Pokoje

Ekskluzywne i elitarne sypialnie

Ludzie spędzają około jednej trzeciej swojego życia w sypialni. To pomieszczenie przeznaczone do relaksu, odpoczynku i odmłodzenia. Wnętrze sypialni bezpośrednio wpływa na wykonywanie tych funkcji..

Ekskluzywny projekt sypialni polega na starannym doborze każdego elementu tworzącego wizerunek wnętrza. Tylko luksusowe meble, często robione na zamówienie, najwyższej klasy materiały i zagospodarowanie przestrzeni według indywidualnych wymagań – to wszystko zapewnia najwyższy komfort i tworzy najlepsze emocje..

Żółta poduszka w sypialni

Głównym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Aby stworzyć ekskluzywny projekt pokoju, łóżko musi spełniać najwyższe wymagania dotyczące kształtu i jakości. Do produkcji mebli pierwszej klasy wykorzystywane są najwyższej jakości surowce. Łóżko wykonane ze szlachetnego drewna, urządzone zgodnie z ogólnym stylem, ma nie tylko walor estetyczny. Takie meble, oprócz wyrafinowanego wzornictwa, są przyjazne dla środowiska i posłużą przez wiele lat nie tracąc swojego pierwotnego wyglądu..

Zagłówek to część łóżka, która przyciąga najwięcej uwagi. Jego kształt wpływa na wizualną percepcję całego pomieszczenia..

Aby stworzyć atmosferę komfortu, a jednocześnie luksusu, pozwoli na to miękki tekstylny zagłówek. Do dekoracji możesz użyć ściegu geometrycznego lub kręconego – ten wzór jest teraz bardzo ważny.

Równie korzystną opcją byłoby zastosowanie paneli dekoracyjnych w wezgłowiu łóżka. Takie panele mogą być wykonane z materiałów o różnej gęstości i fakturze, a ich kolor i wzór dobieramy indywidualnie do projektu pomieszczenia..

Drewniany zagłówek wygląda imponująco i stylowo. Przy wyborze tej opcji ważne jest, aby inne meble miały coś wspólnego w kolorystyce drewna i rodzaju obróbki..

Jasna narzuta w sypialni

Jeśli chcesz wyeksponować inne przedmioty we wnętrzu, możesz wybrać mały zagłówek pasujący do ścian pokoju. Umożliwi to umieszczenie akcentów na elementach dekoracyjnych..

Brązowy żyrandol w sypialni

Tworząc ekskluzywny projekt, zagłówek może znaleźć najbardziej nieoczekiwane rozwiązania. Materiały i formy mogą być niestandardowe, najważniejsze jest to, że tworzą i utrzymują niepowtarzalny wizerunek pomieszczenia.

Kolorystyka elitarnej sypialni z reguły wykonana jest w jasnych odcieniach, co daje poczucie wysokiego stylu i wyrafinowania. Najbardziej zwycięskie kolory:

 • biały: wypełnia pomieszczenie świeżością i dodaje energii. Sypialnia w tonacji bieli sprawia wrażenie czystości i arystokracji. Aby jednak pomieszczenie nie wyglądało jak sala szpitalna, ważne jest, aby rozcieńczyć biel innymi odcieniami. Aby stworzyć spokojną atmosferę, musisz użyć jasnych kolorów: szarego, beżowego. Aby ożywić atmosferę, możesz rozcieńczyć biel jasnymi kontrastującymi odcieniami..
 • szary: jeden z najmodniejszych kolorów sypialni. Pokój urządzony w tym kolorze wygląda szlachetnie i bardzo stylowo. Jednocześnie szary kolor odciąża podświadomość, a to pozytywnie wpływa na stan emocjonalny..
 • beż: w połączeniu z brązem jest w stanie dopracować i stworzyć we wnętrzu atmosferę luksusu. To połączenie ciepłych odcieni stworzy niezwykły efekt: poczucie komfortu z zewnętrznym rygorem i lakonizmem.
 • czarny: Kolejna świetna opcja do ekskluzywnej sypialni. Właściwe połączenie czerni z innymi odcieniami może dodać szyku i wielkości nawet najprostszemu wnętrzu. Odpowiednio użyty kolor ten tworzy głębię i wyrazistość przestrzeni..

Równie ważne w kreowaniu stylu pomieszczenia są dodatkowe detale wnętrza: tekstylia, przedmioty dekoracyjne, lampy. Na przykład kilka odważnych poduszek lub narzuta z oryginalnym nadrukiem może dodać koloru i ożywić atmosferę..

Jasne poduszki w jasnym pokoju

Jasna kolorowa szafka nocna w połączeniu z poduszkami i obrazem dodaje odwagi, nie naruszając jednocześnie delikatnego stylu pomieszczenia..

Okna prostokątne

Korzystne są również zdjęcia, które przy ogólnie wyciszonych tonach pomieszczenia mogą być dość jasne.

Ważną rolę odgrywają również lampy w projekcie. Żyrandol może być głównym elementem wystroju pomieszczenia, który nadaje ton całej atmosferze pomieszczenia..

Dla zapewnienia komfortu i zwiększenia funkcjonalności lokal można podzielić na strefy, z których każda będzie miała swoje przeznaczenie. Ekskluzywny projekt zakłada najdogodniejszy układ dla właściciela. Sypialnię można połączyć z następującymi obszarami:

 • pokój dzienny: po ustawieniu łóżka przy jednej ze ścian można warunkowo wydzielić strefę przyjmowania gości poprzez ustawienie krzeseł lub sofy tyłem do miejsca do spania. Dzięki temu w połączeniu ze stołem salon zyska wyraźną lokalizację..
 • badanie: pomimo tego, że ten obszar pełni przeciwną funkcję, bardzo wygodnie jest połączyć go z sypialnią. Spokojna atmosfera sypialni pozwoli Ci lepiej skoncentrować się na pracy. Najważniejsze przy łączeniu tych dwóch stref jest ścisłe wytyczenie przestrzeni..
 • buduar: większość kobiet lubi umieszczać ten obszar w sypialni. Atmosfera buduaru i sypialni jest bardzo podobna, dlatego toaletkę można postawić obok łóżka. W takim przypadku strefy nie muszą być ściśle wytyczone..
Toaletka w sypialni
 • łazienka: niestandardowe rozwiązanie połączenia sypialni i łazienki ma swoje zalety. Na przykład bardzo wygodnie jest przenieść się do łóżka natychmiast po prysznicu lub odwrotnie, po śnie podjąć zabiegi wodne..

Do symbolicznego oznaczenia granic różnych stref w tym samym pomieszczeniu zwykle stosuje się następujące techniki:

 • wielopoziomowy sufit, podium, półki lub nisze w ścianach;
 • montaż szaf i stojaków wzdłuż granicy stref;
 • zasłony i przegrody.