פְּנִים

קירות אמבטיה: מגוון חומרי גימור בעיצוב אופנתי

כלי אבן מחרסינה, בטון, צבע, טפטים, אולי פלדה ועץ! לאריחי קרמיקה אלמותיים יש מתחרים רבים לקישוט קיר אמבטיה. מבחר החומרים לתיקונים כיום הוא עצום. הכל תלוי בהעדפות עיצוב אישיות, סגנון חדר ותקציב אישי. קרא את המידע במאמר זה, שיאפשר לך לברר אודות סוגי קישוט קיר אמבטיה, תוך התחשבות בכל הניואנסים.

קירות בחדר האמבטיה: תכונות של בחירת החומר לקישוט

חדר האמבטיה הוא מקום המשמש לא רק להליכי היגיינה, אלא גם לשיפור מצב הרוח והרווחה לאחר יום קשה בעבודה. כאן אנשים נרגעים, מתרעננים ולרגע שוכחים מהבעיות שלהם. עדיף עיצוב נעים ואסתטי. מראה הרצפות והקירות קובע את העיצוב הכולל של חדר האמבטיה. כיום יש מבחר רחב של חומרי גימור לסוג הנחות זה. הזמנים שבהם רק קרמיקה הוחלה על הקירות כבר בעבר. בעוד אריחים עדיין פופולריים ואופנתיים, גימורים אחרים נכנסו לתמונה:

 • חיפוי אבן;
 • טפט;
 • טיח מבני;
 • זכוכית;
 • עץ.

הדבר החשוב ביותר הוא שהחומר שנבחר לקירות בחדר האמבטיה הוא פרקטי ועמיד בפני לחות, ואתה אוהב את התוצאה הסופית. למסורתנים שאינם יכולים להיפרד מאריחים, חדשות טובות. קרמיקה מודרנית אינה דומה לאלה שהתקיימה לפני מספר עשורים. האריח החדשני מחקה חומרים אחרים כגון בטנה או אבן. יש לה דפוסים וצורות חדשים, נועזים, מישרים עד מעוקלים מאוד, עם קצוות משוננים, המספקים קומפוזיציות מעניינות.

קישוט קיר אמבטיה: אווירה ביתית או עץ

עץ אקזוטי משמש לרוב בחדרי אמבטיה בגלל עוצמתו, עמידותו בפני לחות טובה וצבע ומרקם יוצאי דופן. עץ עמיד מאוד ללחות הוא:

 • טִיק;
 • ג’טובה;
 • אֶרֶז;
 • dussiya;
 • מרבאו;
 • אירוקו;
 • לאפצ’ו;
 • באדי;
 • וונגה.

מינים אקזוטיים הרגישים יותר ללחות הם:

 • קַמפּוּס;
 • גואטמבה;
 • זברנו;
 • אגוז אפריקאי (ביבולה).

באשר לגזעים ביתיים, העמידים ביותר הם:

 • אַלוֹן;
 • בּוּקִיצָה;
 • אֵפֶר;
 • אַשׁוּר;
 • לֶגֶשׁ.

פחות עמיד בפני לחות:

 • אורן;
 • אַשׁוּחִית;
 • דובדבן;
 • אגס.

האחרונים משמשים בצורה הטובה ביותר במקומות שאינם חשופים למגע ישיר עם מים. עם זאת, אם אתה בוחר עץ ביתי, עליך לשפר כראוי את עמידותו בפני גורמים חיצוניים, באמצעות שיטות כגון לכה, סיכה, צביעה, שעווה..

אמבטיה צמודה לקיר

טפט הוא חלופה טובה לאריחים. הם מסווים בצורה מושלמת קירות לא אחידים, קלים ליישום וזולים יחסית. עבור חדרי אמבטיה משתמשים בטפטים של ויניל או פיברגלס המכוסים לכה אקרילית או צבע אפוקסי. מכיוון שלחדר הרחצה יש לחות גבוהה להדפסה, עליך לבחור רק דבק עמיד למים. הטפט מתאים באופן מושלם ומשתלב עם אריחי הקרמיקה. לגרסת הוויניל מבנה שכבות: נייר מבפנים וויניל מבחוץ. ציפוי זה עמיד לאור, שבזכותו הטפט שומר על צבעו ועמידותו במים..

טפט פיברגלס

טפט פיברגלס עמיד מאוד בפני נזקים מכניים. הם יכולים להחזיק בהצלחה על הקירות במשך כמה עשורים, קשה להסיר אותם מהקיר. הפיברגלס משתלב פני השטח. טפט זה מיועד לציור.

דברים שכדאי לזכור כאשר מקשטים חדר אמבטיה עם טפטים?

ניתן לגוון את כל דפוסי הטפטים באמצעות גבולות בעלי רוחב שונה של פסים צבעוניים או מעוצבים. הגבול משמש גם כקישוט. למרות שהטפט פשוט ואינו דורש כלים מורכבים, יש לזכור כמה דברים חשובים כדי להימנע מתקלפות:

צבע קיר אמבטיה

לצבעים המיועדים לחדרים רטובים, בהרכבם, יש נוסחאות מיוחדות המגינות על המשטח הצבוע מפני חדירת לחות והתפתחות סוגים שונים של עובש ופטריות. לרוב אלה יוני כסף. הם זמינים במגוון רחב מאוד של צבעים, כך שתוכל להתאים את הצבע בצורה מושלמת לפנים או לריהוט שלך. מאפיינים מתאימים, עלות נמוכה וקלות היישום על הקיר הופכים את הצבע לפתרון ייחודי.

צובעים את חדר האמבטיה במקום אריחים? פתרון חכם, שכן צבע אמבטיה מגן על קירות החדר מפני לחות ומספק צבעים מתמשכים. חדר אמבטיה ללא אריחים הוא פתרון פופולרי יותר ויותר. אתה יכול לקשט משטחים בעזרת מדבקות, ציורי קיר או אפילו פנלים.

טיפים וטריקים

טרנדים מודרניים לאמבטיה ממליצים על שימוש מינימלי באריחים, כלומר רק באזור לח. האם חדר אמבטיה מעשי ללא אריחים? איך לקשט את הקירות בחדר האמבטיה? אתה יכול לצבוע את החדר, אך הקפד לבחור חומרים מיוחדים העמידים בפני לחות. כדאי להחליט על החלטה כזו כשאין לנו תא מקלחת, כשרוצים ליצור עיצוב חדר מיוחד, למשל חדר אמבטיה פרובנס, רומנטי, בסגנון כפרי, או שפשוט לא רוצים להשקיע הרבה אינסטלציה..

כיצד להגן על קירות חדר האמבטיה מפני לחות בעת הצביעה?

לצביעת חדר האמבטיה, השתמשו בצבעים מיוחדים ששומרים על לחות בחוץ ומאפשרים לקיר לנשום. אם החדר גדול, הרחיקו את האמבט מהקיר מכיוון שזה יגן על הטיח מפני התזות. אם הצנרת צריכה לעמוד ליד קיר, ניתן להשתמש בציורי קיר בפורמט גדול או להצמיד משטח מראה לאריחים. קישוט קיר כזה של חדר האמבטיה מעניק לחלל הפנים את הסגנון והחמימות הנעימה שתמיד אוהבים. חדר אמבטיה ללא אריחים יקבל אופי מעניין ונעים, וצבע הקירות בחדר יהיה ללא ספק קל יותר לשנות בעונה הבאה מאשר השקעה באריחים חדשים..

חדר אמבטיה מעשי – רצפה, קירות אבן

אבן עמידה במיוחד ועמידה במים. הנזקים הנגרמים במהלך השימוש נראים מעט מאוד וניתנים לתיקון בקלות. זה גם מעניק אלגנטיות ומעמד אפילו לחדר אמבטיה קטן. בעיקרון, ניתן להשתמש בכל אבן בחדר היגיינה, בתנאי שהיא מוכנה כראוי, כלומר מלוטשת וספגה. כשמדובר באבן טבעית המשמשת בבית, בחדר האמבטיה, הפופולריות ביותר הן:

 • גרניט – כמעט העמיד ביותר, אינו דורש הספגה;
 • טרוורטין נקבובי מאוד, מה שהופך אותו לרגיש למדי ללחות; הימנע משימוש במקומות עם לחות גבוהה; הוא מתאים לרצפת האמבטיה;
 • שיש – מבחר רחב של צבעים ומבנים, המתאים כמעט לכל פנים, יעיל מאוד על משטחים גדולים, אך מאבד את קסמו בחדר אמבטיה קטן;
 • אוניקס – יוצא דופן, לא סדיר בצבעים, משתלב בצורה מושלמת בפסיפס שעל קיר חדר אמבטיה קטן.

קישוט הקירות בחדר האמבטיה בבטון דקורטיבי

בטון משמש יותר ויותר בחדרי אמבטיה מודרניים. בשל כוחו, הוא משמש כחומר גימור לרצפות. החומר חלק לחלוטין. הוא משתלב נפלא עם חללים עם אסתטיקה מינימליסטית כמו גם פנים זוהרים עם אביזרים עשירים ומבריקים. בחדר האמבטיה ניתן להשתמש בבטון במקומות כמו משטחי כיור, אמבטיות או מגשי מקלחת.

הפתרון המומלץ הוא שימוש בלוחות בטון אדריכליים, המתאפיינים בחוזק מכני גבוה ועמידות בפני מים. סידור חדר האמבטיה, הודות לשימוש בחומר זה, ירכוש קסם ייחודי..

אריחי קיר לאמבטיה עדיין אופנתיים

נכון, מבחר החומרים לקירות גדול מאוד, אך הלקוחות אינם שוכחים את האריחים. הוא אופנתי, בעל מבנה המזכיר לוחות מתכת, פלדה ואבנים יקרות. היצרנים הציגו קווי עיצוב כגון עץ, פיורי, זהב, כסף, פלדה ואבן ירוקה. האריחים יכולים להיות בגדלים וצורות שונים. בנוסף, ניתן להכניס אלמנטים דקורטיביים, שיבוצים ושיבוצים. אריחי קצה משוננים עדיין באופנה, בהתאם לסגנונות הים תיכוניים והכפריים העתיקים.

לוחות קיר לאמבטיה

לוחות קיר הם דרך מצוינת ליצור גימור מושך את העין בחדר היגיינה. מגוון עיצובים הלוח, עושר המרקמים והצבעים מאפשרים לך ליצור כל קומפוזיציה. יתרון נוסף של לוחות אמבטיה הוא ההרכבה הקלה שלהם..

אמבטיות עם קיר זכוכית

זכוכית מגיעה במגוון עוביים, שקיפות, דוגמאות וצבעים. קודם כל, חדר האמבטיה משתמש בזכוכית מחוסמת בטיחותית, מודבקת או מחוזקת. ההשפעה שוברת חומר כזה לחתיכות עם קצוות לא ממוקדים, התזות או סתם רשת סדקים בגיליון. לוקסרות ובלוקים פופולריים. יש להם גדלים וצורות שונים: מרובע, משולש, מעוגל. חיפוי זכוכית מונח על הקיר, אשר יכול להיעשות בצורה של לוחות גדולים או אריחים עם אלמנטים קרמיים סטנדרטיים, כלומר ריבועים ומלבנים בגדלים ופסיפסים שונים..

רעיונות לעיצוב פנים אופנתי

ניתן להתאים את עיצוב חדר האמבטיה לא רק מבחינת ציוד, אלא גם תפאורה. חדר האמבטיה הוא מקום בבית בו תוכלו להרשות לעצמכם להתנסות בעיצוב. קחו בחשבון חדרים גדולים וקטנים שאין בהם אריחים מסורתיים על הקירות. במקום היו גרפיקה, תצלומים, ציורים, לבנים, טפטים וחיפויי גומי..

קולאז ‘של תמונות על הקיר

קולאז ‘של תמונות על קיר האמבטיה הוא מבטא חזק מאוד. הדבר דרש תיקון כהה, ומכאן אריחי האמבטיה הבהירים, אותו הדבר על הרצפה, הקירות והצנרת הלבנה. האור המפוזר מנורות הלוגן רבות יוצר רושם של חלל גדול יותר בחדר האמבטיה. האשליה נתמכת על ידי כיור תלוי על הקיר, ככל שפחות אלמנטים נוגעים ברצפה כך קל יותר ליצור רושם של מרווח בחדר אמבטיה קטן. הוחלט לאחד את צבעי הציורים המעטרים את קירות חדר האמבטיה, מכיוון שכל טווחם בצילומים רבים יביא כאוס חזותי לחלל קטן. הבחירה נפלה על ספיה בשילוב עם כמות קטנה של צבעים בהירים. כך נוצרו פוטומורלים לשירותים, המוגנים מפני לחות על ידי יריעת זכוכית אטומה בסיליקון. זהו פתרון הרבה יותר מעניין ומעשי מאריחים, אך הוא דורש רק קיר מיושר בקפידה..

ציור קיר

צובעים בחדר אמבטיה עם הרבה אדים? למה לא? עם זאת, יש להגן עליו מפני לחות באמצעות זכוכית למינציה או מודבקות; עיבוד עם חומר מיוחד אפשרי. מוטיבים פרחוניים מוסיפים עומק לחדר האמבטיה. האפקטים הללו משופרים גם על ידי אביזרים בסגנון רטרו. רעיון נהדר להחיות את חדר האמבטיה שלך.

שילוב של חומרי גימור שונים

רעיון אופנתי לקיר אמבטיה הוא שילוב של אריחי קרמיקה או אבן עם עץ, לבנים או זכוכית. קיר כזה בחדר האמבטיה הופך את הסידור למעניין יותר והחדר יוצא דופן. אל תלכו על אריחים המעוטרים בדוגמאות כי חיפויי הקיר יתחרו זה בזה. אתה יכול גם לבנים את הקירות בחדר האמבטיה. זה מאוד דקורטיבי, אך אל תגזימו עם שטח הפנים. לאחר מכן בחר את הציוד והאביזרים הפשוטים ביותר בצבעים מושתקים. אם אתם אוהבים חדר אמבטיה מעוטר מעט, צבעו את הקירות בצבע עמיד בפני לחות ופטריות. ניתן לרצף שטחים רטובים סביב הכיור, השירותים והאמבטיה כדי לשפר את הנוחות, למשל בצבעים חמים.

רעיון טוב לקירות אמבטיה הוא אבן או בטון. אריחי אבן אופנתיים מגיעים בפורמטים גדולים ולרוב מונחים ללא חיבורים. הטרנד השני בקירות האמבטיה הוא אריחי צפחה במרקם דמוי לבנים. במקרה זה, הדבק אותם לקיר אחד בחדר האמבטיה, למשל, כדי לא להעמיס את הפנים. בטון לא חייב להיות אמיתי, אבל תחליפים טובים לא פחות. תוכלו להתרשם נהדר מקיר אמבטיה מבטון באמצעות צבעים מבניים. החומר הלכה יספק הגנה מספקת של לחות על קירות חדר האמבטיה, בהיותו קישוט נהדר..

הנחת אריחי קיר באמבטיה במו ידיך

אריחי קיר בחדר היגיינה עובדים היטב בכל המקומות שיבואו במגע עם מים: מעל האמבטיה, במקלחת, מאחורי הכיור. אתה רק צריך להרכיב אותם שם. אריחי קיר לאמבטיה לא חייבים לכסות את כל המשטח, לפעמים מספיק להתאים רק באזורים המועדים להתזות וטבילה. אריחים מונחים היטב יגינו על הקיר כאלמנט דקורטיבי.

שיפוץ קירות אמבטיה: החלטות חשובות

אין לדחות את הבחירה בסוג אריחי האמבטיה ושיטות ההתקנה עד הרגע האחרון. הפריסה הסופית בשלב הבנייה מאפשרת לך לבחור את החומרים הטובים ביותר ולהימנע מבעיות מיותרות בעת קישוט חדר האמבטיה. עבודה עם אריחים היא מייגעת וגוזלת זמן. הנחה דורשת טיפול והכנה מוקפדת. לא מספיק לשאוב את המצע ופשוט להדביק את האריחים. הצורך לסדר דפוסים, אלמנטים חיתוך וגימור של כל האלמנטים מאלץ אותך לתכנן את גימור הרצפה או הקירות בחדר האמבטיה, לכן בחר את הסוג, הגודל, הדפוס הנכון, מדוד משטחים פשוטים וחתוך מקומות, קבע את שיטת הגימור.

ריצוף תמיד צריך להתחיל מהשטח הפתוח ביותר. אם זוהי פינת החדר, יש לסיים את המשטח כמה שיותר או בצורה אחידה, ולעבד את המפרקים בזהירות. אם תשומת הלב אינה ממוקדת במקום מסוים, אלא רק על משטח גדול יותר, עליך לדאוג למראה הרמוני או להכניס במכוון מבטא דקורטיבי חזק שימשוך תשומת לב. ללא קשר למרגמה המשמשת, הציפוי צריך להיראות יפה. לחיתוך וטחינה של האלמנטים, עליך להשתמש בכלים המתאימים, ואת החורים עבור השושנות או מעברי הצינור יש לבצע עם כתר בגודל מתאים הודות למקדח הפטיש..

כיצד להתקין אריחים על קיר אמבטיה?

חדר האמבטיה חשוף כל הזמן לחשיפה ישירה למים, קיטור וריכוז לחות גבוה, כלומר מיקרואורגניזמים גדלים כאן בקלות. הם תמיד בוחרים את המשטחים הסופגים ביותר, שעליהם לחות נשארת לאורך זמן, כולל פינות. מסיבה זו, חדרי אמבטיה צריכים להסתיים בחומרים בעלי ספיגה מופחתת ובבעלי תכונות המגבילים את התפתחות עובש ונבגי פטרייה. החומר חייב להיות עמיד גם בפני מיקרואורגניזמים. חשוב להגן כראוי על פני השטח מפני מים, למשל עם גיבוי נייר. החותם יכול לכסות את כל המשטחים, אך אין צורך בכך. עם זאת, החותם צריך להיות תמיד על הרצפה, לגובה של 15 ס”מ בקיר. באזור האמבטיה והמקלחת, האריחים חייבים להשתרע לפחות 20 ס”מ מעל אזור כיסוי המים.

הנחת אריחים במקלחת

תא מקלחת טיפוסי בגובה של 200 ס”מ. האריחים על הקיר שם צריכים להיות מונחים עד לקצהו העליון. אבל אם אמבטיה או כיור מותקנים בקרבת מקום, למרות שזה לא הכרחי, ניתן להניח אריחים במקומות אלה גם לגובה של עד 2 מ ‘. במקרה האחרון, הארכיטקטורה הפנימית תהיה עקבית..

אריחים בחדר האמבטיה על רצפת הקיר או התקנה עד לגובה הכיור

אם בחדר הרחצה אין תא או המקלחת מאחורי קיר, ניתן לקבוע את גובה האריחים על ידי הכיור. אריחים כאלה יהיו מעין לוחות גבוהים, שיגיעו כמעט ל -120 ס”מ. אם צבע החומר והקירות מעליו מנוגדים, כדאי שתדעו כי החלוקה האופקית של פני השטח, הצונחת מעט מתחת למחצית הגובה, תעלה ויזואלית. את הפנים, והנמיכו אותו מעט גבוה יותר.

נקודת ההתייחסות לקביעת גובה אריחי אמבטיה יכולה להיות גם גובה הדלת או אלמנט אדריכלי אחר, כמו גם חלונות נישה. במידת האפשר, אריחים מונחים באותו גובה כמו החלק המרכזי..

איך לצבוע את הקירות בחדר האמבטיה?

צביעת הקירות בחדר האמבטיה היא הרבה יותר קלה מאשר הנחת האריחים, אבל אתה יכול לטעות. גלה את הכללים הבסיסיים שכולם חייבים לפעול על מנת שהחדר יהיה מעוצב כראוי.

חדר אמבטיה, כמו מטבח, שירותים, חדר כביסה, נקרא חדר רטוב, כי כאן משטחים יכולים לבוא במגע עם מים ללא הרף. לכן, שברי קירות בכיור, באמבטיה ובמקלחון, כלומר חשופים למגע מתמיד עם לחות, חייבים להיות מכוסים באריחים. את שאר חדרי הרחצה ניתן לצבוע. למרבה הצער, יותר מדי ספיגת לחות דרך הקירות נושאת סיכון מסוים, במיוחד בחדרים לחים, שכן עודף אדים מתעבה על הקירות. כמו כן, אם החדר חם, עובש ועובש עלולים להתפתח. לכן כל כך חשוב להכין את הקירות היטב ולמרוח את הצבע המתאים..

כיצד להכין את הקירות?

בחירת צבע

ראשית עליך להחליט איזה סוג צבע אתה תצבע את חדר האמבטיה שלך, ולאחר מכן לקנות פריימר מוכן לשימוש המומלץ על ידי אותו יצרן. לאחר ההכנה הקיר אמור להתייבש היטב. לחדרים לחים אנו ממליצים על צבעים או צבעים מיוחדים ולכות העמידות בפני לחות. יש לציין על האריזה כי המוצר מיועד לחדרי אמבטיה. הצבע חייב להיות עמיד לשטיפה ולניקוי באמצעות חומרי ניקוי, וגם מוגן מפני חיידקים או עובש.

צבעי קיר אמבטיה 2019: הצעות אופנתיות לסידורים

כיום נוצר ספא ביתי קטן בחדר האמבטיה. החלל מעוצב בקפידה כדי שיהיה פונקציונאלי ויענה על צרכים אסתטיים. לעתים קרובות אנשים מבלים זמן רב בחדר האמבטיה, כך שלא כדאי להתפשר, מכיוון שלכולם מגיע החדר היפה והנוח ביותר ליישום הליכי היגיינה. באיזה צבע צריך להיות קירות האמבטיה? קשה לתת תשובה חד משמעית. האפשרויות הן אינסופיות, ורובם עשויים להיות העדפתכם. להלן מספר טיפים מנוסים.

לוח ארצי

צבע טבעי עובד היטב בחדרי אמבטיה. ברונזה, בז ‘ואפור מביאים לאקלים נעים וחמים בפנים, ואפקט זה מועצם על ידי שימוש בחומרים טבעיים בו. בחדר המסודר בצורה כזאת, טוב לנוח ולסדר את עצמך, במיוחד לנשים. עור נראה הרבה יותר טוב כשהוא מוקף בגוונים חמים מאשר כשהאור מכה אותו גוון של קיר ירוק-כחול. האם תרצה חדר אמבטיה ידידותי לסביבה שבו תוכל להירגע לאחר יום קשה? לך על לוח אדמה.

רוח ים

אתה לא צריך לנטוש לגמרי גוונים קרים יותר. יש אנשים שאוהבים את תחושת הקרירות בחדר האמבטיה, מכיוון שהיא מספקת החלמה טובה יותר. כדאי לבחור כחול והרינג. הם יהיו בהרמוניה מושלמת עם גופים לבנים ורהיטים בהירים. כשאתה מוסיף להם כמה אלמנטים בז ‘וירוק, כמו גם נקודות אור בהירות, אתה יכול להרגיש כמו על חוף יווני שטוף שמש..

אזור אפור

תחושת הקרירות תעניק גם את הדומיננטיות של האפור על הקירות. לפתרון זה יש יתרון מרכזי אחד – הוא אלגנטי במיוחד. עובד נהדר בפנים של גברים מודרניים. האם אתה אדם פעיל שאוהב להתקלח במהירות וגם מעריך את הביצוע והחומרים האיכותיים? הצורך שלך באופי יוקרתי, חזק ודינאמי יודגש על ידי צבע גרפיט על הקירות וגופי אמבטיה מקולקציה בלעדית..

צבעים בהירים בסגנון מודרני

בחדרי אמבטיה מודרניים, אפור מופיע לעתים קרובות, יהיה הרבה מזה, אבל ניתן לקשט את הגוון ואת סוג המשטח באביזרים בהירים. חללי הפנים נשלטים על פי החוקים שלהם, והניגודים הנועזים ביותר יתקבלו בברכה כאן. לכן, כאשר מקשטים את חדר האמבטיה שלכם בסגנון מודרני, אל תשכחו להוסיף צבעים בהירים. אדומים, טורקיז, צהובים ותפוזים ייראו טוב. לקשט קירות בנימה ניטראלית ולדאוג לאביזרים צבעוניים. הקרירות בפנים ניכרת לעיתים – המשטח המט בשילוב חמימות הצבעים מספק חוויה נעימה למשתמשים בחדר אמבטיה שכזה..

בעת עיצוב חדר האמבטיה החלומי שלך, עדיף להיות עקבי. פתרונות צבע צריכים להיעשות באופן עצמאי, אך לאחר התייעצות מקדימה עם מומחה וצפייה בהדמיה. עיצוב חדר אמבטיה הוא משימה לא פשוטה. מצד אחד, אתה רוצה שהחדר הזה יהיה מעניין, מרהיב וישתלב בעיצוב שאר הדירה, אך מצד שני, החדר צריך להיות פרקטי..

חדר האמבטיה הוא אחד מאותם חללים בהם התכונה החשובה ביותר בגימור שתבחר צריכה להיות איכותית. אין כאן מקום למוצרים שלא נבדקו. חומרים לקישוט הקירות חייבים להיות עמידים בפני לחות, מים, שינויי טמפרטורה. המגמה הנוכחית של שימוש בגימורים טבעיים בפנים כגון עץ או בטון לא תמיד עובדת בחדר האמבטיה. הבחירה הטובה ביותר היא אריחי קרמיקה, צבע ופנל קיר מוכח.