פְּנִים

עיצוב של חרושצ’וב בחדר אחד – שדרוג מודרני

אולי הפריסה המוזרה, הבלתי מעשית, ולעתים קרובות הגונתית, מתבצעת במהלך תוכנית הדיור הזולה של חרושצ’וב, שמטרתה העיקרית הייתה לצמצם את עלויות הבנייה ולספק למשפחות רבות ככל האפשר מרחב מחיה נפרד. כתוצאה מחיסכון כולל וטעויות בתכנון בניינים, רבים מבני ארצנו עדיין «תהנה» את פרי הבנייה שחשבנו על אותם זמנים. אם בחדר שלושה חדרים «חרושצ’וב» או גרסה של שני חדרים, אתה עדיין יכול להקצות מקום אישי לכל אחד מבני המשפחה, ואז לחדר אחד «עבודות אדריכלות ובנייה» אתה לא יכול להסתדר בלי פיתוח מחדש.

כן, חדר אחד «חרושצ’וב» אינו מתנה. אבל מצד שני, אם הדירה הקטנה שלכם ממוקמת במרכז מטרופולין, ואפילו לא רחוק ממקום העבודה, אז שטח מורכב מבחינת פריסה הופך להיות הרבה יותר אטרקטיבי. ובכן, בעזרת עיצוב מוכשר ותיקונים מיומנים, אפילו שטח צנוע כזה יכול להפוך לנעים, נוח, נוח ומושך במראהו. בכל מקרה, אפילו שריד לעבר עם שטח מרובע קטן, אבל פנים נוח ומעשי הוא אופציה הרבה יותר אטרקטיבית עבור בני ארצנו מאשר דירת חדר חד פעמית שכורה, אם כי סטנדרטית..

סלון-פינת אוכל

חדר אחד «חרושצ’וב», בדרך כלל שטח כולל של 27 מ”ר מתוכם יש 17 מ”ר לחדר, המטבח יכול להיות בגודל של 4 עד 6.5 מ”ר, אולם הכניסה לרוב נעדר לגמרי, וחדר הרחצה משולב ברוב המקרים. אך לעתים קרובות בדירותיו של חרושצ’וב יש מזווה בולט, מסדרונות א -סימטריים או חדר טרפזי או צר וארוך המפר לא רק את כל כללי הארגונומיה, אלא גם סותר את השכל הישר. הוסיפו לכך את סידור התקשורת הבלתי רציונאלי, את המיקום הכמעט לא מעשי של הכניסה לדירה, ותבינו כי תיקונים בדירה קטנה לא יהיו זולים..

חלונות ענקיים עם מסגרות שחורות

התמקדו בפגמי פריסה «חרושצ’וב» יכול להיות ארוך. אך אין בכך כל היגיון, חשוב לקבוע את האפשרויות לשימוש במספר מטרים רבועים בתועלת מירבית, פרקטיות ורציונליזם. ואכן, בחדר קיים אחד יש צורך לסדר אזורים לשינה, מנוחה ועבודה, מבלי לשכוח את ההתארגנות מפינת האוכל, מכיוון שבמטבחים קטנים, ככלל, אין מקום לקבוצת אוכל..

חדר כניסה ומיד מטבח

אבל יש גם יתרונות – הגודל הקומפקטי שלך «odnushki» יאפשר שימוש בחומרי גימור יקרים של ייצור באיכות גבוהה תוך שמירה על מסגרת תקציב משתלם ודמוקרטי. המשמעות היא שניתן יהיה להשיג עיצוב אסתטי אטרקטיבי, מסוגנן ומעשי. «חרושצ’וב», מבלי להרוס את תקציב המשפחה.

סגנון מודרני

דרכים ליצור פריסה מוכשרת בחדר אחד «חרושצ’וב»

ישנן מספר אפשרויות להרחבת שטח (לפחות חזותי). «odnushki». חלקם דורשים רק סידור מוכשר של ריהוט מודולרי וגימור המתאים לגודל החדר, הבחירה הנכונה של ערכות הצבעים. כדי ליישם אחרים, יהיה עליך לשבור מחיצות ולעבור דלתות. איזו אפשרות תהיה המתאימה ביותר עבורך «חרושצ’וב» תלוי בפרמטרים הגיאומטריים של הסלון, גודל הנחות התועלתניות והתקציב שלך לשיפוץ ושיפוץ.

בצבעי פסטל

עיצוב בהיר

שימוש בחלל המרפסת

כן, שטח המרפסת קטן (בדרך כלל 4 מ”ר). אבל בחצרים צנועים כמו דירות חרושצ’וב בחדר אחד, כל סנטימטר נחשב, שלא לדבר על מטרים רבועים. לכן, אם יש מרפסת, היא יכולה להיות מזוגגת, מבודדת וניתן להרוס את המחיצה עם דלת מרפסת. רק במבט ראשון נראה כי החלל המתקבל ברוחב של לא יותר מ -1.5 מ ‘(וברוב המקרים אפילו 1.2 מ’) אינו נותן לבעלי ההתחלה. בשטח המרוויח, ניתן לארגן מיני-משרד עם מקום עבודה, קונסולה קטנה וגודל צנוע של כיסא משרדי מספיקים לשם כך. ניתן להתקין ספה צרה, ספה או זוג כורסאות צרות עם מעמד שולחן קטן במרפסת לשעבר ולקבל פינת ישיבה נוספת. בסופו של דבר, ניתן להשתמש בחלל המרפסת לארגון מערכות אחסון – באופן סימטרי משני צידי המרפסת לשעבר ומתחת לחלון החלון. אלה יכולים להיות או ארונות סגורים עם דלתות ומגירות צירים או מדפים פתוחים. הכל תלוי מה בדיוק תאחסן וכיצד אתה מוכן לספק גישה לתכולת הארונות שלך.

תאורה אחורית מקורית

אם אתם מארגנים פינת ישיבה וקריאה במרפסת לשעבר, הקפידו לדאוג למקור אור נוסף (בנוסף לתאורת התקרה המרכזית). יש לשקול נקודה זו בשלב תכנון מיקום כל התקשורת, סביר להניח כי יהיה צורך בשקע (אולי יותר מאחד) או תאורה מובנית באזור החדש. אם אתה לא שובר את המחיצה בין המרפסת לחדר, אלא רק נפטר מהחלון ומדלת המרפסת, אז על החלק הנותר של הקיר תוכל למקם צמחים פנימיים או פריטים חיוניים שתמיד צריכים להיות בהישג יד. הכל תלוי באיזה אזור ימוקם במרפסת לשעבר, אם יש פינה לקריאה ולעבודה, אז יהיה הגיוני להניח ספרים וציוד משרדי על המחיצה כך שהמקום לא יהיה ריק, אלא אור טבעי מ החלון אינו חסום.

אלמנטים עיצוביים מנוגדים

אנו מתקינים ריהוט מודולרי ומתקפל

אם שבירת קירות ומחיצות היא לא הנושא שלך (תהליך זה נחוץ גם כדי להכשיר את ה- BTI), תוכל לנסות להשתמש בטכניקת העיצוב הידועה של חיסכון במקום – בכל מקום אפשרי, השתמש ברהיטים מודולריים ובנה מנגנוני קיפול. לדוגמה, ספה מתקפלת היא רהיט מפתח בסלון במהלך היום ומארגן פינת ישיבה, ובלילה היא הופכת למקום שינה. לאורחים שמחליטים ללון, במקרה זה, עדיף שיהיה במזווה או, כמו שאומרים «על הביניים» מזרן מתנפח. זה לא יתפוס הרבה מקום, אבל כאופציה לשינה ללילה אחד, זה די מתאים.

אזור טלוויזיה

ריהוט מודולרי

השתמש בספות פינתיות המספקות מספיק מקומות ישיבה (וחלק מהדגמים יכולים להתקפל ולהפוך למקום מרווח לישון ולהירגע) ותופס פחות מקום.

ספה פינתית

אך מעטים יסכימו לישון על הספה כל הזמן. ובכל זאת, אין ריהוט מיטה טוב יותר לשינה. יש אפשרות לבנות מנגנון מיטה מתקפלת בארון הבגדים. במהלך היום, החדר שלך מופיע כסלון, ובלילה האבנט «קבינט» להיפתח והחדר הופך לחדר שינה. כמובן שלמנגנונים כאלה יש חסרונות – יש מגבלות משקל. קפיצה על מיטות כאלה אינה מומלצת וחשוב להשתמש במנגנון עצמו אך ורק בהתאם להנחיות על מנת שישרת אתכם זמן רב ככל האפשר..

מיטה בארון

ישנם אפילו דגמי דרגשים של מנגנוני קיפול ושליפה עם מיטות יחיד. זוהי דרך מאוד חוסכת מקום לארגן מקומות שינה לשני אנשים. המעשיות של מנגנונים אלה טמונה גם בשימושיות. אתה אפילו לא צריך להזיז רהיטים כדי שהסלון וסביבת העבודה שלך יהפכו לחדר שינה..

לימוד בסלון מיטות נסתרות

אנו פונים «הַרסָנִי» שיטת פריסה

שיטת הפיתוח מחדש עם הרס קירות ומחיצות מתאימה לזוגות נשואים ללא ילדים או בעלי בתים בודדים. במקרה זה, תוכלו לצייד דירת סטודיו נוחה ופרקטית שתכיל את מכלול הפלחים החיוניים ובמקביל תשמור על מעט מקום וקלילות. בנוסף, דירת סטודיו מתקדמת, מסוגננת ומודרנית..

קיר לבנים בסלון

כמובן שלא יתווסף הרבה מקום בשבירת הקירות (בדרך כלל הקירות, אם הם אינם נושאים עומס, אינם רחבים במיוחד). אבל יש צורך לקחת בחשבון את העברת הפתחים, הוספת חלונות (במידת האפשר). כתוצאה מכך, החדר בכל מקרה ייראה מרווח יותר מבחינה ויזואלית, ויהיה הרבה יותר קל למקם בו את כל הרהיטים הדרושים..

גימור לבן כשלג

מספר דרכים להרחיב ויזואלית את שטח החדרים הקטנים

עיצוב קל

לוח נייטרלי

סגנון סקנדינבי

שלושה צבעים מרהיבים

לבן ועצי

עיצוב קיר

עיצוב מראה יפה

טפט עם הדפסת תמונות

תאורה אחורית צבעונית

מסך טלוויזיה

מטבח בחדר אחד «חרושצ’וב» – נושא מיוחד

לא פעם, מעט מאוד בעלי בתים עוזבים את המטבח כחדר נפרד. על 5 מטרים רבועים, לא קל לארגן את משטחי העבודה הדרושים, לבנות מכשירי חשמל ביתיים, מערכות אחסון, להתקין כיור ומקרר. ברור שלא יהיה מקום לקבוצת האוכל. לכן, מהלך העיצוב ההגיוני של רוב הבעלים «חרושצ’וב» השילוב של אזור הסלון (aka חדר אוכל) עם שטח המטבח הופך.

מטבח + סלון

גימור לבן כשלג של המטבח והסלון

לעתים קרובות מאוד, עדיין אין מספיק מקום לפינת אוכל מן המניין בחלל המתקבל לאחר פיתוח מחדש. במקרה זה, אתה יכול להשתמש בדלפק הבר או בחלק ממשטחי העבודה במטבח המשמשים אי. אם שני אנשים גרים בדירה, אז מקום כזה לארוחות יהיה מספיק.

דלפק בר

עיצוב מקורי

הגבולות המותנים של פינת האוכל שלכם יכולים להיות לא רק המיקום של האי או הבר במטבח, אלא גם הבדלים בגימורים על פני השטח. זה יהיה הגיוני להשתמש בריצוף אריחים באזור הכנת האוכל ולמינציה או פרקט בגזרת הסלון. ניתן לרצף קירות מטבח באריחי קרמיקה או בפסיפסים בגזרת הפלטה האחורית, בעוד הגימור הבסיסי תואם את האופן בו מעוטרים משטחים אנכיים בחדר..

ייעוד מותנה

כאשר משלבים חלל מטבח עם חדר משותף, זכרו לדאוג לרמות תאורה מרובות. זה הגיוני שנברשת תקרה אחת, אפילו חזקה מאוד, אינה מסוגלת להתמודד עם כל החלל הניתן לתאורה. באזור המטבח ניתן לבנות תאורה מעל משטחי העבודה על ידי הנחת נוריות LED או מנורות פלורסנט בבסיסים התחתונים של השכבה העליונה של ארונות המטבח. ו «חרושצ’וב» תקרות נמוכות, כך שהאפשרות עם תאורה מובנית בתקרה התלויה, ככלל, נעלמת באופן מיידי. אבל אתה יכול להשתמש בשתי נברשות לחדר אחד. או למקם פמוטי קיר באזור המגורים (כמוצא אחרון, מנורת רצפה, אבל זה תופס הרבה מקום).

עיצוב מודרני

אלמנטים של הקלאסיקה

כדי לחסוך מקום באזור המטבח, אתה יכול להשתמש לא בשולחן אוכל מן המניין, אלא במקבילו המיניאטורי. קונסולה קטנה זו עם רגליים ניתנות להארכה, המחוברת לקיר וניתנת לקיפול, מה שמפנה מקום אם למשל קבלת אורחים בדירה. כסאות קלים המתקפלים זה לזה בקלות ומתחבאים בפינה או במזווה יעזרו גם הם לניידות ולשנות את ביתכם, בהתאם למצב..

מבטאים בהירים

מטבח לבן

לעתים רחוקות ניתן להשתמש בפתרונות מוכנים למטבח בדירותיו של חרושצ’וב. אך הודות לחברות המייצרות ריהוט מטבח בהתאמה אישית לכל גודל ותכונות עיצוב בארכיטקטורת החדר, ניתן להשיג סידור רציונלי של משטחי עבודה, מערכות אחסון ומכשירי חשמל ביתיים גם בפינות אסימטריות מורכבות של החלל.

מטבח אסימטרי

אם המטבח, מסיבות קונסטרוקטיביות או בשל המאפיינים האדריכליים של הדירה, נשאר שטח קטן נפרד, הרי שלבעלים מוטלת המשימה הקשה לארגן את כל הקטעים הפונקציונאליים הדרושים של חלל המטבח, להניח על כמה מטרים רבועים את מה שיש בדרך כלל ממוקמים במטבחים בשטח של 8-9 מ”ר ויותר. במקרה זה, המשטחים הלבנים והמבריקים של ארונות המטבח המובנים יעזרו לך. כדי להימנע מהתחושה של להיות בחדר סטרילי, השתמש במקומות מבטא בהירים בטקסטיל (עיצוב פתיחת חלון) או עיצוב סינר מטבח.

סינר מטבח בהיר

מבטאים קטנים במטבח לבן

השימוש המנוגד בשני צבעים מנוגדים יסייע גם ביצירת פנים הרמוניים בתוך חלל צנוע. מינון מוכשר של גוונים לבנים ושחורים בפנים המטבח ולא רק שייצור עיצוב מעניין, פרקטי ודינאמי באמת..

עיצוב שחור ולבן

משחק ניגודים

בעלים רבים של דירות קטנות חוששים לשלב את המטבח עם אזורים אחרים בדירה בגלל ריח הבישול של מזון, שיהיה בכל פינה בבית. מנדפים מודרניים הם חזקים מאוד, אך יחד עם זאת, לעתים קרובות יותר, הם חוסכים באנרגיה ומצוידים בתאורה בחלק העבודה התחתון. עדיף להשקיע במכשירי חשמל ביתיים טובים על מנת שתוכל אחר כך לטגן את הדג ולא לפחד שמשקי בית באזור המגורים ישתעלו משריפה. מכסה המנוע לטווח טוב יכול להפוך למוקד אזור המטבח שלכם, כך שהדגמים המודרניים נעימים מבחינה אסתטית..

מאחורי הקלעים

מכסה מנוע מודרני

חדר שינה ב «odnushka» – ספה או מיטה?

כפי שצוין קודם לכן, לא כל בעלי הבית יסכימו לישון כל הזמן על הספה הנפתחת. בנוסף, רופאים ומומחים בארגון מקום לקול שינה ושינה עמוקה, ממליצים בכל מקרה לרכוש מיטה. יוצא מן הכלל עשוי להיות מצב שבו לבעל הבית פשוט אין את היכולת להתקין אותו. מיטה נוחה עם מזרן אורטופדי תאפשר לכם לישון מספיק לאחר יום עבודה קשה ולצבור כוח להישגים חדשים. קנה מיטה בגודל הגדול ביותר האפשרי לאזור השינה שלך, אך אל תשכח את הכללים הארגונומיים – המרחק מקצוות המיטה לקירות או רהיטים גדולים לא צריך להיות פחות מ -70 ס”מ, עדיף שלא למקם את מקום השינה בפינה, ולהשאיר רק חלק צד אחד לגישה ולכף הרגל של הרהיט המרכזי לחדר השינה.

עיצוב מקורי של ראש המיטה

זה הגיוני שאזור השינה שלך יהיה מחלקה בצבעים בהירים, אך אל תשכח מבטאים. צור עיצוב קיר מבטא מקורי עם טפטים עם הדפס בינוני. השימוש בקישוטים פרחוניים מרגיע רגשות לפני השינה, לא יותר גרוע מגוונים בהירים וניטרליים.

מטבח וחדר שינה

לעתים קרובות אזור שינה בחרושצ’וב «odnushka» מסתבר שאינו מגודר כלל, דבר שבעבור בעלי בתים רבים אינו מצב דברים נוח ונוח. אנשים רבים רוצים ליצור לפחות אשליה של ייעוד, אווירה אינטימית יותר. כמסך, אתה יכול להשתמש במדפים, ספרים או משולבים, הכוללים את שני המדפים הפתוחים. ולוקרים קטנים סגורים. אף פעם אין הרבה מערכות אחסון, ואף יותר מכך בהנחות צנועות כמו «חרושצ’וב».

חדר שינה מאחורי המדפים

מספר דוגמאות מעוררות השראה לעיצוב אמיתי של חדר אחד «חרושצ’וב»

אנו מביאים לידיעתך מבחר קטן של חללי הפנים של דירות קיימות עם שטח קטן. אנו מקווים שהעיצובים החיצוניים המעניינים, הפרקטיים והאטרקטיביים של חדרים אלה, צנועים בגודלם אך לא מבחינת הפונקציונאליות, יעניקו לך השראה לעצב מחדש את שלך. «חרושצ’וב» או רק חדר קטן בדירה הסטנדרטית שלך.

חדר אוכל בין מטבח לסלון

שולחן אוכל עגול

סלון אזור רך

כשמשלבים את חלל הסלון עם אזור המטבח, נוח מאוד להשתמש בחלק האחורי של אי המטבח כתמיכה לספה, מה שיוצר קטע רך של החדר המשותף. עבור הנחות כאלה, האפשרות הטובה ביותר לקישוט הקיר תהיה להשתמש בצבעים בהירים עבור המשטחים האנכיים העיקריים וליצור מטוס מבטא. בפרויקט עיצוב זה, לבנים שימשו ליצירת לא רק צבע, אלא גם מבטא מרקם, אלמנט של אינדיבידואליות ואפילו קצת אכזריות..

אזור העבודה המקורי של המטבח

ספה בהירה

עיטור קיר לבן ושלג וגווני פסטל לריהוט היא הדרך הטובה ביותר לא רק להרחיב את החלל מבחינה ויזואלית, אלא גם להסתיר טעויות פריסת חדר, במיוחד אי דיוקים בעיצוב. אבל בחדר מואר בהחלט קשה להרגיש בנוח, כי החדר המשותף מיועד לא רק לשינה ולהרפיה, אלא גם לעבודה, ליצירתיות ולקבלת אורחים. כדי ליצור מבטאים בולטים, נעשה שימוש במדפים פתוחים יוצאי דופן, מסודרים בסדר א -סימטרי. חמימות האווירה הקרירה של הלבן של החדר ניתנה על ידי ריצוף מיני עץ בהיר והגוונים הצהבהבים של תאורת התקרה..

פנים לבן כשלג

מבטאים על רקע לבן

סגנון מודרני השואף למינימליזם פרקטי, אך קבלת רהיטים ותפאורה בהירים עם רקע פונקציונאלי היא ההתאמה הטובה ביותר ליצירת פנים הרמוניים ורציונליים של דירות סטודיו קטנות, בעבר «חרושצ’וב». השימוש בשילובים מנוגדים בעיטור וריהוט, ביניהם גוונים בהירים שוררים, מאפשר אווירה קלילה ורעננה. יחד עם זאת, כל התכולה הפונקציונלית של הדירה היא ברמה הגבוהה ביותר והבעלים לא יכולים לפגוע בעצמם בשום דבר, החיים על שלושה תריסר מטרים רבועים..

דירת סטודיו

מטבח מואר

על רקע אפור

משחק הניגודים והשימוש בריפוד בהיר של ריהוט מרופד אפשרו ליצור תפאורה מעניינת ומקורית בסלון מינימליסטי למדי זה, בשילוב המטבח. בחלל המטבח יושמה אותה טכניקה – שימוש בשילובי שחור ולבן בעיטור וריהוט, יחד עם הדגשים הבהירים של כסאות פינת האוכל. כתוצאה מכך, החדר כולו לא רק נראה הרמוני, אלא יכול גם לשרת את הבעלים במשך שנים רבות ללא צורך ברענון הפנים – עיצוב זה יהיה פופולרי לאורך שנים רבות..

ריפוד בהיר

סלון ומטבח במפתח אחד