פְּנִים

אנו מעצבים את פינת האוכל בצורה נכונה!

העיצוב המסורתי של המטבח מחולק לפינת עבודה ופינת אוכל. אזור העבודה, כחלק פונקציונלי מהחלק הפנימי, אינו תורם לעיצוב וליצירת אווירה של נוחות. כדי להדגיש את מטרת החלל, כמו גם להפוך את המבטא הדקורטיבי העיקרי בפנים, אתה יכול להשתמש בפינת האוכל במטבח.

ארגונומיה

ארגונומיה היא מדע המספרים, הדורש תכנון גיאומטרי בונה של החלל. הודות לתכנון נכון, אתה יכול לסדר את כל האזורים וחפצי הריהוט בהם בצורה יעילה ונוחה ככל האפשר. כדי להתחיל את החישובים, יהיה עליך להעריך את השטח הזמין ולהקצות מקום לפינת האוכל..

שולחן מטבח

מיקום פינת אוכל

ישנן מספר אפשרויות למיקום פינת האוכל במטבחים בגדלים וצורות שונות:

 • שורה אחת. משמש למטבחים ארוכים מלבניים. ריהוט לפינת העבודה והאוכל ממוקם בשורה אחת.
 • שורה כפולה. הרהיטים ממוקמים כנגד קירות מנוגדים (נוגעים או לא נוגעים במישור הקיר) במקביל זה לזה. מתאים למטבחים מרובעים גדולים.
 • «ל» צִיוּרִי. אחת הדרכים הנפוצות ביותר לסידור רהיטים, שבהן פינת עבודה ממוקמת לאורך קיר ארוך, ולאחר סיבוב – פינת אוכל.
 • «U» צִיוּרִי. נוח לחדרים בהם החלון ממוקם בצד הכניסה. פינת האוכל יכולה להיות ממוקמת הן בקצוות והן במרכז מפל הרהיטים.
 • «ז» פיגורטיבי או חצי אי. מתאים למטבחים המחוברים לסלון. ריהוט אזור העבודה חוזר על עצמו «U» דרך סידור פיגורטיבית, ו «פינה» להפריש לפינת האוכל.
 • אוסטרובנה. מתאים רק למטבחים עם ריבוע גדול. במקרה של סידור אי, פינת האוכל לא צריכה לבוא במגע עם אף אחד מהקירות או חלקי הריהוט של אזור העבודה..
 • מְשׁוּלָב. מעצבים מודרניים משלבים לעתים קרובות מספר סוגים של מקומות פינת אוכל, ויוצרים אפשרויות חדשות. פינת האוכל מתחברת לחלק הבולט או האי של אזור העבודה. זוהי דרך נוחה ומעשית מאוד לצייד מטבחים בשטח גדול, מ 8 מ”ר..

צילום פינת אוכל פינת אוכל במטבח שולחן מטבח שולחן בתצלום המטבח ראש זכוכית עיצוב מטבח שולחן מתקפל שולחן ליד החלון עיצוב פינת אוכל צילום עיצוב פינת אוכל כיצד לצייד פינת אוכל במטבח קישוט פינת אוכל אפשרויות עיצוב פינת אוכל עיצוב פינת אוכל למטבח

פינת אוכל במטבח קטן

אפילו מטבח קטן צריך פינת אוכל, אולם היעדר מטרים רבועים מסבך את תהליך הייעוד. לא פעם, בגלל מחסור במקום, הם חתכו את אזור העבודה, והסירו חלקים פחות חשובים של רהיטים ומכשירי חשמל ביתיים. גישה זו יכולה לפתור את הבעיה, אך היא מנוגדת לרעיון האסתטיקה ועיצוב החדרים. ניתן להשתמש באיכויות הטכניות של החלל בדמיון.

המיקום של פינת האוכל על אדן החלון נוח מאוד, תוך שימוש בחלל ליד החלון כמשטח שולחן. כדי להגדיל את כושר הישיבה, כל פינת האוכל מסודרת ליד החלון. השולחן מותקן במרחק של 0.5 מ ‘או יותר מאדן החלון, וכיסאות או ספה ממוקמים בפער. זה יעזור להגדיל את המרווח הפנוי בין אזורים..

אתה יכול גם להשתמש במשטחי קיפול אוניברסליים או לעצב תוכנית ריהוט למטבח באופן שפינת האוכל תתפקד כדלפק בר. חשוב ביותר לשקול כי על השולחן חייבים להיות קצוות משופעים על מנת להגדיל את השטח השמיש.

לְעַצֵב

הודות לעיצוב, אתה יכול לתת את המבטא האסתטי העיקרי, כמו גם להדגיש את סוג הפריסה שנבחר, באמצעות צבעים.

אינטרייר למטבח צילום פנים המטבח צילום פנים מטבח מסוגנן פנים צילום מטבח יפהפה פנים של תצלום מטבח יוצא דופן פנים צילום מטבח מודרני מטבח בסגנון כפרי שולחן נפתח שולחן זכוכית סגנון כפרי במטבח שולחן בסגנון כפרי פינת אוכל מסוגננת צילום אופנתי של פינת אוכל עיצוב מטבח מודרני צילום עיצוב מטבח מודרני

הכללים שיחולו על כל סוגי הפריסה לאוזון האוכל, ללא קשר לסגנון ואיכויות הפנים, הם:

 • יצירת הקומפוזיציה נעשית על בסיס שני אזורי הפנים..
 • חובה להדגיש את פינת האוכל באור.
 • המרווח הפנוי בין הריהוט של פינות העבודה והאוכל חייב להיות לפחות 0.4 מ ‘.

צבעים וניגודים

צבע הוא הדרך היעילה ביותר להבליט חלק מבולט מבפנים. ללא קשר לסגנון המרכזי של החדר, יש לבחור צבעים בגוונים רכים במיוחד ליצירת סביבה הרמונית פסיכולוגית למקום האכילה. מגוון גוונים חמים «אָכִיל» צבעים: ירוק, כחול, צהוב, אדום ייצור מבטא מוכשר על האלמנטים העיקריים של הרהיטים.

שילוב צבעים במטבח

לסידור פינת האוכל הממוקמת בשיטת האי, עדיף להשתמש במשחק הניגודים בין צבעים וחומרים. אזור העבודה מעוטר בגוונים חומים, לבנים או אפורים שאינם מסמנים, להבדיל משולחן וכיסאות בהירים..

צבע במטבח

פינת האוכל צריכה למלא את המרכיב העיקרי והעיקרי של פנים המטבח, לכן ניתן להדגיש לא רק בצבע, אלא גם בטכניקות סגנוניות. בניגוד לסגנונות, די קשה לארגן אם המטבח כולל שטח של עד 8 מ”ר..

צבע פינת אוכל

במקרה של חלוקת האי, מדובר באפשרות עיצובית ריאלית ומעוצבת. בחירת סגנון לעיצוב של כל אחד מהאזורים, אינך יכול לצייר מקבילות של קרבה ותאימות, אלא, קודם כל, להתבסס על הדרישות הפונקציונאליות והאסתטיות של האזור. ככל ששילוב הסגנונות מנוגד ובוהק יותר, כך הרכב הפנים יהיה יעיל יותר..

הקצאת פינת האוכל

קישוט המטבח בפנים אחד, על פי הכללים ליצירת הרכב מוצק, פינת האוכל בולטת בעזרת קישוטים דקורטיביים ודגש על חומרים.

פינת אוכל במטבח פינת אוכל בתמונה במטבח עיצוב מטבח בתמונה סגנון כפרי במטבח סגנון סקנדינבי במטבח מטבח כפרי רהיטי פופ ארט פינת אוכל מסוגננת צילום אופנתי של פינת אוכל

ישנן מספר טכניקות בהן ניתן להדגיש את פינת האוכל בפנים המטבח:

 • בעזרת הרצפה. חיפוי הרצפה מפריד בין פינת האוכל לאזור העבודה. זה יכול להיות סוג אחד של ריצוף בצבעים שונים או שני סוגי ריצוף שונים..
 • מבעד לקירות. באזור העבודה הקירות מרופדים בחומרים עמידים למים וניתנים לשטיפה, בעוד שבפינת האוכל יותר «נוֹחַ» חומרים הנפוצים בחיפוי קירות של חדרי מגורים.
 • בעזרת התקרה. התקרה מעורבת גם בתכנון והקצאת אזורים. אתה יכול להשתמש במבנים מרובי רמות מושעים, שבעזרתם לא רק האזור מודגש, אלא גם התאורה מסופקת לטובה..
 • עם אלמנטים דקורטיביים. דקור יעשה בכל אחד מהביטויים שלה. טקסטיל: שטיחים, וילונות ופנלים, כמו גם מפות שולחן. קרמיקה: אגרטלים, כלים. אלמנטים נוספים: פירות מלאכותיים ואיקבנה, היוצרים מבטא צבעוני.
 • עם חומרים וריהוט. ההבדל בחומרים לייצור רהיטים, יוצר ניגודיות פנימית מצוינת.

סגנונות הפנים הטובים ביותר לפינת האוכל

כדי לקשט את פינת האוכל של המטבח, עדיף להשתמש בסגנונות פנים קלאסיים, המתאפיינים בשימוש בחומרים טבעיים, צבעים חמים, תאורה פתוחה וקישוט מתון. אתה יכול לשלב תכונות שונות של פנים קלאסיות עם נציגים מודרניים. בפנים מודרני ומאובזר מבחינה טכנית, אזור העבודה נראה יתרון, משלים בהרמוניה בצורות הרכות של הקלאסיקה, לקישוט פינת האוכל..