פְּנִים

עיצוב דירה בחדר – 100 אפשרויות עיצוב

אף פעם אין הרבה מרחב מחיה. אבל אקסיומה זו משפיעה לרוב על בעלי דירות מרווחות לא בצורה הטובה ביותר – שטחים גדולים מבוזבזים בצורה לא הגיונית. אבל בעלי הדירות הקטנות רגילים לחסוך כל סנטימטר מקום וכבר יודעים בעל פה את כל הדרכים להרחיב את החלל באופן ויזואלי ולתכנן ביעילות. בהתחשב בעלייה המתמשכת במחירי הנדל”ן (במיוחד בערים גדולות), רבים מאיתנו עשויים לראות בכך אושר להחזיק אפילו דירה אחת קטנה, אך נפרדת. וצריך לצייד את הבית הזה במעשיות, בנוחות ויעילות מירבית. לא לשכוח טרנדים מודרניים והעדפות אישיות בעיצוב פנים. המשימה אינה קלה, אך ניתנת לביצוע. יתר על כן, לאורך השנים צברו המעצבים ניסיון רב ביצירת פרויקטים ארגונומיים, פונקציונליים ואטרקטיביים מבחינה ויזואלית לעיצוב דירות חדר אחד. אנו מביאים לידיעתך קליידוסקופ של רעיונות ליצירת פנים רב תכליתי לבית קטן באזור ואנו מקווים שזה יעזור לך ליצור עיצוב מקורי ונוח לדירה שלך..

עיצוב דירת סטודיו בחדר

כל האזורים הפונקציונליים בחדר אחד

עיצוב חדר קטן

רעיונות עיצוב לקישוט בית קטן באזור

לפני שתתחיל לתכנן תיקונים בדירת חדר, עליך להחליט על מספר הקטעים הפונקציונאליים:

  • האם המטבח והחדר ישולבו כדי להגדיל את השטח הכולל וליצור חלל פנים פתוח (זה עשוי לדרוש לא רק הריסת קירות ופירוק דלתות, אלא גם העברת מערכות תקשורת);
  • להחליט על מספר האזורים בסלון – קטע של שינה ומנוחה, אזור וידאו, מקום עבודה, פינת ילדים;
  • כמו כן יש לברר האם ניתן להגדיל את השטח הכולל על ידי הצמדת אכסדרה;
  • v «חרושצ’וב» יש מזווה שניתן להפוך לארון מובנה, ובכך להקל על החדר ולמנוע את הצורך להתקין מערכת אחסון גדולה לארון הבגדים של כל המשפחה.

חדר משולב

מהמטבח ועד הסלון

פריסת צבע

שילוב של מטבח, אוכל וסלון

אם למעשה לא תמיד ניתן לשנות את מספר המונים החופשיים, הרי שלא קשה להשיג הרחבה ויזואלית של החלל באמצעות טכניקות העיצוב הבאות:

  • אחת הדרכים הפשוטות והפופולריות ביותר היא שימוש בפלטת אור. על מנת שהחדר יראה גדול יותר, אך יחד עם זאת לא ייראה חסר צורה (מה שקורה עם יישום כולל של גוון בהיר לכל המשטחים), השתמש בפריסה הטונאלית הבאה – התקרה היא הקלה ביותר, הקירות הם אחד או שני גוונים כהים יותר, וכיסוי הרצפה כהה מנוגד;
  • משטחים מבריקים, זכוכית ומראה גם יסייעו ליצירת דימוי קליל ורענן של החדר, שיזיז מעט את גבולות השטח הקטן של החדר היחיד שלכם;
  • בחללים קטנים, יש לתת עדיפות לריהוט דגמים פשוטים ולקוניים. לכל יצרן יש בארסנל שלו שורה של דגמים קומפקטיים, אך יחד עם זאת פונקציונאליים ופרקטיים להפליא של ספות וכורסאות, מערכות אחסון ותכונות להם;
  • צמצם את השימוש בעיצוב למינימום, אין זה אומר שהריהוט כולו צריך להיות מינימליסטי, נטול קישוטים, אך יהיה עליך לנטוש את אלמנטים של הרצפה, ולהעדיף את השימוש המונה באלמנטים דקורטיביים לקיר;
  • חללים קטנים במיוחד זקוקים לתאורה מספקת. אם אתה יכול לעתים רחוקות להגדיל את פתחי החלונות כדי להגדיל את זרימת האור הטבעי, פשוט יש צורך לספק לחדר מספר מקורות של תאורה מלאכותית. בעזרת מערכת התאורה, אתה יכול לא רק לאזור את החלל, אלא גם לקשט אותו.

גימור בהיר ותאורה טובה

על רקע לבן כשלג

פנים בצבעים בהירים

משטחים בהירים לחדרים קטנים

אלמנטים פנימיים מובנים

בחדרים קטנים, אתה צריך להשתמש בכל ארסנל של טכניקות עיצוב שימושיות לחלוקה נכונה של החלל והגדלתו החזותית. כמו כן נעשה שימוש בגוונים בהירים של לוח הצבעים של גימורים וריהוט, שימוש ברהיטים שנועדו להתאים לגודל החדר ולהתאים לו באופן אידיאלי, שימוש במנגנוני שינוי והקפדה על עקרונות המינימליזם..

ריהוט מינימליסטי

פתרונות לקוניים

מבטא בהיר

גוונים טבעיים

ארון בארון

השימוש המשולב בגוונים לבנים לקישוט משטחים והתקנת מטוסי מראה כחלק מהקישוט, מאפשר ליצור תאורה מירבית גם בחדר הממוקם בצד הצפוני של הבניין. סביבה לבנה כשלג היא הטובה ביותר «לְדַלֵל» שילוב משטחי עץ וריהוט בצבעים חמים וטבעיים – מפסטל ועד שוקולד מריר.

משטחים לבנים ומראות

עיצוב חדר שינה קטן מאוד

תמונה של שלגייה

גימורים קלים וריהוט

מראות וזכוכית

ניתן להשיג אפקט לא פחות ליצירת דימוי קליל ואוורירי של חדר באמצעות אלמנטים פנימיים מזכוכית ופלסטיק. נראה כי פלסטיק וזכוכית שקופים מתמוססים בחלל. קבוצת אוכל או שולחן קפה, שולחן או קונסולה – כל הפריטים הללו לא יכבידו על עיצוב חדר יחיד אם יש להם מרקם שקוף. עבור סגנון מודרני של קישוט החדר, אלמנטים כאלה מתאימים ביותר..

זכוכית ופלסטיק למראה אוורירי

פלסטיק שקוף בחדר לבן כשלג

חפצים שקופים בפנים בהירים

בחללים הסמוכים עליך לנצל כל יתרון זמין. לדוגמה, אם התקרות בדירה שלך גבוהות מהממוצע, אז פשוט צריך להשתמש בתכונה עיצובית זו. מערכות אחסון מובנות מתחת לתקרה ממש אינן מעשיות רק במבט ראשון. כדי להגיע אליהם, עליך להשתמש בסולם מדרגות או לפחות בכיסא. אבל אחרי הכל, אתה יכול לאחסן בארוניות כאלה פריטים ביתיים שמוציאים אחת לעונה או אפילו משמשים לפי הצורך..

מערכות אחסון מתקרה לרצפה

סגנון ניאו קלאסי

התקרה הגבוהה של הדירה יכולה לשמש ליצירת רמת מגורים נוספת. מקום שינה כמיטת לופט למבוגרים הוא מציאות של זמננו. ניתן לפצות על היעדר מטרים רבועים על ידי יצירת רמה שנייה. חשוב רק להפקיד את העיסוק הזה בידי מומחים שיוכלו לא רק לחשב את העומס בצורה נכונה, אלא גם לבצע את כל העבודה באחריות איכותית. על ידי העברת אזור השינה לשכבה העליונה, אתה פונה את החלל המרכזי לסידור הסלון, חדר האוכל והמטבח..

מפלס עליון לחדר השינה

שינוי פריטי ריהוט יכול לפשט משמעותית את החיים עבור מי שנאלץ לקבל סלון, חדר שינה, מקום עבודה ואולי גם מטבח עם חדר אוכל בחדר אחד. המיטה המתקפלת, המוסתרת מאחורי חזית הארון במהלך היום, הופכת בלילה למקום שינה מלא לשניים. שולחנות מתקפלים שיכולים לשמש הן לארגון פינת אוכל והן למקום עבודה. כל המכשירים הללו, שיכולים להסתתר בארון במהלך קבלת האורחים, משרתים את המארחים ליצירת סביבה נוחה לאחר עזיבתם. אך חשוב לזכור שלכל מנגנון הטיה יש גבול עומס מרבי משלו. כאשר מייצרים רהיטים עם מנגנוני קיפול או קונים פתרונות מוכנים, חשוב לא לחסוך באביזרים – הרי כל האלמנטים יופעלו מדי יום ואפילו מספר פעמים ביום..

מיטה מתקפלת עם ארון בגדים

שנאי ריהוט

פינת עבודה בארון

מנגנוני קיפול וקיפול

ארון בגדים

חדר שינה וסלון - 2 ב 1

בעת יצירת חללי פנים לחללים קטנים בהם יש צורך לחבר כמה מקטעים פונקציונליים, מעצבים רבים מקבלים השראה מרעיונות הסגנון הסקנדינבי. למרות העובדה שסגנון זה אוהב חדרים מרווחים ומוארים, ניתן להשתמש במניעיו גם לקישוט דירות קטנות. נתח סביר של מינימליזם, היוצר את הסביבה המעשית ביותר, אך בו זמנית הנוחה ביותר, פתרונות פשוטים ותמציתיים מבחינת ריהוט ו «אור ירוק לשימוש בעיצוב יקר ללב כדי להביא נוחות לבית – אלה הם הרעיונות העיקריים שמושכים מעצבים ולקוחותיהם.

חדר לבן כשלג עם חלונות גדולים

סגנון סקנדינבי

מבטאים בהירים על רקע לבן

דירת סטודיו או שילוב של מטבח עם חדר

איחוד כל חלקי הבית הפונקציונליים עם הבידוד של חדר הרחצה בלבד, לא בכדי הוא זכה לפופולריות כה גבוהה בכל רחבי העולם. טכניקת עיצוב זו מאפשרת לך ליצור את החדר הנוח והמרווח ביותר ככל הניתן באופן עקרוני עם מספר המ”ר הזמין. אם לפני עשרים שנה סוג המגורים הזה עדיין היה חידוש עבור בני ארצנו, כעת הוא נהוג בהצלחה רבה עבור זוגות נשואים ללא ילדים או רווקים..

עיצוב דירת סטודיו

דירת סטודיו מרווחת עם חלונות פנורמיים

סטודיו לבן כשלג

חלונות פנורמיים לדירת סטודיו

שילוב של מטבח עם חדר

בין אם קיבלתם דירת סטודיו עם פריסה מוכנה ובין אם הייתם צריכים להרוס בעצמכם את כל המחיצות שאינן נושאות עומס-התוצאה זהה-עליכם להפיץ כראוי את החלל הזמין. היתרון בחדרים כאלה הוא שהחלל כולו מואר באופן שווה על ידי קרני השמש (אין מחיצות או מכשולים אחרים) והוא נראה גדול מגודלו בפועל עקב שימוש בתוכנית פתוחה. אך יחד עם זאת, עדיין יש צורך לספק לכל קטע פונקציונאלי מקורות תאורה מלאכותיים..

גיאומטריה מקורית של הסטודיו

לופט יוצא דופן

שילוב כל המגזרים

סטודיו נעים

פנים לבן ואפור

אחד היתרונות בשימוש בתוכנית פתוחה הוא היעדר מחיצות ומכשולים לא רק לתנועה, אלא גם להתפשטות האור. קטעים פונקציונליים מיועדים לריהוט. ניתן גם לקבוע את הגבולות המותנים של כל אזור באמצעות שטיח (בסלון הסלון וחדר השינה, למשל) ומערכת תאורה (ברור שנברשת מרכזית אחת לא תספיק לכל החדר).

ייעוד חדרים משולב

ייעוד עם ריהוט ומערכות תאורה

פריסת חדר סטודיו

עיצוב סטודיו מקורי

פריסה קומפקטית

במקרה של תוכנית פתוחה, ישנן שתי אפשרויות לחלוקת אזורי בילוי ושינה, מרחב עבודה. במקרה הראשון, החדר בנוי כסלון, וספת מיטה משחקת תפקיד של מקום שינה, אותו ניתן להרחיב רק ללילה. היתרון בפריסה זו הוא שניתן לארגן סביבה כזו גם על שטח צנוע מאוד. אבל יש גם חיסרון משמעותי – הבעלים יצטרכו לישון כל הזמן על הספה, ואפילו לא ניתן להשוות בין הדגמים הנוחים ביותר מבחינת ארגונומיה עם שינה במיטה, על מזרן אורטופדי..

שילוב גימורים

מבטא בהיר על רהיטים

כל גווני האפור

ספת מיטה נפתחת

אם הסלון שלך ישמש אותך כחדר שינה בעת ובעונה אחת, עדיף לבחור בספה בדגם הפינתי. כשהם מורכבים, במהלך היום, ספות כאלה יכולות להציע מספר מספיק של מושבים עבור הבעלים והאורחים שלהם, בערב ניתן לפרוס אותם למקום שינה מלא לשניים. בין היתר, מבנה הפינה נוח מאוד להתקנה בפינת החדר ליד החלון. לפיכך, האור מפתיחת החלון לא ייחסם (וזה מאוד חשוב לחללים קטנים) ו «מֵת» ניתן להשתמש באזור החדר ביעילות רבה ככל האפשר.

ספה פינתית לחדר קטן

ריהוט אפור מעשי

מבני פינה

לוח חדרים חם

הדרך השנייה לארגן אזורים פונקציונליים בחדר ליחיד היא התקנת מיטה מן המניין בצורה של מיטה וריהוט מרופד לקישוט אזור הבילוי בסלון. אפשרות זו מתאימה לזוגות ללא ילדים ולמי שאינו נבוך מהפתיחות של אזור השינה. בהתאם לגודל החדר, אזור המגורים יכול להיות צמוד ישירות לפלח השינה או להפריד עם ריהוט..

חדר שינה-סלון-מטבח-חדר אוכל

כל הקטעים בחלל אחד

פנים חדר משותף

אחת הדרכים לבנות מיטה בחדר משותף היא לבנות מיטה על בימה. במבנים כאלה, נוח מאוד שיהיו מערכות אחסון מרווחות, שתמיד חסרות בהן דירות קטנות..

מיטה על הדוכן עם מגירות

קומה עליונה עם חדר שינה וחדר אמבטיה

חדר שינה מעונות

אזור שינה עם פודיום

אנו מבודדים את אזור השינה בחדר המשותף

לא כל הבעלים של דירות חדר אחד מתאימות לאפשרות בחלל פתוח. עבור רבים, חשוב להיות מסוגל לפרוש לאזור שינה ומנוחה במידה כזו או אחרת. עבור חלק, מספיקה מחיצה פנימית מזכוכית חלבית, בעוד שאחרים זקוקים לוילונות האפלה שאינם מאפשרים לאור לעבור. בהתאם לגודל החדר, מספר החלונות וגודל המיטה (יחיד או זוגי גדול), שצריך לבודד, אתה יכול לבחור את אפשרויות העיצוב הבאות לאזורי שינה:

חדר שינה מאחורי מחיצת זכוכית

אזור שינה מאחורי המחיצה

פריסה של חדר שינה צנוע

חדר שינה מאחורי תריסים

אזור השינה והמנוחה שמאחורי המחיצה הפנימית מעניק לבעלים תחושה של קצת פרטיות, אך יחד עם זאת אינו מפריד לחלוטין את הפלח מהחלל הכללי. במקביל, אור מהחלונות יכול לחדור גם לאזור השינה אם אין שם פתיחת חלון. הכי מעשי להשתמש במדפים או בארונות כמחיצה פנימית. זו יכולה להיות יחידת מדפים דו צדדית עם מדפים פתוחים, או מערכת אחסון בצד אחד ומשטח שעליו ניתן לתלות מדפים, מראה, טלוויזיה או עיצוב קיר מצד שני..

ארון-מחיצה בין חדר שינה למטבח

שימוש במחיצות פנים

שימוש יעיל במחיצה

מדף מחיצה

מיטה מאחורי מחיצת עץ

וילונות, תריסי גלילה, תריסים אנכיים וסוגים אחרים של מחסומי בד יכולים להוות אופציה לבידוד דרגש למי שצריך פרטיות. שיטה זו אינה מחייבת אותך לבנות מחיצות. אתה רק צריך להתקין מדריך לחיזוק וילונות או תריסים. אם המדריך מחובר לתקרה, הרי שבגרסת הוילון אזור השינה לא יקבל את חלקו באור טבעי (בתנאי שאין חלון בקטע השינה). אם אתה מציב את מוט הוילון בגובה של אדם, אז השטח הנותר יספיק לספק קטע, אם כי עמום, אך עדיין תאורה..

חדר שינה מאחורי וילונות

מסכי וילון לאזורים

אפשרות נוספת ליצירת גדר למעגן היא לקשט את האזור במחיצות זכוכית (או חלקיות כאלה). כמעט מחצית מקרני השמש חודרות דרך משטחים מאטים, אך יחד עם זאת מה שקורה מאחורי המחיצה עדיין כמעט ואינו ניתן להבחנה. מחיצת הזכוכית נותנת תחושת בידוד מצד אחד, ומותירה את המחשבה על שייכות למרחב המשותף מאידך..

חדר שינה בזכוכית

מבט מחדר השינה

מיטה מאחורי זכוכית עם וילונות

מומחים ממליצים להשתמש בתוספות זכוכית בעת יצירת קטע שינה ומנוחה מבודד לחלוטין. אפילו תוספות שקופות קטנות מהתקרה עד לפתח הבית יסייעו לספק לאזור השינה כמות קטנה של אור טבעי, מה שיכול להספיק כדי להישאר בקטע זה במהלך היום. לשעות הערב והלילה, בכל מקרה, תספקו לחדר גופי תאורה.

הפרדה של אזור השינה

מחיצות לפלח שינה

עיצוב מטבח בדירה קטנה

ככלל, שטח המטבח בדירות סטנדרטיות (ואף יותר בדירות קטנות) הוא בשטח של לא יותר מ -6.5 מ”ר. ועל פיסת שטח קטנה זו, יש צורך לסדר את כל מכשירי החשמל הביתיים, מערכות האחסון הדרושות, מבלי לשכוח את ארגון פינת האוכל. בדרך כלל, עבור קטע פונקציונאלי זה אין מספיק מקום, ויש להעביר את שולחן האוכל עם כיסאות לחדר המשותף, ולהציב את חדר האוכל ליד אזור המגורים. אבל במקרה שזוג נשוי ללא ילדים מתגורר בדירת חדר, אתה יכול לארגן מקום קטן לארוחות על ידי הארכת השיש של אי המטבח או על ידי התאמת אדן חלון מוגדל למטרות אלה..

פינת אוכל מאחורי הדלפק

מקום לארוחות מעבר לחצי האי

מומחים ממליצים לנטוש פתרונות מטבח מוכנים לטובת אוזניות בהזמנה אישית שיתאימו בדיוק ליכולות של חדר צנוע וישתמשו ביתרונות שלו בצורה היעילה ביותר. אף פעם אין הרבה מערכות אחסון, במיוחד בחלל המטבח. אפילו נישה קטנה ליד דוד הגז או החלל מתחת לאדן החלון יכולה להיות מקום להתקנת ארון קיר או מדף פתוח..

אוזניות מובנות

חזיתות חלקות לבנות שלג

פריסה של שורה אחת של הרכב הרהיטים

הרכב מטבח בצבע כהה

עיצוב יוצא דופן של אזור המטבח

במטבח ארוך וצר זה הכי הגיוני להשתמש בפריסה מקבילה של ערכת הרהיטים. עם חלוקה כזו של מערכות אחסון, מכשירי חשמל ביתיים ומשטחי עבודה בין שורות ארונות המטבח, בדרך כלל נשאר רק מקום לתנועה, אך לא להתקנת קבוצת אוכל. אם אורך שטח המטבח מאפשר, אז אתה יכול להתקין שולחן אוכל גדול עם כיסאות או פינת מטבח קומפקטית באחת מפינות החדר מול הכניסה. אחרת, יהיה צורך להעביר את פינת האוכל לחדר המשותף..

מטבח מקביל

מטבח קטן בצורה לא סדירה

פינת אוכל מובנית

אם המטבח הוא חלק מחדר משותף, לרוב משתמשים בפריסה לינארית או זוויתית (בצורת L) כפריסת מערך המטבח. אם יש מספיק מקום לארגון פלח המטבח, ניתן להוסיף את הסט עם אי מטבח או חצי אי, שהופך לרוב למקום לארוחות על ידי הארכת שולחן. אך ברוב המקרים, עליך להגביל את עצמך לסידור הליניארי של מכלול הרהיטים עם מכשירים ביתיים משולבים. אזור המטבח ושאר החדרים בדרך כלל בעלי אותו גימור. יוצא מן הכלל נעשה רק לעיצוב סינר המטבח ולעיתים לחיפוי הרצפה באזור העבודה..

מטבח מואר עם חזיתות מבריקות

אזור מטבח לבן כשלג

מטבח-חדר אוכל-סלון מרווח

גימור לוח לוח שלג

דימוי לבן שלג של הפנים