פְּנִים

עיצוב פנים מטבח פינתי: אפשרויות סידור וטיפים לבחירת חלקי רכיב

למרות העובדה שלנשים רבות מודרניות לא תמיד יש מספיק זמן להכין מנות מורכבות, המטבח נשאר אחד האזורים הפופולריים והמתוירים ביותר בבית או בדירה. גם אם אתה לא באמת נהנה מהתרגול של יצירת מופת קולינרית, לא ניתן לדמיין אירועים כגון שתיית תה או דיון בתכניות הקרובות על כוס קפה בלי מטבח. ובמקרה זה, מעצבים מציעים רעיונות רבים ליצירת אווירה נוחה ונעימה בחדר זה. אחד הפתרונות הללו יכול להיקרא סידור של מטבח פינתי, שבמיקום נכון של כל הרכיבים חוסך מקום ונראה אטרקטיבי מאוד. תלמד כיצד לסדר נכון מטבח פינתי למטה..

מטבח פינתי – מאפיינים ותכונות

פריסת הפינה או צורת L של אזור המטבח נחשבת היום לאחת האפשרויות הנפוצות ביותר. פתרון כזה מאפשר לא רק לפנות יותר מקום על ידי שימוש באחת הפינות, אלא גם תורם לחלוקת המטבח לאזורים פונקציונאליים..

המטבח הפינתי כולל את החלקים המרכזיים והצדיים, וערכת הרהיטים עצמה ממוקמת לאורך שני קירות. ובמקרה זה, התכנון צריך להתחיל בדיוק מהפינה, להגדיל בהדרגה את משטח העבודה של הרהיטים לאורך הרצוי. יחידות בסיס ויחידות קיר במטבחים פיניים הינן ריהוט חיוני וחובה. רשימת האלמנטים הנוספים כוללת דלפק בר, חלקים למכשירי חשמל מובנים, מסילות כרום ופרטים נוספים..

יתרונות וחסרונות של מטבח פינתי

מכיוון שלכל סוג פריסה יש צדדים חיוביים ושליליים, למטבח הפינתי יש גם מאפיינים משלו. היתרונות בעיצוב מסוג זה כוללים את היכולת להשתמש באחת הפינות כחלל נוסף, וכתוצאה מכך משולש עבודה ארגונומי. וגם היכולת להתקין בו זמנית ריהוט קומפקטי ומרווח, התורם לחלוקה של המטבח לפינת עבודה ופינת אוכל..

בין החסרונות של מטבח פינתי יש קושי בהתקנה בחדרים עם נישות, תעלות אוויר וקירות לא אחידים. במקרה זה, הרהיטים נעשים לפי הזמנה, מה שגורר פסולת נוספת.

סט פינתי – טיפים לבחירה

העיטור העיקרי של כל מטבח הוא סט ריהוט, והחלק הקדמי אחראי על המראה שלו. לכן, בעת בחירת אפשרות מתאימה, עליך לדאוג שהדגם הנבחר ישולב בהרמוניה עם פרטי פנים אחרים, למשל, רהיטים, טקסטיל, צבע קיר או צללית דלת..

אם התוכניות שלך כוללות את הצגת יחידת המטבח כאלמנט דקורטיבי עצמאי, במקרה זה ערכת הצבעים של החזית עשויה שלא להתיישב עם ערכת הצבעים של שאר פרטי הפנים. בדוגמה זו, יחידות הרצפה או הארונות צריכים להיות מעט כהים יותר מהארונות העליונים כדי לשפר את תחושת הסגנון..

בעת סידור חדרים קטנים, מומלץ למקם ארונות צמודים וקיריים משני צידי הפינה. פתרון זה מאפשר לך לאסוף באופן קומפקטי את כל החלקים במקום אחד ומספק שטח אחסון מרבי עבור כלי מטבח. בחדרים מרווחים חשוב למקם את הארונות העליונים רק על אחד הקירות. השני יכול להיות מעוטר בציורים יפים, מדפים או מרוהט עם קלמרים עם מכשירים מובנים.

ספה פינתית למטבח

החלטה אופנתית ורציונלית נוספת בנוגע לסידור המטבח היא רכישת רהיטים מרופדים, כלומר ספה קטנה. וגם פנים החדר הפינתי אינו יוצא מן הכלל. להיפך, הצעה כזו תדגיש את פינת האוכל ותהפוך את החדר לנוח יותר. העיקר שהעיצוב הנבחר יתאים באופן הרמוני לסגנון העיצוב הכולל. בין ההצעות הנוכחיות ניתן למצוא מוצר קומפקטי עם גב רך בצורת ספסל עם מספר כיסאות או ספה עם ארגזי אחסון מובנים הממוקמים מתחת למושב והשרפרפים..

אפשרות עיצוב מטבח עם כיור פינתי

הרעיון של הצבת הכיור בפינת יחידת המטבח נחשב לפתרון טוב מאוד, מכיוון שאתה משתמש בו זמנית בחלל ומצייד את אזור העבודה. עם האפשרות למקם את הכיור ישירות במרכז הפינה, ניתנת לך ההזדמנות להשתמש במלואו בכל משטח השיש הממוקם בצד ימין ושמאל של האזור הרטוב. יחד עם זאת, מטעמי נוחות, מומלץ להתקין את הכיור בארון בסיס משופע. לא נוח להשתמש בכיור המותקן בצומת של שני משטחים למטרה המיועדת לו..

מטבח פינתי עם מקרר

כיום פשוט אי אפשר לדמיין מטבח ללא מקרר, אך בכל הנוגע לבחירת מקום מתאים לפריט כה גדול, כדאי לגשת לנושא זה באופן רציונלי. האפשרות האידיאלית במקרה של סידור מטבח פינתי היא למקם את המקרר ליד פתח החלון או הדלת, שם הוא משמש את החלק האחרון של האוזניות. פתרון מקורי ומעשי לא פחות יהיה יצירת נישה למקרר עם תאי אחסון נוספים מעליו, וכתוצאה מכך מערכת ציוד וריהוט ייראו כמכלול אחד. אם ערכת המטבח מספקת קלמר, ניתן להתקין אותה גם ליד המקרר..

סגנונות עיצוב החדר הפינתי של המטבח

העיצוב של מטבח פינתי הוא הרבה רעיונות עיצוביים, שרשימתם כוללת גם אפשרויות עיצוב קלאסיות וגם הצעות מודרניות יותר. אנו מציעים לשקול כמה אפשרויות לפתרונות פנים בפירוט רב יותר..

מטבח פינתי בסגנון מודרני

היתרון העיקרי של הצעה כזו הוא היעדר כללים נוקשים ליצירתה, ולכן סגנון מודרני יכול לשלב בו זמנית כמה כיוונים עיצוביים. פנים כזה מתאפיין בנוכחות חזיתות ריהוט חלקות בעלות מרקם חלק ועיצוב לקוני, בהן הדלתות נפתחות בלחיצה אחת. משטחים מבריקים פופולריים במיוחד בסגנון מודרני, שנראים אטרקטיביים ומרחיבים את החלל ויזואלית..

סגנון קלאסי

בפנים קלאסיות, ארונות מטבח יכולים להיות מותקנים הן על הקיר והן על הרצפה, ורוב פריטי הריהוט מרווחים ומצוידים במנגנון נשלף. הצבעים הנפוצים ביותר הם לבן, חלבי או בז ‘. חומר ריהוט – עץ טבעי או MDF, מחקה את המרקם של עץ טבעי.

היי טק

פנים המטבח הפינתי בסגנון הייטק מאופיין במינימליזם עם קווים ברורים אופייניים וחזיתות חלקות, ולכן הוא נחשב לפתרון המוצלח ביותר לחדרים עם שטח קטן. ניגודיות מסוגננת של גוונים ניטרליים, שילוב הרמוני של פלסטיק עם זכוכית, עיצוב מינימלי ותאורה מקורית יוצרים אווירה נוחה. במקרה זה, מומלץ להזמין ערכת רהיטים לפי מידות אישיות..

אַר נוּבוֹ

הייחודיות של המטבח בסגנון זה היא נישות הפינה המעוגלות והתעקממות של הצורות. לכל המשטחים מבנה חלק, וחזיתות האוזניות מצופות לכה או אקריליק. במטבח כזה, יש דומיננטיות של חלקי זכוכית ומתכת, וריהוט יכול להיות מעוטר באלמנטים מברונזה או מפלסטיק..

סגנון אנגלי

לצייד את פנים המטבח בסגנון דומה מרמז על שילוב הרמוני של מוצקות, נוחות ויוקרה. מתקשרים או «לנשור» מהעיצוב הכללי, פרטים במקרה זה אינם מקובלים. ערכות מטבח ורהיטים אחרים, ככלל, עשויים סוגים יקרים של עץ. לוח צבעים – גוונים מאופקים ומושתקים. תכונות סגנון – שפע של עיצוב, הדפס משובץ ופרחוני.

יצירת מטבח פינתי היא הזדמנות מצוינת לחסוך מקום ולהרחיב את השטח חזותית בחדרים עם שטח מרובע קטן. רעיונות כאלה תמיד נראים אטרקטיביים, מתאפיינים בפונקציונליות ונוחות..