמשים במסטיק עבה, אז הצטיידו גם במרית רחבה כדי ליישר את פני השטח.

העיבוד מתחיל מהפינה, או ממפרק התפר. רצוי לעבד את כל המשטחים, אבל גם אם רק הרצפה מעובדת, זה עדיין הכרחי «לְטַפֵּס» על 20-30 ס”מ ועל הקירות. אל תשכח מהצינורות – יש לשים עליהם חותמות וגם למרוח במסטיק.

חומרי הדבקה

זהו בעצם אותו ביטומן, מחוזק בפוליאסטר או פיברגלס. בהתאם לעלות של איטום כזה, ישנם חומרים המכילים פולימרים ותוספים אחרים. על פי שיטת היישום, הם מחולקים להדבקה עצמית ומודרכים. הראשון מתנהג כמו מדבקות רגילות, סרט ההגנה מוסר והגליל עצמו מתגלגל על ​​פני השטח לטיפול. המודרכים מותקנים באמצעות מבער גז. הגליל מונח על פני השטח, מעובד בחום, ואז מתגלגל עם גליל כבד.

היתרון הגדול ביותר בהדבקה הוא בעלות האפקטיביות הבלתי מעורערת שלו-שום תערובת ציפוי לא תעלה לכם בזול כמו כמה גלילי איטום מוכן. יתרון נוסף הוא מהירות ההתקנה, בנוסף אין צורך לחכות עד שהשטח המטופל יהיה מוכן לשלב הבא של עבודות התיקון..

ההיבטים השליליים כוללים, קודם כל, ריח לא נעים ומתמשך של הביטומן עצמו. הצורך בהכנה קפדנית של המשטח חשוב גם הוא – להנחת הלחמניות נדרש בסיס שטוח ויבש לחלוטין. יש לזכור גם כי אי דיוקים בביצוע יכולים לשלול את כל המאמצים שהושקעו, ולכן הדבקה של לוחות האיטום צריכה להתבצע בדיוק רב ביותר..

השלבים העיקריים של עבודות האיטום

קודם כל, יש צורך לבצע עבודות הכנה. אלו כוללים:

  • הכנת משטח. יש צורך לנקות את הבסיס המעובד מפסולת ואבק בצורה יסודית ככל האפשר. אם הפרשי הגובה הם יותר מ -2 מ”מ, יש צורך לבצע משטח יישור.
  • אם בטון, טיח מבודד, כמו גם בעת שימוש במגהץ מלט, יש להרטיב את המשטח. הדבר נעשה בשל המבנה הנקבובי של חומרים אלה על מנת להימנע מייבוש מוקדם של הפתרון..
  • בסיס פריימר. זהו הליך חובה, אשר מגביר באופן משמעותי את איכות ההדבקה של איטום למשטח המטופל..
  • הדבקה של מפרקים חדירים ללחות בעזרת סרט חיזוק. שימו לב לפערים בין קירות לרצפות, בין רצפות וגופי אינסטלציה וכו ‘..

לאחר שסיימת את כל עבודות ההכנה לעיל, המשך ישירות ביישום איטום, בהתאם להמלצות החומר הספציפי בו נעשה שימוש.