פְּנִים

סינר במטבח: עצות מעשיות על בחירת החומרים, רעיונות קישוט מודרניים ודוגמאות צילום

המטבח הוא חדר חשוב מאוד בדירה, ולכן גורמים כגון פונקציונליות, נוחות ומראה אסתטי חשובים מאוד בעת יצירת פנים. עם זאת, כל עקרת בית מתמודדת עם בעיה כזו כמו התזת שומן או מים על משטח העבודה של ריהוט למטבח. על הקיר לא נותרו כתמים אטרקטיביים, והטפט מאבד מהר מאוד את המראה האטרקטיבי שלו. פתרון אידיאלי לבעיה זו יכול להיות מכשיר כזה כמו סינר, המבצע בו זמנית פונקציית הגנה, ניתן לנקות אותו בקלות מלכלוך שונה, והוא גם תוספת מסוגננת לחלל הפנים. יחד עם זאת, ישנן אפשרויות עיצוב רבות. מידע שימושי על מהו פרט כזה של פנים המטבח, כמו גם עצות לבחירת חומרים לייצורו, תוכלו למצוא במאמר זה..

מהו סינר למטבח

בפנים מטבח מודרני, ביטוי עיצור זה נקרא חלק מהקיר הממוקם בין ארונות קיר ורצפה, מכיוון שמשטח זה הוא החשוף ביותר למזהמים שונים. הסידור הסטנדרטי של משטח אחורי למטבח מניח כיסוי מלא של כל קטע הקיר. עם זאת, בכל שנה מעצבים מגיעים עם יותר ויותר וריאציות מעניינות של הפנים, וכתוצאה מכך ציפוי מגן כזה יכול להיות ממוקם רק באזור הכיור או הכיריים..

טיפים חשובים

בעת יצירת כל פנים למטבח, עליך בהחלט לקחת בחשבון מספר נקודות המתייחסות לגודל הסינר. קודם כל, הלוח המותקן צריך לרדת מתחת לרהיטים בכמה סנטימטרים. יש להגן על המפרק הנוצר במקרה זה בין הסינר לשולחן בנוסף בעזרת מסד, אחרת מובטחת לך היווצרות פטרייה לאחר זרימת המים הקבועה מאחורי ארונות הרצפה. יחד עם זאת, גובה סינר המטבח יכול להשתנות בין 45 ל -60 ס”מ. באשר לאורך, במקרה זה, כפי שכבר ציינו, אתה יכול להתנסות קצת. כמו כן, בעת יצירת פרט פנימי שכזה, השימוש בחומרים נקבוביים אינו מומלץ. יתר על כן, אנו מציעים לדבר על כך ביתר פירוט..

סינר אריחי קרמיקה

הפתרון הנפוץ ביותר המשמש ליצירת פנים המטבחים המודרניים הוא אריחי קרמיקה או אריחים, כפי שהם מכונים גם. משטח כזה הוא עמיד מאוד, בעל דקורים רבים לכל טעם ותקציב, והוא עמיד גם בפני לחות וטמפרטורות קיצוניות. יחד עם זאת, ניתן לשמור על ניקיון המשטח הקרמי לא רק בעזרת אמצעים מיוחדים. לכלוך קל ניתן להסיר בקלות עם נוזל לשטיפת כלים רגילה. בנוסף, אריחים יכולים לחקות מרקמים כגון אבן, עץ, עור או בטון. החסרונות של הקרמיקה כוללים את התפרים שנוצרים בין חלקי החומר. יש לחדש את הדיס מעת לעת ולטפל בו בנוסף כפטרייה. כמו כן יש לציין שעצם תהליך הנחת האריחים בעייתי מאוד..

משטח הגנה עשוי אבן טבעית

לוחות דקים מאבן טבעית יהפכו לחומר האידיאלי ליצירת סינר מטבח בפנים קלאסי. רוב האפשרויות הן שיש או גרניט. סינר זה נראה מסוגנן מאוד, יקר ועמיד במיוחד. אין כמעט נקבוביות על משטח כזה, כך שהוא אינו סופג אבק ולכלוך אחר, מה שמקל מאוד על תהליך הניקוי. בנוסף, לסינר אבן יש גוונים רבים, ולוחות נבדלים זה מזה, כי בטבע אין שני מינרלים זהים. החסרונות של סינר מגן כזה הם משקל לוחיות האבן והעלות הגבוהה של החומר. לכן, אם התוכניות שלך כוללות שימוש בשיש או גרניט בעיטור המטבח, תצטרך לפשל מעט.

יהלום מזויף

השימוש באבן מלאכותית בפנים יכול להיקרא חלופה פרקטית לחומרים טבעיים. משטח כזה מחקה בקלות כל גזע ושונה באופן משמעותי במחיר. בנוסף, אבן מלאכותית מיוצרת בלוחות ולוחות בגדלים שונים, מה שמאפשר לך ליצור משטח חלק על הקיר. איכות חיובית נוספת של אבן מלאכותית היא קלות התחזוקה והתחזוקה שלה. במידת הצורך, תמיד ניתן לתקן או להחליף את שטח הפנים הפגום.

סינר זכוכית

משטח המגן הזכוכית במטבח נראה מעט יוצא דופן ויצירתי, שמשך יותר ויותר תשומת לב בזמן האחרון. לסינרי מטבח משתמשים בזכוכית מחוסמת, שמאפיין ייחודי שלה הוא רמת עמידות גבוהה בפני נזקים מכניים..

משטח הזכוכית של הסינר אינו מפחד מההשפעות של חומרי ניקוי שונים. זכוכית כזו פשוט לא יכולה להיפגע קשות..

בנוסף, ניתן להתקין לוח זכוכית מגן ישירות על גימורים קיימים, כגון עץ, טפטים ואפילו קולאז ‘של רישומים, תצלומים או גזרי מגזינים או עיתונים. סינר כזה מיוצר תמיד על פי מדידות בודדות, דבר המשפיע ישירות על עלותו. וזה אולי החיסרון היחיד של משטח המגן הזכוכית..

סינר מעץ

כדי ליצור סינר למטבח, עץ טבעי משמש לעתים נדירות, מכיוון שחומר טבעי, בהשפעת זיהום שונה, לא יחזיק מעמד זמן רב ויש לו עלות גבוהה. מעצבים ממליצים להשתמש למטרות אלה בלוחות בעלי משטח למינציה עשוי סיבית או MDF, המתמודדים בצורה מושלמת עם כל עומסי המטבח. עובי לוחות כאלה הוא בממוצע בין 0.5 ל -1.5 ס”מ, מה שמאפשר לך לחסוך מקום. עם זאת, גימור סינר דמוי עץ רגיש לחומרי ניקוי אגרסיביים ואינו מומלץ לסיום קטעי קיר מעל תנורי גז. במקרה זה, עליך לפנות לגרסה המשולבת של סינר המטבח..

סינר אקרילי

חומר כגון אקריליק הוא חלופה מסוגננת לזכוכית ומשמש לעתים קרובות מאוד בווריאציות מודרניות של חללי פנים למטבח. במהלך ההליך לייצור משטח כזה, נשפך פולימר אקרילי בין שכבות הזכוכית, אשר נצבע לאחר מכן בצבעים שונים, מעוטר בהדפסת תמונות או בדוגמאות שונות. לסינר האקרילי אין תפרים וקל לניקוי. עם זאת, משטח מגן כזה נראה הרמוני רק בשילוב עם דגמים מודרניים של רהיטי מטבח..

סינר מתכת

סינר מנירוסטה נראה מעניין ומקורי מאוד. משטח מטבח כזה הוא עמיד ועמיד, אולם חסרונות כגון כתמים, טיפות, התזות, טביעות אצבע ושריטות על משטח הפלדה ניכרים מאוד. המבנה המאט פותר באופן חלקי את הבעיה הזו, אך לפעמים הוא אינו מתאים לסגנון הכללי של עיצוב המטבח. סינר המתכת יכול לתפוס את כל משטח העבודה או להשתמש בו רק באזור הכיור או הכיריים.

עם צבע צפחה

פתרון דקורטיבי כזה ימשוך את אופיו היצירתי ומייצג לוח עץ, גבס וכל בסיס אחר, המכוסה בכמה שכבות בצבע צפחה מיוחד. בתחילה, צבע כזה נועד לשחזור לוחות, אך לאורך זמן, הערכותיו של המאפיינים העריכו את המעצבים וכיום ציפוי כזה משמש בהצלחה רבה ליצירת סינרי מטבח. על משטח מגן כזה תוכלו לרשום את המתכונים האהובים עליכם, להשאיר הודעות ופשוט לצייר, מה שבטוח ימשוך אמנים צעירים..

אך אל תשכח – סינר הצפחה צריך להיות מטופל כל הזמן ובזהירות..

בכל אפשרות שתבחר, עליך תמיד להקשיב להמלצות המעצבים.

סינר מטבח לא צריך רק להיראות יפה, למלא את תפקידיו, אלא גם להתאים לסגנון הכללי של החדר.

בנוסף, אסור לשכוח את יחס המחיר והאיכות. לחומרים זולים רבים יש אורך חיים קצר מאוד, מה שאומר שצריך לשפץ את המשטח לעתים קרובות. וזה אומר טרחה ועלויות נוספות..