פְּנִים

אנו מקשטים דירה המבוססת על יוון

שם, מתחת לזיתים, ליד מפל רועש, היכן שהדשא השופע זרוע טל, שם צועקת הציקדה השמחה והשושנה הדרומית מתגאה ביופייה, היכן שהמקדש הנטוש הרים את כיפתו הלבנה וקיסוס מתולתל רץ במעלה טורים, – אני עצוב: עולם האלים, עכשיו יתום יד הבורות מסומנת על ידי שכחה.

עוברית אפנסימשורר-מחבר רוסי ממוצא יהודי, פמוריסט רוב האנשים מקשרים את יוון עם הלאס, המשחקים האולימפיים ומעלליו של הרקולס. וזה גם הים, השמש, הענבים והוורדים. להיסטוריה של התפתחות יוון יש כמה שלבים, וכולם באים לידי ביטוי בדרכם הפנימית..

שלבי פיתוח ועיצוב

התקופה המוקדמת מסומנת בהפגנת כוחה של המדינה המפותחת. אבן חול ואבן שימשו בבנייה וקישוט. עיטורים הדגישו את העוצמה – אלה פסלים של הזוכים באולימפיאדה, גלדיאטורים וגיבורי מיתוסים. בתקופה הקלאסית החלו להשתמש בשיש ולהקיף את עצמו בגילופים עדינים יותר. דוגמנות וציור הופיעו על אגרטלים.

התקופה ההלניסטית, זוהי הלה הידועה והדאגה לפאר. אבל בגרסה היוונית, הוד באה לידי ביטוי בחדרים מרווחים יותר, קישוט מיומן וטעם עדין. זוהי פשטות ואלגנטיות ללא תכשיטים יקרים. רק בתקופת השלטון הרומי החלו להופיע בבתים יווניים זהב ורהיטים ועיצוב יקרים. אבל זו כבר הייתה התרבות של מדינה אחרת שכבשה את יוון.

סגנון יווני בפנים סגנון יווני בפנים סגנון יווני בפנים

צבעי פנים

בסגנון היווני, הכל בחדר נעשה בצבעים טבעיים בהירים. מדובר בעיקר בגווני לימון ובז ‘לבנים או בהירים בתוספת צבע שני כגימור, כמו כחול או זית. סגנון יוון העתיקה מאופיין בשימוש בשני צבעים בלבד..

העיקר בפנים הוא החלל, השימוש הרציונלי בו. קירות ותקרה בהירים הופכים את החדר למרווח וגבוה יותר.

1. קירות

כאשר מקשטים פנים בסגנון יווני, הקירות יכולים להפוך לחפץ של יישום ידיים למי שרוצה לעשות משהו בכוחות עצמו. האפשרות הנכונה ביותר לסיום הקירות היא לעטוף אותם בלוחות רגילים, וללא שיוף, לצבוע אותם בצבע לבן. המשטח חייב להיות טבעי, לא אחיד. קירות בסגנון יווני קירות בסגנון יווני קירות בסגנון יווני כמו כן אין צורך ליישר קירות מטויחים. הם צריכים להיות בעלי משטח מט מחוספס. אתה יכול לעשות זאת בעצמך. רק אל תשתמש במרק גימור, מה שהופך את המשטח לחלק..

2. תקרה

אמור להיות הפשוט ביותר. אם אתה שואף ליצור פנים של התקופה המוקדמת, אתה יכול לקשט אותו עם קורות עץ, לא צבועות ועגולות בצורתן, כמו גזע ללא קליפה. להרוות עם שעווה ושמן להגנה, אך להשאיר עמום ומחוספס. הכלל העיקרי הוא טבעיות וטבעיות. תקרה בסגנון יווני תקרה בסגנון יווני ניתן לצבוע תקרות גבוהות בעיגול-ריבוע. הקישוט צריך להיות פרחוני או גיאומטרי משזירת קווים ישרים. זה יכול להיעשות לא רק עם צבעים, אלא גם יצוק מטיח..

3. מגדר

בעיצוב פנים הנושא הוא בעל חשיבות מיוחדת. זה יכול להיות עשוי אריחים קטנים, פרוסים עם פסיפסים, או משמש עבור דפוס של אריחי קרמיקה קטנים. אם אתה רוצה לעשות רצפה ללא קישוט, עם דפוס פשוט, אז אריחים עם התמונה של פגזים או חלוקי נחל מתאימים.. רצפה בסגנון יווני רצפה בסגנון יווני השתמש בשטיחים למינימום. עדיף להסתדר בלעדיהם. הרצפה צריכה להיות יפה ושום דבר לא צריך לכסות את היופי הזה. אבל אם תחליט לשים משהו על הרצפה, אז הצבעים והדוגמאות צריכים להישמר בסגנון יוון. צבעים טבעיים, לבן, כחול, אזמרגד, חום, זית. הציור טבעי, הפופולרי ביותר הוא ענבים וורדים. זה אפשרי, דפוס גיאומטרי, משזירה מורכבת של קווים שבורים.

רְהִיטִים

העיקר בסגנון היווני הוא החלל. לכן, אין להעמיס על החדר בריהוט מיותר. ריהוט צריך להיות מעץ וצבוע באחד מצבעי הפנים. כסאות וספות, מרופדים בנויים בבדים טבעיים פשוטים. הנח כריות גיאומטריות לנוחות. סלק עור, קטיפה ומשי בבת אחת. השולחנות טובים יותר, רגליים מעוקלות כלפי חוץ בצורה של כפות. שולחנות וספסלים יכולים להיות עשויים משיש בהיר, לבן, אפור או כחול.

עיצוב בסגנון יווני

פריטי תפאורה

הקישוטים האופייניים ביותר לסגנון היווני הם העמודים. ואז יש פסלי אלים וגיבורי המיתולוגיה. אבל אם אין לך את ההזדמנות לשים עיצוב כזה, אז אל תתייאש. ישנם פריטים רבים האופייניים ליוון. אגרטלים יכולים להיות גם אגרטלי רצפה גדולים וסוג אמפורות קטנות. רצוי שהם לא יהיו מכוסים בזיגוג, אלא יש להם משטח מחוספס ומעוט. הקישוט יכול להיות דפוס תבליט או ציור. רצוי שיהיו בבית וילונות ווילונות בד אחרים. הם צריכים להיות עשויים מבד לבן או בהיר מאוד, טבעי ובעלי דפוס סביב הקצוות. האופייניים ביותר הם פסים אנכיים רחבים עם דוגמאות גיאומטריות לאורך הקצוות..

עיצוב בסגנון יווני עיצוב בסגנון יווני עיצוב בסגנון יווני עיצוב בסגנון יווני עיצוב בסגנון יווני עיצוב בסגנון יווני עיצוב בסגנון יווני עיצוב בסגנון יווני

מכיוון שלא קל לבחור בד עם התבנית הרצויה לווילונות, קל להכין אותו בעצמך. ניתן לצייר קנבס מסביב לקצוות הבד. אבל קל יותר ליישם תבנית על רצועה בגוון מעט שונה ואז לתפור אותה. ניתן לעשות זאת באמצעות צבעים מיוחדים לציור על בד. הם מגיעים בסוגים שונים וזמינים בחנויות באופן חופשי. חותכים את התבנית הגיאומטרית מרצועת פלסטיק דקה. על אגרטלים, אתה יכול גם ליצור ציור בעצמך או לפסל תבליט פשוט מגבס. אם אתה טוב עם מברשת, החל את התבנית על הקירות והתקרה. רק אל תיסחף, צריך להיות מעט תפאורה מסוג זה. כאשר מקשטים פנים בסגנון יווני, יש לזכור דבר אחד, פחות עדיף על יותר. החלל והאור הם מרכזי בכל עיצוב. לכן, אל תעמיסו על החדר ריהוט. אירוח ביוונית הוא להכיל את כל מי שמגיע, ולא אוכל בשפע על השולחן וקישוטים יקרים.