פְּנִים

טפטים במסדרון ובמסדרון: טרנדים של 2019

אם התיאטרון מתחיל בקולב, כל דירה מתחילה במסדרון. לכן חשוב לסדר את החדר התועלתני הזה לא רק מבחינה תפקודית ומעשית, אלא גם מסוגנן, יפה, בהתאם לעיצוב הבית כולו שנבחר. כל מי שנכנס לבית או לדירתנו בפעם הראשונה מתחיל לגבש את דעתו לגבי עיצוב הבית מבדיקה במסדרון. בפרסום זה, נרצה לדבר על האפשרות לקשט את משטחי המסדרונות והמסדרונות באמצעות חומר גימור נפוץ כל כך כמו טפט. אנו מקווים שהמבחר המרשים שלנו של פרויקטים לעיצוב חדרי שירות יעזור לך לקבל השראה לשיפוץ הבית שלך על ידי בחירת טפט אופנתי לקישוט..

קישוט המסדרון בטפט

מסדרון בגווני בז '

טפטים למסדרון ולמסדרון – בחירת ערכת הצבעים

מבחר החנויות המודרניות של חומרי הגמר בולט בשפע. מגוון צבעים ומרקמים, חיקויים של משטחים שונים מאפשרים לכם לבחור אפשרות גימור לחדרים בכל צורה וגודל, כיוון סגנוני ואביזרים פונקציונאליים. בחירת צבע הטפט למסדרון תהיה תלויה בגורמים רבים:

 • גודל החדר וצורתו;
 • נוכחות של חלון בחדר (אולי למסדרונות במשקי בית פרטיים);
 • עיצוב סגנוני של החדר כולו;
 • לוח צבעים של חדרים הסמוכים למסדרון;
 • פתרונות צבע לריצוף ולתקרות;
 • צבעי הרהיטים העיקריים (לרוב מערכות אחסון);
 • העדפות אישיות של המארחים.

טפט צבעוני

גוונים בהירים

הדפס גיאומטרי

כמובן, רוב בעלי הדירות והבתים הפרטיים מנסים ליצור לא רק עיצוב מעשי ופונקציונאלי של הנחות עזר, אלא גם דימוי אופנתי של הבית כולו. לכן, אין להתעלם מחוות דעתם של מעצבים מודרניים לגבי אילו פתרונות צבע רלוונטיים בעונות הנוכחיות והקרובות. מסורות מקומיות ותכונות טריטוריאליות משפיעות גם הן על בחירת הקישוט למסדרון ולמסדרונות..

טפט עם דוגמה

טפט כהה במסדרון

טפט לחדרי שירות

הדפס פרחוני

טפט רגיל למסדרון או למסדרון

חדרי המסדרון, לרוב, הם חללים צנועים ללא חלונות. לכן הבחירה בגימורים מונוכרומטיים לחדרים קטנים מובנת למדי. יחד עם זאת, לרוב הבעלים של חללי עזר קטנים נותנים עדיפות לפתרונות מונוכרומטיים בהירים בבחירת טפטים – להגדיל באופן חזותי את נפח החדרים.

צבעים בהירים

גוונים טבעיים

טפט רגיל

ערכת צבעים חיה

אבל אפילו בחדר קטן אתה רוצה ליצור ניגודיות מסוימת. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא לשלב את צבע הקירות עם ערכת הצבעים של עלי הדלת, רצועות עבורם ולוחות בסיס. בהתחשב בעובדה שקרשים רחבים הם פופולריים להפליא בימינו, צבע ניגוד יהיה בחירה ניכרת. רק במבט ראשון נראה כי השימוש בקרשים ולבנים בשלג במסדרון הוא התחייבות מסוכנת, מכיוון שהם מאפשרים להגן על החלק המסוכן ביותר של הקירות מנקודת מבט של זיהום. לא משנה מה הצבע של הלוחות שלך, העיקר שניתן לכבס אותם (בניגוד לכמה טפטים).

משטחים לבנים וטפט רגיל

בשילוב קרשים לבנים

ניגודים בעיצוב המסדרון

גימור בצבע אחיד

השילוב של טפט מונוכרומטי עם אלמנטים עיצוביים כהים ללוחות ודלתות נראה לא פחות מרשים. הניגודיות בין קירות בהירים ואביזרי מסגרת כהים מסייעת לא רק להביא מגוון צבעים לעיצוב חדרי עזר, אלא גם להפוך את תמונת הפנים למובנית יותר, גרפית וברורה יותר. כמובן, עבור עיצוב כזה, יש צורך ברמה ראשונה של כל המשטחים, לוודא כי דלתות הפנים מותקנות כראוי (אחרי הכל, לעתים קרובות מאוד אתה יכול להגיע לכל חדרי הדירה מהמסדרון).

קרשים כהים וטפט רגיל

קרשים ודלתות כהה

גימור מעוצב בחלל תועלתני

איזה הדפס לטפט לבחור – פרחוני גיאומטרי או רומנטי צבעוני, בהיר או בקושי מורגש, גדול או קטן? הרבה תלוי בגודל החדר, הצורה והפריסה, הרצון שלך להדגיש כל אזור (ליצור משטח מבטא) או לקשט את החדר כמה שיותר ניטראלי, בצבעים רגועים..

פתרונות לא שגרתיים

קישוט כולל עם טפטים

ערכות צבע לא טריוויאליות

הדפסה בלתי רגילה

קל ליצור משטח מבטא עם טפט מודפס. ניתן לבצע טכניקת עיצוב זו אפילו בחדרים בינוניים וקטנים. לדוגמה, במסדרון צר, אתה יכול להדביק על טפט עם דפוס על הקיר שכנגדו הוא נשען …

בחירה ניטראלית

ובמסדרון, בעזרת גימורי הדפסה, תוכלו לקשט נישה, קיר מבטא או חלק ממנו. במקרה זה, אתה יכול להשתמש בטפט יקר, צריכת הבד עדיין תהיה מינימלית. משטח כזה יכול להיות קיר עם קולב או משטח מקביל, אזור להנחת הלבשה עליונה (אפשר להשתמש בטפט רחיץ) או מקום עם מראה (אפשר להשתמש בבדים יקרים, טפט צילום).

קישוט נישה

ציור מקורי

מסדרון סגול

מיקוד נישה

שילוב טפטים עם חומרי גימור אחרים

המיקרו אקלים המיוחד של המסדרון מכתיב את התכונות בעיצוב של כמעט כל המשטחים. הסיכון ללחות ולכלוך על משטחים אנכיים גורם לבעלים רבים לשלב טפטים עם חומרי גימור אחרים. לרוב, לוחות קיר משמשים בחלק התחתון של הקירות (קל לשטוף אותם, ניתן להשתמש בחומרי ניקוי), ובקטע העליון ניתן להדביק טפטים מכל קומפוזיציה. בנוסף לפרקטיות, גישה זו מאפשרת לך להוסיף צבע ומגוון מרקם לעיצוב הנחות תועלתניות..

מניעים מסורתיים

לוח אור

טפטים ולוחות קיר

טפט כהה, לוחות בהירים

עיצוב צבעוני

ניתן לשלב טפטים לא באותו משטח, אך ניתן להשתמש בבדים ובחומרי גימור אחרים למטוסים שונים. אתה יכול לשלב טפט עם:

 • טיח דקורטיבי;
 • צִיוּר:
 • טפט נוזלי;
 • ציור אמנותי;
 • לוחות קיר.

קומבינטוריקה בלתי רגילה

פנים לבן וכחול

פנים מסדרון מודרני

קישוט החלל ליד המדרגות

שילוב יצירתי

אתה יכול לשלב סוגים שונים של טפטים בתוך חדר שירות אחד. לדוגמה, במסדרון או במסדרון, ניתן ליצור משטח מבטא באמצעות קנבס השונים בצבע או במרקם (ולפעמים תכונות טכנולוגיות) מחומר הגימור העיקרי. כתוצאה מכך, אתה יכול לא רק לקבל מגוון של צבעים בפנים החלל העזר, אלא גם למשוך תשומת לב לאזורים המוצלחים ביותר, להסיח את עינייך מפגמי האדריכלות או העיטור..

קיר מבטא

שילוב טפטים

בחירת הטפט למסדרון ולמסדרון, בהתאם להרכב

אם אין כמעט הגבלות על בחירת הטפט להדבקת המסדרון, אז הכל לא כל כך פשוט עם המסדרון והמיקרו אקלים המיוחד שלו. תלוי היכן ממוקם אולם הכניסה, בדירה או בבית פרטי, משטחיו צריכים לחוות רמות שונות של השפעות מזיקות. כמובן שהעומס העיקרי נופל על הריצוף, אך גם על משטחים אנכיים «מקבל» לחות, אבק, חול, לכלוך ומתח מכני מסוגים שונים.

טפט עם נצנצים מוזהבים

שילובים מנוגדים

קנבס עם תמונה

משחק ניגודים

שילוב של לבן וחום

לחות מספיקה מספיק, הסיכון לזיהום וסוגים שונים של השפעות אחרות הם הגורמים הקובעים בבחירת טפטים למסדרון בהרכב, לפחות להדבקת החלק התחתון של הקירות. אבל, אם אתה משתמש בשילוב של טפטים עם חומרי גימור אחרים, אז אתה כמעט לא יכול להגביל את עצמך בבחירת הבדים לקישוט. שקול את נושא בחירת הטפט בהתבסס על האיכויות הטכנולוגיות של החומר, בפירוט רב יותר.

דפוסים למסדרון

מסדרון בצבעים בהירים

טפטים לקירות המסדרון

הדפס פופולרי

טפט מנייר

נתחיל בסוג הטפט הפחות פופולרי להדבקת קירות במסדרון – נייר. למרות היתרונות הברורים בידידות הסביבה הגבוהה של חומר הייצור והבדים המוגמרים, מגוון רחב של צבעים והעלות הנמוכה ביותר, בד נייר משמש לעתים רחוקות בעיטור המסדרון. חוסר סובלנות ללחות וחוסר האפשרות של ניקוי הנייר ממלאים תפקיד מכריע בבחירת חומר הגמר. בנוסף, קנבס נייר דוהים במהירות מחשיפה לאור השמש ואינם סובלים מתח מכני כלל. בנוסף, המשטח שעליו מודבקים יריעות הנייר חייב להיות מפולס בצורה מושלמת (למוצרים עובי גיליון קטן).

טפטים ולוחות קיר

ציור מקורי

אך ניתן להשתמש בטפט נייר לכיסוי החלק העליון של הקירות בעת שילוב גימורים עם לוחות קיר. במקרה זה, כל העומס והסיכונים של זיהום נופלים על פני השטח, שיכולים להיות קשים לשטוף, אך גם להשתמש בחומרי ניקוי.

לוח מגניב

שילוב גימורים

צבעים רגועים

טפטים של ויניל

האפשרות הטובה ביותר לקישוט הקירות היא השימוש במוצרי ויניל. עדיפים בדים לא ארוגים. גימור כזה עמיד, עמיד בפני לחות, לכלוך, אבק וחול, עמיד בפני לחץ מכני (במידה) ומתאים למשטחים מחוספסים – המבנה הצפוף של הבדים מסתיר אי סדרים. בנוסף, טפטי ויניל מוצגים במגוון רחב של צבעים, המסוגלים לחקות משטחים שונים (כל כך פופולרי עבור חללים תועלתניים «עץ», «לְבֵנָה» ו «אֶבֶן» קירות), הם אינם דוהים בשמש ושומרים על הצגתם לאורך זמן אם משתמשים בהם נכון.

בשילוב עם אלמנטים לבנים

עיצוב בהיר

פנים מנוגדים

טפטים ויניל מוצגים במגוון רחב של צבעים, אך במקביל מיוצרים קנבס לציור. ניתן לצבוע קירות המכוסים בחומר גימור כזה עד 4-5 פעמים (תלוי מאוד בעובי הוויניל על הבדים), וזה נוח להפליא לבתים עם ילדים קטנים ו / או חיות מחמד..

עיצוב אקלקטי

מסדרון מואר

הדפסה גדולה

בחירה לא טריוויאלית

סוגים אחרים של טפטים

טֶקסטִיל ו מתכת (בעל ברק כסוף, זהוב או נחושת של הבד) טפט בחלק הפנימי של המסדרון הם משמשים לעיתים רחוקות מאוד ואז, בעיקר לסיום החלק העליון של הקירות או התקרה. הנקודה היא לא רק בעלות הגבוהה למדי (במיוחד בהשוואה לטפטים מנייר), אלא גם בהתנגדות הנמוכה של הגימור ללחות, סוגים שונים של מתח מכני וזיהום..

טפט מתכתי

בצבע כהה

הדפס גרפי

ברוח הג'זל

סגנון קלאסי

והנה הטפט הנוזלי הפכו לאחרונה פופולריים יותר ויותר, כולל לקישוט של הנחות עזר. הבעלים הרוסים של דירות ובתים פרטיים נמשכים לדרך פשוטה למדי ליישם קישוט – טפט נוזלי נמכר בצורה של תערובת מוכנה, שקל ליישם אותה בעזרת מברשת או גליל לבד. כתוצאה מכך, פני השטח מתקבלים ללא חיבורים ולרוב במרקם מקורי, כיוון שתוספים קטנים נוספים, זכוכית רב צבעונית ואפילו ניצוצות מתווספים במיוחד לתערובות רבות..

עיצוב לבן וכחול

גימור עם טפט נוזלי

עיצוב מסדרון

טפט לא איבדו את הפופולריות שלהם. בחדרים תועלתניים קטנים ניתן להשתמש בהם ליצירת אשליות אופטיות מעניינות. לדוגמה, אם בקצה אפילו במסדרון קטן אתה מדביק תמונה עם נוף שנסוג למרחקים (מדרגות, כביש או מרינה), אתה יכול ליצור תחושה של אינסוף מרחב.

טפט תמונות עם מפה

אפקט ויזואלי מקורי