Pokoje

Kuchnia w wiejskim domu – ucieleśnienie każdego marzenia

Dużym plusem domów wiejskich jest to, że nie ma absolutnie żadnych ograniczeń w projektowaniu, istnieje możliwość pełnego zrealizowania każdego marzenia bez uciekania się do przebudowy. W końcu to Twój własny dom i tylko Ty decydujesz, ile będzie pomieszczeń, jakie będą i jakiej wielkości. Komunikacja może być również łatwo doprowadzona tam, gdzie chcesz i wyposażyć swoją kuchnię, biorąc pod uwagę wszelkie życzenia. Fantastyczne, prawda??!

Piękny projekt przestronnej kuchni w wiejskim domuSpektakularny projekt małej kuchni w wiejskim domuKuchnia w wiejskim domu powinna być przytulna i wygodnaProjekt lekkiej kuchni wyspowej w wiejskim domuKuchnia w wiejskim domu powinna być bardziej miękkaPostarzane drewno we wnętrzu wiejskiej kuchni

Jaki styl wybrać

Bardzo często w domach wiejskich stosuje się klasyczny styl wnętrza, nie podkreślając jednocześnie przestrzeni kuchennej od przestrzeni wspólnej.

Classic - tradycyjny styl domów wiejskich

Nawiasem mówiąc, w większości przypadków kuchnia jest połączona z jadalnią z dalszym płynnym przejściem do salonu..

Projekt kuchni z jadalnią, która płynnie wtapia się w salon Najpopularniejszymi stylami są również styl wiejski, rustykalny, nowoczesny, minimalizm i styl japoński. Dobrym rozwiązaniem jest zbliżenie kuchni do krajobrazu za oknem za pomocą odpowiednich materiałów. Na szczęście w otoczeniu z reguły jest piękny naturalny krajobraz.

Wnętrze kuchni w wiejskim domu z pięknym naturalnym krajobrazem za oknemNaturalny krajobraz za oknem nadaje kuchni szczególnego uroku

Jeśli w mieszkaniu miejskim odpowiednia jest kuchnia ze szkłem i metalem, to w wiejskim domu chcesz ją zmiękczyć. W tym celu szeroko stosuje się drewno, kamień, ceramikę, kamionkę porcelanową i inne podobne materiały..

Drewno zawsze korzystnie wygląda we wnętrzu, zwłaszcza w wiejskiej kuchniDrewno we wnętrzu przestronnej wiejskiej kuchni jest niezwykle odpowiednie A jeśli w domu przetrwały stare belki, możesz cudownie ozdobić wnętrze w stylu wiejskim lub prowansalskim, który jest dziś tak popularny.

Stare drewniane belki można cudownie ubić we wnętrzu kuchni

Projekt i aranżacja kuchni

Ponieważ w wiejskim domu absolutnie nie jesteśmy ograniczeni przestrzenią, kuchnia może być ucieleśnieniem dowolnego z twoich marzeń, zwłaszcza że w przestronnym pokoju komunikacja nie powoduje żadnych trudności. W związku z tym wyspy lub półwyspy są zwykle ustawiane w linii pośrodku kuchni (blat z wbudowanym zlewem, kuchenką, blatem barowym), bez przywiązywania do ścian.

Wyspa w formie blatu, zlewu i blatu barowegoWyspa położona pośrodku kuchni w wiejskim domu

W zasadzie cała kuchnia może być wyspą. Piec i okap można również ustawić w dowolnym miejscu. Dolna część kuchni jest zwykle zaakcentowana, w razie potrzeby można wybrać żądane strefy lub bloki. W tym celu możesz użyć różnych poziomów, zwłaszcza jeśli dyktuje to ukształtowanie terenu (w przypadku, gdy dom znajduje się na wzgórzu). Nie należy jednak niepotrzebnie przesadzać, wielopoziomowość nadal utrudnia swobodne poruszanie się po pokoju (np. ze stołem na kółkach).

Okno odgrywa ważną rolę i z reguły jest częścią kompozycji składającej się z umywalki i blatu roboczego, zwykle znajdującego się przed nim i połączonego z parapetem.

Okno tworzy jedną kompozycję z umywalką i blatemProjekt kuchni z oknem i zlewem po przeciwnej stronie Ponadto w części kuchennej często znajdują się drzwi prowadzące na taras lub do ogrodu, co jest bardzo wygodne.

Drzwi do kuchni z dostępem do cudownej przyrodyMały projekt kuchni z drzwiami Sufity podwieszane stanowią jedno z najbardziej optymalnych rozwiązań do kuchni w stylu wiejskim, zarówno z belkami stropowymi, jak i zlewającymi się ze sobą..

Rozmieszczenie mebli i sprzętów

Główna różnica między kuchnią wiejską a mieszkaniem miejskim polega na tym, że zazwyczaj nie ma tu szafek górnego rzędu, ponieważ to nie jest konieczne. W końcu jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby przedmioty mogły znajdować się w innych miejscach. Ale wnętrze kuchni staje się lżejsze, a także można umieścić piękniejsze elementy, na przykład meble z witrażowymi wstawkami, oryginalne otwarte półki itp..

Jeśli chodzi o technologię, jest też różnica w stosunku do mieszkania w mieście – w takiej kuchni jest jej znacznie więcej: ogromne lodówki, zmywarki, piekarniki, kuchenki mikrofalowe, parowary, ekspresy do kawy, płyty kuchenne z wszelkiego rodzaju elementami itp. Również technika jest duża, a czasami można ją nawet wbudować w kolumny..

Między innymi kuchnie w domach wiejskich są zwykle wyposażone w system przechowywania, który jest tutaj po prostu niezbędny, ponieważ często odwiedzanie sklepu jest bardzo trudne w życiu podmiejskim. W związku z tym, aby umieścić takie szafki na wszelkiego rodzaju zapasy, czasami przydzielana jest od razu cała ściana, używana na całej jej wysokości. Możesz także wyposażyć mały schowek obok kuchni lub w piwnicy.

Często płytki są używane nie tylko do dekoracji ścian, ale także do ozdabiania mebli, zwłaszcza że do tego wybierają oryginalny, nietypowy design, jasny i bogaty ton, zdolny do dostosowania całej aranżacji kuchni. Szerokie szwy i efekt sztucznego starzenia są często używane do stworzenia antycznej atmosfery. Jeśli jest to styl wiejski, bardzo mile widziany jest obfitość drewnianych dekoracji, na przykład koła, belki.

Wiejski styl w wiejskiej kuchni - bogactwo drewnianego wystroju

Wykonany jest również złożony strop drewniany..

Sufit z drewnianymi belkami we wnętrzu wiejskiej kuchni

Ponadto kuty metal, witraż – wszystko to będzie odpowiednie w tym stylu. Nie zapomnij o takich rzeczach jak suszone kwiaty, wszelkiego rodzaju pachnące girlandy ziół, cebuli, czosnku, a nawet sufity podwieszane mogą być wykonane z suszonych kwiatów. Cóż, tutaj też nikt nie odwołał uroczych ozdobnych bibelotów..

Nie ma uniwersalnych zaleceń i zasad organizacji przestrzeni kuchennej. To pytanie jest bardzo indywidualne, ponieważ każdy wybiera coś przydatnego specjalnie dla siebie i specjalnie do własnej kuchni.