Pokoje

Inspirujące pomysły sypialni na poddaszu

Przed każdym właścicielem domu, który ma więcej niż jeden poziom w prywatnym domu, prędzej czy później pojawia się kwestia aranżacji przestrzeni na poddaszu. Ogólnie przyjmuje się, że strych lub strych to ciemne i zakurzone pomieszczenie, w którym przechowywane są mało używane rzeczy, sprzęty i meble, które nie działają. W rzeczywistości są to cenne metry kwadratowe, które można przekształcić z pomieszczenia użytkowego w mieszkalny..

Sypialnia na poddaszu

Często przestrzeń poddasza ma mocno pochyły strop, często asymetrycznie i skrywa trudno dostępne zakamarki i wąskie przejścia. W tej publikacji oferujemy kilka opcji aranżacji sypialni na poddaszu. Inspirujące pomysły projektowe pokażą, że możliwe jest zorganizowanie wygodnego pokoju o atrakcyjnym wyglądzie nawet w najmniejszej i najbardziej złożonej geometrii przestrzeni poddasza..

Sypialnia na poddaszu dla dwóch lub więcej osób

Jeśli pozwala na to powierzchnia poddasza, organizacja miejsc do spania dla dwóch lub więcej osób będzie doskonałą okazją do racjonalnego wykorzystania każdego metra przestrzeni życiowej..

Podwójna sypialnia

Tradycyjne rozmieszczenie łóżek w miejscach największych skosów sufitu, pozwala rozwiązać problem z montażem trudno dostępnych miejsc w przestrzeni poddasza. Pomimo skromnych rozmiarów pokoju na poddaszu, pokój ten może wygodnie pomieścić dwie osoby. Wykończenie prawie wszystkich powierzchni drewnem Felon tworzy ciepłą i przyjazną atmosferę. Problem z systemami przechowywania został pomyślnie rozwiązany przez zintegrowanie skrzynek do przechowywania pod łóżkami..

Przestronne poddasze

Często właściciele domów i projektanci uciekają się do stosowania jasnych odcieni w dekoracji pokoi na poddaszu. To jeden z niewielu sposobów na wizualne poszerzenie przestrzeni., «podnieść» sufit i «odepchnąć się» ściany. Czysty i jasny pokój będzie wyglądał bardziej spektakularnie, jeśli użyjesz kontrastujących ciemnych plam we wnętrzu – mebli i tekstyliów w bogatych ciemnych kolorach. Kilka jasnych poduszek, dywanik przy łóżku – a w pokoju robi się świąteczny nastrój.

Wykończenie drewna

Dość przestronny pokój na poddaszu pozwala na nocleg kilku osobom. Wysokość sklepienia pokrytego drewnem pozwoliła na zastosowanie obszernych lamp wiszących. Jasne plamy na tekstyliach i tapicerce dodają ciepłej, drzewnej atmosfery.

Śnieżnobiała sypialnia

Całkowicie biały pokój dla dwojga, zaaranżowany w niewielkim kąciku na poddaszu, tworzy atmosferę wyrafinowania, czystości i wyrafinowania. Przestrzeń na poddaszu jest znacznie łatwiejsza do utrzymania w idealnym stanie niż pierwsze piętro prywatnego domu. Strych znajduje się daleko od wejścia, a gospodarstwa domowe są tu rzadsze..

W stylu marynistycznym

Pokój na cztery miejsca do spania, wykonany z elementami marynistycznymi, będzie doskonałym schronieniem zarówno dla domowników, jak i gości. Chłód śnieżnobiałych i głębokich odcieni błękitu z powodzeniem kompensuje ciepło wykończenia drewna.

Spadzisty sufit

Jasne odcienie dekoracji wnętrz sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich przestrzeniach i stanowią doskonałe tło dla jasnych elementów dekoracyjnych mebli..

Sypialnia dziecięca na poddaszu

Dzieci uwielbiają małe przestrzenie, ładny i przytulny kącik na poddaszu może być świetnym miejscem na zorganizowanie miejsca do spania lub pokoju zabaw.

Lekki żłobek

Jasne kolory wykończeń, drewniane wykończenie powierzchni pomalowanych na śnieżnobiały kolor, łóżko w miejscu największego nachylenia dachu i wygodne systemy przechowywania – wszystko w tym przedszkolu jest przemyślane w najmniejszym szczególe.

Dla dziewczyny

Wzruszający projekt sypialni dla dziewczynki to przykład na to, jak w małym pokoju można zorganizować przytulny i atrakcyjny kącik księżniczek..

Pokój dziecięcy dla dwojga

To przestronne poddasze umożliwiło zorganizowanie pełnoprawnej sypialni dla dwójki dzieci. Było wystarczająco dużo miejsca zarówno na aranżację obszernych systemów magazynowych, jak i na przestrzeń do nauki.

Z placem zabaw

Trudno obejść się bez placu zabaw w sypialni dziecięcej. Niskie szafki do przechowywania zabawek znajdują się w najtrudniejszej z punktu widzenia architektury poddasza przestrzeni. Racjonalne wykorzystanie cenionych metrów kwadratowych pozwoliło zwolnić więcej miejsca na gry. Nawet na wiszące krzesło było miejsce w najwyższej części sklepienia sufitowego..

Łóżka do zabudowy

Ta uniwersalna sypialnia dla dwojga łączy w sobie funkcje salonu. Wbudowane łóżka pozwalają przekształcić strefę sypialną w strefę dla gości i odwrotnie. Jasne, efektowne akcenty świetnie prezentują się na tle całkowitego drewnianego wykończenia pomieszczenia.

Główna sypialnia na piętrze

Umieszczenie głównej sypialni na wyższym poziomie może być świetną okazją do uwolnienia cennego metrażu parteru na przestronny salon lub pokój zabaw..

Główna sypialnia
Jasny pokój

Przestronność i czystość osiągnięta dzięki dekorowaniu pokoju jasnymi kolorami użytych materiałów dosłownie przenika główną sypialnię. Aż trudno uwierzyć, że ten luksusowy pokój był kiedyś ciemnym, zakurzonym strychem.

Pod łukiem dachu
Pochyłe okna

Jasne odcienie w kontraście do ciemnego koloru tworzą dynamiczne wrażenie nawet w małym pomieszczeniu. Drewno użyte do produkcji mebli nadaje sypialni ciepło domu.

Wbudowane szafy

Kolejna sypialnia ze śnieżnobiałymi elementami, jako symbol tego, że w złożonej geometrii przestrzeni poddasza można zorganizować ergonomiczną i wygodną sypialnię umieszczając np. szafy wnękowe w skomplikowanych zakamarkach pokoju.

styl francuski

Sypialnia z elementami stylu francuskiego doskonale łączy się ze złożoną konstrukcją pokoi na poddaszu. Prowansja wyczuwalna jest w kwiatowym nadruku tapety, w przezroczystości szklanego żyrandola, w rzeźbionych bielonych meblach i lekkości tekstyliów.

Jasna sypialnia

Pomimo jasnego wykończenia prawie wszystkich powierzchni, pomieszczenie wygląda niesamowicie jasno, pozytywnie i słonecznie. Głębokie i żywe odcienie mebli, powtórzone w kolorze narzuty, nadają sypialni szczególnego uroku.

Z łazienką

Wykorzystując praktycznie całe spektrum odcieni szarości, od bieli po czerń, ta sypialnia stwarza wrażenie ucieczki. A powodem tego jest nie tylko nadruk z piórami na pochylonych powierzchniach. Śmiałe pomysły projektantki znalazły odzwierciedlenie nawet w instalacji wanny w sypialni..

Poniżej znajdują się opcje lokalizacji sypialni w bardzo małych pomieszczeniach o złożonych cechach architektonicznych. Te projekty są żywym dowodem na to, że nawet w najskromniejszych zakamarkach strychu można zorganizować salon z własnymi wbudowanymi systemami przechowywania, miejscami do pracy i siedzeniami. Możliwe, że właściciele domów, którzy uznają, że ich strychy są ciasne i niewygodne do umieszczenia przestrzeni życiowej, zainspirują się jasnymi opcjami racjonalnego i praktycznego wykorzystania każdego metra prywatnego domu..

Materac zamiast łóżka
kącik na poddaszu
Jasne drewno
W pobliżu schodów