פְּנִים

עיצוב פנים במסדרון במראה לבנים: רעיונות מסוגננים וטיפים לבחירת חומרים

קישוט פנים המסדרון בלבנים או בחומרים המחקים אותו הפך לאחרונה לפופולרי יותר ויותר. פתרון זה יוצר אווירה מדהימה וקובע את מצב הרוח לכל החדר. בנוסף, מבחר גדול של פלטת צבעים, מגוון מרקמים ושיטות התקנה מאפשרים לך להשתמש בלבנים ליצירת סגנונות רבים. בהמשך החומר, אנו מציעים לבחון מקרוב את סוגי החומר המדהים הזה. אנו גם נספר לכם על דרכים אפשריות לשימוש בו ליצירת פנים מסוגננות במסדרון..

לבנים דקורטיביות במסדרון – יתרונות וחסרונות

כידוע, המסדרון הוא החדר הראשון הפוגש את הנכנסים לבית או לדירה, ולכן מעצבים ממליצים להקדיש תשומת לב מיוחדת לעיצוב הפנים של החדר הזה ולהשתמש בחומרים מסוגים שונים. אחרי הכל, כידוע, מהחדר הזה מתחילה הרושם הראשון של בעלי הדיור, העדפות הטעם שלהם ואורח החיים בכלל. היום אנו דנים בקישוט קיר במסדרון עם לבנים ולבנים דקורטיביות במקרה זה היא האפשרות הנפוצה והמשתלמת ביותר. עם זאת, כמו סוגים רבים אחרים של חומרים, יש לו תכונות חיוביות ושליליות בעת ובעונה אחת..

יתרונות השימוש בלבנים דקורטיביות

קודם כל, השימוש בלבנים דקורטיביות בפנים הוא הזדמנות מצוינת ליצור עיצוב פנים ייחודי, כמו גם לספק לעצמך בידוד נוסף לקיר ובידוד רעש, הדרוש כל כך לתושבי בנייני דירות. ציפוי כזה שייך לקטגוריית עמידות ועם טיפול הולם יכול להימשך מספר עשורים. במידת הצורך, חלקים פגומים מוחלפים בקלות בחדשים, ללא צורך בפירוק כל הבנייה כולה. בנוסף, קל לטפל בלבנים דקורטיביות על הקירות. כמה משיכות עם מטלית לחה וכיסוי הקיר נטול לכלוך.

חסרונות של לבנים דקורטיביות

באשר לחסרונות של שימוש בחיקוי לבנים בפנים, במקרה זה עליך להיות מוכן לעלויות מסוימות. חיפוי קירות של תוכנית כזו יקר בהרבה מטפטים, טיח או לוחות מוכנים, המשמשים לעתים קרובות בעיצוב פנים. וכמובן, אין לצפות כי לבנים דקורטיביות יחליפו לחלוטין את האבן הטבעית. זהו אנלוגי איכותי יותר ובמחיר סביר יותר..

סוגי לבנים דקורטיביות

בשוק המודרני ישנם מספר סוגים של לבנים דקורטיביות. לכן, במידת הצורך, יהיה די פשוט לבחור את האפשרות האידיאלית עבור עצמך..

לבנה קלינקרית

סוג זה של לבנים דקורטיביות נקרא לעתים קרובות קרמיקה, שכן החימר שממנו הוא עשוי מוקשה כפולה, מה שמאפשר לציפוי לעמוד בקיצוניות טמפרטורה, חשיפה לזיהומים מסוגים שונים, נזקים מכניים ולחות. מיוצר «אריחי קלינקר» על פי העיקרון של לבנים, אך שונה במידות קטנות יותר, כלומר עובי. חיפוי קיר זה מוצע במגוון טקסטורות וצבעים, מושלם לקישוט פנים בסגנון אקולוגי..

לבנים מגבס

ייצור לבנים דקורטיביות מגבס אינו דורש השקעות גדולות, ולכן סוג זה של חיפוי נבדל במחיר אטרקטיבי, בעל הרבה תכונות חיוביות, אך, למרבה הצער, הוא שביר ורגיש ללחות. לבני גבס משמשים לקישוט קירות, מקטעים בודדים או דלתות. ניתן לצבוע או להשתמש כפי שהוא.

לבנה מפיברגלס

לבנים דקורטיביות עם שם מורכב זה היא תערובת של מלט עם נימי זכוכית קוורציט, המשמשים סיבי חיבור. החומר בעל צבע מדהים, הוא מאופיין בחוזק גבוה ועמידות בפני שבבים. בהשוואה לאבן טבעית, יש לה פחות משקל ומידות קומפקטיות.

לבנים גמישות

חומר פנים מסוג זה הופיע בשוק חומרי הבנייה לא מזמן והוא מראה של אריחים דקורטיביים רגילים, המועדים לעיוות. אפילו בחימום קל, צורת לבנה כזו תתחיל להשתנות, כך שאם תחליט לקשט את הקירות במסדרון «גָמִישׁ» כיסוי, הניחו אותו כמה שיותר רחוק מגופי תאורה או פמוטים על הקיר. כל מיני סוגי פסיפס כעיצוב במקרה זה יכולים להיקרא האפשרות המוצלחת ביותר..

לבנה לבנה במסדרון

צבע לבן נתפס די בקלות על ידי אנשים, נותן תחושה של ניקיון, אור, אווריריות, וכאשר משתמשים בו במיומנות בפנים, מגדיל ויזואלית את שטח החדר. לכן, לבנים לבנות דקורטיביות יכולות להיקרא אפשרות win-win לקישוט קיר במסדרון. ראשית, חדרים כאלה תמיד זקוקים לתאורה נוספת. שנית, לבנים לבנות משתלבות היטב עם גוונים אחרים בעיצוב החדר, היא נראית מסוגננת ואלגנטית.

שיטות גימור עם לבנים דקורטיביות

לפני שתתחיל להניח את אפשרות הלבנים הדקורטיביות שבחרת, ראשית עליך להכין את השטח שישמש כבסיס. כל המשטחים חייבים להיות שטוחים. במקרה זה, הקירות צריכים להיות מטופלים מראש במרק, טיח ואדמה..

לאחר מכן, עליך להחליט על בחירת דבק האריחים. עבור פינות פנים, מומחים ממליצים לתת עדיפות ללוחות מוכנים, ולהתחיל את הבנייה הראשית מחלק זה של המסדרון, מלמעלה למטה. פער גדול מדי בין החלקים לא מומלץ. עם זאת, במקרים מסוימים, תופעה כזו נראית מסוגננת מאוד ומתאימה באופן מושלם לרעיון הפנים..

באשר לטכנולוגיה ולשיטות הנחת לבנים דקורטיביות, ניתן להבחין כאן בשלוש אפשרויות עיקריות – שרשרת, עצם דגים וכריכת ספרים. הנחת שרשרת פירושה סידור לבנים כך שכל שורה חדשה ממוקמת על הקיר עם חפיפה קלה בשליש מהגוף. עגינת שברים בסגנון כריכת ספר מתבצעת על ידי החלפת לבנים אנכית ואופקית. כדי ליצור בניית זנב דגים, כל פיסת הבד מונחת בניצב.

לבנים בפנים המסדרון היא דרך מצוינת להדגיש את האינדיבידואליות של החדר ואת ההזדמנות ליצור משהו בלעדי ומסוגנן. באופן דומה ניתן לקשט את כל הקירות, להבליט אחד מהם או להשתמש בלבנים כעיצוב דמוי פסיפס..