פְּנִים

שילוב הגוונים הכהים בפנים: רצפה וקירות

האווירה בחדר תלויה במידה רבה בשילוב הצבעים של האלמנטים הפנימיים. העומס העיקרי נלקח על ידי חלקים גדולים: רצפה, תקרה, קירות.

משחק עם גוונים, אתה יכול לשנות חזותית את הצורה והגודל של החדר. לעובדה זו השלכות חיוביות ושליליות כאחד. גוונים כהים קשה לשלב בהרמוניה כדי לא ליצור מצב רוח קודר. אך ישנן מספר תכונות, בידיעה אילו, מעצבים מעצבים חדרים מהממים ביופיים ובנוחות..

סלון בצבעים כהים משרד קטן בצבעים כהים

צבעי פנים כהים

קשה להעריך באופן חד משמעי את האפשרויות והתוצאות של שימוש בגוונים כהים בפנים. מקובל כי החדר יתגלה כקודר וצפוף. אבל אתה יכול להסתכל על המצב מהצד השני: צבעים כהים עמוקים ועשירים יותר..

טרנד חדש בעיצוב מודרני בנוי על אמירה זו. מעצבי פנים ממליצים ליצור נפח ומרחב נוספים בחדרים גדולים באמצעות לוח אור. בגישה הנכונה, חדרים בגודל צנוע יהפכו לחדרים נעימים המעוטרים באלמנטים כהים. זה יתגלה כמעין קופסה בה מאוחסנים גזמות משעשעות. פנים כזה מתאים לחדר שינה או למשרד קטן..

חדר שינה מעוטר ברבד כהה

אתה צריך להיות מסוגל להציג נכון גוונים עמוקים של צבעים כהים. מעצב מוכשר יוכל לגרום לצבע לשחק, בתקופה שבה שימוש לא נכון בגוון יכול, למשל, «נמוך יותר» תִקרָה.

הצבע הכהה מלא מסתורין וזה מועבר לחדר. רבים רואים בניסויים כאלה בעיצוב מסוכנים, וגוונים כהים קודרים וקרים. אבל בבחינה מעמיקה יותר, אתה יכול לתפוס את המגנטיות הטבועה רק להם..

חדר עם קירות כהים ושטיח בהיר פנים סלון כהה

השפעת קירות כהים על הפנים

למרות העובדה שקירות כהים בפנים נראים אלגנטיים, רבים אינם מסתכנים בשימוש בטכניקה זו. החשש שהחדר יהפוך צפוף ומעיק לא מאפשר לאנשים כאלה להעריך את כל האפשרויות ליצירת פנים ייחודיות..

כדי שהגוון הכהה לא ידכא, קודם כל, אתה צריך לדאוג לכמות אור מספקת. עדיף להרחיק את האורות מהקירות, מכיוון ששחור סופג אור. הקרניים חייבות לבוא מהקירות. כאן מכשירי תאורה מודרניים יבואו להצלה, אותם ניתן להסתיר מתחת למבני קיר גבס או להטביע בנישה ממש על הקיר..

אלמנטים מנוגדים בפנים כהה

אלמנטים מעוצבים בהירים גם יביאו לחיים קירות כהים ויגרמו לצבעים האלה להראות שונים מאוד. תמונה בהירה תיראה נהדר על רקע כהה, כמו אלמנטים דקורטיביים אחרים. ניתן להגדיר מבטא צבעוני גם עם ריהוט. על ידי הצבתו הנכונה על כל שטח החדר, תוכלו ליצור אנסמבל מצוין.

חומרים לקישוט קיר יכולים להיות:

חדר ביליארד מסוגנן עם גימור כהה חדר אמבטיה עם קיר שחור

יכולים להיות גם הרבה גוונים. במקרה זה ניתן לתת לקיר עצמו מרקם יוצא דופן או לשלב עליו כמה גוונים מאותו צבע כהה..

בחדר האמבטיה והמטבח אריחים שחורים או טפטים עמידים למים ייצרו את הסגנון הרצוי בעודכם מעשיים. עדיף להשתמש לדיס שחור עם אריחים כאלה. שילוב זה ייתן תוצאה ייחודית..

מקלחת קלה בחדר אמבטיה חשוך

אין צורך להפוך את כל הקירות לכהים. אתה יכול לצבוע רק אחד מהם, או להיפך להדגיש אותו בהיר. אז האפקט המיוצר בכמות גדולה של צבע מסוים לא יהיה כה פולשני..

סלון עם קיר שחור שילוב של קירות שחורים ובהירים

חדר בצבע כהה מעניק תחושת פרטיות. לחדר שינה, אינטימיות מסוג זה היא המתאימה ביותר. יחד עם זאת, אל תשכח לדלל את המונוטוניות של צבע אחד עם תכלילים של גוונים אחרים בצורה של אביזרים, ציורים או פסלים..

מראה גדולה נראית מרשימה מאוד על קיר כהה. ניתן לתלות אותו עם או בלי מסגרת. צבע המסגרת צריך להיות שונה מעט מצבע הקיר. זה יאפשר לארוג המראה לפנים בצורה הרמונית ככל האפשר..

סלון גדול בצבעים כהים עם מראה

שילוב של גוונים כהים של רצפה וקירות

השילוב של רצפה כהה וקירות כהים לא תמיד נותן את התוצאה הצפויה. לפעמים פנים כזה, בשילוב עם תקרה לבנה, יוצר תחושה של מרתף, שבו מקור האור ממוקם רק מעל הראש. כדי להימנע מכך, עליך לקחת בחשבון את כל התכונות של שילוב כזה..

אם הוא אמור להיות משולב עם קירות כהים, צבע הרצפה צריך להיות ניטרלי. לאחר מכן ניתן לצבוע את הקירות בכל צבע כהה. רצפה אפורה כהה תצמצם מעט את טווח הבחירה, אך כל הגוונים מתאימים לשילוב עם חום. זאת בשל העובדה שחום מונח במספר גוונים ויוכל לאזן כמה ביטויים של הצבע שבו מכוסים הקירות..

סלון מואר עם חלון גדול בצבעים כהים

לרצפות כהות צבעוניות יש לבחור צבע מתאים מראש. לדוגמה, רצפה אדומה כהה תטריד כנגד קירות ירוקים כהים. שילוב זה אינו מקובל ביישומי מגורים. בבית שבו אנשים מבלים זמן רב, יש להשתמש בשילובים ההרמוניים ביותר. תנו לקירות חומים כהים בגוון אחר להתקיים יחד עם רצפת השוקולד. ורצפות שחורות ייראו טוב עם קירות אפורים כהים. עדיף להימנע מניגודים חדים ושילובים יוצאי דופן, שכן השילוב של רצפות וקירות כהים כשלעצמו כבר יוצא דופן לסלון..

סלון עם קיר מבריק שחור

אם המידות הצנועות של החדר עדיין דורשות הרחבה חזותית, ניתן ליישם טכניקות עיצוב אחרות. באמצעות פסים בתמונה על הקירות והרצפה ניתן להרחיב מעט את גבולות החדר, תוך שמירה על הצבע הכהה של המשטחים. העקרונות הבסיסיים של סידור הפסים חלים גם כאן: אנכי – הארך את פני השטח, אופקי – הרחב. בנוסף, ניתן להשתמש בדוגמת פרקט או למינציה. המיקום והכיוון של הלוחות גם יעזרו להוסיף שטח חזותי לחדר..

מטבח עם רצפה כהה

משטחים כהים בכל חדר ייראו אצילי. העיקר הוא לדלל בהצלחה את הטווח המתקבל עם אלמנטים דקורטיביים וריהוט. התוצאה היא חדר יוצא דופן ונעים שבו אדם יכול לצלול לתוך עולמו הפנימי ולברוח מחיי היומיום התוססים..