פְּנִים

מסדרונות מודרניים: דוגמאות אופנתיות לעיצוב פנים ופתרונות יפים תוך התחשבות בצורתו ובאזור החדר

למרות העובדה שחדר כזה בבית או בדירה, כמו אולם כניסה, נחות מאוד מחדרים אחרים מבחינת נוכחות, בהחלט כולם יודעים על הרבגוניות שלו. החדר הזה פוגש אותנו בכניסה לבית או לדירה ורואה אותנו כשאנחנו יוצאים לעבודה, ללמוד ולעניינים אחרים. כאן אנו מורידים את הלבוש החיצוני, מחליפים נעלי בית לבית, משאירים אביזרים ומוסיפים את הטאצ ‘הסופי לכל הלוק. לכן, יש להתייחס להסדר העיצוב של חלק זה של הדיור בזהירות רבה כמו במקרה של קישוט פנים בחדרים אחרים. יתר על כן, יצירת עיצוב מסדרון מודרני אינה כה קשה כפי שהיא נראית במבט ראשון..

עיצוב מסדרון מודרני – מושגים ותכונות

מושג כללי «סגנון מודרני» מאופיין בשילוב הרמוני של מספר טרנדים, המשולבים באותה גישה לארגון החלל. יחד עם זאת, כל האלמנטים הכלולים בפנים המסדרון המודרני צריכים להיות רב תכליתיים ומעשיים, וסגנון העיצוב צריך להתבסס על קריטריונים מסוימים. הדבר הראשון שעליכם לשים לב אליו הוא הבטחת מקום מספיק בחדר וחלוקה מחייבת של שטח המסדרון הכולל לאזורים פונקציונליים, אשר מיקומם צריך להתבסס על רצף השימוש בהם על ידי הבעלים של דִירָה..

כמו כן יש לציין כי מסדרון מודרני אינו יכול להסתדר ללא הריהוט המתאים, למשל, ארונות מודולריים או מובנים, צבעים לקוניים וניואנסים אחרים שאפשר לדבר עליהם זמן רב מאוד..

לפיכך, אנו יכולים להסיק כי עיצוב הפנים המודרני המיועד למסדרון הוא גמיש מאוד ויכול להשתנות בהתאם לרצונות הבעלים ומאפייני החדר. יישום עקרונות כאלה בפועל, תוכל להדגיש בקלות את היתרונות של פריסת המסדרון או להיפך, להסתיר במיומנות את החסרונות הקיימים..

מסדרון בסגנון מודרני – מבחר צבעים

ביצירת כל סוג של פנים, לביצועי הצבע של עיצוב החדר יש השפעה חשובה על התוצאה הסופית והתפיסה האסתטית של כיוון סגנון מסוים. בנוסף, הודות למבטאים הממוקמים היטב ומשחק גוונים, אתה יכול ליצור מרחב רגוע ורטט כאחד, להפוך את המסדרון למרווח יותר או עם גבולות ברורים..

בעת בחירת סולם ניטרלי, כלומר כל מיני שילובים של לבן עם אפור, אפרסק, חול וגוונים דומים, תקבל חלל מסביר פנים ומזמין למדי. פתרון זה מדגיש את המעשיות והפונקציונליות של המסדרון. במיוחד אם משתמשים בעיצוב פנים בשילובים של משטחים מבריקים ומעוקלים. והכי חשוב, בחירה כזו של לוח הצבעים מאפשרת לך להשתמש בפרטים בהירים ואלמנטים עיצוביים יוצאי דופן בעיצוב..

אם אתה אוהב וריאציות בהירות ורוויות יותר של גוונים, אז ביצירת עיצוב מודרני למסדרון, אתה יכול להשתמש בעד שלושה צבעים בו זמנית. «עם אופי», למשל, לבן, אדום ושחור. ניתן ליישם אותם בצבעים ניטרליים או להשתמש בהם לפתרונות מונוכרום. עיצוב בטווח טבעי מרמז על הימצאות גוונים המצויים בטבע בפנים. זה יכול להיות הצבע של משטח אבן, אחת האפשרויות לגוונים עץ, עלים ירוקים, אקווה, חול, או גוון של חימר שרוף. יש הרבה דוגמאות וריאציות של ביצועים במקרה זה..

סוגי חומרי גימור למסדרון מודרני

כפי שכבר אמרנו, מסדרון מודרני הוא חדר רב תכליתי והוא הרגיש ביותר ללכלוך מהרחוב, ולכן לסידור שלו חשוב להשתמש בחומרים העמידים ביותר, שלא ייקח לכם הרבה זמן לטפל. ניתן להשתמש בטיח דקורטיבי לקישוט הקירות במסדרון מודרני, שיעזור ליצור עיצוב ייחודי ומיוחד במינו..

אפשרות מעניינת לא פחות היא השימוש בלוחות קיר מיוחדים שיכולים לחקות כל משטח, בין אם זה שיש, בנייה, לבנים או עץ. חיפוי קיר בגבס גבס ואחריו עיטורו מומלץ למסדרונות עם שטח מספיק ומשטחים שטוחים לחלוטין.

אם על הקירות יש ליקויים בצורה של אי סדרים, אז הפתרון האידיאלי במקרה זה יהיה טפט מובלט עם קישוט ניטרלי..

בין הפרקטיות לעמידה בכל הדרישות לעיל לחיפויי רצפה במסדרון, יש כל מיני וריאציות של כלי חרסינה או פרקט, כמו גם אריחי ויניל או לינוליאום. כקישוט תקרה לחדרים קטנים, יהיה נכון לבחור במשטחים שטוחים הצבועים בלבן או בגוון אחר..

במסדרונות גדולים אתה יכול להרשות לעצמך לפנטז קצת ולעלות על אחת מהווריאציות של תקרת המתיחה, להשתמש באחת משיטות הצביעה או ליצור מבנה גבס תלוי..

ריהוט מסדרון בסגנון מודרני

ריהוט מסדרון מודרני חייב להיות בעל מאפיינים מסוימים והגורם החשוב ביותר במקרה זה, בנוסף למראה האטרקטיבי שלו, כמובן, הוא הרבגוניות שלו. זה יכול להיות גם קירות רהיטים מן המניין, המורכבים מהפריטים הדרושים ביותר, וגם מבנה נייד שמשנה את מראהו בקלות. אם ממדי החדר מאפשרים לך להתקין ארון בגדים במסדרון, והאפשרויות חופפות לרצונך, אז הפתרון הרלוונטי ביותר לסגנון מודרני יהיה דגם דו דלתות עם פנל פתוח או ארון מובנה..

כדי שמדף הנעליים לא יתפוס יותר מדי מקום, תמיד אפשר לשים אותו באחת הפינות ולהעדיף מבנה אופקי צר או ארוך. אפשרות מקורית ומעשית לא פחות היא נוכחותו של קולב רצפה בפתח. וגם עות’מאנית, שעליה ניתן לשבת במידת הצורך, ופרטים נוספים, למשל דוכן יוצא דופן לשמשיות, מחזיק מפתחות חמוד, מדפים פתוחים ושידה קטנה..

מסדרון מודרני – סגנונות פנים

בשל העובדה שעיצוב פנים מודרני משולב בצורה מושלמת עם כיוונים רבים, אתה יכול להתנסות בבטחה בסגנון קישוט המסדרון ולהכניס רעיונות משלך לתהליך העיצוב. העיקר שהחדר, בסופו של דבר, ימשיך להגשים את ייעודו, נראה מסוגנן, יפה ותואם באופן מלא את סגנון החיים והטעם של הבעלים..

מִעוּטָנוּת

סגנון עיצוב זה נחשב לפופולרי, פשוט ותמציתי ביותר. לוח הדיסקרטיות שלו מסוגל להרחיב ויזואלית כל אזור ועוזר ליצור אסתטיקה מקסימלית. סגנון זה מאופיין בנוכחות צורות גיאומטריות קפדניות וקווים ברורים. וגם שימוש בו זמנית של לא יותר משלושה גוונים, עיצוב בהיר ומראות גדולות.

סגנון אקולוגי

בראש יצירת עיצוב פנים כזה עומדת הקרבה המרבית לטבע, המתבטאת לא רק בשימוש חובה בחומרים טבעיים, אלא גם בזמינות גימורים בצורה של מרקמים טבעיים, אביזרים בצורה של אבנים או בקתות עץ, וצמחים פנימיים חובבי צל. מומלץ להשתמש בגווני חום, בז ‘וחול, לבן וכל מיני וריאציות ירוקות כערך צבעים..

עֲלִיַת גַג

כיוון הסגנון הזה בוודאי ימשוך את חובבי כל התעשייה. בנוסף, זהו פתרון מצוין למי שלא רואה צורך להשקיע סכום גדול בפנים המסדרון. ולבנים על הקירות, עץ מיושן, בטון, בסיסי מתכת לרהיטים, עששיות במקום מנורות ו «גס רוח» המראה של מתלה נעליים מלוחות גולמיים הוא אישור ישיר לכך.

לופט הוא מינימום מאמץ ומקסימום הזדמנויות לתרגם את הרעיונות היצירתיים שלכם למציאות.

היי טק

סגנון זה משלב בהרמוניה עתידנות וטכנולוגיה גבוהה, מה שבעצם מאפשר לו להתבלט על רקע כיווני עיצוב אחרים. לעתים קרובות משתמשים כאן בריהוט עגול, כל מיני אלמנטים מזכוכית, מראות ומשטחים מבריקים, אביזרי כרום ומתכת. וגם התאורה האחורית המקורית, המשמשת בשפע ועוזרת ליצור «אותו הדבר» תחושה של זינוק מההווה אל העתיד.

היתוך

עיצוב פנים בסגנון זה יכול, במילים אחרות, להיקרא פלטפורמה אמיתית לניסויים, שבה רעיונות מטורפים משתלבים בצורה חלקה עם קנונים מסוימים. במסדרון כזה תוכלו לשלב בבטחה ריהוט מודרני ועתיקות, עץ ופלסטיק, טפטים וריצוף לבנים, אריחים ולמינציה רב צבעוניים, יצירות אמנות אמיתיות בדמות ציורים במסגרות מגולפות ותצלומים רגילים או גזרי עיתונים. העיקר שכל המרכיבים יחזרו זה על זה באופן חלקי..

ניאו קלאסי

השימוש בפתרונות בעיצוב הפנים עם מאפיינים האופייניים לניאו -קלאסיות יאפשר לך ליצור מעין סלון מעודן במסדרון, להיכנס אליו תוכל לצלול לאווירת האצילות, התחכום והחסד. בדוגמה זו של הפנים, יש היעדר מוחלט של רמזים של ניגודיות. והתפקיד הדומיננטי ניתן לסימטריה ולצבעים טבעיים. ברשימת הרהיטים האידיאליים לניאו -קלאסיזם, תוכלו למצוא קונסולות ושולחנות מיניאטוריים, עות’מאנים עם עניבת מחוכים, כמו גם שידות וארון בגדים עם עיצוב בצורת פיתוחים. כל הריהוט בדוגמה זו חייב לעמוד בתקני איכות ולתרום ליצירת ריהוט עשיר. יחד עם זאת, חשוב מאוד לא להעמיס על עיצוב הפנים במספר רב של פריטים..

ארט דקו

בניגוד לכל ההצעות הקודמות, עיצוב הפנים של המסדרון בסגנון ארט דקו כרוך בשימוש בחומרים איכותיים ויקרים בלבד. שיק ויוקרה בגרסה זו באים לידי ביטוי בכל סנטימטר של החדר, החל מתקרות מרובות שלבים עם אלמנטים של טיח, המסתיימים במרקם מבוטא של הקירות וגימור מבריק על הרצפה. אם הסדר כזה מקובל עליכם, אז פשוט תצטרכו לשכוח מהרהיטים של אופציית הכלכלה וחיסכון אחר. באשר לבחירת נברשות או מראות, הרי שעיצוב כזה חשוב לתת עדיפות למוצרים עם חלקי מתכת..

מסדרון קטן בסגנון מודרני

לא כל בעל שטח מגורים משלו יכול להתפאר שיש לו מסדרון גדול. עם זאת, עובדה זו אינה אומרת כלל שאי אפשר לצייד את אחד החללים המודרניים בחדר קטן. כניסה קטנה בהחלט יכולה להיקרא אתגר של מעצב. אבל, כידוע, מגבלות האזור הן בסופו של דבר המולידות את הפתרונות המקוריים והמעניינים ביותר..

לכן, לסידור ההרמוני של מסדרון קטן, חשוב להשתמש בגוונים ניטרליים עם תוספת בצורה של מקסימום מבטא בהיר אחד. כמו כן, למרות כל האהבה לעיצוב המודרני לקווים מעוקלים ולמבנים בולטים, במקרה זה, עליך לתת עדיפות לקווים ישרים ולמשטחים שטוחים..

כריהוט, מומלץ להשתמש בקולב פתוח עם ווים רבים, מדפים וקומת ביניים, עות’מאנית עם מגירה בפנים ופריטים אחרים בעלי קיבולת מרבית ומידות מינימליות. ניתן להציב מראה במסדרון כזה ישירות על דלת הכניסה. וכדי שלא «להיות מבולבל» על פני בחירת שיטה מהימנה להדק אובייקט כה שביר, אתה יכול להשתמש במבנה מוכן, שמבחר רחב ממנו ניתן כמעט בכל חנות רהיטים.

אפשרויות עיצוב מודרניות לסידור מסדרון צר

ליצירת עיצוב רב תכליתי ויחד עם זאת נעים במסדרון מוארך או צר, יש לדבוק בפתרונות מאוד לא סטנדרטיים אשר יהיו מכוונים באופן מקסימלי ליצירת מעין מסדרון מרובע. קודם כל, לשימוש רציונלי בחלל, מומחים ממליצים לחלק את שטח החדר הכולל לשני אזורים, בהם יהיה אזור לקבלת אורחים עם רוב הרהיטים והמראות, ושטח בחזית. דלת, שבה תוכל להסיר במהירות הלבשה עליונה ונעליים..

באשר לשיטת הצבעים, כאן מומלץ לשחק עם גוונים ולהשתמש בפלטה כהה יותר לסיום קירות הקצה, ולמוארכים, להיפך, בהירים. ניתן להחליף גם דלתות במסדרון צר עם קשתות מעשיות יותר. פתרון כזה נחשב למוצלח במיוחד אם המסדרון אינו מחבר את חדרי השינה, המיועדים לפרטיות ולהרפיה..

עיצוב מודרני למסדרון פינתי

עד כמה שזה נשמע מפתיע, המסדרון, שבו רוב החדר מאוכלס באחת הפינות, נפוץ למדי. יחד עם זאת, על מנת ליצור אווירה הרמונית ונעימה בחדר כזה, יש להתקין את החלק העיקרי של הרהיטים, עם נוכחות רצויה של פינות מעוגלות. פרטים דקורטיביים שונים בצורת מנורות, ציורים או תצלומים ממוקמים בצורה הטובה ביותר על קירות הסמוכים לפינות קטנות יותר.

באשר לשיטות הסידור של מכשירי תאורה, אז בהתגלמות דומה, מיקום המבטא של המנורות צריך להיות ממוקם ליד הקירות בגימור בהיר. כך, תשומת הלב תועבר אוטומטית לתפאורה ולאביזרים, ולא לפרמטרים הגיאומטריים של החדר..

אולם הכניסה הוא חלק בלתי נפרד מכל בית, ובמובנים רבים הרושם הראשוני של סגנון החיים והעדפות הטעם של האנשים החיים בו תלוי בחדר זה. אל תפחד להתנסות ולהגשים את הרצונות שלך..

הסגנון המודרני של הפנים הוא לא רק הנוכחות של כללים מסוימים, אלא גם הזדמנות מצוינת להוכיח את עצמך בתפקיד של מעצב.