Pokoje

100 pomysłów na wyposażenie i projekt małej łazienki

Małe mieszkania to odwieczny problem w postsowieckich budynkach. Nawet sypialnia o powierzchni 18 metrów kwadratowych była wówczas uważana za normalną, nie mówiąc już o łazience. Mianowicie ta przesłanka «cierpiał» przede wszystkim w rękach architektów. W związku z tym współcześni właściciele są zainteresowani pytaniem, jak zwiększyć łazienkę?

Ten problem można częściowo rozwiązać, wybierając odpowiedni styl wnętrza. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na takie kierunki jak nowoczesność, minimalizm i japoński styl etno. Charakteryzują się racjonalnym rozmieszczeniem pomieszczeń, łatwością użytkowania i minimalną liczbą elementów pomocniczych..

Nowoczesny styl

W tym kierunku mile widziane jest połączenie jasnych kolorów i trudnych do połączenia materiałów. Zagospodarowanie przestrzenne pomieszczenia jest bardzo aktywnie wykorzystywane przez projektantów (gdy pomieszczenie jest wizualnie podzielone na kilka części). Hydraulika w tym przypadku powinna być zlokalizowana funkcjonalnie. W małym pomieszczeniu można ją schować w ścianie, aby zwolnić dodatkową przestrzeń..

Nawiązując do stylu Art Nouveau, możesz wybrać do swojej łazienki wannę narożną lub małą kabinę prysznicową. Nie zapomnij o dodatkach, muszą mieć niestandardowy kształt. Zaletą tego kierunku jest to, że z jego pomocą można stworzyć niepowtarzalne wnętrze łazienki, nie wydając przy tym dużych pieniędzy..

Styl minimalizmu

Charakteryzuje się prostymi, wyraźnymi liniami, maksymalną przestrzenią i minimum detali. Idealnie nadaje się do małych łazienek. Łazienka lub kabina prysznicowa muszą koniecznie mieć równy kontur, jeśli są prostokątne, to z wyraźnymi narożnikami. W takim przypadku obfitość różnych tonów nie jest dozwolona. Wnętrze pomieszczenia powinno być utrzymane w kilku odcieniach jednego lub dwóch kolorów..

Mała łazienka w stylu minimalizmu

Nie bój się eksperymentować z tym stylem. Wykonanie kąpieli w tym kierunku trudno popełnić błąd, ponieważ jej nazwa mówi sama za siebie: minimum kwiatów, minimum akcesoriów i minimum mebli.

Motywy Japonii

Dziś bardzo modne jest używanie japońskiego stylu etno w łazience. Z jego nazwy można od razu zrozumieć, że ta przyjemność nie jest tania. W końcu, aby stworzyć atmosferę tego kraju w pokoju, trzeba użyć takich naturalnych materiałów, jak jedwab, papier ryżowy i drogie gatunki drzew..

Łazienka Japonia

Styl ten charakteryzują takie cechy jak: lapidarność, surowość, zamyślenie. Wykorzystuje przyjazne dla środowiska materiały i akcesoria przypominające Japonię. Jeśli właściciele mieszkania nie mają dużo pieniędzy, w takim przypadku możesz odebrać materiały o bardziej akceptowalnej cenie. Aby to zrobić, musisz kupić płytkę z motywem tematycznym (może przedstawiać gałęzie sakury lub tradycyjne japońskie domy).

Możesz zrobić świeczniki z malowanego szkła własnymi rękami. Dodadzą romansu małemu pomieszczeniu. Jeśli właściciele pokoju woleli łazienkę niż kabinę prysznicową, musisz poszukać dla niej zasłony pomalowanej hieroglifami.

9 wskazówek, jak zwiększyć przestrzeń

W małej łazience warto postarać się o wykończenie sufitu, ścian i podłogi w jasnych kolorach;

Lekka mała łazienka

Możesz rozciągnąć pomieszczenie na szerokość za pomocą poziomych linii, a na wysokość – pionowo.

Mała łazienka w paski

W małym pomieszczeniu wskazane jest użycie wbudowanych półek i szafek (jeśli to możliwe). W końcu im więcej pojedynczych przedmiotów znajduje się w łazience, tym wydaje się mniejsze..

Małe meble łazienkowe

Jak wspomniano powyżej, nie ma potrzeby zaśmiecania pokoju wieloma akcesoriami. Przyciągają wzrok i tym samym zmniejszają pomieszczenie..

Piękna mała łazienka?

Jeśli łazienka ma okna, należy je zwięźle udekorować. Wystarczy jedna mała firaneczka dopasowująca się do tonu płytki lub żaluzji poziomych.

Okna łazienkowe

Urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak podgrzewacz wody lub pralka, najlepiej schować w szafkach lub niszach..

Pomysły na pralkę w małej łazience

Lustrzana powierzchnia to kolejny element podkreślający pomieszczenie. Można go stosować na wiele różnych sposobów, od ozdabiania szafek po wykończenie sufitu, a nawet niektórych ścian w łazience..

Lustro w małej łazience

Jednolite oświetlenie w jasnej łazience może optycznie powiększyć pomieszczenie.

Oświetlenie w małej jasnej łazience

Używając tekstyliów w łazience, warto postarać się o tkaniny półprzezroczyste w jasnych odcieniach..

Akcesoria łazienkowe

Zakup akcesoriów to ostatni etap aranżacji łazienki. Od nich zależy, jak wygodny będzie pokój po zakończeniu prac naprawczych. Dlatego do ich wyboru należy podchodzić z całą odpowiedzialnością..

Akcesorium nr 1 w tym pokoju to lustro. Jeśli istnieje możliwość wyboru z wbudowanymi światłami, również urządzenia oświetleniowe można zamocować na krawędziach. Również w sklepach jest duży wybór luster z różnymi półkami lub szafkami..

Ze względu na wysoką wilgotność to akcesorium często zaparowuje. Aby klienci nie odczuwali takich niedogodności po kąpieli, firmy zaczęły produkować lustra ze specjalną powłoką, która zapobiega tworzeniu się pary na powierzchni. To prawda, że ​​taki produkt będzie kosztował znacznie więcej niż zwykle, za co będzie służył właścicielowi przez wiele lat.

Mało kto lubi stąpać ciepłymi stopami po zimnych płytkach. Na tej podstawie łazienka musi zostać zakupiona dywan. Powinien uzupełniać ogólny wygląd pomieszczenia i harmonijnie współgrać ze wszystkimi innymi przedmiotami. Aby nie wydawać dodatkowych pieniędzy, lepiej kupić wysokiej jakości dywanik (pożądane jest, aby był wykonany na bazie gumy), ponieważ tani produkt po kilku praniach straci swój początkowy wygląd.

Haki są również bardzo ważne w łazience. Wykonane są z kilku materiałów: tworzyw sztucznych, ceramiki i metalu. Plastikowe haczyki są najtańsze, ale nie są trwałe i mogą pęknąć pod ciężarem mokrego ręcznika. Aby je naprawić, nie trzeba wiercić otworu w ścianie, wystarczy usunąć powłokę ochronną z tyłu produktu i przykleić ją do pożądanej powierzchni.

Haczyki ceramiczne wyglądają bardzo oryginalnie na płytkach i mają długą żywotność. Jeśli chodzi o produkty metalowe, tutaj również są zalety. Te haczyki są trwałe, higieniczne i łatwe w pielęgnacji..

Z reguły poszczególne przedmioty zwracają na siebie uwagę. Dlatego jeśli pomieszczenie ma małą powierzchnię, lepiej, aby ręczniki miały ten sam odcień co płytki. W dużej łazience stać Cię na zakup jasnych, przyciągających wzrok produktów frotte.

Nie zapomnij o różnych figurkach i innych przedmiotach dekoracyjnych. Duże muszle, świece zapachowe pomogą uzupełnić wykreowany wizerunek pomieszczenia, a mydło można również kupić w postaci róży lub jakiegoś zwierzęcia. Wszystko zależy od wybranego stylu i tematyki łazienki..

Problem rozmiarów rozwiązujemy za pomocą mebli i wyposażenia

Obszar pod umywalką prawie nigdy nie jest używany, ale na próżno. Taki obszar może być również korzystny..

Bardzo korzystne są różne meble wielopoziomowe. Po pierwsze zajmuje mniejszą powierzchnię, a po drugie pomieści więcej przedmiotów..

Wielopoziomowe meble łazienkowe

Racjonalne wykorzystanie przestrzeni na ścianach pokoju

Szuflady w łazience

W przypadku szczególnie małych pomieszczeń można wykorzystać przestrzeń nad toaletą

Możliwość wyposażenia łazienki

Półki częściowo schowane w ścianie nie zabierają miejsca, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

Półki łazienkowe

Meble wielofunkcyjne to nasz najlepszy przyjaciel.

Wielofunkcyjne meble do zabudowy

Półki nad toaletą mogą być nie tylko funkcjonalne, ale i piękne.

Jak wyposażyć łazienkę w Chruszczow

Meble wbudowane w ścianę to dobry sposób na zaoszczędzenie miejsca.!

Meble do zabudowy w ścianie w małej łazience

Przyzwoita przestrzeń do przechowywania.

Jak urządzić małą łazienkę

Używamy mebli na “pełna moc”

W małych łazienkach nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju akcesoriów do przechowywania ręczników, niezbędnych rzeczy i innych rzeczy.

Możesz zrobić wielopoziomową powierzchnię pod umywalką.

Meble przeźroczyste lub szklane w połączeniu z różnymi oprawami mogą nie tylko wizualnie powiększyć powierzchnię, ale także w pełni wykorzystać przestrzeń!

Oto kilka pomysłów na pralkę.

Jeszcze kilka opcji aranżacji małej łazienki

Dzięki powyższym wskazówkom właściciele małych mieszkań będą mogli dobrze wyposażyć swoją łazienkę. Ale w pogoni za dodatkowymi centymetrami ważne jest, aby nie przesadzać. W końcu każdy właściciel docenia funkcjonalność i wygodę aranżacji przedmiotów w łazience..