עבודת סיום

רצפת מרפסת: אפשרויות לכל טעם ותקציב

אלמנט חשוב הקובע את הפונקציונאליות והיופי של המרפסת הוא בחירה נכונה של חומר לרצפה. כיום, אריחי קרמיקה ולוחות סיפון מרוכבים משמשים יותר ויותר לריצוף באזורי ביניים. פתרונות מודרניים אלה יכולים להחליף בהצלחה לוחות עץ יקרים יותר או פחות פונקציונליים ואריחי אבן..

רצפת מרפסת: מה חשוב לדעת?

רצפת המרפסת חייבת להיות עמידה ומעשית. אם יש לך מרפסת פתוחה, כל יום היא מושפעת מגורמים חיצוניים מזיקים – גשם, לחות, קרינה אולטרה סגולה, טמפרטורות קיצוניות וזיהום רחובות. עם שימוש אינטנסיבי במרפסת הרצפה משוחקת ומלוכלכת.

החומרים המשמשים לחיפוי למרפסות ומרפסות צריכים לא רק להיות יעילים מבחינה אסתטית, אלא גם פרקטיים ופונקציונליים מאוד. בחר אלה בעלי תכונות נגד החלקה, צריכים להיות קלים לניקוי ועמידים בפני שריטות וסדקים. גם עמידותם בפני גורמים אטמוספריים משמעותית. חיפויי רצפה המיועדים לשימוש חיצוני חייבים בעיקר להיות עמידים בפני כפור, לחות ועמידים בפני UV. החומרים ששימשו עד כה למשטחי מרפסת לא תמיד היו עמידים מספיק, ואפשרויות באיכות גבוהה בדרך כלל יקרות מאוד. לאחרונה, אתה יכול להחליף אותם במוצרים בעלי ערך אסתטי גבוה, שהם זולים יותר.

אריחי קרמיקה במרפסת לרצפה

אריחי קרמיקה עדיין נמנים עם חיפויי המרפסת הנפוצים ביותר. בחירה והתקנה נכונים, היא יכולה ליצור רצפה המוגמרת ביעילות, אפילו במשך כמה עשורים. לאריחי Gres יש ערך אסתטי ופונקציונלי במיוחד, שכן כושר הספיגה נמוך מ -3%, התואם עמידות בפני כפור. ניתן לבחור בקלות אריחים למניעת החלקה המסומנים בסמל R9-R13 (ככל שערך R גבוה יותר, כך הביצועים נגד החלקה טובים יותר).

אריחי מבנה עשויים גרניט מספקים בטיחות נוספת, שכן פני השטח שלהם בעלי מרקם עשיר, המחקים, למשל, את תבנית ומבנה האבנים. בחירה טובה למרפסת תהיה כלי חרסינה מחרסינה מזוגגת, אשר בנוסף להיותה שימושית ביותר, היא בעלת עיצוב עשיר מאוד. הוא יכול לשחזר משטחים האופייניים לשיש, גרניט או עץ מלוטשים.

בעת בחירת אריחי קרמיקה למרפסת, עליך לשים לב למעמד השחיקה שלה: ככל שהגבוה יותר, כך טוב יותר בתנאים המועדים לשריטות מחול או רהיטים. זה חייב להיות בעל IV או בדרגת השחיקה הגבוהה ביותר V. אריחי קרמיקה מגיעים במגוון גדלים, החל מחתיכות גדולות ועד פסיפסים קטנים, ויכולים להיות מרובעים או מלבניים, ומחקים את הפורמטים האופייניים לחתיכות אבן גדולות..

מבחר עצום של עיצובים, משטח קל לניקוי, פרמטרים טובים ומחיר משתלם-אריחי קרמיקה עומדים בדרישות הבסיסיות שרוב הקונים עוקבים אחריהן. כמו בחדרים, חומר הגמר הזה עובד במרפסת, אך בתנאי שהאריחים נבחרים למטרה הנכונה ומותקנים כהלכה..

השתמש רק באריחי מרפסת חיצונית. כדי שמוצר ייכנס לקטגוריה זו אסור לסבול מהספיגה שלו, כלומר למידת ספיגתו של מים, על 3%. ספיגת מים נמוכה מבטיחה כי האריחים עמידים בפני כפור ואינם נסדקים בעת חשיפה לטמפרטורות נמוכות. אם אינך רוצה לשטוף או לטאטא את מרצפות המרפסת שלך כל יום, מצא תבנית שתגרום לכלוך להיות פחות גלוי. אריחים מעוצבים, מובנים או מטושטשים יעבדו היטב. שימו לב לאריחים חלקים בצבעים בהירים, במיוחד לבן ואפור בהיר.

התקנת אריחים במרפסת אינה פעילות קשה, אך היא דורשת הכנה נכונה של המצע ושימוש בחומרים מתאימים, לרבות טיט דבק עמיד בפני כפור ואלסטי. כל טעויות ומחדלים בשלב ההרכבה עלולים להוביל לפיצוח והחלשה של האריח..

החיסרון של אריחים במרפסת הוא הצורך בדיס. במרווחים שבין האריחים החומר אוהב לצבור לכלוך שקשה לנקות אותו, מה שמקלקל את מראה הרצפה. כדי להציל עצבים, בחר דיס כהה יותר המסווה היטב לכלוך..

רצפה דמוית עץ במרפסת: לוחות טרסה

פתרון מעניין, אליו מגיעים יותר ויותר משקיעים, הוא סיפון העשוי מסיבי עץ מרוכבים ופלסטיק כגון פוליאתילן. בשל התוכן של קמח עץ, יש להם את כל היתרונות האסתטיים של לוחות סיפון מעץ, אך אין להם חסרונות – הם עמידים בפני פטריות, עובש ולחות. צבעים ומרקמים דומים מאוד לאלמנטים מעץ אקזוטי. לוחות מרוכבים נהנים גם מקלות ההתקנה. הם ממוקמים על קורות מרובעות באמצעות קליפי מערכת או ברגים. הסורגים מחוברים לבסיס הבטון או משמאל «צָף».

בעת ההנחה, זכור לשמור על 10 מ”מ בין הקורות ו -15 מ”מ בין הקיר. מכיוון שהלוחות ישרות וארוכות יותר לחלוטין מסיום העץ הטבעי, הן מתאימות בנוחות רבה.

רצפת מרפסת מרוצפת קרש

לוחות מרוכבים עשויים משילוב של קמח עץ ו- PVC. בזכות ניסוח מיוחד, הם משלבים את המראה הטבעי של העץ עם החוזק הגבוה של הפלסטיק. לוחות מרוכבים אינם זקוקים להגנה נוספת או לתחזוקה שיטתית. בניגוד ללוחות עץ, הם עמידים בפני מים ולחות ותחזוקתם מוגבלת לניקוי קבוע של המשטח. בחיי היומיום, די להגן על הרצפה מפני טמפרטורות גבוהות ולכלוך שמנוני, מה שעלול להשאיר חותם קבוע..

איך להכין רצפת מרפסת?

יש להניח את הלוחות על קורות המונחות על הרצפה ומחוברות באמצעות מלחציים מפלדה. היצרנים מציעים מערכות סיפון מוכנות המכילות את כל האביזרים הדרושים לקיבוע נכון של הלוחות. הממדים האחידים, הצבע האחיד והצורה הפשוטה של ​​הלוחות הופכים את הרצפה למושלמת ומהירה וקלה להתקנה. הודות למערכת התקנה מחושבת, כל המחברים מוסתרים ואינם מקלקלים את מיקום המרפסת.

האתגר הגדול ביותר בשלב ההרכבה הוא הטיפול בלוחות. לרוב הלוחות הקיימים בשוק יש קצה בעל פרופיל מיוחד המאפשר להצמיד את הלוחות לקליפ. לאחר החיתוך, ייתכן שלא יהיה ניתן להרכיב את הלוח כראוי בהתאם להוראות היצרן.

רצפה דמוית עץ במרפסת: התקנה מודולרית

חלופה ללוחות מרפסת היא רצפות עץ מודולריות. תחת שם זה נמצאות פלטפורמות, קרשים או לוחות שרק צריך לחבר אותם באמצעות ווים מיוחדים ולהניח אותם על הרצפה. התקנת הרצפה קלה כמו בלוקים מתקפלים, כך שהיא אינה דורשת עזרה מומחית. זהו הפתרון המושלם למרפסת קטנה בדירה הדורשת מטמורפוזה מהירה וזולה..

את פלטפורמת העץ ניתן להניח ישירות על אריחים ישנים או על משטחים יציבים ומרווחים אחרים. לפני התקנת הרצפה, פשוט נקו את פני השטח מאלמנטים רופפים, לכלוך ואבק. במידת הצורך ניתן לחתוך את הלוחות כך שיתאימו לגודל ולצורה של המרפסת. ברוב המקרים העץ מוגן על ידי היצרן. יש לחזור על המריחה או הצביעה אחת לשנה (בהתאם לשיטה שנבחרה) כדי לחדש את צבע הרצפה ולמנוע פגיעה בה. פשוט שטפו את הרצפה כל יום במים ובתמיסת סבון עדינה. אם הרצפה מתחת ללוחות דורשת ניקוי, ניתן להסיר את הרציף בקלות ולהרכיבו מחדש.

בעת בחירת פלטפורמה, היזהר ממוצרים זולים של יצרנים לא ידועים. איכות התפרים ואלמנטים מעץ המשמשים לייצורם עשויה להשאיר הרבה לבקש..

רצפת בטון במרפסת

לוחות בטון מודרניים מחקים בהצלחה אלמנטים מאבן כמו אבן חול, אבן גיר, גרניט, שיש ועץ, אך יחד עם זאת זולים בהרבה מהמקור. היתרון שלהם הוא גם עמידות, עמידות בתנאי מזג אוויר כגון כפור, לחות, כמו גם נזק מכני. הם לא מחליקים. החומר חייב את התכונות התועלתניות שלו לדחיסת ויברו, כלומר דחיסת בטון באמצעות רטט ולחיצה בו זמנית. השימוש בתערובות בטון בעלות תכולת מים נמוכה מהווה גם ערובה לאיכות. תערובות יכולות להכיל אגרגטים בצורה של חלקיקים צבעוניים או פיגמנטים הצבעים את הקוביה בכל הקטע או בשכבה העליונה. לוחות בעובי 4 ס”מ מתאימים למרפסות ומרפסות.

לוחות בטון אלגנטיים, עמידים וקלים לתחזוקה. לרוע המזל, בשל משקלם הכבד, ייתכן שלא יהיה ניתן להתקין אותם במרפסת בדירה. הם משמשים בעיקר במרפסות מעל הקרקע ומרפסות גדולות בבתים משפחתיים..

בעת בחירת לוחות בטון, שימו לב לפרמטרי החומר. מוצרי חוצות יעבדו במרפסת-מוצקים, עמידים בפני שחיקה, לא סופגים ולא מחליקים. מאחר ובטון סופג מטבעו, יש לספוג את הלוחות.

יצרני לוחות הבטון עדיפים זה על זה כיצד להפוך את הצעתם לאטרקטיבית יותר. לוחות מפתיעים עם צורות, צבעים או מרקמים יוצאי דופן. לצד הגרסה האפורה הקלאסית, ישנם משטחים הנראים כמו גרניט או עץ.

רצפת אבן במרפסת

אריחי אבן הם חלק מחיפויי הרצפה היקרים והעמידים ביותר שיש. החומר מותקן ונספג כראוי, יכול לשרת במשך כמה דורות, מכיוון שהוא עמיד בפני כפור, מים, לחות, פגיעה מכנית וזיהום מתמיד. גם אם האריח יתפורר, הנזק בקושי יהיה מורגש מכיוון שהאבן בעלת מבנה הומוגני..

חוזקה ואסתטיקה של רצפת אבן במרפסת נקבעת לא רק בשיטת ההתקנה והבטיחות, אלא בעיקר בסוג האבן המשמש. בעת בחירת אריחים, היזהר מאבנים נקבוביות כגון שיש, אבן גיר או אבן חול, שמתלכלכות במהירות ומתבלות. אריחי גרניט, צפחה ובזלת יעבדו בצורה הטובה ביותר במרפסת.

התקנת אריחי אבן דומה להתקנת אריחי קרמיקה. עם זאת, מוצרי אבן הם בהחלט קשים וכבדים יותר מכלי חרסינה או טרקוטה ולכן הם קשים יותר לעיבוד. בנוסף, חומר זה דורש שימוש בתמיסת דבק מיוחדת ומפרקי אבן..

צלחות גומי

אם המרפסת היא אזור משחקים לילדים, שקול להוסיף לה קרשים גומי. זהו חומר נהדר המעניק לילדים תחושת ביטחון. יריעות הגומי, הנקראות גם פלטפורמות גמישות, רכות כך שהן מקלות על נפילות. היתרון שלהם הוא גם עמידות, מכיוון שהחומר עמיד בפני תנאי מזג אוויר, כולל כפור, לחות וקרינה אולטרה סגולה. לוחות הגומי גם הם ללא תחזוקה. קל מאוד להניח אותם ישירות על הקרקע..

לוחות גומי מהווים פתרון המשמש בגני שעשועים ובגני שעשועים וכן במרפסות וטרסות פרטיות. הלוחות עשויים גומי קשוח אך עמיד, שכריות נופלות ואינן מתעוותות מתחת למשקל הרהיטים. הודות למבנה הנעים למגע, החלקה, משטח הגומי מספק תנאים אידיאליים לילדים לשחק.

רצפת מרפסת פתוחה

לוחות גומי עמידים בפני כפור וחדירים למים, כך שניתן להשתמש בהם כל השנה. בתחתית כל יחידה יש ​​מערכת ניקוז המאפשרת ניקוז מים מהמרפסת ללא בעיות. טיפול במשטח הגומי אינו יוצר בעיות. כל יום פשוט לשטוף את הרצפה במים וחומר ניקוי עדין..

היתרון בלוחות הגומי הוא שהן קלות להתקנה. ניתן להניח משטחים בטוחים על כל משטח מפולס, נקי ויבש. בהתאם לשיטה שנבחרה, הדביקו את החומר על הרצפה בעזרת דבק פוליאוריטן או חיברו בעזרת דיבלים מיוחדים והניחו אותו על הרצפה. ניתן לחתוך קרשים בקלות בעזרת סכין או פאזל.

רצפת עץ במרפסת

מרפסת עם רצפת עץ היא המשך של פנים הבית. בניגוד לאריחים שהם מגניבים, העץ מעניק רושם של נעים. העץ חם למגע, אך אינו מתחמם מהשמש ואינו שורף את כפות הרגליים. ילדים יכולים לשחק בבטחה על מרפסת עץ מכיוון שכריות החומר נופלות והחריצים בלוחות מספקים לרצפה תכונות טובות למניעת החלקה..

ניקוי רצפות עץ קל כמו ניקוי אריחים. ניתן לנקות את הלוחות בעזרת חומרי ניקוי אוניברסליים (אך עדינים). יש להסיר כל לכלוך באופן קבוע על מנת לא לצבוע את החומר. אם העץ ניזוק מקומית, ניתן לתקן אותו בקלות. רצפת עץ מטופחת מתיישנת יפה ומשרתת משקי בית למשך שנים רבות.

בעת בחירת מרפסת עם רצפת עץ, עליך להיות מוכן לעלויות ואחריות נוספות. העץ רגיש לתנודות במים, לחות, שמש וטמפרטורה. אם הוא מוזנח, הוא הופך להיות כר גידול למיקרואורגניזמים, חרקים ופטריות. אם הרצפה נרכשה ללא טיפול, עליה להיספג ולהגן באמצעות חומר מיוחד כגון שמן. יש לחזור על פעולות התחזוקה באופן קבוע – פעם או פעמיים בשנה. בשל האופי הרגיש, ריצוף עץ צריך להיות במרפסת המזוגגת.

כמובן שהרבה תלוי בסוג העץ שתבחר. מינים אקזוטיים מסתדרים הכי טוב בחוץ. הם יקרים יותר מהמקומיים, אך קשים ועשירים בשמנים המשמשים הספגה טבעית. אלטרנטיבה אטרקטיבית לעץ אקזוטי היא עץ מקורי, שעובר טיפול חום מורכב לשיפור תכונות החומר.

בשל האופי התובעני של העבודה, רצפות עץ חייבות להיעשות על ידי אנשי מקצוע. במקרים מסוימים עובי הרצפה יכול להוות בעיה. יש להתקין את הקרשים על קורות וכבישים המתאימים ללוח מרפסת שהוכן כהלכה. כדי לאפשר בנייה יש להקפיד על הבדל מינימלי של 6.5 ס”מ בין מפלס לוח המרפסת ליציאה.

רצפת שרף במרפסת עם ציפוי עמיד למים

ציפויים עמידים למים הינם מערכות טיפול משטח מוכנות המבוססות על שרף פוליאוריטן. רצפות המיוצרות איתם משלבות איטום ופונקציות נלוות. לפיכך, הם אינם דורשים שימוש בשכבת בידוד נוספת, המגנה על מבנה המרפסת מפני השפעות מים ורטיבות. ניתן להשתמש במערכות המבוססות על שרפי פוליאוריטן על מצעי בטון ועץ, כמו גם על אריחי קרמיקה ישנים.

ציפויים מיושמים כראוי יוצרים משטח חלק וחלק שקל לנקות ולכבס אותו בעזרת חומרי ניקוי מכל הסוגים. בניגוד לחומרים אחרים, השרף במרפסת עמיד במים לחלוטין, עמיד בפני לחות, קרינת UV וטמפרטורות קיצוניות. הודות לכך, הוא יעבוד על מרפסות ללא קורת גג..

רצפת מפרץ במרפסת

הנחת רצפת השרף במרפסת אורכת מספר ימים לפחות. לצורך ההתקנה תדרשו מספר מרכיבים, הנמכרים בערכות ארוזות מראש, למריחה על משטח חלק, נקי ואחיד באופן שצוין על ידי היצרן. בין הנחת השכבות הבאות, יש צורך לשמור על הפסקות טכנולוגיות כך שלכל ציפוי יהיה זמן להתייבש ולהתקשות היטב. באמצעות תוספים מתאימים (חול קוורץ או אגרגט), תוכלו להעניק לרצפה תכונות נגד החלקה ולשפר את איכויותיה הדקורטיביות..

הנחת שכבות בודדות של ריצוף שרף היא פשוטה, אך חייבת להיעשות בזהירות רבה. כל טעויות בשלב המזיגה עלולות לשלול מהמוצר את תכונותיו ולהוביל לפגיעה ברצפה. במקום למרוח את הציפויים בעצמך, הרבה יותר בטוח להפקיד משימה זו בידי אדם מנוסה..

דשא מלאכותי במרפסת

דשא מלאכותי הוא דרך נוספת לסדר במהירות מרפסת. עם צבעו העז, הוא מביא את האנרגיה האביבית לסידור. יחד עם צמחים, רצפה כזו יוצרת אזור ירוק ונעים, שהוא אידיאלי להירגעות. המשטח רך ונעים למגע, ולכן נוח לילדים.

דשא מלאכותי נמכר בלחמניות (כמו שטיחים רגילים) או בצורה של אריחים מרובעים. ערכים מעשיים וחוזק נקבעים על פי סוג הבסיס המשמש. דשא המרפסת צריך להיות בעל תחתית גומי או לטקס עם כניסות מים. לפני הקנייה כדאי לצפות במוצר בשידור חי ולגעת בצמר הירוק כדי להעריך עד כמה הוא רך וגמיש..

אנו מייצרים את הרצפה המקורית במרפסת

דשא מלאכותי במרפסת, במיוחד באיכות הטובה ביותר, דורש תשומת לב מינימלית. הוא עמיד לאור השמש, לחות, מים וטמפרטורות קיצוניות. הודות לכך, החומר אינו משנה את צבעו, אינו צומח עובש ואינו פולט ריח לא נעים. כדי לשמור על משטח תקין, כל שעליך לעשות הוא לשאוב אותו באופן קבוע ולשטוף אותו במים ובחומר ניקוי עדין במידת הצורך. האם יש לדשא המלאכותי במרפסת חסרונות? משתמשים מציינים כי המשטח סופג מים בגשם (אך מתייבש במהירות) ומתעכב באזורי שימוש כבד.

ניתן להניח דשא מלאכותי על כל משטח יציב, חלק ונקי. מומלץ להצמיד את החומר לרצפה באמצעות דבק פוליאוריטן או דיבלים, ולחבר את שולי הגלילים בעזרת סרט דו צדדי. זה מונע מהדשא לזוז בעת הליכה. אם אתה רוצה לראות את הריצוף כפתרון זמני, אתה יכול למרוח אותו על הרצפה תוך לחיצה כלפי מטה עם רהיטים או סירים גדולים..

רצפה חמימה במרפסת

חימום תת רצפתי, שהופך להיות יותר ויותר פופולרי כיום, אינו המצאה חדשה. שלא כמו מערכות הסקה מרכזיות עם רדיאטורים המותקנים על הקיר, חימום קורן פועל על כל שטח הרצפה. בשל משטח החימום הגדול, טמפרטורת היציאה של נוזל הקירור יכולה להיות נמוכה מזו של רדיאטורים רגילים. זה, בתורו, מקל על השימוש במקורות חום אקולוגיים כגון משאבת חום או קולטי שמש. ניתן לחלק חימום תת רצפתי לשלושה סוגים:

 • מים;
 • חַשְׁמַל;
 • אוויר.

ההחלטה איזו קומה תותקן במרפסת תלויה בין היתר בכמות השטח הפנוי והאפשרויות הפיננסיות. נקודה חשובה מאוד היא גם האפשרות להתקין בידוד תרמי. מערכת מים דורשת הרבה יותר מקום מאשר מערכת חשמלית. כדי לקבל את ההחלטה הנכונה, כדאי להכיר את מערכות חימום הרצפה השונות במרפסת..

רצפת מים מחוממת

במקרה זה, מים חמים זורמים דרך צינורות נחושת או פלסטיק המונחים מתחת לרצפה. צינורות חימום מונחים על שכבת בידוד וממלאים במגהץ, שעליו מוחלת שכבה דקורטיבית של אריחי קרמיקה, עץ, אבן, בטנה. כדי שמערכת זו תפעל, הדוד חייב לחמם את המים לטמפרטורה הנכונה. רצפת מים מחוממת יכולה לפעול על כל סוג של אנרגיה. דוד גז, שמן או חשמל מתאים, כמו גם קולטי שמש או משאבת חום. שלא כמו רדיאטורים מסורתיים, חימום פני השטח משתמש במים בטמפרטורה נמוכה בהרבה, שכן 50 מעלות צלזיוס מספיקות.

יתרונות:

 • שיתוף פעולה עם מקורות חום שונים;
 • עלויות תפעול לא גבוהות במיוחד;
 • חימום אחיד של כל החדר;
 • אין רדיאטורים גלויים על הקירות.

חסרונות:

 • עלויות גבוהות של התקנת מערכת חימום;
 • תיקונים בעייתיים ויקרים;
 • הצורך להימנע משטיחים עבים וכמות גדולה של ריהוט המכסה את מקור החום ברצפה;
 • קושי לשמור על הטמפרטורה הנכונה בחדרים מבודדים בצורה לא טובה
 • סכנת הקפאה של ההתקנה.

חימום תת רצפתי חשמלי

בגרסה זו של חימום תת רצפתי, כבלי חימום או מחצלות מיוחדות מבטיחים העברת חום אחידה לחדר. הזרם הנוכחי גורם לחימום של אלמנטים מתכתיים בעלי התנגדות שנבחרה במיוחד. הטמפרטורה נשלטת על ידי חיישנים ותרמוסטט. כבלים, מחצלות או סרטי חימום מותקנים כגופי חימום בשכבת הרצפה. הפעולה שלהם יכולה להיות ישירה או מצטברת. במקרה הראשון, גופי החימום פועלים ברגע שהחשמל מופעל. התרמוסטט מפעיל ומכבה את הכוח, תוך שמירה על הטמפרטורה שנקבעה בחדר. אם כבלים או מחצלת מונחים במגהץ (7-10 ס”מ), הוא פועל כמצטבר חום.

יתרונות:

 • ניתן להתקין גם בבניינים ישנים;
 • יכול לשמש כמעט בכל חדר;
 • מעביר חום באופן שווה;
 • ההתקנה יכולה להתבצע במהירות ובזול;
 • אינו דורש הגנה מפני דליפות או הקפאת מים;
 • שליטה פשוטה בהתקנה;
 • ללא גופי חימום גלויים.

חסרונות:

 • עליית מחירי החשמל מעלה את עלויות התפעול;
 • חימום הרצפה לוקח הרבה יותר זמן.

חימום רצפת אוויר

שיטה זו של חימום תת רצפתי פותחה בשבדיה ומצאה קבלה במדינות רבות ברחבי העולם. מערכת Legalett מחברת את מבנה הלוח הבסיסי עם מערכת חימום תת רצפתי אוויר בלולאה סגורה. האוויר המחומם מופץ דרך צינורות המוטבעים בלוח הבטון. צינורות האוויר יוצרים מעגלים סגורים מתחת לבניין כולו, והכיריים פועלות כמו מצבר חום. לפני תכנון מערכת חימום מסוג זה, יש צורך לתכנן היטב את השימוש בחדרים בודדים ואת צרכי החום שלהם. לדוגמה, שקול בנפרד את הסלון והמרפסת, חדר השינה והמזווה, חדרי ילדים. תכנון נכון יבטיח נוחות לשנים הבאות.

יתרונות:

 • חימום הבניין כולו;
 • ללא גופי חימום גלויים;
 • האפשרות לחימום אוויר, שהוא גורם חימום כאן, של כל מקור אנרגיה;
 • בניית לוח היסוד מגן על הבניין מפני לחות ופטריות;
 • כשל במערכת אינו מסתכן בהצפת הדירה או בביצוע תיקונים יקרים;
 • הטמפרטורה של הרצפה היא 22-24 ° C, מה שמבטיח זרימת אוויר עדינה ומפחית את כמות האבק וקרדית האבק ובכך משרת את בריאותם של הסובלים מאלרגיה;
 • מחזור בנייה קצר מאוד של בסיס לוח, מה שמוריד את העלויות.

חסרונות – אינרציה תרמית גדולה של לוח היסוד, המגביל את האפשרות לוויסות טמפרטורה בחדרים.

בידוד רצפה במרפסת

אפילו טעויות קלות שנעשו במהלך הבידוד התרמי וגימור המרפסת עלולות לגרום ללחות והקפאה של לוח הבניין. כדי להיפטר מגשרים תרמיים, אתה צריך עיצוב טוב כמו גם ביצוע מוקפד..

כיצד לבודד ביעילות את הרצפה במרפסת במו ידיך?

רוב המרפסות הן מבנים שלוחים המתקנים ומחוברים לתקרה. בבתי לבנים הם בדרך כלל לוחות בטון מזוין, שחיזוקם משולב עם התקרה. לרוע המזל, צלחת כזו מעבירה חום טוב מאוד ובכך מצננת את התקרה הסמוכה. אובדן חום נוסף נגרם גם על ידי משטחים המקיפים את החלון ודלת המרפסת, כולל אזור המשקוף, המשקוף והאדן.

השארת מרפסת ללא בידוד היא טעות המובילה להסרת חום בלתי מבוקרת מהבית. סלון או חדר שינה מחומם מרגישים בבירור את הקירור העז של המרפסת. מים מתעבים על המשטחים הקרים של המחיצות, מה שתורם ללחות במבנה. עם זאת, לא כל כך קל לבודד את המרפסת..

הדרך הפופולרית ביותר להגביל את הגשר התרמי בצומת המרפסת עם הקיר היא בידוד לוח בטון מזוין. יש להתקין בידוד מרפסת הן על החלק התחתון והן על המשטח העליון של המרפסת. ואז החום שחודר דרך לוח המרפסת דרך זר התקרה צריך ללכת הרבה יותר זמן לצאת החוצה. זוהי טעות להניח בידוד רק על החלק התחתון של הלוח, מכיוון שחום, המצא את הדרך הקצרה ביותר, יוצא דרך המטוס השני. כדי למנוע מהבידוד התרמי להירטב, יש צורך לבצע טיפול על המשטח הקדמי של לוח המרפסת, שימנע דליפת מים מתחת למרפסת..

לא כדאי לחסוך בבידוד תרמי. בידוד דק מדי או חסר יוביל לגישור תרמי. העובי הנכון ימנע קירור תקרה ועיבוי מים על תקרת החדרים מתחת למרפסת. בפתרונות סטנדרטיים מומלץ להתקין כ -15 ס”מ של שכבת בידוד במרפסת.

באיזו קומה לבחור למרפסת? הזמנים בהם האפשרויות הוגבלו לאריחי קרמיקה נשכחים מזמן. כיום ניתן לבחור מתוך מגוון חומרים המשלבים מראה אטרקטיבי ועמידות, ועונים על מגוון צרכים רחב. האם אתה אוהב מטמורפוזה תכופה? הגיעו לדשא המלאכותי או לרציף העץ, המוקם תוך פחות משעה. האם אתה מחפש פתרון במשך שנים? בחר מתוך אריחי אבן, לוחות מרוכבים או רצפות שרף תוך הנאה ממראה מודרני.