Pokoje

Dekoracja pokoju dla ukochanej córki

Wszyscy rodzice chcą, aby pokój ich dziecka był najpiękniejszy i najwygodniejszy w domu. Nic w tym dziwnego, bo dzieci są najważniejsze w życiu ich matek i ojców. To oni chcą być chronieni przed problemami współczesnego życia i stworzyć najszczęśliwsze bajeczne dzieciństwo. I zwykle zaczyna się od zaprojektowania sypialni na okruchy, w których należy połączyć przestrzeń do zabawy i część sypialną.

Ogólne zasady dekorowania dziecięcej sypialni

Przede wszystkim musisz zdecydować się na kolorystykę. W żadnym wypadku nie należy używać jaskrawych, krzykliwych kolorów, ponieważ mogą one powodować u dziecka agresję i irytację. Musisz wybrać delikatne odcienie łóżka. Jako klasyka dla dziewczynek wszystkie odcienie jednorazowe są idealne, a dla chłopców – niebieskie. Nie zapomnij o odcieniach bzu, szampana czy beżu. Jako dodatki świetnie sprawdzą się jasne dodatki lub obrazy na ścianach w postaci aplikacji i rysunków..

Meble w sypialni dziewczynki muszą być niezawodne i trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dziś jakość mebli można sprawdzić, przeglądając certyfikaty jakości w każdym punkcie sprzedaży. Przekształcanie mebli jest uważane za droższe, ale potrwa dłużej niż rok. Te łóżeczka, stoliki i komody mogą być używane od urodzenia do końca szkoły podstawowej, aż do całkowitego podrośnięcia dziecka. Materiały budowlane do dekoracji podłóg, ścian i sufitów muszą być hipoalergiczne i całkowicie nieszkodliwe, aby chronić dziecko. Nie możesz w takiej sytuacji oszczędzać i szukać tańszych opcji rozwiązania problemu, ponieważ może to powiedzieć o zdrowiu dziecka.

Tak więc podstawowe wymagania dotyczące projektu sypialni dziecięcej:

Dziecko poczuje się pewnie i zrelaksowane dopiero w sypialni, którą pokocha od pierwszych minut życia. Obowiązkiem rodziców jest stworzenie dla niego takiego pokoju..

Różowa sypialnia dla prawdziwej księżniczki

Współczesne dzieci kojarzą księżniczkę wyłącznie z różem. A to nie tylko ubrania i zabawki, ale koniecznie – sypialnia, urządzona stricte w różowej palecie. Rodzicom trudno będzie samodzielnie stworzyć taki projekt w pokoju, trzeba osobiście zobaczyć przykłady takich wnętrz. Najpierw musisz wybrać najdelikatniejszą różową tapetę, która nie miałaby żadnych rysunków. Alternatywnie odpowiednia jest hipoalergiczna farba o tym samym odcieniu pościeli. Do dekoracji podłóg można zastosować naturalny parkiet w kolorze jasnobrązowym lub beżowym..

Podłoga nigdy nie powinna być zbyt ciemna ani jasna. Tylko listwy przypodłogowe na podłodze i krawędzie między ścianami a sufitem mogą wyróżnić ton ciemniejszy. Sufit napinany w wybranej kolorystyce byłby idealną opcją do pokoju młodej księżniczki. Jako oświetlenie możesz powiesić mały ozdobny żyrandol w postaci kwiatów lub bajkowego motywu. Możesz ułożyć sufit «gwiaździste niebo», wtedy dziecko zaśnie w łagodnym zmierzchu. Wybierając zasłony, należy preferować cienkie, półprzezroczyste naturalne tkaniny, które można kreatywnie zestawiać w postaci licznych fałd lub zakładek. Kolor powinien harmonijnie pasować do wnętrza. Powiedzmy delikatny rysunek o bajkowym motywie lub w postaci oryginalnych kwiatostanów słabych pąków.

Kupowanie mebli do sypialni małej damy

Dziewczyny, podobnie jak ich mamy, od najmłodszych lat uwielbiają wiele pięknych modnych rzeczy. Dlatego w pokoju każdej małej damy powinna znaleźć się szafa z garderobą i komoda na pościel. Najlepszą opcją byłby zestaw dziecięcy, wtedy wszystkie meble będą idealnie ze sobą połączone. Możesz kupić biały zestaw do sypialni ze złotymi lub różowymi zdobieniami. Pięknie prezentują się połączenia kilku pastelowych kolorów w meblach. Łóżko zawsze powinno być wygodne, ponieważ kupowane jest na ponad rok. Bardzo dobrze będzie wyglądał baldachim, do którego można przymocować piękne rękodzieło lub zabawki. Materace i pościel należy kupować wyłącznie z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Tutaj również nie możemy zapomnieć o ogólnym wnętrzu. Możesz trochę improwizować i wybrać odcienie ciemniejsze lub jaśniejsze niż ogólna kolorystyka. W pokoju dziewczynki musi być stół i lustro. Przydadzą się półki na książki lub szafka wisząca. Bardzo ważne jest przemyślenie wszystkiego w najdrobniejszych szczegółach, aby dziecko czuło się komfortowo i komfortowo w swojej sypialni..

Małe akcesoria i zabawki dla małej dziewczynki

Pokój dziewczynki powinien być zawsze wygodny. Można to osiągnąć za pomocą rękodzieła dekoracyjnego, ramek i zdjęć rodzinnych, bajecznych zdjęć i licznych zabawek. Na ścianach możesz przedstawić kreatywny ornament lub przykleić obrazy postaci z bajek. Alternatywnie możesz narysować niezwykły pałac.

Obecność zabawek nie mówi o miłości rodziców do dziecka, ale o próbie zajęcia jego osobistej przestrzeni. Dziewczyna od najmłodszych lat naśladuje zachowanie dorosłych, przekazując je swoim lalkom i zabawkom. Nie ograniczaj maluszka do nowych zabawek (o ile to możliwe), bo przynoszą dużo radości i wiele pozytywnych emocji. Konieczne jest wydzielenie osobnego miejsca w pokoju zabawek. Może to być otwarta szafka lub półka ścienna. Niezbędny jest również zakup kosza na małe zabawki, aby nauczyć dzieci sprzątania po sobie. Dziewczyny są bardzo delikatne i wrażliwe. Zawsze chcą czuć troskę i miłość swoich rodziców. Pokój staje się dla nich małą fortecą, w której z pewnością będą chronieni, litowani i jeszcze raz przytulani. Pozbawienie córki takiej przestrzeni jest po prostu niedopuszczalne..