פְּנִים

מחיצות פנים בפנים: דרך ייחודית של ייעוד

על מנת ליצור עיצוב בלעדי בביתך, הם לרוב נוקטים בשיטת ייעוד כגון מחיצות פנים דקורטיביות, שניתן להשתמש בהן בנוסף לקירות נושאי העומס. בעזרתם תוכלו לחלק את הבית בצורה מושלמת למספר חדרים נפרדים. בנוסף, ישנם מספר סוגים של מחיצות ויכולים להיות בעיצובים שונים. הבה נבחן בפירוט את הסוגים הנפוצים ביותר.

פנים מרהיב במיוחד עם מחיצת גבסמחיצת פנים דקורטיבית היא דרך מצוינת ליצור פנים בלעדיבעזרת מחיצה דקורטיבית מקורית מתבצעת ייעוד חללמחיצות פנים יכולות להיות במגוון רחב של עיצובים.מחיצות בפנים - עיצוב מסוגנןמחיצה דקורטיבית = לא רק דרך ייעוד, אלא גם יצירת פנים מסוגננות

הסוגים העיקריים של מחיצות פנים

מהי מחיצה פנימית? זהו אותו קיר המשמש לחלק את פנים הבית לחדרים נוספים נפרדים. במילים אחרות, בדרך זו מבוצע ייעוד החדר..

2 המחיצה הפנימית היא דרך של חלל ייעודילפעמים יש צורך לחלק שטח גדול לאזורים נפרדים.

ובשביל זה אתה יכול להשתמש לא רק בקירות קבועים, אלא גם, למשל, מבנים הזזה או מתקפלים, אשר, אגב, גם יגדילו ויזואלית את החלל. הדרישות הבאות מוטלות על מחיצות כאלה: הן חייבות להיות חזקות מספיק כדי לעמוד בעומסים שונים (למשל מדפים מושעים), אך במקביל לקלות ככל האפשר, בנוסף, עליהן לעמוד במלוא דרישות הבטיחות והתברואה. ניתן להשתמש במגוון חומרים לייצורם. המסך הוא הדרך הפשוטה והזולה ביותר לבודד את החלל מעיניים סקרניות לא רצויות..

הארון משמש כמחיצה בפנים

מחיצות נייחות

מראה זה נחשב למסורתי. קל לעצב מחיצות כאלה לכל צורה רצויה כדי ליצור פנים אינדיבידואלי ייחודי. יש להם תכונות בידוד אקוסטי מעולה, הם עמידים בפני לחות, חזקים ועמידים, כי בעלי המאפיינים הטובים ביותר. לייצורם משתמשים בדרך כלל בחומרים כגון עץ, לבנים, קירות גבס, אבן, גושי זכוכית, קוביות בטון מוקצף, לוחות לחריץ וכו ‘. מחיצות לבנים הן האפשרות הקלאסית. הם עמידים בצורה יוצאת דופן, עמידים בכל מדפים תלויים, ארונות ועוד. החיסרון הוא שלקירות כאלה יש משקל ניכר, כמו גם מורכבות הבנייה שלהם, ואחריו גימור קשה. עכשיו, אם אתה משתמש בלוקים מבטון קצף, אז קיר שטוח נבנה במהירות רבה..

הארון משמש כמחיצה בפנים

לוחות גבס לשון טובים גם במקרים בהם אין רצון להתעסק עם פסולת מהבנייה. וכמובן שגם קיר גבס רלוונטי לא פחות, tk. מאפשר לך לתת למחיצות כל צורה רצויה, אפילו מעוקלת.

מחיצות גבס

איך הם? יריעות קיר גבס רגילות, המותקנות על מסגרת מתכת משני הצדדים. זוהי דרך נוחה ומהירה מאוד, וגם קלה להתקנה. העיצוב קל משקל, בעל בידוד רעש טוב ואינו מצמצם יותר מדי את השטח השמיש. הקיר מתקבל עם משטח שטוח. בנוסף, אפשר להניח חיווט מוסתר. החסרונות היחידים נחשבים לעמידות לחות חלשה וחוזק לא מספיק של החומר, כי לא ניתן להצמיד משקולות למחיצה כזו.

מחיצת הגבס יעילה ונוחה במיוחד מחיצות גבס - סוג פופולרי של ייעודי חלל מחיצת גבס מעוצבת - פנים בלעדי מסוגנן מחיצת הגבס תהיה יעילה ומסוגננת מאוד בפנים

מחיצות זכוכית

כיום מחיצות זכוכית הופכות יותר ויותר פופולריות. זאת בשל העובדה שזכוכית תורמת באורח פלא ליצירת אווירה של פתיחות, ותורמת גם לגידול החזותי בחלל. לייצור מחיצות כאלה משתמשים בזכוכית מחוסמת מיוחדת, בעלת עמידות בפני השפעה מיוחדת. עובי זכוכית כזו יכול להגיע עד 12 מ”מ. זה יכול להיות שקוף או מט, עם דפוסים יוצאי דופן או כהים. הצורה יכולה גם להיות מגוונת לחלוטין: כפופה ומלבנית כאחד ואפילו מעוקלת. מבנים עשויים מונוליטי או מכילים דלתות. היתרונות העיקריים של מחיצות זכוכית הם: העברת אור מעולה, עמידות, עמידות באש, קלות תחזוקה ומראה יפה. החיסרון הוא שאי אפשר לתלות מדף או ציור על קיר כזה, וגם אי אפשר להניח יומרות (חיווט חשמלי). ויש לקחת דבר נוסף בחשבון – יש לקבוע את גודל הזכוכית המחוסמת המוזמנת בצורה המדויקת ביותר האפשרית, מכיוון מאוחר יותר, במהלך ההתקנה, כבר לא יהיה ניתן לשנות אותו.

מחיצות זכוכית יוצרות תחושה של קלילות ופתיחותמחיצה פנימית עם זכוכית - אווירה פתוחה בבית

מחיצות מקוביות זכוכית

מחיצות אלו הן לבני זכוכית העשויות זכוכית עבה בעובי 6 עד 10 מ”מ עם משטחים שונים: שקוף, מט, חלק, גלי או אפילו צבעוני. על פני השטח עשויה להיות תבנית המורכבת מחתיכות זכוכית בצבע עדין. בדרך זו, אתה יכול לפרוס לוח יפה עם כל תמונה. מחיצות בלוק זכוכית נראות מרשימות בצורה בלתי רגילה. בנוסף, הם עמידים, עמידים בפני אש, עמידים לטמפרטורות קיצוניות והם גם בסדר עם בידוד חום וקול. החסרונות הם שלא ניתן להניח תקשורת בתוך קירות כאלה, אי אפשר לתלות עליהם שום דבר, וגם אי אפשר לנסר או לחתוך גוש זכוכית במהלך ההתקנה – פשוט השתמש בחצי בלוק.

המחיצה העשויה קוביות זכוכית יעילה במיוחד, במיוחד עם דוגמה צבעונית

מחיצות עץ

יש מחיצות קרש מוצקות (יחיד או כפול), כפולות עם פער מלא (או אוויר) ומעטפת מסגרת. היתרונות העיקריים של מחיצות עץ הם כדלקמן: חומר ידידותי לסביבה, היכולת ליצור מבנה בעל חוזק מוגבר, שיכול לעמוד במשקל של עד 150 ק”ג. החסרונות כוללים את העובדה שהעץ מפחד ממים, מפגעי שריפה, ויש לו גם בידוד רעש לא מספיק.

מחיצת עץ - חומר ידידותי לסביבה בבית מחיצות עץ יכולות להיות בעיצובים שונים מבט קל על מחיצה פתוחה מעץ מחיצת עץ בפנים - מראה מסוגנן תמיד מחיצות מעץ יכולות להיות פתוחות

מחיצות הזזה

סוג זה של מחיצות הוא דרך מצוינת לחסוך מקום שמיש, כמו גם להרחיב את החלל. ישנם שני סוגים של מחיצות הזזה: מסילה אחת וכפולה. הסוג הראשון קל להרכבה, כי אין צורך במסילה נוספת ברצפה. היא מתאימה ביותר לחדרים בהם הרצפה פרקט או אריחים. עם זאת, מחיצה כזו פחות יציבה ולכן פחות אמינה. בנוסף, אין מספיק חום ובידוד קול. אבל מבחר הזכוכית והגימורים פשוט עצום. מחיצות פנים יכולות להיות מורכבות מדלת אחת או מספר דלתות. המדריכים והקרונות המניעים את המחיצה יכולים להיות בעלי מערכת קיר או תקרה. בנוסף, המחיצה עצמה יכולה להיות מכל זכוכית, או שהיא יכולה להכיל תוספות שונות. יש גם בחירה מבחינת העיצוב: אופציה הן בתוך הפתח והן מחוצה לו, במפל או בקו אחד. מחיצות אלה מועברות מאובזרות ומוכנות להתקנה..

מחיצות הזזה הן סוג נוח מאוד של ייעודי חללמחיצות הזזה נוחות וקלות לתפעולמחיצות הזזה חוסכות מקום יקר בחדר

מחיצות הניתנות להמרה

מחיצות כאלה פותרות באופן מושלם את הבעיה של תחימת שטח בחדרים עם שטח קטן, ומייצגות הכלאה בין מסך רגיל לקיר ריק. עבור ייעוד שטח, פתרון זה הוא פשוט אופטימלי. ישנם שני סוגים של מחיצות הניתנות לשינוי: הזזה וקיפול. הקיפול אידיאלי לריהוט הבית, כי הם קלים להתקנה וקלים מאוד לתפעול. עבור משרדים, אלה הזזה מתאימים יותר. בנוסף, מחיצות אלה ממוסגרות וחסרות מסגרת. הפשטות והנוחות של השימוש בהם, קודם כל, טמונים בעובדה שהאבנטים נעים לאורך מדריכים על רולר או מנגנוני הזזה. ומחיצות הניתנות לשינוי עשויות בדרך כלל מחומרים כגון סיבית, לוחות למינציה, פורניר, קיר גבס, כלומר. עשוי מחומרים קלים אך עמידים.

המחיצה הניתנת לשינוי נוחה לשימוש ונראית מרהיבה בפנים

במקרים מסוימים, העיצוב יכול להיות עשוי זכוכית עבה או מתכת, או ניתן לשלב אותו. לוחות משתנים ללא מאמץ פיזי, כי מצויד בכוננים חשמליים או אוטומטיים.