עבודת סיום

הכנה והרמה של בסיס החדר

מגיע זמן בחייו של כל אדם כאשר יש צורך לשפץ את ביתו, להגדיל את הנוחות שלו, כלומר לבצע תיקונים. אחד מחלקי הדיור שלא קל לתקן הוא הרצפה. תמיד ישנה תשומת לב מוגברת לחלק זה של החדר, שכן זהו הבסיס, הבסיס שעליו נע ריהוט כבד ואנשים הולכים. הרצפה, בניגוד לתקרה ולקירות, היא משטח מנוצל באופן אינטנסיבי, שעל הציפוי שלו לא רק להיות בעל מראה אטרקטיבי, אלא גם בעל עמידות גבוהה בפני שחיקה..

כל סוג של רצפה מונח על הבסיס – מלט -חול או מגהץ בטון. כל תיקון רצפה מורכב משני שלבים. הראשון הוא הכנת ויצירת בסיס שטוח לחלוטין לציפוי. השני הוא התקנת סוג זה של ריצוף. הבסיס המקורי – רצפת בטון – לעולם אינו שטוח לחלוטין. במקרים מסוימים טיפות משטח יכולות להגיע עד 10 ס”מ. ברור שפשוט אי אפשר להניח את הריצוף על בסיס כזה באיכות גבוהה. לכן, החלפת הציפוי הישן או התקנת ציפוי חדש, יש צורך ליצור בסיס שטוח לחלוטין. בדרך כלל הבסיס משמש כבסיס כזה:

מגהץ מלט חול

הבסיס העמיד והאמין ביותר לריצוף הוא מגהץ מלט-חול. יש לבצע מגהץ כזה לפני צביעה והתקנת דלתות. כדי לאמוד את כמות עבודות תיקון הרצפה, יש למדוד את הסטייה של משטח הרצפה מהאופקי. כדי להפחית את צריכת הפתרון משתמשים בחומר מילוי – חימר מורחב. ניתן להשתמש בו בשתי דרכים – מעורבב עם תמיסה, או להניח שכבת מילוי כבסיס, ומעליו – להכין מגהץ מתמיסה שעובי המינימלי שלה צריך להיות 3 ס”מ. אחד היתרונות של עבודה זו היא להגדיל את רמת בידוד הרעש.

מלט משמש כחומר מחייב במגהשי מלט, ואבן כתוש, חימר מורחב, חצץ או חול משמש כמילוי. חוזקו של המגהץ כזה תלוי ישירות ביחס המים והמלט בתמיסה. אם היחס הזה מוערך יתר על המידה, מה שנעשה לעתים קרובות לנוחות הבנייה, אז כוחו יפחת מאוד, יידרש יותר זמן לייבוש מלא ותהיה הצטמקות חזקה. לעתים קרובות מופיעים מיקרו -סדקים. בדרך כלל עובי המגהץ-חול מלט הוא בממוצע 5 ס”מ. אם תהפוך אותו לדק יותר, אז בעתיד הוא יתקלף מהבסיס שלו.

אחד החסרונות החשובים במגהץ מרגמה הוא זמן הייבוש הארוך. אז התקנת כיסוי הרצפה אפשרית תוך כ-28-30 ימים לאחר יישום המגהץ. כדי לתקן את החסרון הזה, בזמננו, נוצרות תערובות מיוחדות שמתייבשות די מהר. לאחר שהכנת מגהץ מתערובת כזו, ניתן להתקין את כיסוי הרצפה לאחר 3-5 ימים. כמו כן, כדאי להשתמש בפריימר אפוקסי, החודר לתוך הבסיס מספק הגנה מפני השפעות הלחות במגהץ. הודות לכך ניתן להתקין כמעט כל כיסוי רצפה על משטח שעדיין לח. עם זאת, מגהץ מלט-חול לא תמיד מספק משטח שטוח לחלוטין..

רצפה ברמה עצמית

כיום, טכנולוגיות רבות משמשות לריצוף רצפות, אחת האמינות שבהן היא מה שנקרא רצפת פילוס עצמי. עבור המכשיר שלו, משתמשים בתערובות מיוחדות, שמתקשות מהר מאוד. בעזרתם ניתן להפוך את כל הרצפה אפילו לא אחידה ביותר באופן מושלם..

תערובת זו היא תרכובת פילוס משטח הניתנת לזרימה ומהירה. כשהיא מיושמת, התערובת בהשפעת המשקל שלה מתפשטת על פני השטח וממלאת את כל החללים. לחומרים לפילוס עצמי מספר יתרונות על פני משטחי מרגמה רגילים. לוקח להם הרבה פחות זמן להתייבש לגמרי – עד 15 ימים. הודות לשימוש בחומר מילוי דק, המשטח חלק לחלוטין, שאי אפשר להשיג בעזרת מגהץ קונבנציונאלי. עובי השכבה המיושמת הוא בממוצע 10 ס”מ, וזה מאוד נוח כשהחדר נמוך או שאתה צריך לתקן אי סדרים קטנים. ניתן ללכת על משטח רצפה כזה לאחר 6 שעות, וליישם את הריצוף לאחר 12 שעות..

רצפה חמה

להתקנת רצפה חמה מיוצרים תרכובות מיוחדות בעלות עמידות מוגברת בפני סדקים ומוליכות תרמית גבוהה, המאפשרת לעמוד בהבדלי טמפרטורה גדולים. מזיגה והתקשות מהירה, היעדר הצטמקות, היכולת ליישם שכבה עבה של הרכב מבלי להיסדק – כל זה מבטיח קיבוע אמין של גופי חימום בעלות עבודה נמוכה..

גוף החימום בחימום התת רצפתי יכול להיות כבל חשמלי או צינור המחובר למערכת החימום. אלמנט כזה מונח על כל שטח החדר על המגהץ הראשי. לאחר מכן, יוצקים תערובת פילוס עצמי, שמשחקת את תפקיד המגהץ הסופי. אם נעשה שימוש בצינור ברצפה חמימה, לפני שמיישמים עליהם פתרון, יש למלא את הצינורות במים בטמפרטורת החדר. יש להניח מגהץ מונוליטי בשתי שכבות, מה שמונע מהצינורות לצוף. שכבת המגהץ הראשונה נשפכת לראש הצינורות, והשנייה גבוהה בכ -2.5 מ”מ מהראשונה. אפשר למרוח את השכבה השנייה של המגהץ לאחר הגדרה טובה של הראשונה – תוך בערך יום. כל השיטות הבסיסיות לעיל של פילוס הרצפה יהיו שימושיות לכל מי שמחליט לבצע עבודות כאלה בעצמו. עם זאת, למרות הפשטות לכאורה של תהליך זה, הוא דורש מקצועיות וכישורים גבוהים מהאדם שיעשה זאת, כמו גם חומרים באיכות גבוהה..