פְּנִים

רצפת וונגה

כיום, ישנן מגמות אופנה חדשות וראויות לציון בפנים, אחת מהן היא הצבע הכהה והיפה של עץ הוונגה. העץ המסתורי הזה גדל ביערות הגשם של קונגו וקמרון, מגיע לגובה של עשרים מטרים, והוא יכול לגדול עד מטר אחד בהיקפו. אך למרות גודלו של העץ המלכותי הזה, הוא נשאר יקר למדי..

פול וונגה במדרגות

בשביל הוונגה או נגדו?

האם העץ האקזוטי הזה שווה את המאמץ, או שזה סתם עוד דמה אופנתית? למעשה, בנוסף לצבע המעניין, לוונגה יש עמידות גבוהה בפני עיקולים ועומסי זעזועים כאחד. בנוסף, לציפוי זה יש עמידות ייחודית לפטריות שונות, שריטות כמעט בלתי נראות עליו..

פול וונגה במסדרון פול וונגה במשרד

לרוב, כל בעלי הוונגה המאושרים מתמודדים עם בעיה אחת, די לא נעימה, אך אינדיבידואלית לכולם – אלה בעיות באבק וטביעות יד. למעשה, אבק על משטח כהה מורגש הרבה יותר מאשר על אור בהיר, כמו טביעות אצבע, אבל אם אתה מנקה באופן קבוע ובוחר את השטיחים הנכונים, אתה יכול לשכוח מהבעיה הזו..

פנים כהה או בהיר

וונגה זכתה לפופולריות כה עצומה בשל צבעו הכהה הייחודי, שנרכש לאחר חיתוך, בניגוד למרקם, שתמיד היה ונשאר טבעי. העץ עצמו נראה מקורי למדי בכל פנים, בעיקר בשל החומרים השומניים והמינרליים הרבים הנקבוביות שלו. בעת תיאום התוכנית שלך עם המעצב, עליך לבחון מקרוב את בחירת ערכת הצבעים הכללית של הפנים, כך שכל אותם מאפיינים ייחודיים של וונגה לא יהרסו את הפנים היפה, אלא להיפך, לייפות אותו באופן משמעותי..

זר רצפה במטבח

הפנים הכהה בשילוב עם ריצוף וונגה אינו מתאים לכל דירה, בהיותו פתרון עיצובי מאוד קפריזי וספציפי. הניואנס הראשון והחשוב ביותר בעבודה עם עץ זה תמיד היה גודל החדרים, כי חללי פנים קודרים מצמצמים ויזואלית את החלל, מה שעלול לפגוע ברעיון העיצוב, והופך יצירת אמנות לארון כהה. וונגה גם סופגת אור, כך שבנוסף לתאורה מלאכותית טובה בחדרים בהם צבע זה שולט, חייבים להיות חלונות גדולים..

שילוב של וונגה עם צבעים בהירים בכל פנים הוא תענוג. ישנם גוונים רבים של צבע עץ זה, החל מחום כהה וחום -חום ועד לגוונים שונים של סגול כהה. הפופולרי ביותר עד היום נשאר הוונגה השחורה, המשולבת בצורה הטובה ביותר עם פנים בצבעים בהירים. רצפות שחורות, דלתות וקרשים ייראו נהדר עם ריהוט לבן או כל ריהוט עץ בהיר.

פול וונגה בפנים לבן

וונגה בבית

לפני שמחליטים סופית על בחירת הריצוף ומחליטים להשתמש בוונגה, כדאי לחשב את התקציב בפירוט. העלות המרשימה של עץ זה יכולה לרוקן את תקציב המשפחה, אך חיקוי תעשייתי באיכות גבוהה של חומר זה יכול להציל את היום. בנוסף, פתרון כזה לבעיה יהיה רציונלי יותר למשפחות עם ילדים קטנים או לאותם אנשים שיש להם רק מרחב מחייה זמני הזקוק לתיקון..

וונגה רצפה עם מבטאים בהירים

אופנה גבוהה בסלון

אם המעצב החליט להשתמש בוונגה לרצפה בסלון, הדגש העיקרי צריך להיות על אביזרים בהירים ועשירים. העץ הזה עצמו, רגוע ונשגב, לרוב חסר אנרגיה משלו, שהוא סופג ולעולם לא חוזר. תווים בהירים בכל פנים עם וונגה יעניקו לו חיוניות, יאפשרו לו להיפתח בצורה אחרת ולהראות את הצד הטוב ביותר שלו. פתרון טוב יהיה לשלב את העץ הכהה הזה עם אלמנטים שונים בסגנון אפריקאי כגון מסכות בדואיות או צלמיות ג’ירפה..

פול וונגה בסלון פול וונגה בסלון חם

רצפה כהה במטבח

שימוש בריצוף עץ וונגה במטבח הוא כנראה הפתרון המושלם לכל פנים. הצבע של ציפוי זה משתלב היטב עם כל משטח, בין אם הוא מבריק או מט, כהה או בהיר, הוא לא כל כך חשוב. בנוסף, וונגה עצמה נראית טוב בשילוב עם אלמנטים פנימיים עשויים אלומיניום מוברש וזכוכית, המשמשים לעתים קרובות בפנים פנים מודרניים רבים, כמו למשל אותו מודרני או הייטק..

פול וונגה במטבח מואר פול וונגה בחדר עם חלונות גדולים

נעימות ואלגנטיות בחדר השינה

האסוציאציות הראשונות שיש למעצבים רבים בכל הנוגע לוונגה הן המילים «מבוגר», «בנחת», «בהחלט». למעשה, ריצוף עץ זה ייראה נהדר בכל חדר שינה, ויספק השפעה מרגיעה ומרגיעה על תושבי החדר הזה. בנוסף, גוונים כהים באזור השינה מרגיעים את התודעה שמתרגשת יתר על המידה במהלך היום, מה שתורם להירדמות מוקדמת, מה שהרבה פעמים מהווה בעיה עבור אנשים פעילים ויצירתיים רבים..

פול וונגה בחדר שינה מואר פול וונגה בחדר השינה המעוצב עיצוב מקורי עם רצפת וונגה