פְּנִים

מרפסת קיץ ספרדית בסגנון ים תיכוני

בעלי מרפסות פתוחות המשקיפות על הים יכולות להיחשב בצדק כבעלות מזל. אבל הזדמנויות גדולות ולא פחות אחריות. כיצד לקשט גן עדן באוויר הפתוח בנוחות, מקוריות, באופן מודרני ובמקביל להישאר נאמן למסורות עמך? אנו מציעים להציץ בסידור המרפסת הספרדית ולברר האם הצליחו המעצבים בתכניותיהם, שבחרו באחד מענפי הסגנון הכפרי – הסגנון הים תיכוני כבסיס לעיצוב מקום נופש. עם נוף יפה.

ריהוט מרפסת קיץ

ספרד עצמה באה לידי ביטוי בסגנון עיצוב זה – שמש בוהקת, חול חם, גלי תכלת ושמים כחולים להפליא, צמחייה מרובה ואהבה לחומרים טבעיים. תשוקה ושלווה, מהומה של רגשות ושלווה בלתי ניתנת לחיים מתקיימים בד בבד במסגרת מושג אחד ונותנים תשלום על עיצוב חלל חיצוני רב תכליתי..

דימוי קליל של מקום מנוחה

הסגנון הים תיכוני בעיצוב בתים הוא תמיד שפע של משטחים לבנים, עץ, שימוש באריחי קרמיקה או אבן, טקסטיל בהיר ותפאורה מקורית. סידור של מרפסת פתוחה לא היה יוצא מן הכלל – כשיש נופים צבעוניים כאלה בסביבה, אתה רוצה ליצור סביבה המשקפת באופן הדוק ביותר את לוח הטבע המקומי. צביעה לבנה כשלג של פלטפורמת העץ של המרפסת, כמו החופים הנקיים ביותר, טקסטיל אוורירי, כמו שיירות לבנות של עננים, עץ שרוף מעט בשמש לריהוט ותפאורה, צבעי בהירות של הנוף לקישוט טקסטיל של אזורי בילוי.

מרפסת חיצונית לבנה כשלג

פינת ישיבה רכה ממוקמת על במה נמוכה מתחת לאוהל לבן כשלג. הקשר עם החופה מימי הביניים, המסתירה את מקום השינה והמנוחה של בני המלוכה, מאפשר ליצור ייחודי באמת. תמונה אוורירית, קלילה ואוורירית של קטע החוץ עם נוחות מפוארת באמת. המקום המושלם לסיאסטה ספרדית. אבל למה לא להרים את הרעיון ולהתפנק בהפסקת אחר הצהריים? בשטח ארצנו הקיץ כה קצר, עלינו להפיק את המרב מהימים החמים.

מטריה מקורית

האפוד הלבן-שלג של אזור הישיבה הרך עשוי להיראות בלתי מעשי, אך ניתן להסיר את הבד בקלות ממסגרת המתכת של החופה ולשטוף אותו דבר, כך גם לגבי כיסוי הטקסטיל של מזרן רך גדול. בעיצוב הספרדי קשה להסתדר בלי צבע התשוקה והניצחון – הגוון האדום הבוהק של טקסטיל הכריות «רָגוּעַ» הנוכחות של אותו הטון, אך בייצוג מדולל יותר בצורת פסים דקים.

אוהל לבן כשלג

במדינות הים התיכון, גוונים כחולים שונים משמשים לעתים קרובות בעיצוב פנים למבטא יעיל – בדרך כלל אלמנטים דקורטיביים, הדפסים על טקסטיל, כלים או גופי תאורה משמשים כהשתקפות של אקווה, שמי תכלת או משטח טורקיז של האוקיינוס..

תכלת בהירה

מבטאים בהירים

שני עמדות שולחן נוחות משני צדי האזור הרך הפכו לתוספת מעשית להרכב המתוחכם. מעט מוטיבים מזרחיים בעיצוב ריהוט בהיר מביאים מגוון אתני לעיצוב המרפסת כולה.

שולחנות מעמד קטנים

ביום שמש חם, להירגע בצל אוהל קטן שלג לבן, לשבת על מיטה רכה עם משקה מרענן – מה יכול להיות טוב יותר? אולי רק ההזדמנות להתפעל מהנוף היפהפה, לשאוף את ניחוח הצמחים והפרחים, הנטועים באמבטיות, ערוגות בתפזורת מלאכותית ועציצי גן קטנים, הניצבים ממש על המרפסת..

מקום לסיאסטה

ליד האוהל הלבן השלג יש ספסל קטן בסגנון כפרי. כאשר צמח מטפס הנצמד למסגרת המתכת של חופה קטנה מעל הספסל גדל בצפיפות די גדולה, יהיה צל וקרירות מעל מקום המנוחה..

ספסל בסגנון כפרי

צמח מטפס במקום חופה

מנורה יוצאת דופן עם גוון תחרה בסגנון מזרחי לא רק מספקת מספיק תאורה למושב על הספסל, אלא גם מקשטת את הפינה הציורית הזו במראה המקורי שלה.

מנורה בלתי רגילה

עיצוב מקורי

מוטיבים ימיים באים לידי ביטוי בעיצוב של כריות רכות המעטרות את הספסל הישן והסדוק. הכל בהדפס הזה – ועננים לבנים כנגד השמים הכחולים, וקצף על גלי הים, וקרירות, שכל כך נחוצה בימים חמים..

הדפס טקסטיל מגוון קישוט לבן וכחול

עיצוב כרית אקספרסיבי

יש אזור מקלחת ליד ספסל העץ. הייעוד של קטע פונקציונאלי זה הוא שרירותי מאוד – רק גימור אריחי הקרמיקה קובע את גבולות תחום המקלחת. עיטור עדין אך בו זמני אקספרסיבי של אריחי קרמיקה מביא מגוון צבעים לעיצוב מרפסת הקיץ, שלא לדבר על הצד המעשי של הנושא – הגנה על משטחים מחשיפה מתמדת ללחות..

עיצוב חדר מקלחת

קישוט אריחי קרמיקה

נוח מאוד שבאזור בילוי בחוץ, בנוסף לחדר המקלחת, יש חדר אמבטיה מוסתר מאחורי דלתות עץ. השילוב ההרמוני של אינסטלציה מודרנית ואלמנטים כפריים בעיטור וריהוט של חלל תועלתני יוצר דימוי מעניין, המבוסס על פרקטיות, פונקציונליות ונוחות..

קישוט אמבטיה

אלמנטים של סגנון כפרי נראים כאן לא רק בעיטור, אלא גם ברהיטים, אביזרים ותפאורה. קורות תקרה מעץ עם משטחים בהירים שלא נצבעו עד הסוף בהרמוניה מושלמת עם סולם עץ שמשחק תפקיד של מעקה מגבות מחומם. ריהוט עץ ומשטחים מסביב לכיור, כמו גם מסגרת המראה, נראים מרשימים במיוחד על רקע הלבן השלג של קישוט חדר השירות.

עיצוב חדרי שירות

מטריה גדולה בעיצוב מקורי יוצרת צל לפינת האוכל. מטריה עם בסיס יציב, מעוטרת בפסל ובסיס בד, היא לא רק אלמנט פרקטי בחוץ. אבל גם מוקד הטרסה כולה. העיצוב יוצא הדופן שלו מושך את העין ומביא מגע של שלווה מזרחית, רגיעה דרומית וזהות ים תיכונית לעיצוב פינת הישיבה בחוץ..

פנים פינת אוכל

כרגיל, התמונה הגדולה מורכבת מפרטים, זוטות, חידות של תמונה אחת. הערה נוספת של יופי מזרחי בעיצוב הים התיכון הביאה מגוון וייחודיות לתדמית מרפסת הקיץ. שלא לדבר על כך שצבע הפסל משתלב היטב עם ריהוט קבוצת האוכל ועיצוב חזית הבניין..

מניעים מזרחיים

כל ארוחה באוויר הצח הופכת לנעימה, טעימה ובריאה כפליים. ואם במקביל תוכלו להתפעל מנוף יפה של האוקיינוס ​​- היתרונות וההנאה מתרבים. אין זה מפתיע כי מעצבי ובעלי הדירות הספרדיות בחרו בשולחן אמין עשוי עץ בהיר וכסאות גן בהירים עם מסגרת עץ וגבים ומושבים לניצוץ פינת האוכל במרפסת החיצונית..

קבוצת ארוחת צהריים