פְּנִים

מרפסת עם צמחים – פינת טבע במטרופולין שוקק חיים

לתושבי ערים רבים אין הזדמנות לצאת לעיתים קרובות מהעיר כדי לבלות עם בני משפחה וחברים באוויר הצח. אבל, איך אתה רוצה, לפחות מדי פעם, במקום הקירות האפורים של הבתים הסמוכים, מכוניות חולפות ותושבי העיר ממהרים לעסוק, לראות פינה קטנה וירוקה, לנשום אוויר נקי, להרגיש את הטריות, ריח של עשבי תיבול. ופרחים. ועשו זאת לא עשרות קילומטרים מהעיר, אלא עוזבים דירה משלכם. אם כבר חשבת על יישום פרויקט כזה, בחירת התמונות שלנו עם תמונות של עיצוב נוף וקישוט של טרסות הממוקמות במטרופולין עשויות להיות שימושיות עבורך. טיול צילום קטן זה הוא דוגמה לאופן שבו על כמה מטרים רבועים תוכלו ליצור נווה מדבר אמיתי של רעננות, שתיקה וטוהר באמצע ג’ונגל האבן של עיר שוקקת..

מבט מלמעלה

מה יכול להיות יותר טוב מהזדמנות לשתות קפה של בוקר או תה חם, לשבת בחוץ בצל הצמחים במרפסת שלך, לשאוף ריח של עשבי תיבול ופרחים, ליהנות מהשקט והרעננות.?

טרסות בעיר שוקקת חיים

לרוב, לסידור מרפסת, משתמשים בריצוף עץ, מרופד בלוח רעפים ספוג חיטוי מיוחד המגן על החומר מפני לחות ותופעות מזג אוויר אחרות. כדי ליצור אווירה הרמונית יותר קרוב לטבע, תוכלו גם לרצף חלק מהקיר הצמוד למרפסת. צמחים באמבטיות גדולות או במיטות ניידות בתפזורת הם האפשרות הטובה ביותר לגינון טרסות קטנות ומרפסות פתוחות. אם האדניות שלך ועציצים לגינה עם צמחים ניידים, הרי שאקלים רוסי עם תקופה ארוכה למדי של מזג אוויר קר, זו תהיה הזדמנות אידיאלית להסתיר ירק בחדר של הדירה שלך..

מרפסת פתוחה

עדיף לבחור ריהוט גן עמיד, אך קל משקל לארגון מקום למנוחה, כי סביר להניח שתצטרכו להביא אותו במהלך העונה הקרה. צבעים בהירים של פריטי ריהוט גן לא רק יביאו מגוון צבעים לסידור המרפסת שלך, אלא גם ייצרו אווירה חיובית, יעודדו אותך בבוקר וימריצו אותך במשך כל היום..

ריהוט גן

ריהוט בהיר

לא כל כך מזמן, קיר ירוק של צמחים החל ליהנות מפופולריות בארצנו, לפעמים הוא נקרא פיטואול. אלמנט עיצובי דומה משמש הן לקישוט נוף והן לקישוט פנים. לבעלי בתים רבים, הקיר הירוק החי גרם למהפכה בעיצוב אקולוגי וגינון. בנוסף לעובדה שאתה חוסך משמעותית את המרחב השימושי של המרפסת שלך, מביא אלמנט של מקוריות וייחודיות לעיצוב פינת הטבע האישית שלך בתוך העיר המאובקת, אתה גם מטהר את האוויר וממלא אותו ברעננות בבילוי אזור מרפסת פתוחה או מרפסת מקורה.

ריצפת עץ

קיר ירוק חי מאפשר לך להתבונן מחדש במיקום הצמחים במרפסת בפרט ובשיטת הגינון של אזור מסוים בכלל. סגנונות וטעמים, רעיונות וגישות משתנים, אז למה לא לחשוב מחדש על דרכי הגינון המסורתיות ולאפשר לעצמך הזדמנות חדשה לנשום רעננות לפינה הירוקה של המרפסת שלך.?

תְאוּרָה

ניתן לרכוש פיטואול מוכן – מההצעות הסטנדרטיות של חברות העוסקות בפרחים ועיצוב נוף, או שתוכל לבחור את הצמחים שהיית רוצה לראות בעצמך על קיר חי. אבל תצטרך ייעוץ מומחה בכל מקרה, לא כל הצמחים מותאמים למיקום אנכי כזה, שלא לדבר על העובדה שהם צריכים מסגרת מיוחדת עם אדמה.

פיטוסטנה

לטרסות הממוקמות בקומת הקרקע, יש הרבה יותר הזדמנויות לארגון לא רק מקום להירגע בו, אלא חיקוי שלם של עיצוב הנוף של האזור המקומי. לדוגמה, אתה יכול לדמות שבילי גינה מרופדים בלוחות אבן או בטון, עם צמחים בעלי עלים קטנים או עשב דשא בין קטעים..

שביל גינה אריחי אבן

הצמחים במרפסת קומת הקרקע, הנטועים ליד הגדר, משמשים לא רק לקישוט המקום להירגע, אלא גם כגדר חיה המפרידה ביניכם לבין ההמולה שמסביב לעיר הגדולה. מהצד הסמוך לקיר המרפסת תוכלו לשתול צמחים רב שנתיים מטפסים שיימתחו לאורך ווים מאובזרים במיוחד או רשת המותקנת על משטח אנכי..

גָדֵר חַיָה

כבסיס לחיפוי הרצפה, אתה יכול להשתמש לא רק בפלטפורמת עץ מסורתית, אלא גם לחקות פרקט באמצעות לוחות רצפת עץ המסודרים בתבנית לוח שחמט, באלכסון או «אדרה».

ריהוט מתכת

כידוע, לצבע הירוק יש השפעה מועילה מאוד על קולטני העיניים שלנו – מחשבות מרגיעות את ריצתן, רגשות רוכשים עמדה יציבה יותר, הגוף נרגע ומתכוונן למנוחה. לכן, שפע הצמחים הירוקים ליד הבית שלכם הוא לא רק הזדמנות ליצור פינה יפה לבילוי בחוץ, אלא גם מסר להתאוששות הפיזית והרגשית של הגוף..

צמחים ירוקים

אדריכלות נוף הטבע בעיר

על רקע עיטור העץ של חזית הבניין, הגידור הירוק של המרפסת והצמחים בעציצים ובעציצים נראים מרשימים במיוחד, ויוצרים פינת חי אמיתית של הטבע באמצע מטרופולין מאובק, נווה מדבר של ירק ו מקום ההרפיה שלך.

חזיתות עץ