חומרים [עריכה]

עץ מוברש – פרט פנים מרהיב

הברשת עץ היא אחת הדרכים לקישוט חומרים טבעיים שניתן להשתמש בהם בייצור מגוון רחב של פריטי פנים וחומרים לקישוט. שיטת עיבוד זו מבוססת על השימוש בהבדל בצפיפות שכבות העץ. אם מסתכלים על חתך העץ, טבעות הגידול יהיו גלויות לחלוטין בדיוק בשל ההבדל בצפיפות השכבות. סיבים בעלי תכונות פיזיות שונות יוצרים דפוס אינדיבידואלי ייחודי שניתן להשתמש בו ביעילות ליצירת משטחים דקורטיביים (אך פונקציונליים). אלה יכולים להיות רהיטים, חומרי גימור או פשוט אלמנטים דקורטיביים שנועדו לקשט את הפנים..

אפקט עץ מיושן

עץ מיושן – טרנד העיצוב המודרני

בעיצוב פנים מודרני, משטחי עץ מוברש משמשים בכל מקום, בחדרים עם מגוון רחב של פונקציונליות. זו טרנד לא פשוט של העונה הנוכחית, היא דרך פופולרית ליצור פתרונות עיצוב במשך מספר שנים. ברור שאופנת העץ המיושן באופן מלאכותי לא תעבור בעתיד הקרוב – תוכל להשתמש בבטחה בטכניקה זו כדי לקשט את ביתך ולהיות בטוח ברלוונטיות של העיצוב שנוצר.

עץ בכל מקום

מרקם מקורי

סגנון קאנטרי

ארון יוצא דופן

עץ מוברש

השלכת מתבצעת על ידי הסרת שכבות העץ הרכות, ולאחר מכן ייחשפו השכבות הצפופות יותר, המציגות דפוס טבעי יפהפה, משטח מובלט. בדרך כלל, הסרת שכבות רכות מתרחשת באופן טבעי לאורך זמן. במסגרת בית המלאכה לנגרות ניתן להאיץ תהליך זה ולהזדקן את העץ ויזואלית לקבלת משטח מרקם..

סגנון קאנטרי

פנים סלון

משטחי עץ

גיזוז עצים

משטחים ומבנים

ניתן להאיץ את תהליך הזדקנות העץ עם מיני עץ רך וקשה כאחד. התנאי היחיד הוא נוכחות של שכבות מוגדרות בבירור עם הרכב רך וקשה, מרקם ברור. למיני העץ הבאים יש תכונות כאלה:

 • אורן;
 • אַלוֹן;
 • לֶגֶשׁ;
 • אֵפֶר;
 • אגוז;
 • וונגה (מיני עץ אפריקאי כהה).

מאחורי ראש המיטה

במרפסת מזוגגת

צבעים ומרקמים מקוריים

פנים חדר אמבטיה

משטח מבטא

לאותם סוגים של עץ שאין טעם לנסות לצחצח בגלל היעדר מובן מאליו «שכבות» (ההבדלים בין שכבה רכה וקשה, חוסר מבנה סיבים עדינים) כוללים:

 • דובדבן;
 • לִבנֶה;
 • אַלְמוֹן;
 • אֶדֶר;
 • טִיק;
 • אַשׁוּר.

סגנון בקתה

סלון מקורי

לוחות קיר מעץ

אלמנטים עשויים עץ

שימוש יעיל בעץ מוברש

בהתחשב בעובדה שעץ טבעי מתאים באופן מושלם כמעט לכל כיוון סגנוני בעיצוב פנים, עץ מושלך משמש באופן פעיל הן לגימור משטח והן לייצור רהיטים ופריטי תפאורה. חיפוי רצפה, לוחות קיר ותקרה, ריהוט מסגרות, חזיתות מערכות אחסון – קשה לרשום את כל תחומי היישום של עץ מיושן באופן מלאכותי.

דגש על האח

פנים סטודיו

גימור מקורי

פנים חדר האוכל

תהליך צחצוח ביתי

שיטת הצחצוח היא אחת הדרכים הקלות ביותר להזדקנות עץ בבית. ניתן להוסיף מרקם למשטח עץ עם כמות מינימלית של ציוד, כלים ואביזרים. היתרון בשיטה הוא גם בכך שהיא כרוכה בשימוש בעבודת כפיים בלבד..

גישה יצירתית

סגנון קאנטרי

עץ מיושן בכל מקום

גרגר עץ טבעי

אז, תזדקק ל:

 • מברשות מתכת בעלות קשיחות משתנה (להסרה גסה של שכבה רכה מפני השטח של חומר עץ);
 • נייר זכוכית עם רמות חצץ שונות (יהיה צורך בשחיקה גסה וליטוש סופי;
 • כתם עץ כדי להעניק לעץ אפקט דקורטיבי מרבי;
 • לכה בגימור משטח.

דגש על האח

גימור עץ מוברש

חדר אוכל עם ריצוף עץ

עיצוב מטבח-חדר אוכל

כל המכשירים הללו נחוצים לעבודה ידנית בלבד ליצירת משטח עץ מוברש. מתן מרקם לעץ, ניתן לפשט את ההזדקנות החזותית שלו על ידי מיכון קל. ניתן להשתמש במקדחה במהירות מתכווננת ומכונת הברשה מיוחדת. עבור מכונות כאלה, יהיה עליך לרכוש סט מברשות משלושה סוגים:

 • מַתֶכֶת;
 • פולימר עם שוחקים;
 • ססאל (שעיר).

גוונים טבעיים

בגווני אפור

גימור משטח עץ

שימוש יעיל בעץ

לייצור משטח קטן עשוי עץ בעל אפקט מרקם, אין טעם לרכוש את כל המכשירים הללו. אבל אם עץ מוברש משמש באופן פעיל בעיצוב הבית שלך, אז ההוצאות יהיו מוצדקות. אחרי הכל, לאחר רצף פעולות מסוים, אתה יכול להשיג לא רק ייצור מהיר, אלא גם איכותי של עץ מוברש..

עיצוב חדר שינה עם מבטא

בסלון מואר

קיר מבטא עץ

קישוט עץ בסלון

אלגוריתם הפעולות בעת צחצוח עץ

השימוש במברשת לעיבוד עץ דקורטיבי מאפשר לך לשנות את המרקם והצבע של מגוון רחב של מיני עץ. אז בואו נתחיל:

1.תחילה יש להרטיב את העץ הדרוש לך על מנת להימנע מהתפשטות אבק עץ. הטיפול הראשון מתבצע עם מברשת מתכת, הנבחרת על פי צפיפות העץ. מַתַכתִי «villi» מברשות צריכות להסיר בהצלחה את שכבת העץ הרכה מבלי לפגוע בשכבות הקשות. תְנוּעָה «זיפים» צריך להיות בכיוון הדגן, בחר את העוצמה והלחץ על סמך היעילות של גירוד השכבה הרכה. בעבודה ידנית אין בעיות בבחירת עוצמת הפעולות הרצויה ורמת הלחץ, אך עליך להתאמץ רבות. בעזרת מכונת כתיבה מכנית יהיה צורך לבחור את רמת הסיבוב של המברשת לכל מוצר, אך התהליך עצמו מהיר ויעיל להפליא..

גימור עץ מרהיב

מחיצה כמבטא

לוח צבעים חם

בחדר מרווח ומואר

2.לאחר מכן, עליך לשנות את הזרבובית למברשת פולימר עם שוחק. בעזרת מכשיר זה תוכלו לבצע את הטחינה העיקרית של המשטח, הסרת חספוס ושאריות אפשריות של סיבי עץ שנותרו מהשלב הקודם של העיבוד. לאחר הסרת כל המיותר, יש צורך להעריך את איכות העבודה שבוצעה. אם החריצים אינם בולטים מספיק, טפל שוב במשטח (סוגי עץ שונים בדרכים שונות «לְהִתְנַהֵג» בשלב זה של צחצוח). בשלב זה של העבודה, אתה יכול להוסיף דקורטיביות לריק – באמצעות אזמל, ליצור שקעים של צורה שרירותית, במקומות שונים (לשיקול דעתך, הכל תלוי בתוצאה הרצויה). לחריצים אלה ניתן לתת את המראה הטבעי ביותר (כאילו העץ עצמו התיישן עם הזמן) לאחר טחינה גסה.

אפקט עץ שטוף

עיצוב סלון מרהיב

שילוב גימורים

בחדר עליית הגג

3.השלב הבא הוא הליטוש האחרון עם מברשת שיער (מצורף). מכשיר זה יעזור לתת למשטח מראה סיים לא נוח, אך אסתטיקה של מוצר מלוטש בעל מרקם בולט. אם אתה עובד ביד, השתמש בנייר הזכוכית המשובח ביותר (המשטח יהיה מלוטש לחלוטין).

כל גווני האפור

לוח מוברש

עיצוב לא טריוויאלי

על רקע קירות לבנים

דירת סטודיו

תמונה קלילה

4.לאחר מכן מגיע תהליך הכנת המוצר לצביעה ולכה. יש לנקות ולייבש היטב את המשטח. בהתאם לעיצוב האלמנטים שנבחר שיכיל עץ מוברש, אתה יכול לבחור את סוג הציפוי למשטח המרקם:

 • הַכתָמָה;
 • הַזהָבָה;
 • טפיחות;
 • מריחת לכה שקופה בלבד.

חמימות של אלמנטים מעץ

סה

מרקם וצבע

תומכים, קורות ולוחות

השימוש בכתם עשוי לאפשר לך ליצור שינוי ויזואלי מהיר באסתטיקה של העץ – בשל היווצרות דפוס מנוגד על ההקלה הטבעית של העץ. על מנת שאזורים עם שכבות רכות (הסופגים במהירות את ההרכב) יתכהו והאזורים הצפופים יותר יישארו בהירים, יש למרוח את הכתם במהירות, בשפע ולהסיר מיידית שאריות. עיבוד משטח המרקם עם צבע מוזהב נראה מרשים להפליא – על רקע הצבע הטבעי של העץ, הוא חודר לשקעים ומיקרו -סדקים, ויוצר זוהר מקורי ואצילי של המוצר כולו..

עץ בהיר

פתרונות לקוניים

קישוט מדרגות

עץ בהיר

פנים מטבח בבית כפרי

5.לאחר סיום כל עבודת הצביעה או הלכה, יש ללטש שוב את המשטח (לאחר ייבוש מלא) כדי להיפטר מהחספוס שהתעורר במהלך הצביעה. לאחר ייבוש מלא ניתן לכה את פני השטח. אם אנחנו מדברים על יצירת חומר גימור לריצוף, יש צורך להשתמש בלכה פרקט מיוחדת, המאפשרת להאריך את חיי השירות של הריצוף שנוצר..

מקום עבודה יוצא דופן

עיטור במסדרון

חדר אמבטיה יוצא דופן

חדר שינה בגוונים אפורים

ניתן להשיג אפקט יפה עם דפוס עץ מובהק מבלי להכתים אותו על ידי ירי המשטח בעזרת מכה. יהיה צורך לשייף את חומר העבודה, שנורה מעט בעזרת מכה, ולאחר ניקוי וייבוש יהיה צורך לכה את המשטח לסיום.

טיפול באש בעץ

סגנון מינימליסטי

ולסיכום

אחד היתרונות העיקריים של הברשת עץ הוא היכולת ליצור פריטי פנים וחומרי גימור בלעדיים בבית. היכולת להתיישן ויזואלית מעץ ללא הוצאות מיותרות ולהשתמש במשטח מרקם יעיל ליצירת ציפויים, רהיטים או תפאורה בכוחות עצמה, דוחפת בעלי דירות או בתים פרטיים רבים לניסויים שונים באזור זה. פתרונות מקוריים למוצרי מרקם להכתמה, טפיחה, הזהבה וכסף, מאפשרים לך ליצור עיצוב יצירתי של חדרים עם מגוון רחב של עומסים פונקציונליים. אחרי הכל, עץ טבעי רלוונטי בכל עת, בכל כיוון סגנוני של עיצוב פנים. להלן מספר דוגמאות לשימוש בעץ מיושן לריצוף …

סגנון עכשווי

דגש על ריצוף

חלק עליון בהיר, תחתית כהה

הדגשה על דפוס פרקט

לוחות קיר לגימור יעיל של כל משטחי המבטא או רק …

קישוט של אח

עיצוב לקוני

מסדרון מקורי

משטחים בהירים

חומר גימור לקישוט התקרה …

עיטור תקרה

לוחות עץ לתקרה

סינר המטבח המקורי …

מטבח בצבעים כהים

סינר מטבח יוצא דופן

עיצוב מטבח בבית פרטי

משטחים עלובים

קורות תקרה, עמודים ותקרות, רצועות, קיבועים, מעקות ומדרגות מדרגות ואלמנטים מבניים אחרים של הפנים …

סגנון קאנטרי

אלמנטים רבים מעץ

סוגי עץ שונים

תומך ועמודים, קורות וקורות רוחב

עץ מיושן להפליא

יריעות פנים לדלת …

דלתות ולא רק מעץ

בסגנון כפרי בחדר האמבטיה

הדגשה על דלתות פנים

חזיתות מערכת אחסון …

מברשות לחזיתות ארונות

שילוב חומרים לחזיתות

משטחי אי מטבח, שולחנות אוכל ושולחנות

משטח מרהיב

סוגי עץ שונים

פריטי ריהוט – מיטות, כסאות, שולחנות, שרפרפים, סטנדים, כונניות, ספסלים ועוד …

ריהוט עץ ועוד

פינת אוכל על הפודיום