פְּנִים

פנים בהיר של דירה קטנה

איך לצייד חדר יחיד בדירה שצריכה לתפקד כחדר שינה, סלון, מטבח, חדר אוכל וחדר עבודה? זה לא קשה כמו שזה נראה במבט ראשון. זה בדיוק מה שהחליטו בעלי דירות קטנות ויחד עם המעצב יצרו דימוי קליל, רענן ואטרקטיבי להפליא של הבית, מבלי לוותר על המעשיות והנוחות של הסביבה שנוצרה. בואו נסתכל מקרוב על פרויקט העיצוב הקליל והמושך את העין המדהים הזה. כשנכנסים צעד אחד לדירה, אנו מוצאים את עצמנו מיד במסדרון קטן, שממנו ניתן להגיע לשירותים ולחדר היחיד של הדירה, המשלב את כל הפלחים הפונקציונאליים הדרושים. כל חלל הדירה מעוטר בגימורים לבנים ביניהם משטחי עץ בהירים. זה היה גוונים עציים שהביאו חמימות טבעית לסביבה קרירה למדי, שלג. ובכן, בעזרת מעט תפאורה, טקסטיל מקורי וגופי תאורה, ניתן היה להציב מבטאים צבעוניים בפנים הבהירים הללו..

במסדרון של דירה קטנה

החלל הקטן של החדר מהווה פלטפורמה לשינויים שונים. לדוגמה, אזור הישיבה של הסלון, המיוצג על ידי ספה מרווחת, יכול להפוך לפלח שינה תוך דקה אחת – בשביל זה מספיק לפרוש את המנגנון. למטרות אלה מצויד ראש מיטה רך מאחורי גב הספה, שהופך לחלק מהדרגש כאשר המנגנון נפרש..

אזור מגורים בפנים בהירים

לאחר שפרשתם את הספה, תוכלו לצלול לאווירה של חדר שינה נעים למדי. על ראש המיטה יש פנסי קיר כך שתוכל לקרוא במיטה או פשוט להתכונן למיטה מבלי להדליק את התאורה המרכזית. ליד המיטה מערכת אחסון מרווחת מובנית, המסוגלת בהחלט להחליף חדר הלבשה נפרד.

הפיכת סלון לחדר שינה

ניתן לצפות בטלוויזיה הנמצאת למרגלות המיטה כאילו בתוך «חדר שינה», ולנוח על הספה פנימה «סלון. מותנה מאוד, אזור המנוחה והשינה מופרד מקטע הבישול וממקום העבודה באמצעות שטיח. מהלך עיצובי כזה מאפשר לך לשמור על הסדר בסידור הרהיטים ואלמנטים עזר אפילו בכמה מטרים רבועים..

אווירה נעימה של החדר המשותף

ליד החלון (ובמקביל היציאה למרפסת) יש פינת ישיבה קטנה, שהיא גם פינת קריאה. אם תרצה, כיסא נוח, מעמד מקורי ומנורת רצפה לקריאה יכולים להפוך לחלק מהסלון עם פינת הישיבה שלו, או להיות פאזל בתמונת חלל השינה..

פינת קריאה ליד החלון

כמות קטנה של שטח שמיש בבית אינה סיבה לשלול מעצמך דברים קטנים ויפים, אלמנטים דקורטיביים או פרטים פנימיים שאינם נושאים עומס פונקציונלי. פמוטים אלגנטיים, פרחים טריים באגרטל או ציורים אטרקטיביים על הקירות – כל הדברים הקטנים האלה מאפשרים לך ליצור אווירה ייחודית שבה בעלי הדירה ירגישו בנוח..

מעמד שולחן מקורי

עיצוב קיר ופרחים טריים

בקיר הנגדי יש אזור מטבח, המשמש גם כחדר אוכל, כמו גם כמקום עבודה לפי הצורך. רק את השכבה התחתונה של ארונות מטבח עם מכשירים ביתיים משולבים וכיור אפשר היה לבנות בחלל צנוע, ואפילו עם תקרה אסימטרית. אבל אפילו אנסמבל כל כך קטן מספיק כדי לבצע את כל תהליכי המטבח הדרושים..

אזור מטבח לבן כשלג

אפילו באזור הפונקציונלי הקטן הזה, היה מקום ליופי – אגרטל אלגנטי עם פרחים, השתקפויות עסיסיות של צמחים חיים, גוונים קרירים של כלי זכוכית וברק של קערת ממתקים מקורית – דברים קטנים כאלה ממלאים את החדר הלבן השלג במבטא. כתמים כה נחוצים לעינינו.

צבעים עסיסיים על רקע לבן

טרנספורמציה נוספת יכולה להתרחש בחלל המטבח. הקונסולה הנפתחת יכולה לשמש כשולחן אוכל או לשמש כמקום עבודה ולהפוך את המטבח לחדר עבודה. מנורת רצפה מפינת הקריאה תספק את רמת התאורה הדרושה לעבודה גם בחושך.

מקטע המטבח למשרד

בדירה קטנה, החדר הנפרד היחיד היה חדר האמבטיה. הממדים הצנועים של החלל התועלתני לא מנעו מהבעלים והמעצב להציב את כל אביזרי האינסטלציה הדרושים לביצוע הליכי מים. עיטור לבן שלג של התקרה והקירות, שימוש בסטיל שקוף כמחיצה של תא המקלחת, דגמי קונסולות של קערת השירותים והכיור – כל טכניקות העיצוב הללו סייעו להרחבה חזותית של חלל קטן.

חדר אמבטיה קטן