Pokoje

Dekorujemy salon w odcieniach zieleni

Wiele osób ma takie kuchnie, że bez problemu mogą w nich przyjmować gości, jednak gość honorowy zostanie przyjęty w salonie. Choć nazwa tego pokoju sugeruje, że będą w nim przebywać goście, to jednak właściciele najczęściej z niego korzystają, adaptując go do innych celów. Ponieważ ten pokój jest tak wielofunkcyjny, jest całkiem zrozumiałe, że jego projekt powinien być uniwersalny, abyś mógł usiąść z gośćmi w przyjemnej atmosferze, zrelaksować się, cieszyć się samotnością lub pracować. Ponieważ stworzenie takich warunków najbardziej ułatwia projekt pomieszczenia i jego kolor, zastanowimy się, jak zielony salon poradzi sobie z tymi wszystkimi zadaniami..

Jakie skojarzenia budzi w tobie kolor zielony? Natychmiast pojawia się w twoim umyśle obraz słonecznego zielonego lata, a szczególnie w zimie twoja dusza staje się cieplejsza, ale nawet jeśli mentalnie zobaczyłeś zielone światło, to też nie jest źle. Świeci się więc na zielono – idziemy do przodu!

Niektórzy najemcy decydują się na utworzenie domowego biura w salonie. Aby to zrobić, musisz zapewnić wygodny stół do pisania..

Zieleń jest bliska naturze, więc jest przyjemna dla oka i dobra dla oczu. Dobrze wygląda w dużych i jasnych salonach. Ponieważ każdy właściciel sam określa przeznaczenie użytkowe swojego salonu, ważne jest, aby o tym pomyśleć z wyprzedzeniem, ponieważ wpłynie to na decyzję o wyborze stylu aranżacji wnętrza, a to pozwoli maksymalnie efektywnie wykorzystać pomieszczenie. że w pełni spełnia swój estetyczny cel..

W nowoczesnym salonie może znajdować się wiele różnych przedmiotów, które dzięki zaradności właściciela i wyobraźni projektanta otrzymały drugie życie. Mały remont zamieni stary drewniany stół w bardzo wygodne biurko, jednak pamiętaj, że dobór materiałów decyduje o stylu salonu..

Jeśli Twoim celem jest stworzenie industrialnego wnętrza, do tych celów najlepiej nadaje się metal. W tym przypadku stół śniadaniowy będzie wyglądał jak szklany blat osadzony na metalowej podstawie..

W przypadku małych pomieszczeń najlepiej stosować jasnozielone odcienie. Do stworzenia efektu przestrzennego dobrze nadają się meble modułowe, które w przeciwieństwie do innych mebli gabinetowych można zaaranżować według własnych upodobań. Taka aranżacja pozwala zwolnić miejsce na meble tapicerowane i elementy dekoracyjne..

Szczególną uwagę należy zwrócić na akcesoria, ponieważ duża ich liczba nie stworzy przytulnej atmosfery, a wręcz przeciwnie, poczuje się dyskomfort. Możesz użyć wazonów lub obrazów, których kolor lepiej wybrać kontrastowy kolor, aby wyróżniały się na tle ścian salonu.

We wnętrzu kolor ten budzi skojarzenia z wiosenną świeżością. Dlatego psycholodzy twierdzą, że dzięki temu łatwiej jest poradzić sobie z negatywnym nastrojem w zielonym salonie, ale jego działanie wynika z odcieni i ciepłych tonów, które relaksują, pomagają usunąć negatywne emocje, ale mogą wyglądać blado, wyprane i wygląda źle nawet w dobrym oświetleniu. W przeciwieństwie do światła, zimny ton mobilizuje, zachęcając do aktywności.

Zielona draperia wygląda spektakularnie w salonie. Wybierając zasłony do tego pokoju, należy wziąć pod uwagę jego rozmiar, w tym wysokość sufitu i wystrój wnętrza, stopień oświetlenia i połączenie z kolorystyką elementów wystroju.

Jeśli Twój salon jest mały, najlepszą opcją będą zielone zasłony w jasnych odcieniach, podczas gdy w salonie z wysokimi sufitami bardziej odpowiednie są bujne zasłony zaciemniające w większej liczbie odcieni. Nie jest to jednak reguła, ale porady projektantów. W każdym razie wymagane jest indywidualne podejście do stworzenia zielonego salonu..

Aby wnętrze Twojego salonu wyglądało całościowo i harmonijnie, możesz wybrać pokrowce na krzesła, wielokolorowe poduszki, obrazy, które będą współgrać z wybranymi przez Ciebie zasłonami..

Jeśli nie użyjesz jasnych, dyskretnych odcieni zieleni, może służyć jako tło dla jasnych mebli..

Niektóre cechy konstrukcyjne zielonego salonu:

Jeśli kochasz zieleń, z pewnością będziesz mogła wybrać do swojego salonu takie odcienie, które z pewnością sprawią, że ten pokój będzie oryginalny, piękny i przyjemny dla oka..