פְּנִים

שטוקהולם – דירה בסגנון סקנדינבי

מדינות סקנדינביה המודרנית, ובראשן שוודיה המשגשגת, שברו מזמן את הסטריאוטיפים שסקנדינביה היא ויקינגים בעורות עור וקסדות עם קרניים. תכונות של הסגנון הסקנדינבי בעיצוב פנים מועתקות בכל רחבי העולם. ויש לכך מספר סיבות:

  • הסגנון הסקנדינבי פופולרי בשל קיצורו המעודן;
  • הודות למשחק האור, אתה יכול להרגיש את תחושת המרחב אפילו בדירת חדר אחד;
  • קנוני הסגנון אינם כה מגוונים, אך ברורים ופשוטים לעיצוב עצמי של הדירה;
  • הודות לסגנון הסקנדינבי, אתה יכול ליצור הרמוניה מדהימה בתוך הפשטות של חיי היומיום.

קשיחות האקלים הסקנדינבי לא אפשרה לתושבים ליהנות מהשמש עד תום, והם מצאו דרך לשקף את החום בבתיהם. שקול את אחד הפרויקטים העיצוביים של דירה הממוקמת בשטוקהולם, הממחיש את העקרונות הבסיסיים של קישוט הבית במדינות סקנדינביה..

גימור סקנדינבי

סגנון סקנדינבי פירושו תמיד אור מקסימלי. חדרים מרווחים עם תקרות גבוהות וחלונות גדולים טובלים ממש באור השמש, המשקפים את הגימור הלבן השלג של כמעט כל המשטחים. בני ארצנו יכולים להתרגל בקלות לגוונים הלבנים של התקרה והקירות, אך גם הסקנדינבים מעדיפים להשתמש בעץ בהיר לריצוף או לצבוע אותו בצבעים בהירים..

חדר בהיר

התוצאה היא כמו מילוי לבן-שלג מונוכרומטי מהרצפה עד התקרה, ויוצר תחושה של יציבות החדר. מונוכרום זה חייב להיות מדולל במבטאים מנוגדים. אבל לסגנון הסקנדינבי בעניין זה יש גבולות ברורים – שניים, שלושה צבעים לכל היותר, מלבד גימור לבן, יכולים להיות נוכחים בעיצוב הנחות למגורים. בדירה בשטוקהולם, המבטאים האלה הם גוונים של ירוק ואפור..

עיטור לבן שלג של הסלון

הספה הכחולה -אפורה, שהפכה למרכז אזור בילוי הסלון, ריהוט ועיצוב בצבע אזוב בהיר – משקפים את הטבע של סקנדינביה – הנה המים האפלים של הבלטי וצמחייה דלילה..

עיצוב קיר

קירות לבנים כשלג זקוקים לעיצוב, משתמשים בטכניקות עיצוב שונות – החל מתמונות משפחתיות במסגרות כהות ועד יצירות אמנות מודרנית.

ציורים ותמונות מנוגדים על הקירות

מהלך עיצובי מעולה להעלאת הטון של פנים המגניב של הסלון הוא השימוש בצמחים חיים. ברחבי הדירה תוכלו למצוא ירק עסיסי, המונח בסירים ואמבטיות מקוריים עם שפשופים, בכדי חרס ואגרטלים..

צמחים חיים הם חלק מהפנים

בפנים בסגנון סקנדינבי, נדיר למצוא ציורי קיר בכל צבע אחר מלבד לבן. אם זה קורה, משתמשים בגוונים ניטרליים – חול, אפור, כחול פסטל. קירות אפורים בהירים של חדר השינה בשילוב תקרה לבנה כשלג, כמו ערפל היורד בין המדבר המושלג.

עיטור קיר אפור בהיר

הסגנון הסקנדינבי שואף להשאיר כל קרן שמש נכנסת לחדרים, ולכן, בסלון, חלונות לרוב אינם מעוטרים כלל, או שהטול הלבן-שלג המשובח ביותר משמש לקישוטם. באשר למגורי השינה, שבהם לפעמים פשוט צריך להתבודד מקרני השמש, משתמשים כאן בווילונות מחומרים טבעיים – כותנה ופשתן עדיפות. לרוב טול נעדר, כך שכאשר הווילונות פתוחים, החדר מתמלא כמה שיותר אור שמש.

קישוט חלון

אבל משך שעות היום במדינות סקנדינביה הוא קצר, כך שעליך לדאוג למקורות שונים של תאורה מלאכותית. נדיר באיזה חדר ניתן למצוא גוף תאורה אחד בלבד. ככלל, נברשת מרכזית משמשת ליצירת אווירה כללית ומספקת את רמת התאורה הדרושה וכמה מקורות מקומיים, בצורה של מנורות שולחן, מנורות רצפה, לעתים רחוקות יותר פמוטי קיר..

גופי תאורה בסגנון סקנדינבי

אם, למרות השימוש הכולל בחלונות מתכת-פלסטיק, תחליט לעזוב את מסגרות חלון העץ ולצבוע אותם בלבן, כמו הפתחים, תוכל לשחזר בצורה המדויקת ביותר את המאפיינים של הסגנון הסקנדינבי..

שילובים לבנים ואפורים

לקישוט הטקסטיל של דרגש, לרוב משתמשים בחומרים טבעיים. מצעי כותנה וחולצת שמיכת צמר הם ההתאמה המושלמת. לעתים קרובות ניתן למצוא חיקוי של עור בעלי חיים כעיצוב למיטה, אך חשוב לא לשכוח שכמעט כל האירופאים מתנגדים להרג בעלי חיים למען הפרווה, ולכן המוצרים חייבים להיות מלאכותיים.

עיצוב מיטה

סקנדינבים, כמו רוב האירופאים, מעריצים את הגישה הרציונלית לארגון אחסון בגדים, נעליים ואביזרים. הסדר והנוחות הם המפתח להצלחה ביצירת מערכת אחסון מודרנית.

מערכות אחסון חכמות

חלל המטבח אינו שונה בהרבה משאר הדירה השבדית מבחינת גימור משטח. רק למשטח המטבח האחורי נבחר גימור שונה מהמשטחים הלבנים כשלג – חיקוי של קיר בטון.

אינטרייר למטבח

משטחים לבנים כשלג המשקפים את שפע אור השמש מחליקים את הניואנסים של החדר, את חוסר הסימטריה שלו. הבדלי הטמפרטורה הגלומים בחללי המטבח אינם מהווים מכשול לטיפוח של צמחים פנימיים, אתה רק צריך לבחור את הסוגים הנכונים.

עיצוב מטבח קליל

הסגנון הסקנדינבי אינו מתאפיין בערימת רהיטים. כל הרהיטים מוצגים בדרך כלל ב «ריאות» בדגמי מראה, אך הדבר אינו מונע מהם לעמוד בכל דרישות החוזק והאמינות.

ריהוט פינת אוכל