פְּנִים

סגנון הרוקוקו המלכותי המעולה בפנים

סגנון הרוקוקו שייך לצרפת, תחילת המאה ה -18, בתרגום פירושו פגזים ואבנים דקורטיביים, והוא עידון ותחכום קיצוני. המאפיינים העיקריים שלה הם צורות דינאמיות ואסימטריות, שפע של אלמנטים דקורטיביים בפנים, כולל קישוטים חינניים, כמו גם דומיננטיות של גווני פסטל, ורובם משמשים שילובים של לבן עם ורוד, כחול או ירוק. וכמובן, אי אפשר להסתדר בלי גוון זהוב. הסגנון עצמו בפילוסופיה שלו דומה למשחק קרנבל.

פנים מעודן ומתוחכם בסגנון רוקוקוהענקת רוקוקושפע הרהיטים המרופדים בפנים הרוקוקוי 4

קישוט קיר

לקישוט קירות בסגנון הרוקוקו משתמשים בדרך כלל בצורות מעוקלות ומורכבות וקישוטים שברים. בנוסף, מתורגלים מסגרות דקיקות דק (מגולפות או טיח). באופן כללי, כל מיני תלתלים ושזורים יתקבלו בברכה. לעתים קרובות הקירות מעוטרים בטפט בד. אם משתמשים בציור קיר, עדיין מומלץ לתת להם מעט ברק, ולשם כך ניתן להשתמש במשי או מבד מבריק. באשר לדפוס טיח, הוא צריך להיות בשפע, יתר על כן, לבן או זהב..

קישוט קיר עם טפט מקושטפנים רוקוקו לבן וירוק עם דוגמה פרחונית על הקירות

עיטור תקרה

התקרה במקרה זה, באופן אידיאלי, צריכה להיות מונוכרומטית, אך שוב, עם עיצוב בצורת טיח, מוזהב או פשוט לבן. לעתים קרובות, משתמשים בטכניקה שבה התקרה היא המשך של הקיר, תוך שימוש בדפוסי גלגול. ניתן להחליק את הזווית בין התקרה לקיר באמצעות מעבר חלק בצורת חצי עיגול, מעוטר בעיטור עדין (פאדוגה). טוב מאוד להשתמש בפרסקו נושאי כקישוט דקורטיבי של התקרה..

פנים סלון מפואר בסגנון רוקוקו עם תקרת פרסקואפשרות עיצוב נוספת לתקרת רוקוקו רגילה

קישוט לרצפה

לסגנון הרוקוקו, גם ריצוף קרמיקה (למשל, שיש) וגם רק רצפת עץ אופייניים לא פחות, למרבה המזל, מבחר הפרקטים כיום עצום. הדבר היחיד שנותר לעשות הוא להחליט על גודל לוח הפרקט, מספר הפסים ברבד או גודל האריחים והצבע, על סמך עיצוב הפנים. אגב, המשטח המבריק של הרצפה ישפר את אפקט הלובן או הברק הזהוב של הרהיטים. על הפרופיל להיות מעוקל לוחות חיפוי בכל גובה. שטיחים מתאימים גם כאן, אם כי הם תופסים חלק קטן מכל שטח החדר..

ריצוף למינציה לחללי פנים של רוקוקורצפת העץ אופיינית לסגנון הרוקוקו

רְהִיטִים

רהיטי הרוקוקו צריכים להיות נוחים, אך לא גדולים במיוחד. המאפיין האופייני לה הוא חיסול מוחלט של קווים ישרים. ניתן להשתמש בספות נעימות, כורסאות, כיסאות, כסאות נוח ואפילו ספות כפולות (בריגרי). ספות, ספסלים וספסלים פופולריים מאוד. ריהוט צריך להיות בעל עיצוב גלי, רגליים מעוקלות

שולחן עתיק עם רגליים מעוקלות חינניות

וריפוד עם קישוטים גחמניים כגון גפן מסתלסלת, רשת יהלומים או זר פרחים. בטח יש הרבה ברונזה מוזהבת בריפוד. באופן כללי, צריך להיות שפע של ריהוט מרופד בפנים..

שפע של רהיטים מרופדים בפנים סלון מפואר בסגנון רוקוקו

החומרים מהם יוצרו הרהיטים בעידן הרוקוקו הם, ככלל, אגוז ולינדן. הם מתאימים לגילוף משובח. בין היתר, פנים בסגנון זה יקשט בצורה מושלמת רהיטים כגון קופסת קרטון (זהו ארון לניירות), מזכירה (זה משהו שמחבר שולחן עם שידה), כמו גם ארון. שולחן גרידון (לאגרטל אחד, פסלון או מאפרה). שידת לכה עם חזית גלי תתאים בצורה מושלמת. ניתן להציב ריהוט מרופד לא רק לאורך הקירות, אלא גם באמצע החדר. בחדר השינה כדאי לדאוג למיטה נוחה ואלגנטית ליד המיטה..

ריהוט בסגנון רוקוקו

אביזרים ופריטי עיצוב

באשר למרכיבים הדקורטיביים, מדובר כמובן בפסלונים מחרסינה, מנרות מוזהבים, שעונים, מסכים, שטיחי קיר – כל אלה הם חלק בלתי נפרד מפנים הרוקוקו. וגם בשפע יש ציורים ומראות, יתר על כן, תלויים בצורה לא סימטרית. כריות וכריות צריכות להיות עשויות משי, רקומות עם רקמה התואמת את העלילה. יש לבחור נברשת באופן אידיאלי עם תליוני קריסטל ונורות בצורת נר. אחרי הכל, אנשים באותם ימים השתמשו רק בנרות.

נברשת רוקוקו מסורתית עם תליוני קריסטל ונורות בצורת נר

פמוט, למשל, יכול להיות בצורת מעטפת ים או קערה. ניתן למצוא בכל מקום אביזרים קטנים כגון ארגזים, אגרטלים וצלמיות סגנון הרוקוקו עצמו מרמז על יצירת אפקט אקווריום בפנים.

למה כדאי במיוחד לשים לב

כאשר מקשטים פנים בסגנון הרוקוקו, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לדפוס טיח, שבמקרה זה נמצא ממש בכל מקום: במסגרת דלתות וחלונות, בחללי קיר, בגוונים וכו ‘..

בנוסף, אלמנט עיצובי חשוב מאוד היוצר את המניע העיקרי של החדר כולו הוא האח. הוא צריך להיות נמוך למדי, מכוסה באריחי שיש וחייב להיות מלא לחלוטין בדברים כמו שעונים, מנרות ותכשיטי חרסינה. בדרך כלל ממוקמת מראה מעל האח במסגרת עשירה עם הזהבה, או שאתה יכול לתלות תמונה.

אח עץ קטן, גמור בשיש עם מראה מפוארת במסגרת מוזהבת ואביזרי רוקוקו מסורתיים

אגב, העתקים של קנבס של המאה השמונה עשרה יהיו המתאימים ביותר, יתר על כן, הם היו מדגישים באופן מושלם את הייחודיות של סגנון הרוקוקו. יחד עם זאת, נושאי הבדים השוררים בסגנון זה הם מיתולוגיה וארוטיות. נושאי דיוקן ונוף פחות נפוצים..

למרות קווי דמיון רבים בין סגנון הרוקוקו לבארוק (שניהם נחשבים מלכותיים), ההבדל העיקרי הוא שרוקוקו אינו דורש שטחים כה גדולים ותקרות גבוהות. מתאים לכל חדר. ניתן במידת הצורך להשתמש בו בספרייה, בחדר העבודה ובמטבח ובחדר הרחצה. למרות שכמובן יש להודות שהרוקוקו האורגני ביותר יראה בסלון, בחדר השינה ובחדר הרחצה. כאשר מקשטים סלון או אולם, טכניקה אופיינית היא עיגול הקירות, המעוטרים לאחר מכן בטפטים מבד, לוחות מגולפים, מראות רבות וכו ‘..

ועוד. הדבר העיקרי שיש לזכור הוא שאמנות סגנון הרוקוקו בנויה לחלוטין ומלא על אסימטריה, מה שיוצר תחושה של סוג של דאגה והתרגשות שובבה ומלגלגת.