פְּנִים

וילונות באולם – מבטא מרכזי בעיצוב פנים

אם נחלק את חדרי הדירה לשיעורים, אז האולם ללא ספק שייך למחלקה הייצוגית. העיצוב שלה אמור לספר לאורח מיד על בעל הדירה: עושרו, מחויבותו לאורח חיים מסוים, מודעות למגמות אופנה מודרניות בעיצוב וכו ‘. הווילונות באולם צריכים להתאים לחדר הזה באופן מלא..

קודם כל, הם יותר דקורטיביים, כי לאדם שנכנס לאולם לא אכפת עד כמה הוא מבצע מטרה מעשית, תוך התאמת התאורה הטבעית של החדר. למרות שחלק מסגנונות העיצוב המודרניים מציעים וילונות צנועים למדי במראה האמנותי שלהם, אפילו בחדר כגון אולם. כמובן, כל זה יהיה תלוי בך, ואתה תחליט אילו וילונות לתלות בחדר הראשי של הדירה שלך, ומאמר זה יעזור לך..

וילונות וסגנון

וילונות צריכים להתאים לסגנון העיצוב הפנימי של האולם, אחרת לא תיראה ההרמוניה בו – האם אפשר לראות מה לא. לכן, יש להקפיד על יחסים אלה. תלמד על מהו מערכת יחסים זו וכיצד היא באה לידי ביטוי בסגנונות בודדים להלן..

סגנון היי-טק

וילונות בסגנון זה, מעל לכל, יהיו מעניינים לצעירים. היופי המקורי והמראה יוצא הדופן לא יישארו ללא תשומת לב של הדור המבוגר. תיאור ספציפי של וילונות בסגנון זה הוא מעט קשה, מכיוון שעיצוב החלונות, הבדים בהם נעשה שימוש משתנים כל הזמן. הדבר בולט במיוחד על הבדים המשמשים, המיוצרים בטכנולוגיות מודרניות (עיבוד לייזר, הכנסת חוטי מתכת וכו ‘). כל זה נותן מרחב פתרונות עיצוב חדשים..

הסימן הראשון לווילונות הייטק הוא היעדר מוחלט של וילונות. קווי המתאר של הווילונות צריכים להיות ברורים ופשוטים, הבד צריך להיראות חלק.

קווי המתאר של הווילונות צריכים להיות ברורים ופשוטים, הבד צריך להיראות חלק קווי המתאר של הווילונות צריכים להיות ברורים ופשוטים, הבד צריך להיראות חלק

צבעי הווילונות נשלטים על ידי גוונים בהירים של אפור וכחול, אך נוכחותם של צבעים אחרים אינה אסורה. לרוב זה צבע הזהב או הכסף.

וילונות הייטק וילונות הייטק וילונות הייטק

שילובים מנוגדים של שחור עם לבן או זהב אופייניים גם לווילונות הייטק..

הניגוד של שחור לצבעים אחרים אופייני לווילונות הייטק הניגוד של שחור לצבעים אחרים אופייני לווילונות הייטק

וילונות הייטק מאופיינים בשילוב של חומרים השונים במרקם או בצבע. הם משלבים את מה שלכאורה לא תואם. תכונה זו של הווילונות תאפשר לכם להשיג תוצאות מצוינות בעיצוב האולם בסגנון ההייטק המודרני הפופולרי ביותר..

וילונות הייטק מחומרים תואמים

סגנון קלאסי

כאשר בוחרים סגנון קלאסי, יש לזכור כי הוא נוצר במקור לאנשים אצילים ועשירים. החדר בסגנון קלאסי מלא באווירה של חמימות ונוחות, דבר שימושי מאוד לאולם בו מתקיימות פגישות ידידותיות ועסקיות..

חלק משמעותי מהחום והנוחות מביאים וילונות בעת קישוט חלונות המסדרון. יחד עם זאת, הם נותנים לאולם צנע וחגיגיות..

לייצור וילונות כבדים משתמשים בחומרים כגון משי כבד, ברוקד, ג’קארד. עבור וילונות, בדים בהירים נלקחים לרוב – טול, אורגנזה, רעלה. אפשר להשתמש בבדים מודרניים אחרים, העיקר כאן הוא שמירה על הצורה והתכונות הגלומות בווילונות בסגנון קלאסי..

תכונה ייחודית של וילונות בסגנון קלאסי הם קווי מתאר חלקים.

וילונות קלאסיים וילונות קלאסיים

הנוכחות של lambrequins בעיצוב וילונות היא חובה. הם יעזרו להסתיר את מוט הווילון ולהוסיף עיצוב לעיצוב שלו..

וילונות בסגנון קלאסי עם lambrequin וילונות בסגנון קלאסי עם lambrequin

יחד עם זאת, תוספת נפלאה למברקינים היא אלמנט כזה של תפאורה כמו דה ז’בו, שהוא פיסת בד אלכסונית התלויה בצד הלמברקין, גזומה עם שוליים בחלק התחתון ומקופלת בקפלים.

וילונות בסגנון קלאסי עם דה ז'בו

וילונות בסגנון הקלאסי מתאפיינים בטכניקת קישוט כמו סוואג – פיסת בד שהורכבה אומנותית, שאחד מקצוותיה או שניהם תלויים.

וילונות בסגנון קלאסי עם סווג וילונות בסגנון קלאסי עם סווג

סגנון מזרח

פופולרי בעיצוב פנים מודרני. וילונות בסגנון זה מתאפיינים בצבעים עזים ופתרונות עיצוב נועזים. האולם, המעוצב בסגנון מזרחי, נשלט על ידי אקזוטיות ואינדיבידואליות, מודגשת בווילונות..

לייצור וילונות משתמשים בבד וילון כבד עם דוגמה פרחונית או מונוגרמות.

וילונות מזרחיים וילונות מזרחיים

חלק מדגמי הוילונות משתמשים בבד מבריק.

וילונות מזרחיים מבד מבריק

עבור וילונות תלויים על חלונות, רעלה שעליה רקומים פרחים ועיטורים אחרים הטמונים בסגנון המזרחי נראים נהדר.

וילונות בסגנון מזרחי עם קישוטים מובנים וילונות בסגנון מזרחי עם קישוטים מובנים

מכיוון שהאולם בסגנון המזרחי מתאפיין ביוקרה ותחכום, הווילונות צריכים להדגיש זאת במלואם עם צורתם ועיצובם..

וילונות בצבעי האולם

ההרמוניה של הצבע בחדר חייבת להיות מוחלטת. אין דבר בולט יותר מהיעדרותה המוחלטת. לכן, יש לגשת בזהירות לבחירת צבע הווילונות על מנת ליצור בדיוק את ההרמוניה של הצבע, ולא את מראית עינו..

קודם כל, מומחי עיצוב ממליצים לבחור וילונות שצבעם בהיר יותר מצבע הקירות והריהוט..

צבע הווילונות בסגנון הקלאסי צריך להיות מעט בהיר יותר מהקירות. צבע הווילונות בסגנון הקלאסי צריך להיות מעט בהיר יותר מהקירות.

אפשר להשתמש בווילונות עם צבעים מנוגדים. זה יאפשר לך לקבל מהם את האפקט האופטימלי. אם וילונות כהים נראים נהדר במהלך היום, אז אתה לא יכול לומר זאת עליהם בערב. וניגודיות הכהה והאור יעזרו להחליק את הפגם הזה..

ערכת הצבעים של הווילונות מאפשרת ניגודיות צבע ערכת הצבעים של הווילונות מאפשרת ניגודיות צבע

וילונות בודדים – חוק מספר 1

אחד מכללי העיצוב הוא לכבד את האינדיבידואליות של כל חדר. בשאלה אילו וילונות לתלות במסדרון, יש להקפיד על כלל זה. מסכים כי וילונות עם דמויות מודפסות מאגדות ילדים או נושאי נוער לא סביר שיהיו בהרמוניה עם הרעיון של עיצוב אולם כחדר לחגיגות ומפגשים עם חברים. וילונות צריכים להתאים למעמד האולם.

וילונות צריכים להתאים למעמד החדר וילונות צריכים להתאים למעמד החדר

אם לאולם שלך יש גישה למרפסת, אכסדרה או מרפסת, ואתה רוצה לחדד אותה עם וילונות, במקרה זה מומחים לעיצוב ממליצים להשתמש בווילונות מבד שקוף ושקוף, הן על פתח החלון והן על הפתח. וילונות מבד צפוף לא יתאימו לגמרי, שכן עצם הימצאות מרפסת מרמזת על אפשרות של מבט רחב על החלל החיצון מבלי לצאת מהאולם. לא סביר שווילונות כבדים יספקו סקירה כזו. במקרה זה, אתה יכול להשתמש בווילונות משולבים המורכבים מווילונות האפלה ושקופים..

וילונות מרפסת וילונות מרפסת

Lambrequins, אולי, במקרה זה לא יהיה מתאים לחלוטין. אבל אם אתה אוהב וילונות עם lambrequin, יהיה עליך לשקול שאולי וילונות כאלה ייצרו אי נוחות בעת פתיחת דלת המרפסת. מתברר כי וילונות עם lambrequin הם התווית במקרה זה? לא, הדרך החוצה טמונה בצורת הא -סימטריה של הלמבריין – היא לא אמורה להפריע לפתיחת הדלת. או השתמש בלמרקין, צנוע בגודלו ויומרנות.

וילונות מרפסת ללא lambrequin

במקרים מסוימים, שימוש בבדים שונים יעזור לך להביע את אהדתך כלפיהם ואת החזון שלך לעיצוב. אבל כאן אתה עדיין צריך לבחור בדים בצבעים תואמים..

וילונות מבדים שונים וילונות מבדים שונים

האינדיבידואליות של הווילונות עשויה בהחלט להיקבע על פי תכונות החלון. חלונות אינם תמיד מלבניים – חלונות מקושתים הם גם פופולריים ודורשים גישה אישית. אינדיבידואליות זו באה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר על ידי וילונות, אשר עיצובם יהיה עקבי עם פתיחת החלון. ככלל, וילונות בחלונות אחרים מלבד חלונות מלבניים אינם אמורים לטשטש את המאפיין שלהם.

לכל צורת חלון יש דגם וילון משלו לכל צורת חלון יש דגם וילון משלו לכל צורת חלון יש דגם וילון משלו

סוף כל סוף

הווילונות באולם מהווים מבטא מרכזי בעיצוב הפנים שלו, הדורש גם יחס הולם כלפי עצמו. זכור זאת כאשר אתה רוצה לשטוף אותם. עליך לדעת את הכללים הבאים לטיפול בוילונות:

אם לאחר קריאת מאמר זה לא קיבלת תשובות לחלק משאלותיך, תוכל למצוא מידע נוסף אודות וילונות מודרניים, תכונותיהם ועיצובם באתר שלנו כאן וכאן.