חומרים [עריכה]

אריח פסיפס: עיצוב חתיכה אחר חלק

למטרות דקורטיביות ניתן להחליף אריחי קרמיקה פשוטים בפסיפסים. לשיטת קישוט זו שורשים היסטוריים עמוקים, ובכל זאת צוברים יותר ויותר פופולריות באמנות העיצוב המודרנית..

פסיפס של גוונים כחולים

הספציפיות של כלי גימור כזה היא שציור נוצר מחתיכות קטנות בצבע שונה. בנוסף, כל אחד מהאלמנטים יכול להיות מעוטר בעצמו בדפוס כלשהו. היתרונות העיקריים של קישוט זה הם:

  • מבט שניתן להציג;
  • פּרַקטִיוּת;
  • קלות הטיפול;
  • עֲמִידוּת;
  • מבחר גדול של נושאים;
  • יכול לשמש על כל משטח קשיח.

קירות לבנים מרופדים בפסיפסים פסיפס צבעוני בחדר האמבטיה פסיפס שחור בחדר האמבטיה

זנים של פסיפסים

ביסודו של דבר, אריחי פסיפס מחולקים למוצרי זכוכית וקרמיקה. מוצרי קרמיקה נוצרים על פי אותם עקרונות כמו אריחים קלאסיים, כך שפסיפס זה שומר על כל התכונות של חומר הגמר הרגיל. כל אלמנט מכוסה בזיגוג, המספק לתמונה המתקבלת ברק ותמונה תלת ממדית.

פרטי פסיפס כחול אלמנטים של פסיפס אם הפנינה השילוב של מספר גוונים בפסיפס

פסיפסי זכוכית נמצאים כעמידים יותר. הדבר הושג על ידי הכללת חלקיקי סמלט בהרכב – זכוכית אטומה מיוחדת עם אינדיקטורים לחוזק מוגבר. Smalt יכול להיות בעל גוונים שונים, מה שמאפשר לך ליצור בעזרתו את העיצובים המורכבים ביותר. הרכב חומר זה כולל גם חול, אך המאפיינים העיקריים ניתנים על ידי תחמוצות מתכת.

בנוסף לחומרים הנפוצים ביותר לייצור חלקים, נעשה שימוש גם בשיש, גרניט ופולימרים..

פסיפס בגוונים אפורים פסיפס צבעוני בחדר האמבטיה עיטור פסיפס אמבטיה

גודל הפסיפס הנבחר תלוי במטרה שלשמה הוא נרכש. החלקים יכולים להשתנות בין 10 ל -50 מ”מ. טווח זה הוא הפופולרי והנוח ביותר לשימוש. לרוב, החלקים נמכרים מודבקים מראש לגב. גם הגדלים של האלמנטים המתקבלים משתנים..

צביעה של חומר פנים כזה נותנת למעצב הרבה מקום לדמיון. אלמנטים של פסיפס יכולים להיות צבעים עסיסיים בהירים או גווני מיטה רגועים. זנים יוצאי דופן יכולים להיחשב לפרטים שקופים, אם הפנינה או אפילו מראה..

פסיפס כחול פנינה פסיפס לבן פנינה

בנוסף לצבע הפסיפס שונה במרקם השכבה העליונה. ניתן לשלב אלמנטים חלקים עם אלה מובלטים, ניתן לשלב אותם מבריקים בקלות עם מט. האפשרות המגוונת ביותר היא פסיפס מבריק חלק. הוא מושלם לקירות, משטחים וכל משטח. זנים בעלי מרקם יותר אינם מומלצים לשימוש במקומות החשופים לזיהום, מכיוון שיהיה קשה לשטוף מזון וחלקיקי שומן מהשקעים על החלקים. המבנה הנקבובי של אבן או אריחים לא מזוגגים תורם לספיגת לכלוך.

סינר פסיפס אדום פסיפס כהה במקלחת

השימוש בפסיפסים בחלק הפנימי של המקום

לוח הפסיפס יכול לקשט כל חדר. קשה להגביל את השימוש באלמנט כזה על סמך המיקום. אחד המקומות הפופולריים ביותר לפסיפסים הוא המטבח. כאן אתה יכול לקשט את הקירות, הרצפה, השיש, הסינר מעל אזור העבודה עם חתיכות בהירות. להתאמה מושלמת ניתן להדביק אריחי פסיפס מאותו סוג על מדפים או מכשירי חשמל גדולים.

היתרון של ציפוי כזה למטבח הוא עמידות המשטח המתקבל, עמידות בפני שריטות וקיצוניות טמפרטורה. לוחות פסיפס סובלים לחלוטין מלחות גבוהה. נכסים אלה מאפשרים לך להשתמש בהם בנוסף למטבח וגם בחדר האמבטיה..

צבע אפור בפסיפסים פסיפס דקורטיבי בחדר האמבטיה פסיפס יוצא דופן בחדר האמבטיה

במתחם של אמבטיות, סאונות וחדרי אמבטיה, לפסיפסים יש פונקציות מעשיות. חומר כזה מגן באופן אמין על הקירות מפני לחות, ומונע ממנו לחדור לפערים בין לוחות בטון או חומרי בניין אחרים..

בחלק הפנימי של הסלון והמסדרון, אריחי פסיפס יכולים לחקות שטיחים על הרצפה. בנוסף, שכפול הקישוט שאהבת על התקרה הפך לפופולרי. ניתן להשתמש בפסיפס לקישוט קשתות, נישות ואלמנטים ארכיטקטוניים אחרים, מה שהופך אותם לריהוט מרכזי. ניתן לחזור על תבנית הפסיפס על רהיטים תוך שימוש באותם פרטים. פתח או אח, מרופד באריחי אבן טבעית, יעניקו לחדר מלכות ושיק. זה יקל על ידי קישוט החלק העליון של האלמנטים בעזרת התזת דק של מתכות יקרות או חיקוי של אבנים יקרות. כדי ליצור פנים אופנתי, פסיפס הוא כלי הכרחי..

אחד היתרונות החשובים ביותר של אריחי פסיפס הוא היכולת להניח אותם על משטחים לא אחידים. זה אפשרי בשל הגודל הקטן של האלמנטים..

משטח פסיפס מעוגל

יצירת ציורי פסיפס היא אומנות שלמה. רעיונות עיצוב מורכבים מתממשים בלוחות גדולים, שהופכים את האלמנט היקר והבהיר ביותר בחדר. הדמיון בין חלק מעיצובי הפסיפס לציורי שמן או לתצלומים הוא בולט. יחד עם זאת, תמונות שנוצרו בהזמנות בודדות יהוו קישוט בלעדי וייחודי לכל בית..

פסיפס על קיר האמבטיה פסיפס עם אם הפנינה צבע לבן בפסיפס

לשיטת קישוט זו מספר חסרונות:

  • מחיר גבוה;
  • כמה סוגים של פסיפסים ודיס קשה לשטוף.

ישנן מספר דרכים למקד את תשומת הלב בלוח פסיפס, ובכך להדגיש את פרט הפנים המעוטר. בעזרת כמה פריטים צבעוניים בלבד, תוכלו לשפץ את חדר הרחצה שלכם מבלי שתצטרכו לבצע מחדש את כל הקיר שלכם. מספיק רק לפרוס חלקים חדשים במקום חלקים שבורים או דהויים והקיר יקבל מיד מראה רענן. במקרה של טפט, זה לא אפשרי..

חתיכות פסיפס צבעוניות קיר אמבטיה פסיפס

סינר במטבח יכול להפוך ליצירת אמנות. מספיק רק לבחור ציור מתאים ולהנציח אותו עם אריחי פסיפס על קיר המטבח..

סינר עשוי מוזקה מפינה

מעניין יכול להיות שטיח על רצפת האמבטיה, עשוי פסיפסי אבן חלוקי נחל. פתרון יוצא דופן כזה ייראה מקורי, תוך השפעה טיפולית על כפות הרגליים. עדיף להניח את הרצפה במקלחת עם פסיפסים מובלטים כדי להפחית את הסיכון להחלקה במהלך הליכי מים.

פתרון עיצובי יוצא דופן וציורי הוא עיטור פסיפס של שולחן, בר או שולחן קפה. לשיטה זו יש פונקציה דקורטיבית ומאפשרת לך להתאים רווח של רהיט חדש בפנים..

השימוש באריחי פסיפס בפנים של כל חדר יכול להיות דקורטיבי ומעשי כאחד. העיקר הוא לבחור את שילוב הצבעים ואת המקום הנכון לשימוש באלמנט עיצובי כל כך מקורי ומרשים..