חומרים [עריכה]

למינציה בעיצוב פנים 2018

למינציה כחומר ליצירת ריצוף למגוון רחב של הנחות צברה מזמן פופולריות בארצנו. משתלם, בעל תכונות אסתטיות גבוהות, קל להתקנה ולשימוש – חומר זה יכול לקשט כל פנים. אבל יש צורך לבחור בקפידה למינציה לגימור רצפות, כי ישנם סוגים רבים, שיעורי חוזק, גרסאות עם חיקוי של משטחים שונים. אבל קודם כל הדברים הראשונים. בואו לברר יחד איזה סוג לרבד מתאים לחדרים עם עומסים פונקציונליים שונים, כיצד לבחור צפיפות, רמת חוזק, צבע ומרקם פתרון.

עיטור רצפה עם למינציה

ריצוף למינציה

תיוג למינציה לפי כיתה

לכן, לְרַבֵּד הוא חומר ריצוף המורכב מכמה שכבות: סיבים או סיבית, מספר שכבות נייר ושכבת שרף אקרילית או מלמין אחרונה. המשטח הלמינציה הוא המגן על כל השכבות האחרות מפני לחות, לכלוך, אבק ונזקים מכניים. ברור שהמאפיינים הטכנולוגיים של המוצר תלויים במידה רבה באיכות השכבה העליונה..

משטחים למינציה

רצפות בצבע השיש

כיסוי למטבח

מבטא רצפה

לא בכדי זכתה הלמינציה לפופולריות כה גבוהה בקרב ארצנו. אחרי הכל, יש לו מספר יתרונות משמעותיים:

 • איכויות אסתטיות גבוהות;
 • מגוון רחב של צבעים, היכולת לחקות כל משטח – מלוחות פרקט ועד אריחי קרמיקה או אבן;
 • האפשרות להרכבה עצמית תוך זמן קצר וללא הכנת משטח ממושכת;
 • עלות משתלמת (לרבד זול בהרבה מפרקט, אך יקר יותר מהלינוליאום);
 • חוזק ועמידות גבוהים מספיק (בהשוואה ללינוליאום);
 • קלות תחזוקה יחסית (קשה יותר מאשר בלינוליאום, אך קלה יותר מאשר עם פרקט – אין צורך ברכיבה על אופניים תקופתיות);
 • החומר ידידותי לסביבה.

סלון למינציה

גרגר עץ טבעי

למינציה לחדר שינה

פנים בהיר

שיעורי למינציה

על מנת להחליט על בחירת הלמינציה לסוג חדר מסוים, יש לקחת בחשבון את מספר המחלקה – שניים מתייחסים למגורים, שלושה מתייחסים לחדרים מסחריים (הוא בהכרח קיים בתווית החומרים):

לְרַבֵּד כיתה 21 מיועד למגורים עם תנועה נמוכה ועומסי ריהוט נמוכים. חומר כזה נדיר בשל הפופולריות הנמוכה שלו. אינו נמשך זמן רב – פחות מ -3 שנים;

קישוט לרצפה

למינציה בעיצוב חדר שינה

ריצוף בגוון כהה

לְרַבֵּד

לְרַבֵּד כיתה 22 מתאים לשימוש בחדרי שינה, סלונים וחדרי ילדים עם ריהוט קל ותנועה נמוכה. חיי השירות בדרך כלל אינם עולים על 4 שנים;

דגש על ריצוף

למינציה בסלון מרווח

חדר למינציה

עיצוב בהיר

לְרַבֵּד כיתה 23 מסוגל לעמוד בעומסים כבדים (ריהוט כבד) ומשמש בחדרים עם עומס גדול – לא רק בסלון, בחדרי ילדים ובמסדרונות, אלא גם במסדרונות, מטבחים, חדרי אוכל. מיץ הניצול גם לעתים רחוקות עולה על 4 שנים;

למינציה במטבח

למינציה כלוח פרקט

עיצוב מבטא למטבח לבן

פתרון מסורתי

לְרַבֵּד כיתה 31 מיועד למתחמים מסחריים קלים. הביצועים שלו גבוהים יותר מזה של ריצוף למינציה למגורים. אם אתה מניח חומר כזה בחדר ישיבות, הוא יימשך כ -3 שנים, בבניין מגורים חיי השירות שלו יכולים להיות 10-12 שנים;

למינציה למסדרון

מבטא צבע על הרצפות

למינציה במסדרון ובמסדרון

לְרַבֵּד כיתה 32 בעל מאפייני חוזק גבוהים יותר והוא יכול לשמש כחיפוי רצפה במתחם מסחרי עם שימוש בינוני. ניתן להשתמש בו בכיתות לימוד, במשרדים, באזורי קבלה. במקרה זה, הרבד יחזיק כ -5 שנים; בבניין מגורים מיץ ההפעלה שלו יכול להיות כ -15 שנים..

לוח ריצוף חם

קישוט חדר אוכל

למינציה למטבח-חדר אוכל

לְרַבֵּד

לְרַבֵּד כיתה 33 בעל המאפיינים הטכנולוגיים הגבוהים ביותר והוא משמש בחללים מסחריים עם עומס קומות גבוה. יכול לשמש במסעדות, חדרי כושר, חנויות עם הרבה תנועה. שירות המיצים במקרה זה משתנה בין 5 ל -6 שנים. באזור מגורים לא ניתן לשנות ציפוי כזה במשך 20-25 שנים..

חיפוי ריצוף - לרבד

עיצוב ניגודיות

צבע חם למטבח אפור

מומחים ממליצים לא לחסוך ברכישת חומר ריצוף. אחרי הכל, החלפת לרבד קשורה להכנות גלובליות מבחינת תיקון – יש צורך לרוקן את החדר לחלוטין, ובדירת חדר אחד, למשל, אירועים כאלה קשים לביצוע. על מנת שהרבד ישמש כחיפוי רצפה אמין ועמיד לאורך זמן רב ככל האפשר, מומלץ לרכוש חומר בעל סימונים למתחמים מסחריים – החל מכיתה 31 ומעלה. עלות למינציה באיכות גבוהה תשתלם עם עמידות, אסתטיקה מצוינת ומאפייני חוזק.

למינציה לעיצוב חדרי שינה

ריצוף יעיל

למינציה בגוונים בהירים

קריטריונים נוספים לבחירת לרבד

עובי החומר

החומר של יצרנים ומחלקות שונות משתנה בעובי שבין 6 ל -12 מ”מ. ברור שככל שחומר הריצוף סמיך יותר ניתן לשקול את הגימור חזק ועמיד יותר. לכן, מומחים ממליצים לבחור לרבד בעובי של 8 מ”מ לפחות, ובהתאם ליכולותיהם הכלכליות, לנסות לרכוש אותו כחומר בעל שכבה עבה ככל האפשר. ככל שהרבד עבה יותר כך ההתקנה קלה יותר. בנוסף, יש לקחת בחשבון את המאפיינים של ספיגת הקול של החומר – ככל שהרבד עבה יותר כך התכונות הללו גבוהות יותר.

למינציה לחדרי שירות

דוגמת עץ מגוונת

יצרן למינציה

בחירת היצרנים בשוק המודרני של חומרי הגמר היא רחבה להפליא. אבל תמיד יש כמה מהאפשרויות הפופולריות ביותר עבור חברות שהקימו את עצמן עם מוניטין ללא רבב לטווח ארוך. בדרך כלל, חברות כאלה מספקות אחריות לטווח ארוך על מוצריהן. יש אפילו יצרנים שנותנים אחריות לכל החיים על המוצרים שלהם..

משטחים בהירים

ריצוף בהיר

בדרך כלל, אחריות היצרן נעה בין 5 ל -15 שנים. ברוסיה, אין GOST לייצור למינציה, כך שכל החברות משתמשות במפרט הטכני. רוב היצרנים הזרים מסתמכים על GOSTs, לרוב בינלאומיים.

גווני אוצ'ר

למינציה קלה

חדר אוכל במרפסת

הפרדת למינציה בהתאם לסוג החיבור של אלמנטים

ניתן לחלק את כל הלמינציה לשתי קבוצות בהתאם לסוג החיבור של האלמנטים שלה (לוחות):

 • דֶבֶק;
 • טִירָה.

רצפת עץ מחקה

עיצוב מקורי

למינציה דבקה זה עולה פחות מטירה, אך לא תוכל לעלות אותו בעצמך ללא כישורים מסוימים. הלוחות מחוברים מקצה לקצה בעזרת דבק מיוחד לייבוש מהיר. חיבור זה מספק משטח נטול פערים. כיסוי הרצפה עמיד יותר בפני לחות מזה שנוצר עם הלמינציה המשולבת. חסרון משמעותי של ציפוי כזה הוא חוסר האפשרות להחליף את הלוח הפגום – כל האלמנטים מודבקים.

ציפוי כהה

רקע ניטרלי

שֵׁם «טירת למינציה» מדבר בעד עצמו – הלוחות מחוברים ללא שימוש בדבק באמצעות מיוחד «טירות». היתרון בציפוי זה הוא מהירות ההתקנה והאפשרות להחליף לוחות בודדים במקרה של נזק. החסרונות כוללים קבלת פערים בין רכיבי הציפוי, שייחשפו ללחות.

צבעים צבעוניים

נעילת חיבור

לוחות למינציה קטנים

ישנם שני סוגים של מנעולים ללוחות למינציה:

מִתקַפֵּל (קליק) – מנעולים כפולים, הנמצאים בזווית של 45 מעלות. הר זה נוח מאוד מבחינת ההתקנה וההפעלה שלאחר מכן. עקמומיות הבסיס למנעולים כאלה מותרת לא יותר מ -3 מ”מ למטר ליניארי;

למינציה במסדרון

צבעים בלתי רגילים

קישוט לחדר ילדים

תפסים (מנעול) אפילו קל יותר מאשר מנעולים מתקפלים. הבעלים, שטרם נאלץ להתמודד עם לרבד, יוכל להתמודד גם עם לוחות בעלי חיבור מסוג זה. אך יש לזכור כי עבור לוחות עם סוג זה של מנעולים, יש צורך בבסיס שטוח לחלוטין של הרצפות..

למינציה לחדר מרווח

עיצוב קל

למינציה לחדר המשולב

סיווג לפי סוג המצע לרבד

בעת שימוש ברבד ליצירת הריצוף, עליך להשתמש ברך – חומר המבודד את השכבה העליונה מהרצפה. שכבת הבסיס תספק את רמת הבידוד החום והרעש הנדרשת. למינציה מסוג 32 ומעלה עשויה להכיל מצע כחלק מהאלמנטים ואינה דורשת הכנה מוקדמת של משטח הרצפה, למעט ניקוי יסודי עם שואב אבק.

רצפות כהות לחדר שינה מואר

עיצוב למינציה מקורי

למינציה למטבח-סטודיו

בהתאם לסוג החומר, ניתן לחלק את כל האפשרויות למצעים לשלוש קבוצות:

גיבוי קצף פוליאתילן – האפשרות הנפוצה ביותר. עמידות בפני לחות, עלות נוחה וקלות ההתקנה הביאו חומר מסוג זה לרשימה העליונה של האפשרויות הפופולריות ביותר. אך לחומר הקצף הפוליאתילן יש גם חסרונות – עם הזמן הוא יכול לצנוח בצורה משמעותית (הוא לא מחזיק את צורתו היטב), הוא אינו חומר גלם ידידותי לסביבה לחלוטין;

עיצוב פנים בלמינציה

לוח צבעים חם

למינציה באזור המגורים

גיבוי פקק – ידידותי לסביבה לחלוטין, זהו מבודד חום מעולה (הוא משמש לרוב לקישוט הרצפות של הקומה הראשונה). הפקק שומר על צורתו בצורה מושלמת, אפשר לקרוא לזה חומר עמיד. אבל האפשרות להיווצרות עיבוי מפחיתה את הפופולריות שלה. על מנת להיפטר מהחומר מחסרון זה, הפקק מכוסה ביטומן או גומי. לחומר כזה יש הפחתה מצוינת וכמעט ואינו מתבלה;

מסדרון מואר

יפה

סלון אקלקטי

גיבוי מיוחד, בהיותו חלק מהלוחות למינציה, הוא מאפשר התקנה מהירה מאוד. הוא מספק בידוד חום וקול מעולה, משרת במשך זמן רב למדי וללא עיבוי. אבל העלות הגבוהה הופכת לעתים קרובות לקריטריון מרכזי לבחירת לרבד לריצוף..

עץ בכל מקום

חדר אוכל קלאסי

בסלון עם אח

כמו כן, מומחים ממליצים לשים לב לאייקונים שעל אריזת הלוחות, מה שיכול להיות המשמעות של המאפיינים הבאים:

 • בעל ציפוי אנטי -סטטי (לא ימשוך אבק ופסולת עדינה);
 • אינו דוהה בשמש;
 • אינו דורש טיפול מיוחד;
 • ניתן להשתמש במוצרי ניקוי ביתיים לניקוי המשטח;
 • עמיד ועמיד בפני לחץ מכני;
 • מתאים לכיסוי מה שנקרא «רצפה חמה»;
 • המשטח עמיד בפני היווצרות של טחב ועובש;
 • החומר אינו דליק.

עיצוב לא טריוויאלי

שילובים הרמוניים

עיצוב מכובד

בחירת ערכת צבעים לריצוף

בחירת ערכת הצבעים לעיצוב הרצפות מעצבת במידה רבה את דמות החדר כולו. לא רק עיצוב הפנים, אלא גם התפיסה הפסיכולוגית של דימויו בכללותו תלויה בשאלה האם צבע הריצוף יתמזג עם ערכת הצבעים הכללית של החדר או יבלוט במבטא בהיר או כהה. מבחר החנויות המודרניות של חומרי הגמר לרצפות הוא רחב להפליא – בעל עם כל העדפה אסתטית וגודל ארנק יוכל למצוא אפשרות צבע משלו..

גוונים טבעיים

מיני עץ מבטא

במטבח מואר

גוונים בהירים בסלון

בחדרים קטנים, מעצבים ממליצים להשתמש בחומרים בגוונים בהירים לצורך גימור משטח להרחבה חזותית של החלל. אך כלל זה חל במידה פחותה על ריצוף. העובדה היא כי עבור מצב פסיכולוגי נוח של אנשים בחדר, צבע כיסוי הרצפה שלה צריך להיות לפחות שני גוונים כהים יותר מעיצוב הקירות. זה יאפשר לזה לומר זאת «להרגיש את הקרקע מתחת לרגליים».

אזור מטבח קטן

תחתית כהה - עליון בהיר

גימור ניגודיות

כמעט כל בעל דירה או בית יודע שביצוע התקרה בלבן, בקירות – 1-2 גוונים כהים יותר ורצפות – בטון הכהה ביותר, מאפשר לך ליצור עלייה חזותית בגובה החדר. טכניקת עיצוב זו משמשת לעתים קרובות כאשר מקשטים הנחות בדירות סטנדרטיות וקטנות בארצנו..

למינציה במשרד

מבטא כהה - רצפות

הרחבה חזותית של החלל

למינציה בתמונה של לוח רצפה עם משטחים כאילו נלבשה מעת לעת היא פופולרית להפליא כאשר היא מיושמת על פנים בסגנון כפרי ושיקי עלוב. שריטות וחיקוי שבבים עוזרים לא רק ליצור כיוון סגנוני אותנטי של האווירה, אלא גם להביא מקוריות לעיצוב החדר הרגיל ביותר..

לסגנון כפרי

לסגנון שיק עלוב

רצפות דהויות

במרפסת מזוגגת

אם נעשה שימוש בלוח צבעים מגניב לקישוט וביצוע של הרהיטים העיקריים בחדר, אז הדפוס הטבעי והחם של עץ תמיד יעזור להעלות את מידת טמפרטורת הצבע של הפנים. בהתחשב בקנה המידה של פני הרצפות, אפילו אלמנט עיצובי יחיד – כיסוי הרצפה, עשוי להספיק כדי ליצור איזון בתפיסת הצבע של תמונת החדר..

עיצוב שלג לבן

גוונים חמים לרצפות

הפופולריות של השימוש באפור ובגווניו לעיצוב בתים מודרניים הגיעה לצבעי הלמינציה. ניתן להציג גוונים אפורים אצילי הן בלוח כסף בהיר והן בגוונים כהים, אנתרציטיים. היתרון בשימוש בגוונים אפורים בהירים לקישוט הריצוף הוא גם שהאבק על לרבד שכזה אינו נראה כמעט..

למינציה בגוונים אפורים

רצפות אפורות

כל גווני האפור

בחירת צבע מקורית

ולבסוף

לאחרונה, הכלל לפיו גודל הלוח או האריחים (תלוי מה בדיוק הלמינציה מחקה) צריך להיות גדול יותר, כך החדר עצמו מרווח יותר, מפסיק להיות כובד משקלו. חיפוי ריצוף בדמות קרשים או קוביות גדולות, אריחים או כל אלמנט אחר המרכיב את הרצפה הופך יותר ויותר פופולרי. צבע זה משמש ללא קשר לגודל ולמטרת החדר. ולרוב זה מאפשר לך להגדיל באופן חזותי את נפח החלל..

לוחות למינציה גדולים

למינציה לחדר מרווח

דגם ריצוף יפה

התמקדו ברצפות

למינציה יכולה לשמש יותר מאשר רק ריצוף. במשך מספר עונות ברציפות, השימוש בחומר זה לקישוט קיר מבטא או חלק ממנו לא איבד את הרלוונטיות שלו. יחד עם זאת, צבע הלמינציה לסיום קיר או קטע בחדר אינו חייב להיות בקנה אחד עם החומר לרצפות – הכל תלוי במערך הצבעים הנבחר של הפנים, דרך הצבת הדגשים ו ביצוע סגנוני. בעזרת למינציה תוכלו לקשט את חזיתות מערכות האחסון, את החלל סביב אח חשמלי, לקשט נישות ומדפים, ליצור לוחות וסינרים בעיטור קיר.

למינציה לא רק לרצפות

מחיצה עם לרבד

סגנון עכשווי

קישוט של רצפות וחזיתות

משטחים בהירים נמצאים בכל מקום