פְּנִים

אבן דקורטיבית: אפשרויות עיצוב בחללי פנים מוגמרים

אבן דקורטיבית חיצונית ופנימית שימשה את הרומאים הקדמונים לקישוט קירות ורצפות. הפופולריות העכשווית של חומר זה נובעת מהמאפיינים הפיזיים הקבועים שלו (עמידות בפני נזקים ולכלוך), ולאחר שיוף או חיתוך האריחים, תכונותיו האסתטיות. אבן דקורטיבית בפנים זמינה כיום באינספור גרסאות השונות לא רק בצבע, אלא גם במרקם או בדוגמה. הפופולריים ביותר הם דגמים עשויים אבן טבעית, כגון שיש, טרוורטין, גרניט או צפחה, וחיקוי שלהם בטיח או בטון..

אבן דקורטיבית בפנים: באיזו לבחור?

ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת אבן דקורטיבית לקיר. אחד החשובים ביותר יהיה המחיר. עלות אבן טבעית דקורטיבית, פסיפס, שיש, טרוורטין, אבן חול או גרניט עולה לפחות פי כמה מהסכום שתצטרכו להוציא על אבן מלאכותית העשויה בטון או טיח. כדאי גם לשקול את הפונקציה של החדר בו תמצא האבן הדקורטיבית. יש להשתמש בסוג אחד של חיפוי אבן בחדרי אמבטיה ומטבחים החשופים ללחות, ויש להשתמש בסוג אחר לגמרי בסלון או ליד האח. במקרה הראשון, גרניט טבעי, שיש ורעפים טבעיים לא מתאימים ביותר, בשני – אבני גבס דקורטיביות (מחקות מינרל ועץ טבעיים), לבנים (מלט או אריחים מצוירים), כמו גם טרוורטין ואבן גיר, אשר , עם זאת, דורשים הספגה.

קישוט פנים באבן דקורטיבית: חומר טבעי או חיקוי?

ההחלטה תלויה בעיקר בהשפעה הצפויה, שכן גבס או אבן דקורטיבית מבטון יעניקו לפנים אופי שונה לחלוטין מהחומר הטבעי:

  • חללי פנים המעוצבים בסגנונות לא פורמליים כמו סקנדינבי, וינטאג ‘או אקלקטי יתאימו לאריחי לבנים אופנתיים במיוחד שנראים טוב על קירות במטבח (מעל השיש או ליד שולחן האוכל), סלונים ומסדרונות.
  • גרניט (כמשטח עבודה במטבח או שולחן האוכל, כמו גם גוף אח), כמו גם צפחה (על הקיר בסלון או ליד האח) משולבים באופן אידיאלי עם פנים מינימליסטי או מודרני..
  • שיש קלאסי בהיר, אבן גיר, אבן חול וטרוורטין יתאימו לקומפוזיציות בלעדיות בסגנונות זוהרים, אנגליים או צרפתיים. אידיאלי כחיפוי לפורטל אח או על קירות באולם מרווח.

בעת בחירת אבן דקורטיבית, עליך לזכור גם את המאפיינים של חומרים בודדים. אבנים טבעיות לרוב כבדות בהרבה מדגמי טיח. כתוצאה מכך, אין להשתמש בהם על קירות סדוקים..

אבן דקורטיבית בפנים הדירה: מה לחפש?

אם אתה רוצה להשתמש באבן דקורטיבית בפנים הבית שלך, עליך לשקול את השאלות הבאות מראש:

  • איזה משטח החומר הזה צריך לכסות?
  • באילו כספים ניתן להשתמש לשם כך?
  • כמה זמן לוקח לעלות?
  • איזה צבע וסוג חיפוי אתה הכי אוהב?
  • האם הוא תואם את סגנון הפנים??

אופציה דקורטיבית פופולרית מאוד לקישוט הקירות היא אבן גבס (למשל אריחים המחקים אבן טבעית או לבנים). יתרונותיה הם שיטת התקנה מהירה וקלה ויכולת צביעת הקירות כך שתוכל לשנות את מראה החומר..

עם זאת, יש לזכור כי גבס, בטון ואבנים טבעיות יקבלו גוון עמוק יותר בעת הספגה, ובנוסף, הם עשויים להיראות אחרת לגמרי באור יום מאשר באור מלאכותי. לכן, טרם ביצוע ההזמנה לאצווה שלמה של אבן דקורטיבית לבית, כדאי לבדוק, למשל, שימוש באריח אחד כדוגמה, כיצד ייראה חומר זה באתר ההתקנה, תוך התחשבות בתאורה המתמדת וההתאמה המתמדת. צבע הקירות הסמוכים. כמו כן כדאי לבחור את החומרים המתאימים להרכבה והספגה של החומר, המתאימים לדגם אבן מסוים..

אבן דקורטיבית בפנים: תמונות של חדרים אופנתיים

בעוד שקיר האבן ללא ספק מעניק בלעדיות לחלק הפנימי, שימוש לרעה בחומר חיפוי זה עלול לגרום לדכאון הפנימי. אז איך אתה יכול לקשט במיומנות את הפנים באבן דקורטיבית??

עיצוב פנים – אבן דקורטיבית בחדר האמבטיה

אבן קיר דקורטיבית, כחומר בעל עמידות וחוזק גבוה, יכולה לשמש גם בחדרי אמבטיה. העיטור המקורי יגרום למקום ההיגיינה היומיומית להיראות כמו סלון ספא אלגנטי. האבן הדקורטיבית יכולה לשמש באופן חופשי כיצירה או לקישוט קיר שלם. רק זכרו לבדוק לפני התקנת החומר במיקום המועד לשיטפונות, כגון מאחורי ברז, האם האבן הדקורטיבית שבחרתם מתאימה לשימוש זה..

האבן בחדר האמבטיה אמורה לתת לחדר סגנון קלאסי. ניתן להשיג אפקט זה על ידי החלת חיפוי אבן הן על הקירות והן על הרצפות. עם זאת, הוא ננטש יותר ויותר על ידי כיסוי הקירות מהרצפה עד התקרה באבן, מכיוון שאופנתי יותר למרוח שכבה עמידה בפני לחות רק באזור מגש המקלחת, האמבטיה או הכיור, או עד 2 בלבד /3 מגובה הקיר.

אבן דקורטיבית בפנים המטבח

העוצמה הגבוהה של אבנים דקורטיביות לקיר ועמידותן בפני לחות מאפשרות שימוש בסוג זה של קישוט במטבחים ובחדרי אוכל. אבן דקורטיבית במטבח, בהתאם לרהיטים ולאביזרים המשמשים, יכולה להעניק לכל החדר אופי מודרני או מעט כפרי. ניתן להשתמש בחומר במקומות מתחת לארונות, לקישוט הקיר הנגדי משולחן האוכל או לקישוט דלפק הבר..

ניתן להשתמש באבן דקורטיבית במטבח באזור משטח העבודה (טבעי וגבס לאחר הספגה) או על אחד מקירותיו של אי המטבח, כמו גם ליד שולחן האוכל..

אבן דקורטיבית בפנים הסלון

קישוטי קיר מרשימים נמצאים בדרך כלל בסלון. ולא מפתיע, שכן זהו החדר בו לרוב כל המשפחה נחה ומברכת את פני האורחים. אבן דקורטיבית לקיר תהיה נהדרת במקום כזה. היכן להציב קישוטי קיר בסלון? רובם בוחרים בקירות אבן מרשימים עם טלוויזיה. נקודה פופולרית שנייה היא קירות פיניים ליד כורסה או ספה, שכן אבן דקורטיבית יוצרת רקע אלגנטי לאזור המגורים. בסלון נהוג להשתמש בחיפוי עמיד באזור האח. בחדרים קטנים כדאי להשתמש בחומר לבן או אפור בהיר, רצוי במרקם חלק ודיס לא רחב במיוחד, כדי לא לצמצם את החלל הפנימי..

אבן דקורטיבית בפנים המסדרון

כידוע, הרושם הראשוני הוא החשוב ביותר. לכן עיצוב הפנים של המסדרון כל כך חשוב בעת סידור דירה. גם אם יש לכם סלון יפה, לאחר שעברתם במסדרון מכוער, האורחים לא ירצו להסתכל רחוק יותר על הבית. קישוט באבן דקורטיבית עובד גם נהדר בחדר שמברך אותך מהכניסה. זה יכול להיות פרט מרהיב או קיר שלם – בחירה אישית. אתה בהחלט צריך לדאוג לחלון הראווה של הדירה כדי לוודא שאורחים המבקרים בך יופתעו לטובה.

אבן שמנת המוצבת במסדרון כהה תוסיף אלגנטיות ואפקט. כדאי לשים לב לתאורה המשמשת במדרגות, שכן היא מדגישה את תבנית האבן ויחד עם זאת מקל על הניווט במסדרון בערב. לפעמים, במקום לקשט באבן, עדיף להגביל את הקיר כולו לפרט מרהיב. ניתן להשתמש באבן וניל בהירה בצורת פסים אנכיים בסידור המסדרון. המסדרון נראה נהדר בעיצוב אלגנטי לבן ואפור.

אבן דקורטיבית בחדר השינה – יפה ורומנטית

אבן דקורטיבית לקירות נראית נהדר גם בחדרי שינה. עם עיטור זה, אתה יכול להפוך בקלות את חדר השינה הרגיל שלך לבודואר מפואר. בנוסף, לצורה האפקטיבית של האבן ולאופי הטבעי של סידור כזה תהיה השפעה חיובית על איכות השינה. היכן ממוקמים בדרך כלל קישוטי קיר לחדר השינה? כמובן, על הקיר שמאחורי המיטה הוא המקום הפופולרי ביותר.

במה קשורים קירות אבן? המחשבה הראשונה היא לובי מלון רחב או דירה מפוארת, שניתן לראות בתצלומים ממגזינים מבריקים. עם זאת, אופנת האבן וריבוי אבן דקורטיבית זולה יותר פירושה שתוכל להשיג בקלות אפקט דומה בבית שלך. כיצד להשתמש בעיטור כזה כדי להדגיש את סגנון הבעלים ולהעניק לדירה מראה אלגנטי מתאים? עיין בגלריית התמונות.