רעיונות

גינון אנכי – פתרון מקורי לעיצוב החלל

אלטרנטיבה יפה להפליא ומודרנית לגידול עציצים היא כמובן גינון אנכי. במשך זמן רב, מעצבים מתמקדים בסוג זה של תפאורה, מכיוון שיש לה מספר גדול למדי של יתרונות. לכל הפחות, עיצובים כאלה נראים רעננים, מקוריים ולכן תמיד מושכים תשומת לב. יתר על כן, עכשיו ממש כל אחד יכול לעשות את זה, גם בלי כישורים מיוחדים או טכנולוגיות מיוחדות. הכל פשוט ככל האפשר אם אתה משתמש בהמלצות מקובלות..

1 3 5 17 23

יתרונות וחסרונות של גינון אנכי

לפני רכישת החומרים הדרושים לגינון אנכי, אנו ממליצים ללמוד את כל היתרונות והחסרונות. הודות לכך, תוכל להעריך במדויק עד כמה פתרון כזה מתאים לדיור או קוטג ‘קיץ ספציפי..

2434 35 3732

ראשית, נציין כי גינון אנכי, ללא קשר אם הוא יהיה בדירה או בארץ, יכול לחסוך מקום באופן משמעותי. הדבר נכון במיוחד לגבי חלקות אדמה קטנות. לפיכך, השטח יהיה ירוק ככל האפשר, מטופח ויחד עם זאת לא עמוס, כמו במקרה של ערוגות וצמחים בעציצים..

38 39 40 41 42

בנוסף, אם פתרון כזה מוחל על קיר או מבנה אחר, ניתן לתקן את כל החסרונות מבחינה ויזואלית. זה באמת נהדר, מכיוון שזה עוזר לחסוך משמעותית את התקציב שלך ולשלב את כל השטח הפנוי לכיוון סגנון אחד..

45 46 62 64 76

אנשים רבים מציינים כי הודות לגינון אנכי, המיקרו אקלים משתפר משמעותית. כלומר, מספר רב של צמחים ירוקים מעלים את רמות הלחות, אך יחד עם זאת מגינים מפני חשיפה לשמש. לכן, החדר והאזור מסביב לבית הופכים נוחים יותר ועשירים בחמצן..

4372 48 49 51אגב, פתרון זה נבחר לעתים קרובות למסעדות ולמפעלים עם טרסות פתוחות. העובדה היא שבעזרתו תוכל לאזור את החלל בצורה פשוטה ומהירה ככל האפשר, מבלי לבצע שיפוצים ותיקונים. וזה, אתם מבינים, נוח מאוד בתנאים מודרניים..

4 שמונה עשרה שְׁלוֹשִׁים 61 66 74

באשר לחסרונות, יש מעט מאוד מהם. הראשון הוא, כמובן, עלות המבנה. לרוב הוא גבוה למדי, אך יש לזכור כי דברים רבים משפיעים עליו. אלה הם חומרים, מידות ותכנים נבחרים. עם רצון עז, אתה יכול לעשות אופציה אטרקטיבית לא פחות ויותר בעת ובעונה אחת במו ידיך.

יש לציין כי גינון אנכי דורש טיפול מיוחד. אחרי הכל, האטרקטיביות של העיצוב והעמידות תלויות בזה..

53 56 68 69 71 75

גינון אנכי: סוגים עיקריים

אין ספק שרבים זוכרים שגידול ענבים דקורטיביים בעבר היה פופולרי במיוחד. לשם כך הם פשוט משכו חבלים או חוטים מהגג לקרקע. עם הזמן הענבים גדלו והתקבל מעין גינון אנכי. כיום החלטה כזו נחשבת לא רלוונטית. במקום זאת, מעצבים מציעים לשים לב לפתרונות מודרניים יותר. מדובר בעיצובים שונים אותם ניתן לרכוש בחנויות המתמחות או לייצר בעצמכם. הכל תלוי ברצון וביכולות הכלכליות שלך.

6 7 שמונה

קודם כל, מדובר כמובן בקשתות. הם נבחרו לקישוט שטחים פתוחים די הרבה זמן. פתרון זה נראה יפה, כך שאנשים רבים מתקינים מספר חלקים בבת אחת. אם הטריטוריה מאפשרת, אז אתה יכול אפילו ליצור מקום רומנטי נעים בגינה.

תֵשַׁע21 עשר

הפרגולה פופולרית לא פחות. זהו סריג עץ גבוה, שיכול להיות חלק מביתן או מרפסת. לעתים קרובות מאוד צומחים עליו פרחים, שבגללם החלל נראה הרבה יותר אטרקטיבי..

אחת עשרה

אופציה נוחה ומעשית לגינון היא כמובן רשתות מתכת. בשל גמישות החומר, אתה יכול לעשות כל עיצוב. לדוגמה, לקשט קיר, עמוד בצמחים, או פשוט ליצור דמות יוצאת דופן. הכל תלוי אך ורק בדמיון שלך.

12

הגידור נראה די מקורי. לשם כך משתמשים לרוב בגדר או במסך, המעוטרים במגוון צמחי טיפוס..

13 19 עשרים

חובבי ערוגות פרחים אנכיים בהחלט יאהבו דוכני פרחים מסוגננים. הם יכולים להיות בעלי צורות שונות ויכולים להכיל מספר גדול למדי של עציצים. פתרון זה מושלם למרפסת חיצונית. יתר על כן, עיצוב כזה יכול להתבצע בעבודת יד. זה פשוט מאוד, מכיוון שהתהליך אינו דורש חומרים יקרים מדי..

ארבעה עשר

במקום האפשרות הקודמת, אתה יכול אפילו להשתמש בסולם פשוט או בסולם מדרגות. העיקר הוא לסדר אותו בצורה נכונה ולהפוך אותו לקיים. אגב, אפילו חומרים מאולתרים משמשים לעתים קרובות לגינון אנכי. למשל ארגזי עץ, מיכלי פלסטיק, בקבוקים, צינורות מים ועוד. אך עם זאת, אנו מציינים כי במקרה כזה תצטרך להתאמץ רבות, כי התוצאה הסופית אמורה להיראות יפה.

15 1627 47 50 54 5522

כיצד לבחור צמחים לגינון אנכי?

העיצוב הנבחר ממלא את התפקיד העיקרי בגינון. אך עם זאת, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לצמחים. כמובן שאתה יכול לבחור מגוון אפשרויות, אך אנו ממליצים לך בכל זאת לבדוק מקרוב את הדברים הבאים:

  • פטוניה;
  • בֵּיגוֹנִיָה;
  • דיכונדרה;
  • לובליה.

כמה מצמחי הטיפוס הפופולריים יותר כוללים ורדים מטפסים, קיסוס, אקטינידיה, זלזלת ואפילו ענבים. כמובן, ישנן אפשרויות אחרות לבחירה. הכל תלוי בתנאי מזג האוויר, טיפול ואזור הצבת הצמחים.

25 26

גינון אנכי בדירה

כמובן, פתרון זה נבחר לרוב עבור בתים וקוטג’ים. אך עם זאת, גינון אנכי נמצא גם בתנאי דירה. זה נראה ממש יפה מאוד..

2 28 29 31 3344 63 6773 6036 70

גינון אנכי הוא פתרון מהמם לחללי פנים מודרניים. כפי שאתה יכול לראות, הוא לא רק מקשט אפילו את העיצוב הפשוט ביותר, אלא גם הופך אותו למעוצב ומקורי יותר..