רעיונות

מטבח בסגנון באוהאוס: פתרונות עיצוב מעניינים וטיפים שימושיים

סגנון הבאוהאוס חווה רנסנס בפופולריות בכל תחומי היצירתיות: אדריכלות, אמנות, אופנה, כמו גם עיצוב פנים. סוד הפופולריות שלו מבוסס על שלושה עמודים:

 • מינימליזם של צורות;
 • סטיילינג מגניב;
 • פונקציונליות.

מטבחים בהשראת הטרנד המודרניסטי האיקוני מתאפיינים בפשטות, צורות גיאומטריות ובעיקר פונקציונאליות. הסגנון קשור קשר הדוק לאדריכלות הקוביזם והפונקציונאליזם. שילוב החומרים עם מרקמים שונים – מאט עם מבריק או חלק עם מבנה – קובע את מראה הפנים. לעתים קרובות יש שילוב של חומרים כגון עץ, בטון ואבן, היוצרים חלל ממושמע הנהנה בכיתה מתוחכמת.

ההיסטוריה של סגנון הבאוהאוס

הבאוהאוס מתוארך לשנות השלושים של המאה ה -20, ואת הרעיון של יצירת בתים ופנים הציע האדריכל הגרמני וולטר גרופיוס, שהקים את האוניברסיטה בשם זה בווימאר. עם הזמן, הבאוהאוס לבש צורה של סגנון ודרך לצייד את סביבתו הקרובה בחלל הפנימי של החדרים, כולל מטבחים..

סגנון הבאוהאוס, עדיין פופולרי מאוד, מאופיין בכל מיני תכונות המתאימות לרעיון החיים המודרניים:

 • קווים חדים;
 • חלונות גדולים;
 • חדרים מרווחים;
 • צורה, צבע וחומר מופחתים.

עם זאת, חלק מהמאפיינים הקוביים של הבאוהאוס הזדקנו מעט מאז אמצע המאה ה -20, אך עוברים שיפוץ כלשהו כיום. בקר בגלריית התמונות רעיונות טרנספורמציה רבים למטבח המודרני.

מטבחים מודרניסטיים: מאפיינים בסגנון הבאוהאוס

אלמנטים דקורטיביים נשמרים למינימום. העיטורים היחידים הם ידיות מובנות ומנורות בפלפנדים כרום, זיגוג וחומרים טבעיים התואמים את חזית הפורניר או העץ של המטבח. ללא תוספים, ומתינות ועקביות של הצבע הם חוזק הפנים..

עיצוב מודרני בשילוב פונקציונאליות הוא המאפיין העיקרי של סגנון הבאוהאוס. אין מקום לתכשיטים ואביזרים מיותרים וחסרי תועלת. הכל צריך להיות פשוט וברור, והפנים צריכים להיות בהירים. סגנון זה קשור למודרניזם וזכה לתומכים רבים המעדיפים פשטות..

גישה חדשנית לעיצוב מטבחים

מטבחים מודרניים אינם חסרי פתרונות מודרניים. הם מצוידים בטכנולוגיה חכמה ואביזרים. פתרונות חדשניים כוללים:

 • מגירות עם מערכת סגירה שקטה;
 • מערכות לארגון פנים הארונות;
 • מנגנונים לפתיחת דלתות;
 • סדרני פסולת או תאורה חסכונית באנרגיה.

ניתן לעצב את פנים הדירה המודרנית בסגנון הבאוהאוס ולהשלים אביזרים תעשייתיים. בפרויקט, מעצבים משלבים בין הישן לחדש. בניין נטוש מקבל חיים חדשים, עיצוב מודרני מופיע בפנים המטבח.

דירה מודרנית – מטבח תעשייתי

זה טוב אם למטבח יש חלונות גדולים, שבזכותם הוא יהיה מואר היטב. הבסיס של החדר כולו הוא קירות שטוחים ורצפה אפורה. בפנים ניתן לקשט מטבח מונוליטי על קירות גולמיים מודרניים. ניתן להשלים את הפנים הבהירים על ידי פלדה ואלמנטים תעשייתיים.

פריסת מטבח מעוצבת לרוב בשתי שורות. קו העבודה הוא משטח שולחן ארוך. משטח העבודה במטבח ממלא תפקיד חשוב מאוד. זהו חלון ראווה לריהוט המארגן גם את כל חלל העבודה. האיכות והמראה תלויים בפונקציונליות. ניתן להתקין מכשירים ביתיים על הקיר. ביחידת מטבח אולי אין ארונות עליונים תלויים, ובמקום זאת ניתן לראות לעתים קרובות מדף פתוח ארוך בגובה מכסה המנוע למטבח. משטח העבודה נראה יפהפה, המואר ברצועה של מנורות אור המותקנות מתחת למדף. מנורות תעשייתיות התלויות מתכת מוסיפות אופי לפנים. פתרון מעניין ויוצא דופן הוא הימצאות שולחנות קפה במטבח. בחר מבטא יחיד בצבעים עזים.

רעיונות למטבח של באוהאוס

בפריסה מודרנית בסגנון באוהאוס, אי אפשר לוותר על הפונקציונליות, כך שלכל האביזרים המאוחסנים במטבח יש מטרה משלהם ואינם יכולים להיות פונקציה דקורטיבית. בנוסף, העיצוב די תקציבי. אנשים שמעדיפים מרחבים כאלה מעריכים מינימליזם. קונספט פנים המבוסס על צורת ריהוט פשוטה, צבעים מרגיעים וחלל פתוח ומואר, בשילוב הישגי העיצוב הפונקציונאלי, יוצרים את הבאוהאוס.

מטבח הבאוהאוס מאופיין בצבעים בהירים וכן בפשטות מרבית של צורות, המבוססות בעיקר על הצורות הגיאומטריות הפשוטות ביותר, כגון:

 • מעגל;
 • כיכר;
 • קוֹנוּס.

התופעה הרצויה היא חזרה על אלמנטים והתקשרות ללוח הצבעים הראשי. עיצוב זה כולל הרבה זיגוגים, גימורי כרום ופלדה, וחומרים טבעיים פשוטים כגון ריצוף עץ. כל פנים בסגנון הבאוהאוס מבוסס על שילובי צבעים קלאסיים ופשוטים ורבגוניים. טכניקה בעיצוב זה אינה יכולה להכיל תוספות וקישוטים רבים.

כיצד להמיר דירת סטודיו עם מטבח לסגנון הבאוהאוס?

חדר האוכל, המטבח והסלון צריכים להיות פתוחים יחסית, שיכולים להיות מרווחים עוד יותר לאחר שיפוץ. כך, המחיצה הישנה לא תשמש עוד כמסגרת חופשית בין הסלון לחדר האוכל, והדלת המאסיבית תוחלף במבנה זכוכית הזזה. כדאי גם לבחור ריהוט מודרני ומתאים בהרמוניה לאדריכלות החדשנית..

במטבח מודרני מאוד, אין צורך בשינויים משמעותיים. שוב, חלון מהרצפה עד התקרה מזכוכית מלאה יחליף את הגרסה המיושנת קודם לכן. בנוסף, ניתן להפוך את מנורת התליון הגדולה ומכסה המנוע הטווח הגדול לדגמים קלים יותר, מה שהופך את החדר למרווח יותר וידידותי יותר למשתמש..

הבאוהאוס אידיאלי לאנשים המעריכים מינימליזם. חומרת הצורות והצבעים תאפשר לך להפוך את החדר לפונקציונלי ורב תכליתי. רעיונות מטבח מעניינים בעיצוב סגנוני זה מוצגים בגלריית תמונות נרחבת.