עבודת סיום

הסרת טפטים ישנים: הדרך המהירה ביותר

רוצים חידה? איזה טפט נדבק הכי חזק? כמובן הישנים שצריך לקרוע. טפט הוא אולי האפשרות הפופולרית ביותר לקישוט חדר ולעתים קרובות אתה צריך להתמודד עם הסרתם מהקיר. היום נשקול את כל הניואנסים והבעיות שניתן להיתקל בהם בזמן העבודה..

מורכבות תהליך ההסרה תלויה בסוג חומר הציפוי והדבק המשמשים את ההדבקה. כך, למשל, דבק נוזלי אינו עומד בספוג מים, למרות שהוא מחזיק היטב את הציפוי.

שקול את הדרך המהירה ביותר בוידאו

הסרת טפט ישן: אפשרויות קלאסיות

חשמל עם מים הוא דבר מסוכן למדי. לכן, לפני תחילת העבודה (אלא אם כן, כמובן שיש שקעים, מתגים והתקנים אחרים בחדר), יש לכבות את כל החשמל. לאחר מכן, אנו לוקחים מברג ומשחררים מעט את הברגים על השקעים – זה הכרחי כדי להסיר מהם טפט ישן. נמחק? טוֹב. כעת אנו מהדקים את הברגים לאחור וסוגרים את השקע בעזרת שקית ניילון או פלסטיק כדי להגן עליו מפני חדירת מים. ניתן להפעיל את החשמל רק לאחר שהקירות בחדר יבשים לחלוטין..

אנו מסירים עם מים

קודם כל, עלינו להשרות את הטפט הישן במים חמים. אם החומר אינו מפגר בפעם הראשונה, יש לחזור על ההליך. וכדי להרטיב יותר את פני השטח, אתה יכול להוסיף חומר ניקוי נוזלי ומעט דבק תאית למיכל עם מים, זה יעזור לשמור על מים. אגב, המים תמיד צריכים להיות חמים..

מה אם אנחנו מדברים על ויניל וטפטים אחרים שניתן לכבס? לשם כך, יש צורך לבצע חריצים (חתכים) על פני החומר. ההליך פשוט – בעזרת מברשת תיל או מגרד, חורצים חריצים על פני כל השטח של ויניל או טפטים אחרים הניתנים לשטיפה. דרך סדקים כאלה, מים חודרים וממיסים את הדבק. וודא כי המברשת לא נוגעת במשטח הטיח, אחרת חלקיקי מתכת עלולים לגרום לחלודה בעתיד..

להחזקת מים טובה יותר על הקיר, ניתן להוסיף מעט דבק טפט למיכל המים. עדיף להרטיב את הטפט בעזרת ספוג, החל מהפינה ולהסתובב בהיקף החדר. כאשר אתה מגיע לסוף, המים אמורים כבר להמיס את הדבק ותהליך הקילוף לא אמור להיות קשה..

כל הטפט רטוב – טוב. עכשיו אתה יכול להתחיל להסיר את חומר הגמר הישן. בשביל זה אנחנו צריכים מגרד. בתנועות מתקדמות, הטפט יחליק בקלות. אם לא, הגיוני להרטיב אותו שוב במים חמים. אגב, השתדלו לא ללחוץ חזק מדי על המגרד כדי לא לגרד את הקיר..

ואם הטפט הוחל על קיר גבס? במקרה זה, אל תשכח שחלקם הקדמי מכוסה בנייר, ואין להסיר אותו..

רוב הטפטים הוסרו – נהדר. כעת יש להשרות שוב שאריות וחלקיקים קטנים במים ולהסיר אותם באותו אופן..

מה אם חלק מהטפטים לא רוצים להחליק? ובמקרה כזה יש מוצא: אנחנו לוקחים מגהץ ומגהצים את האזור הזה דרך סמרטוט רטוב. זה יעזור – אנו מבטיחים.

כל הטפטים הוסרו, מה הלאה? עכשיו קח קצת חומר ניקוי וממיס אותו בכלי מים חמים. עכשיו יש צורך לשטוף את כל הקירות עם פתרון כזה..

אנו מסירים בעזרת סיר קיטור חשמלי

פתרון חלופי «טיפולי מים» עבור טפט הוא קיטור חשמלי. המכשיר נראה כמו מגהץ או קומקום, הוא משמש לעתים קרובות לניקוי בגדים, רהיטים ודברים אחרים. הבה נבחן את הליך ההסרה ביתר פירוט..

קודם כל, יש צורך לכסות את הרצפה בסמרטוטים או סדינים אחרים העמידים לאבק כדי לא לפגוע בה. ראוי גם לזכור כי אסור להניח את ספינת הקיטור על משטח רצפה פתוח. ובכל זאת, אנו ממליצים לך ללבוש כפפות וחולצה ארוכת שרוולים, אנו עדיין עובדים עם אדים.

מה עוד אתה צריך לדעת?

סוגים מודרניים של טפט ויניל יכולים לקלף את הקיר בפשטות, ללא הליכים מיותרים. לשם כך, אתה רק צריך להרים את פינת הטפט בעזרת קצה סכין. אם זה לא עובד, נסה למשוך את החומר כלפי מעלה. אחרת, יש לחתוך (לחורר) את המשטח ולטפל בו באדים או במים..

טפט ויניל משאיר לעתים קרובות נייר גיבוי דק. ניתן להסיר (להסיר באותו אופן כמו טפט רגיל) או להשתמש כנייר עטיפה. מזל טוב! הסרת הטפט הישן מהקירות הושלמה. אגב, הסרת טפטים ישנים נחשבת לאחד משלבי הגימור המחוספס. לפרטים נוספים על ניואנסים אחרים של תהליך כזה, קרא כאן.