Pokoje

Kreatywna kuchnia z kominkiem

Ostatnio większą uwagę przywiązuje się do kominków, niekoniecznie znajdujących się w salonie. Ponieważ nadal większość czasu spędzamy w kuchni, w tym i bardzo często przyjmujemy gości w kuchni, obecność w nim kominka znacznie zwiększy poczucie przytulności i komfortu, szczególnie w mroźne zimowe wieczory – atmosferę u rodziny kolacja już będzie idealna.

Opcje projektowania kuchni z kominkiem

Prawdopodobnie, jak w każdym innym pomieszczeniu, opcje projektowe są przede wszystkim rozgrywane z uwzględnieniem wielkości dostępnej powierzchni, a także możliwości usunięcia komina. W mieszkaniach miejskich rozwiązanie tego problemu jest bardzo ograniczone. Zwłaszcza jeśli kuchnia jest bardzo mała. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie kominka elektrycznego, który pasuje do ogólnego stylu wnętrza i harmonijnie pasuje do mebli kuchennych. Zazwyczaj na miejsce montażu kominka wybierana jest ściana usytuowana prostopadle do ściany z otworem okiennym, aby bezpośrednie światło dzienne wpadające z okna nie zakłócało przytulnego blasku emanującego z kominka. Komin w tym przypadku będzie sztuczny. Możesz włożyć do niego np. telewizor – oryginalną i funkcjonalną wersję. A jeśli jest to prywatny dom lub domek, wyrównanie zostanie już wykonane przez inny. Rzeczywiście, w tym przypadku wyobraźnia projektowa nie ogranicza się do niczego, tk. tutaj istnieje szerokie pole działania do realizacji wszelkich kreatywnych pomysłów. A położenie kominka może być absolutnie dowolne, nawet najbardziej nieoczekiwane, na przykład w dużej kolumnie w kuchni, w blacie barowym lub w ciemnym kącie obok foteli – jest wiele opcji. Tutaj znowu wszystko zależy od funkcji, jaką nadasz kominkowi: jeśli jest dekoracyjny, przynoszący przytulność i komfort, to najbardziej odpowiednią lokalizacją będzie obszar oddalony od miejsca pracy, Kominek zlokalizowany w strefie rekreacyjnej z dwoma fotelamiUmieszczenie kominka z dala od miejsca pracy a jeśli kominek jest przede wszystkim poświęcony praktyczności (funkcja pieca), to w tym przypadku jest to miejsce, w którym należy go umieścić wzdłuż ściany roboczej. Kominek z funkcją grzania umieszczony w obszarze roboczym

A jednak, który kominek lepiej zainstalować?

Oczywiście kominek opalany drewnem to najbardziej efektowny i przytulny mebel, wnoszący do niego elementy starożytności. Cała kwestia polega na tym, że nierealne jest zainstalowanie takiego projektu w mieszkaniu miejskim i przestrzeganie wszystkich środków bezpieczeństwa. Dlatego ten luksus jest dostępny tylko dla właścicieli przestronnych wiejskich domów. W związku z tym można zaproponować alternatywę np. kominek gazowy niewymagający drewna, jednak posiadający prawdziwy płomień, który tworzy znajdujący się w nim atmosferyczny palnik. Obecnie istnieją nawet modele, które w razie potrzeby można przenosić w różne miejsca. Ich instalacja wymaga jednak specjalnego pozwolenia od kierownictwa domu, ponieważ gaz ziemny jest wybuchowy. A zainstalowanie kominka elektrycznego jest prawdopodobnie najbardziej optymalną i prostą opcją. Po pierwsze takie konstrukcje są całkowicie bezpieczne, przyjazne dla środowiska, łatwe w obsłudze, mają przyjemny estetyczny wygląd, a ponadto doskonale ogrzewają pomieszczenie. A dla miejskich nowoczesnych mieszkań jest to idealna opcja..

Materiały potrzebne do kominków

Do produkcji portali do kominków wykorzystuje się różnorodne materiały: drewno, płytki ceramiczne, plastik, kamień, metal. Ale zwykle konstrukcje ścienne są licowane naturalnym lub sztucznym kamieniem, bardzo często stosuje się naturalne drewno. Dzięki temu wyglądają bardziej jak prawdziwe kominki opalane drewnem..

Bardzo efektownie prezentują się również wyroby z lanego marmuru, a także ceramiki szklanej czy szkła barwionego (wykonanego z materiałów kompozytowych). Jeśli chodzi o kształt, można powiedzieć, że klasyczną wersją jest kominek w kształcie litery U, wyłożony marmurem, granitem, onyksem lub kamieniem naturalnym. Do dekoracji zwykle stosuje się sztukaterie, a także płaskorzeźby lub kolumny.. Klasyczny budzik z okładziną granitowąKlasyczna wersja kominka o prostokątnym kształcie Kominki z okładziną z piaskowca lub skały muszlowej są zwykle umieszczane we wnętrzach w stylu rustykalnym. Może być również pokryta specjalnie impregnowanym drewnem. A dzięki stylowi high-tech modele wykonane ze szkła ogniotrwałego, kolorowej ceramiki lub metalu wspaniale współgrają. Nawiasem mówiąc, konstrukcje wykonane w całości ze szkła, mające kształt trójkątny, prostokątny, a nawet cylindryczny, prezentują się bardzo oryginalnie.. 5 Jeśli chodzi o styl rosyjski, to z reguły są to zdobione kominki «pół-antyczny», najpopularniejsze Są ręcznie zdobione i wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki.

Miejsce instalacji kominka

Po dokonaniu wyboru musisz zdecydować o miejscu instalacji kominka. Jeśli jest to dom wiejski, to miejsce, w którym przechodzi komin, jest układane cegłami lub budowany jest nowy komin, w zależności od wybranej lokalizacji. Jeśli kuchnia ma kształt kwadratu lub prostokąta, najlepiej umieścić konstrukcję z dala od drzwi i okna, w pobliżu podłużnej powierzchni ściany. W takim przypadku możliwe będzie ustawienie sofy naprzeciwko. Jeśli powierzchnia pomieszczenia jest niewielka, najlepiej byłoby zbudować kominek w pobliżu ściany końcowej, a następnie umieścić miękki narożnik w rogu.

W przypadku mieszkań miejskich zwykle stosuje się kominki elektryczne, które ze względu na ich mobilność można łatwo umieścić w dowolnym miejscu. Kominki są instalowane zarówno blisko ściany, jak i wbudowane w ścianę lub umieszczane we wnęce.