Pokoje

Duża kuchnia jest super!

Wszystkim właścicielom domów, szczęśliwym posiadaczom imponującej przestrzeni kuchennej, proponujemy zapoznanie się z obszernym wyborem projektów nowoczesnych kuchni. Pomieszczenia, wykonane w różnych kierunkach stylistycznych, kolorystycznych i funkcjonalnych, reprezentują szeroką gamę możliwych opcji projektowych dla nowoczesnego pomieszczenia do gotowania i jedzenia. Oprócz przyzwoitych wymiarów wszystkie kuchnie łączy funkcjonalność, praktyczność i ergonomia miejsc pracy. Mamy nadzieję, że inspirujące przykłady aranżacji kuchni przydadzą się każdemu, kto jest zdecydowany wyremontować lub wyremontować jeden z najważniejszych segmentów domu..

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesne wnętrze kuchni

Przyjrzyjmy się bliżej, jakie trendy stylistyczne znajdują odzwierciedlenie w nowoczesnym designie dużych powierzchni kuchennych..

Klasyczne motywy w nowoczesnej kuchni

Przy pomocy nowoczesnych technologii produkcji materiałów wykończeniowych i produkcji mebli można w nowym świetle zaprezentować klasyczne wyposażenie przestrzeni kuchennej. Tradycyjne i uwielbiane przez wielu właścicieli domów wnętrze przechodzi integrację najnowocześniejszych sprzętów AGD, akcesoriów kuchennych i elementów dekoracyjnych..

Wyspa kuchenna - Focus Center

Klasyczne szafki kuchenne w kontrastowych kolorach komfortowo współistnieją z nowoczesnym sprzętem AGD i chromowanymi powierzchniami stołków barowych.

Klasyczna kuchnia

Bez względu na to, ile lat minęło, zawsze jest duży procent właścicieli domów, którzy zamawiają właśnie takie wnętrza do swojej kuchni od projektantów. Tradycyjne meble w śnieżnobiałym designie, drogie materiały wykończeniowe i piękne szklane żyrandole jako symbol luksusu i bogactwa.

Płytki ceramiczne do okładzin

Co może być bardziej tradycyjnego niż dekorowanie ścian przy blatach płytkami ceramicznymi? Ten dość trwały, trwały materiał, oprócz atrakcyjnego wyglądu, ma specjalny plus dla przestrzeni kuchennej – łatwość konserwacji. A płytki z niezwykłą ozdobą mogą rozcieńczyć monochromatyczną paletę klasycznej kuchni, wnieść element nowości do ogólnego wnętrza pomieszczenia..

Tradycyjne ustawienie

Śnieżnobiałe wnętrze

I użycie płytek «pod ziemią» do dekoracji ścian nad powierzchniami roboczymi, być może najbardziej tradycyjnym ze wszystkich rodzajów wykończeń fartuchów kuchennych. Jest pełen wdzięku i prosty, łatwy w obsłudze i utrzymaniu, a jednocześnie atrakcyjny i estetyczny..

Ciemny marmur

Zastosowanie drzwi ze szklanymi wstawkami do górnej kondygnacji szafek kuchennych pozwala poszerzyć granice przestrzeni, zwłaszcza jeśli pomieszczenie ma duże panoramiczne okna – zespół będzie harmonijny. Ciemne kamienne wykończenie ścian nad blatami i blatami kontrastowało z jasną paletą mebli, nadając kuchni odrobinę szyku i wdzięku..

Marmur kararyjski

Jednym z najbardziej tradycyjnych i zdecydowanie najdroższych materiałów na okładziny powierzchni i blaty jest marmur. Marmur Carrara o jasnym odcieniu z ledwo zauważalnymi szarawymi żyłkami ozdobi każdą kuchnię, ale w klasycznym wnętrzu będzie wyglądał najbardziej odpowiedni. Blat wyspy kuchennej, a nawet marmurowa konsola jadalna stanie się centralnym punktem wszystkich oczu w Twojej kuchni..

Tradycyjny projekt kuchni

Elementy wiejskie w nowoczesnym designie dużych kuchni

Duże przestrzenie mogą sobie pozwolić na zastosowanie drewnianych belek do dekoracji sufitu, ścian wyłożonych kamieniem, ogromnych bali jako kolumn i podpór.

Kuchnia wiejska

Elementy country są łatwo wkomponowane w nowoczesny design i doskonale «dawać sobie radę» w stylu miejskim, minimalistycznym i industrialnym.

Stylu country

Wystrój kraju

W dużych kuchniach, gdzie nie trzeba walczyć o każdy centymetr kwadratowy powierzchni, miejsca pracy i jadalni mają większy zakres, miejsce na pomysły projektowe pozwala na wprowadzenie przedmiotów nie tylko praktycznych, ale również interesujących jako obiekty artystyczne.

Drewniane belki

Tak duże, praktycznie nieobrobione drewniane belki na suficie, może zapewnić tylko kuchnia o imponujących rozmiarach i przyzwoitej wysokości. Ten naturalny element urozmaica i ociepla nowoczesne wnętrze kuchennej przestrzeni..

Kuchnia eklektyczna

Ten przestronny pokój może pozwolić sobie na sprzęty kuchenne w stylu rustykalnym i retro, antyczne ogromne lustro i niezwykłe lampy wiszące o różnych kształtach..

Drewniana wyspa kuchenna

Przy planowaniu dużych przestrzeni szczególną uwagę zwraca się na takie meble jak wyspa kuchenna. Biorąc pod uwagę wielkość kuchni, wyspa może pomieścić bardziej funkcjonalne segmenty, oprócz zintegrowania zlewu, płyty kuchennej, zmywarki lub systemu przechowywania u podstawy, projektanci znajdują nowe sposoby na uczynienie tego centralnego elementu kuchni bardziej praktycznym..

Jasna jadalnia

Gdy pozwala na to wielkość przestrzeni kuchennej, jadalnię można umieścić bezpośrednio w pokoju. Centralnym elementem tej nowoczesnej kuchni stał się stół z desek z jasnego drewna.

Kamienna ściana

Kamienna ściana i zabytkowa drewniana komoda wyglądają jak posłańcy z przeszłości w tej ultranowoczesnej kuchni, ale wydaje się, że ta prosta, monochromatyczna, niesamowicie zamknięta oprawa właśnie taka stylistyczna plama była potrzebna.

Wykończenie drewna

Zastosowanie różnych gatunków drewna do wykończenia sufitu, podłogi i podstawy wyspy kuchennej, dzięki czemu grupa restauracyjna, stała się ciekawą integracją ze śnieżnobiałym wnętrzem kuchni.

Stylu country

Rustykalna kamienna ściana, wykorzystanie niemalowanego drewna jako surowca do produkcji szafek kuchennych, rustykalne akcesoria kuchenne, hokery i ławki – wszystko działa, aby stworzyć niebanalny wizerunek tego przestronnego pokoju w wiejskim domu.

Elementy drewniane

Zastosowanie drewnianych belek i podłóg z jasnego drewna w śnieżnobiałej przestronnej kuchni wiejskiego domu może stać się nie tylko konstruktywną koniecznością, ale także elementem dekoracyjnym. W połączeniu z drewnianą grupą jadalną umieszczoną w jadalni pokoju, elementy wiejskie wnoszą do kuchni naturalne ciepło i świeżość..

Przedmioty wiejskie w nowoczesnym stylu

Kamienny panel kuchenny i drewniany blat, uzupełniające wyspę w jadalni, wprowadzają ciepło wiejskiego życia do tradycyjnej kuchni.

Rustykalne meble

Rustykalny wygląd baru i wysokich stołków do niego stał się elementem zaskoczenia w tej nowoczesnej i nieco eklektycznej kuchni. W harmonii z nowoczesną technologią i błyszczącymi powierzchniami szafek kuchennych cegła jako okładzina ścienna oraz piękny żyrandol z wieloma szklanymi elementami..

Wystrój drewna

Belki z ciemnego drewna na suficie i nad obszarem roboczym pieca wprowadzają różnorodne faktury i kolory do tradycyjnej kuchni..

Ustawienie kraju

Nowoczesny styl dla imponującej kuchni

Kontrastowe, ale praktyczne, eleganckie, ale racjonalne, dopuszczające ekscesy, ale wyłącznie do dekoracji przestrzeni – styl secesji przeżywa nową falę popularności wśród nowoczesnych wnętrz kuchennych.

Nowoczesny

W tym, na pierwszy rzut oka, tradycyjnym wnętrzu, skupiono się na wyborze palety kolorów do dekoracji wyspy kuchennej i fartucha miejsca pracy. Oryginalne kolory sztucznego kamienia imitujące naturalny kolor nawiązują do urozmaiconego wykonania parkietu.

Podświetlenie wielopoziomowe

Nowoczesny styl

Trendem, który rozpoczął się kilkadziesiąt lat temu i jest dziś popularny, jest umieszczanie jadalni w obrębie wyspy kuchennej, która ma imponujące rozmiary w dużych pomieszczeniach. Integracja zlewów, zmywarek i chłodziarek do wina w obszarze roboczym wyspy zyskała również popularność nie tylko w środowisku projektowym, ale także wśród właścicieli domów..

Konsola do jadalni

Ciekawą alternatywą dla klasycznego stołu do jadalni może być prosta konsola, ale duża. Ta poręczna i praktyczna oprawa, przysuwana do ściany, może służyć jako stolik z przekąskami, jeśli potrzebujesz zorganizować przyjęcie..

Ogromna kuchnia-jadalnia

Ta ogromna kuchnia-jadalnia o kontrastowej kolorystyce jest w stanie pomieścić dużą liczbę mieszkańców i ich gości. Centralnym elementem pokoju nie był nawet bardzo przestronny stół do jadalni, ale oryginalne wiszące żyrandole nad nim. Szklane elementy oświetleniowe wyglądają luksusowo na tle ciemnych szafek kuchennych.

Fortepian w kuchni

Ciekawą opcją zaprojektowania regału na wyspę kuchenną może być użycie litego drewna lub litego kawałka kamienia. Oczywiście taki centralny element kuchni będzie wymagał dużych nakładów finansowych, ale uzyskany efekt i trwałość konstrukcji są tego warte..

Kontrastujące wnętrze

Otwarte półki

Duża wyspa kuchenna

Alternatywą dla zamkniętej wersji szafek kuchennych na wyższy poziom mogą być otwarte półki lub regały. Te projekty pozwalają pochwalić się ciekawymi zestawami naczyń, przedmiotami kolekcjonerskimi lub pamiątkami..

Oryginalny system oświetlenia

Stół do jadalni na wyspie

Mocując konsolę lub blat do wyspy kuchennej, rozbudowując ją o większy blat, możesz w prosty sposób stworzyć miejsce na jadalnię, gdzie wcześniej znajdowało się tylko stanowisko pracy w kuchni.

Kontrast i połysk

Kontrastowe i genialne, ciekawe i wielkoformatowe – nowoczesność we wnętrzu kuchni najbardziej widoczna jest we wsparciu nowoczesnych technologii oraz designerskich akcesoriów i elementów oświetlenia.

Ciemna paleta

Przestronne przestrzenie, takie jak ta kuchnia-jadalnia-salon, są w stanie wytrzymać dość ciemną paletę kolorów. Prawie czarne szafki kuchenne i ten sam odcień miękkich krzeseł w grupie restauracyjnej kontrastują tylko z drewnianymi powierzchniami. W przypadku backsplashu kuchennego wybrano również głęboki, ciemny kolor mozaiki..

Duża kuchnia

Kontrastowe wykończenie

Minimalizm jako element nowoczesnego designu dużej kuchni

Nowoczesny styl we wnętrzach niemal wszystkich lokali dąży do jak największego przejawu minimalizmu, uproszczenia linii i kształtów, rozwiązań kolorystycznych i możliwości projektowych.

Jasne i minimalistyczne

Wnętrze, niemal całkowicie pozbawione wystroju, dodatków i tekstyliów, upodabnia się do opcji wyposażenia statków kosmicznych czy pomieszczeń z przyszłości..

Minimalistyczne umeblowanie

Minimalizm w kuchni

W takiej kuchni wszystko podporządkowane jest prostocie i zwięzłości, zamkniętej w ramach nowoczesnych technologii. Klarowność linii i kształtów, racjonalizm i praktyczność, ergonomia i wygoda prawie całkowicie zastąpiły ekscesy i dekoracyjność, pozostawiając nam kolor, kontrast i skupienie na akcentach.

Biały i jasny

Oryginalny kaptur

Oryginalna wyspa kuchenna

Elementy futurystyczne coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych projektach wzorniczych. Na przykład okapy, które w dzisiejszych czasach z pewnością stały się potężniejszymi i bardziej znaczącymi urządzeniami do dużych pomieszczeń, coraz częściej stają się punktem centralnym. Dzieje się tak nie tylko ze względu na przejście sprzętów ze ścian, gdzie próbowano je zamaskować fałszywymi panelami i szafkami kuchennymi, na środek pomieszczenia nad wyspą kuchenną, ale także zewnętrzne, ciekawsze działanie sprzętów AGD.

Kuchnia-jadalnia-salon

Jasne lampy

Możliwość zintegrowania systemu oświetleniowego z szafkami i okapami kuchennymi znacznie ułatwia pracę w kuchni i czyni ją bardziej wydajną. Nikt jednak nie odmawia centralnego oświetlenia stołu jadalnego lub wyspy kuchennej, w tym przypadku oprócz głównego celu funkcjonalnego projektanci dążą również do celu estetycznego, wybierając ciekawe, niebanalne opcje lamp wiszących lub lamp.

Krzesła barowe

Jasne krzesła

W przypadku kuchni, w których wnętrzach centralnym elementem nie jest stół jadalny, a wyspa kuchenna, ważnym punktem staje się wybór hokerów lub hokerów. Możliwości projektowe, nietuzinkowy design, jasna paleta kolorów – wszystko może zadziałać, aby stworzyć efekt zaskoczenia dla Twojej kuchni, nadać pomieszczeniu ton i zupełnie inny nastrój.

Biała kuchnia

Przestronna kuchnia

Minimalistyczne wnętrze kuchni

Minimalizm i rześka biel to dwa filary, które często wspierają nowoczesne projekty kuchni. Zwięzłość, prostota i czystość, świeżość i przestronność – wymienienie epitetów takich wnętrz może zająć dużo czasu.

Płytki ceramiczne na fartuchu

Od wielu lat płytki ceramiczne były używane do okładzin ściennych nad blatami roboczymi, jako backsplash, a nowoczesny styl nie odbiega od tej tradycji. To świetna okazja nie tylko na uzyskanie wysokiej jakości i pięknego wykończenia powierzchni, ale także na rozcieńczenie monochromatycznej palety kuchni, na wprowadzenie wzoru i kontrastu do jej wnętrza. Ozdobą tej śnieżnobiałej kuchni stały się również drewniane stołki barowe do jadalni..

Przestronna kuchnia-jadalnia

Słynne krzesła

W minimalistycznych wnętrzach nowoczesnych kuchni grupa restauracyjna często staje się ozdobą. Krzesła renomowanego projektanta, które od kilkudziesięciu lat nie straciły na popularności, dobrze komponują się z drewnianym stołem z jasnego drewna..

Oryginalne hokery

Czarno-białe wnętrze