Pokoje

Jak stworzyć piękne wnętrze kuchni?

Oczywiście wszyscy rozumiemy, że pojęcie piękna jest dość względne i każdy ma zupełnie inne upodobania, zresztą w każdej dziedzinie, czy chodzi o wygląd czy aranżację wnętrza. Na przykład dla kogoś wersja pięknej kuchni jest klasyczna z dość masywnymi drewnianymi frontami mebli, z witrażami i kryształowymi lampami. A dla niektórych taka oszałamiająca przepych i dużo ładniejszy metaliczny połysk w nowoczesnym stylu, w którym wszystkie linie są wyraźne i surowe, wcale nie są potrzebne. A więc, jak wiecie, nie dla smaku, dla koloru towarzysza. A jednak istnieją pewne ogólne zasady, przestrzegając których można stworzyć nie tylko piękne, ale i wygodne wnętrze kuchni. Zastanówmy się nad tym bardziej szczegółowo..

Bardzo piękne wnętrze kuchni w nowoczesnym stylu
Wnętrze pięknej nowoczesnej kuchni
Piękna mała nowoczesna kuchnia
Piękne nowoczesne wnętrze kuchni - nic więcej

Co należy wziąć pod uwagę, aby kuchnia była piękna i wygodna

Rzeczywistość jest taka, że ​​większość czasu spędzamy w kuchni i to nie tylko w celu jedzenia i przygotowywania posiłków, ale także na spotkania z rodziną czy przyjaciółmi, zamieniając ją w jadalnię, a nawet salon..

Kuchnia czasem zamienia się w jadalnię, a nawet salon

Dlatego naszym zadaniem jest, aby było ono jak najbardziej wygodne dla nas oraz jak najbardziej piękne i atrakcyjne dla przyjmowania gości. Wymaga to kompetentnego podejścia do planowania przestrzeni i wyboru stylu, jeśli chcesz stworzyć kreatywny warsztat, ale jednocześnie przytulne środowisko domowe. A jednak bardzo ważne jest, aby pamiętać o funkcjonalności kuchni, czyli o przygotowywaniu posiłków..

Mała kuchnia do gotowania \ i jedzenia
Duża wielofunkcyjna kuchnia nawet z biblioteką

W związku z tym niezbędne elementy wyposażenia i sprzętu AGD powinny być przemyślane z wyprzedzeniem, nawet przed rozpoczęciem naprawy, ponieważ potrzebują stałego miejsca. Podczas planowania konieczne jest uwzględnienie wydatku na wodę i ścieki. Jeśli jest to mieszkanie, to są już dostępne, dlatego wybór opcji ewentualnej aranżacji mebli jest bardzo ograniczony. Jednak w tym względzie istnieje jedna bardzo dobra zasada trójkąta, przewidująca umieszczenie kuchenki, zlewu i lodówki na końcach trójkąta równobocznego, a ponadto o boku nie większym niż dwa i pół metra.

Zwróć także uwagę na powierzchnię i kształt swojej kuchni. Jeśli masz nisze, wykusze lub pomieszczenia magazynowe, możesz je bardzo korzystnie pokonać. Ponadto należy wziąć pod uwagę poziom oświetlenia pomieszczenia, po której stronie wychodzą okna kuchenne. Pod uwagę brana jest również liczba żyjących osób w celu określenia intensywności i częstotliwości gotowania oraz liczby osób jednocześnie gromadzących się przy stole. Jeśli wszystkie te chwile są dobrze przemyślane i zaplanowane, uchroni Cię to przed pomyłkami, na przykład przy wyborze mebli lub sprzętów lub ich aranżacji..

Decydując o stylu kuchni

W tej kwestii też, ile osób, tyle opinii. Dobrze, jeśli twoje preferencje pokrywają się z resztą rodziny – możesz bez problemu stworzyć piękne wnętrze kuchni. Jednak nierzadko pojawiają się nieporozumienia w wyobrażeniach o pięknie. Chociaż to również nie jest śmiertelne, tk. wciąż można znaleźć kompromis. Na przykład użycie eklektyzmu we wnętrzu – mieszanki stylów, która jest dziś bardzo popularna. Najważniejszą rzeczą, o której nie należy zapominać, jest to, że każdy mebel, nawet jeśli jest nieistotnym dodatkiem, musi być połączony z innym przedmiotem. Nic nie powinno być przypadkowe i pojedyncze. I dosłownie wszystkie przedmioty, które łączą się ze sobą jednym kolorem, kształtem i stylem, wcale nie są konieczne..

Każdy mebel musi być podparty na innym meblu

Na przykład wybrałeś klasyczny styl kuchni, ale jednocześnie zdecydowałeś się postawić jasną sofę w nowoczesnym stylu. W takim przypadku konieczne jest podparcie tej sofy czymś innym, na przykład zasłonami, żyrandolem lub obrazem, który będzie w tym samym stylu i kolorze. Ponieważ harmonijną kuchnię uważa się za najpiękniejszą. Oczywiście jest to o wiele łatwiejsze do osiągnięcia, jeśli cała kuchnia jest wykonana w tym samym stylu. Na przykład, jeśli mówimy o klasykach, to najbardziej nadaje się do przestronnego pokoju, w którym są wysokie sufity i wydłużone otwory okienne. Zazwyczaj kształt i ościeżnicę okien podpierają szklane wstawki na frontach szafek ściennych. W takim przypadku najlepiej nadaje się technika wbudowana, która zostanie zamknięta przez fasady mebli. W przeciwnym razie wszystkie elementy wyposażenia muszą mieć ten sam kolor bez metalicznego połysku..

Piękne klasyczne wnętrze kuchni z kryształowymi lampami
Piękna kuchnia w stylu klasycznym z drewnianymi meblami

Jeśli pomieszczenie jest małe, ale jednocześnie dość lekkie, to styl Art Nouveau będzie idealnie pasował. Ten styl został stworzony z myślą o osobach, które nie akceptują żadnych dodatków. Tak mała, ale piękna kuchnia idealnie nadaje się do nowoczesnych sprzętów AGD, których nie trzeba chować za fasadami, a także niezwykłych oryginalnych lamp i armatury.

Styl wiejski lub rustykalny jest odpowiedni dla tych, którzy preferują niedrogie naturalne materiały. Odpowiednie będą tu patelnie wiszące na haczykach i naczynia stojące bezpośrednio na otwartych półkach, oczywiście wszystko powinno być czyste i lśniące. Podobne wnętrze zdobią tekstylia, na przykład za pomocą poduszek w kąciku kuchennym, prostych krótkich zasłon i samodziałowego dywanika w paski.

Wesołe rustykalne wnętrze kuchni z mnóstwem różnego rodzaju jasnych przedmiotów

Jeśli jesteś fanem stylu high-tech, w takim wnętrzu odpowiednie są nawet rury i kable, których nie możesz nie tylko ukryć, ale także uczynić z nich ozdobę. W tym wnętrzu dosłownie wszystko powinno błyszczeć: chromowane powierzchnie sprzętów AGD, błyszczące elewacje, szklane blaty i naczynia. Tutaj całkowicie wykluczone są zarówno kryształowe wisiorki, jak i bujne fałdy. Tutaj też nie powinno być żadnego drzewa. Fronty mebli wykonane są najczęściej z płyty MDF, pokrytej emalią błyszczącą lub zwykłego tworzywa sztucznego.

Piękna nowoczesna kuchnia
W nowoczesnej kuchni wszystko powinno błyszczeć.

Niezależnie od wybranego stylu Twoja kuchnia powinna być przede wszystkim jak najbardziej wygodna i przytulna, ponieważ przede wszystkim będziesz musiał w niej przebywać, a nie Twoi goście, którzy będą pojawiać się tylko okresowo. Dlatego nie powinieneś słuchać nikogo poza sobą, tak jak nie powinieneś ślepo podążać za modą. Pamiętaj tylko i staraj się przestrzegać kilku prostych zasad:

  • nie musisz dążyć jeden do jednego, aby odtworzyć obraz, który widziałeś w czasopiśmie lub w Internecie, pamiętaj, że pięknie wyremontować i umeblować pokój to nie wszystko, aby stworzyć przytulność, musisz wziąć indywidualny udział i włożyć swoją duszę do niego, wtedy wnętrze będzie w porządku -naprawdę wygodne;
  • obserwuj miarę w stosunku do wystroju, pamiętaj, że zbyt wiele talerzy dekoracyjnych lub figurek wymaga starannej pielęgnacji, aby utrzymać je w czystości, w przeciwnym razie o jakim komforcie możemy mówić;
  • nie zaśmiecaj przestrzeni, zwłaszcza w części jadalnej, która powinna wyglądać na jaśniejszą niż ta do pracy;
  • lepiej zastosować oświetlenie strefowe, wbudowując małe lampki lub żyrandole o tym samym kształcie, ale różnej wielkości

Wreszcie, nie bój się urzeczywistniać swoich pomysłów i fantazji. Pamiętaj, że stworzenie pięknego kuchennego wnętrza jest porównywalne z konsekwentnym nakładaniem pożądanego obrazu na czystą kartkę papieru..