עבודת סיום

לוחות דקורטיביים למטבח – אופציה חלופית לקישוט יפה של חדר פונקציונלי

מטבח מודרני ומסוגנן הוא חלומם של משפחות רבות. אחרי הכל, כאן אתה יכול להתכנס לתה ערב ולדון בכל הנושאים החשובים. אף על פי כן, תיקונים בחדר זה לעיתים דורשים זמן רב ומייגעים. עם זאת, לאור המגוון הרחב של חומרי הבניין, ניתן להאיץ את התהליך מבלי לאבד את איכות העיצוב. אנחנו מדברים על לוחות דקורטיביים, המשמשים יותר ויותר במקום טפטים ואריחים על הקירות, כמו גם לקישוט הפלטה האחורית לאורך האוזניות. אפשרות זו תקציבית למדי, פונקציונלית וקלה להתקנה..

לוחות דקורטיביים למטבח: יתרונות וחסרונות

לפני רכישת לוחות דקורטיביים, אנו ממליצים שתלמד את התכונות העיקריות שלהם, כמו גם את היתרונות והחסרונות. זה יאפשר לך לקחת בחשבון את כל הניואנסים ולהפוך את התיקון ליעיל ככל האפשר. הדבר נכון במיוחד לגבי דירות בבניינים ישנים, שבהם לרוב יש כבר כיסוי מסוים על הקירות. אחד היתרונות העיקריים של לוחות דקורטיביים הוא שאין צורך לפרק את הציפוי הקודם וליישר את המשטחים. מכיוון שניתן לחבר אותם לקירות או למסגרת מיוחדת. אם תרצה, הלוחות יכולים להסתיר את התקשורת החשמלית, כך שהמטבח ייראה מסודר יותר. ניתן לעשות זאת בכל עת של השנה ללא זבל ורעש מיותרים. התהליך הוא די פשוט ומהיר. יש לציין כי לוחות רבים עמידים בפני לחות. כלומר, גם אם החדר מוצף על ידי שכנים, הם לא יתעוותו. תכונה נוספת של גימור כזה היא שיפור בידוד הרעש. וכמובן, בחיי היומיום, עיצוב כזה אינו דורש טיפול מיוחד..

כמובן שללוחות דקורטיביים למטבח יש מספר חסרונות, אותם יש לקחת בחשבון גם. ראשית כל, יש לציין שחלק מהסוגים שלהם אינם עמידים ויכולים להתעוות בעת חשיפה. למרות העובדה שהלוחות אינם משנים את מראהם כאשר הם נחשפים למים, מוצרי סיבית או MDF רבים אינם סובלים זאת היטב. באשר למבני פלסטיק, עובש יכול להתפתח תחתיהם. אנו גם לא ממליצים להתקין סוגים מסוימים בכיריים, מכיוון שהם לעיתים קרובות אינם עומדים בחימום יתר. וכמובן, חשוב ביותר לקחת בחשבון את משקל הלוחות על מנת למצוא את ההידוק האופטימלי. בכל מקרה, כדאי להתמקד לא במחיר הלוחות, אלא באיכותם. במיוחד אם אתה מתכוון להתקין אותם לאורך זמן..

סוגים ופופולריים של לוחות דקורטיביים

כדי ליצור עיצוב מטבח טוב, חשוב לקחת בחשבון ניואנסים רבים. אחרי הכל, אפילו ללוחות דקורטיביים יש מספר סוגים וסוגים עם מאפיינים משלהם. הפופולריים ביותר הם לוחות פלסטיק. הם מוצגים במגוון רחב של צבעים, כך שתמיד תוכל לבחור את האפשרות הנכונה עבור פנים המטבח שלך. בנוסף, פתרון זה נחשב תקציבי וקל להתקנה. בין היתרונות ניתן לציין כי הלוחות אינם סופגים ריח מזון, ויש להם גם תכונות דוחות מים..

בין האפשרויות התקציביות לסיום המטבח, ראוי לציין פנלים מ MDF ו סִיבִית. מומחים אומרים כי מבני MDF עמידים יותר. הם אינם משנים את המראה שלהם עקב שינויי טמפרטורה ולחות מוגברת. בנוסף, הלוחות מבחינה ויזואלית נראים טוב מאוד ויזואלית דומים לעץ טבעי. לא משמש לעתים קרובות לוח סיבים לקישוט סינר מטבח. הסיבה לכך היא שלוחות כאלה מושפעים די חזק מטמפרטורות קיצוניות ולחות. הם מתנפחים מהמים לחלוטין, ומאבדים את המראה המקורי שלהם. כדי להימנע מכך, יש לעבד את המשטח באופן קבוע..

צוברים יותר ויותר פופולריות לוחות במבוק  זהו חומר טבעי בעל מרקם יפה להפליא. היתרונות העיקריים שלה: עמידות בפני לחות, טמפרטורה ואור שמש. בנוסף, לוחות כאלה הם קלים, אך עמידים ואינם דורשים עיבוד נוסף. באשר לאפשרויות, לחומרי במבוק יש מספר גוונים, מארגים, ויכולים להיות גם שכבה אחת או שכבה כפולה.

חובבי עיצוב מטבחים מעולים צריכים לבחון מקרוב את הדקורטיביות לוחות עץ מלא. חומר זה שומר היטב על החום, יש בידוד קול משלו ונראה טוב עם חומרים אחרים. מומחים מציינים כי האפשרויות היוקרתיות ביותר הן אלון או אשור. עלות אפר, אורן ודובדבן עולה מעט יותר. חומרים אלה מתנגדים ללחות וטמפרטורות גבוהות. כדי להאריך את אורך החיים של לוחות עץ, הם שעווה. זה מונע מריחות מזון להיכנס אליהם. וכמובן, עיצוב מטבח כזה תמיד נראה יפה ומוסיף תחושת נעימות..

האפשרות הבאה היא לוחות גבס, שנראים די יוצאי דופן. בעזרתם תוכלו לאזור את החלל, להדגיש חלק מהחדר או להרחיב באופן ויזואלי. בנוסף, הם משמשים לעתים קרובות כדי לדמות ריצוף אבן, שיש או עץ. סוג לוח זה בטוח, קל להתקנה, אך יחד עם זאת אין לו עמידות בפני לחות..

וכמובן, לוחות זכוכית דקורטיביים גם להישאר רלוונטי. בעזרתם תוכלו ליישם מספר בלתי מוגבל של רעיונות בעיצוב המטבח. אפשרות זו יקרה בהרבה, אך היא מוצדקת. אחרי הכל, החומר בטוח, ויש לו גם עמידות בחום גבוהה ועמידות בפני לחות..

סוגי פנלים

בצורתו, חומר הגמר הזה יכול להיות רעפים, אריחים וסדינים. לוחות מדפים מורכבים מפסים, המקובעים זה לזה על ידי חיבורי חריץ. בתורו, לוחות האריחים הם בעלי צורה מרובעת בעיקר והם משמשים כמעט תמיד במקום אריחים. הנוח ביותר בהתקנה, כמו גם האטרקטיבי למראה, הוא חומר גיליון. יש לו גודל די גדול, ולכן הוא משמש לעתים קרובות לקישוט שטח גדול של קירות. באשר לתהליך ההתקנה, לוחות כאלה מחוברים על ידי דבק או על ארגז מתכת.

לוחות דקורטיביים למטבח: רעיונות לעיצוב תמונות

קישוט קיר הוא אחד השלבים החשובים ביותר בעיצוב המטבח. לכן, לפני שמחליטים על החומר, יש לשקול היטב את הסגנון הכללי של החדר..